Saudi Professional League

Są Sasanidzi (niejako sukcesor po imperium Perskim) nie mieli wiele większego terytorium na półwyspie arabskim?

Wiele większy za dużo powiedziane ale i tak

Edit. Generalnie te tereny chyba mają w pewnym sensie „wspólną historie” jak my, Ruscy i Rosjanie. Osmanie, Persowie i Arabowie generalnie chyba walczyli miedzy sobą o terytoria.

1 polubienie

Pisałeś o Kuwejcie, grał w Katarze i trenerem też tam byl. Z Persją chodziło mi ze nie obejmowała obszarem Arabii. Nie nie przeproszę.

@CzerwonyBartek Cristiano bym nie winił w końcu prawie 40tka i wcześniej już zawodnicy przechodzili do Kuwejtu itp, choćby Xavi. Co do Nevesa zgadzam się, dał taki sygnał, że wcale nie trz

No myląc Kuwejt z Katarem nie trzeba prostować, sory zapomniałem się domyślić ze chodzi ci o inny kraj.

Ale jak nie udowodniłem ? Mylisz Katar z Kuwejtem a Arabię z Persją „bo taki skrót myślowy”.
Następnym razem nie pomyl Xaviego z Xabim żebym nie musiał pajacować.

@Loku64 najpierw totalnie ignorujesz historię, a potem jeszcze udowadniasz, że to jakieś skróty myślowe. @FroncQ wszystko ładnie i w miły sposób Ci wyjaśnia, a Ty dalej nie umiesz przyznać się do błędu. Nie każdy jest orłen z historii ale nie musisz zaglądać do książkowej encyklopedii żeby to sprawdzić.
Co do transferu porażka i dno, już bym go nie chciał widzieć w europejskim klubie.

2 polubienia

taki pozom tam, jakby sobie w fifie ustawic na amator, czy co tam najniższe jest :smiley:

A kim Ty jesteś, żeby oceniać decyzje innych i ich obrażać?
Różne przesłanki kierują ludźmi, jedni patrzą na sukcesy sportowe i przywiązanie do klubu, inni patrzą na kasę i OK. Piłkarze dostali oferty pracy i postanowili je przyjąć, ich prawo. Zapracowali sobie wcześniej na to, żeby dostać kosmiczne pieniądze, nikomu nic nie ukradli i nie ma powodu, żeby ich obrażać.
Idąc twoim rozumowaniem - Firmino, Henderson, Fabinho i każdy kolejny piłkarz idący do AS to kolejne prostytutki?

3 polubienia

Jeśli będą “udawać” zadowolonych z życia tam i sprzedawać innym wizerunek AS jako miejsca świetnego do życia i prowadzenia dalej tam kariery piłkarskiej? Jak najbardziej.

Ighalo jest dla mnie najlepszym przykładem piłkarza, który wprost powiedział po co tam idą piłkarze i nie ukrywa się z tym i niczego nie udaje. Taką postawę wręcz pochwalę. Sam nie mam nic przeciwko pójściem za kasą grać tam, ale niech później nie wydają z siebie durnych tłumaczeń dlaczego i dlaczego nie są to pieniądze :joy:

2 polubienia

Ty najprawdopodobniej masz więcej jeszcze w kodzie genetycznym naleciałości z czasów pańszczyzny niż ja bo idziesz bronić bogatych panów w imię ideałów wolnego wyboru samemu tak naprawdę tego wolnego wyboru jako takiego nie mając jako proletariusz :sweat_smile: Cristiano i jego wywalone w kosmos ego napewno byłby zadowolony. Może nawet by ci rzucił smaczka w nagrodę :wink:

Zawsze mam mega ubaw z takich białych rycerzyków jak ty porównujących kopaczy piłki zarabiających absurdalne pieniądze do normalnych ludzi i jeszcze ich broniąc przed krytycznymi zdaniami, bo jakiś Wiesiek jakby dostał 7 K zamiast 4 to by zmienił… weźcie zejdziecie na ziemie i weźcie pod uwagę że piłkarze to tylko baaardzo drodzy kuglarze i trubadurzy którzy grają dla uciechy gawiedzi. Jednym z minusów takiego zawodu jest to że zawsze będą na językach.

1 polubienie

To jakiś mecz pokazowy w Brazylii.

1 polubienie

A to się dałem nabrać, bo nie mogłem znaleźć właśnie odpowiedniego spotkania w Arabii😅 fryzura świeża do tego.

Nazwisko tego pana pojawiało się niejednokrotnie u nas na forum, a on ku zaskoczeniu potentatów europejskich woli wybrać się z walizką po arabskie sztabki złota. Wydaje mi się, że nie unikniemy takiego zjawiska, tzn. tego, że nawet ci bardzo młodzi gracze będą ulegali czarowi pieniążka.

O transferze Veigi do Arabii wiadomo już od kilku dni, były tutaj już posty na ten temat.
Z drugiej strony kolejni gracze zderzają się z realiami gry/życia w AS (Jota, Benzema), więc nie wiadomo, jak ten arabski trend będzie dalej wyglądał.

Prawdziwy Ronaldo w Arabii

https://youtube.com/shorts/-AhsXpzj328?si=RFSvc7h2jx1ndxJE


Dobra decyzja, bo gdyby mogły grać w lidze mistrzów to mogłoby spowodować spory przypływ najlepszych piłkarzy do Arabii. W końcu gdyby mogli to czy dużo by się to różniło od gry w takim PSG?

Podejrzewam że kluby się zbuntowały bo uefa by ich za odpowiednią kaskę wzięła od razu

3 polubienia

W takim razie co w LM robią PSG i MC?

1 polubienie

Co prawda dopiero w 2034, ale już mamy potwierdzenie, że Mundial zorganizuje Arabia Saudyjska.

Świat piłki nożnej został wywrócony i poniżony przez pieniądze ropą naftową płynące.

3 polubienia