Saudi Professional League

Kante podobno wykupił udziały w jakimś belgijskim klubie niższego szczebla. Czuję, że za kilka lat o pieniądze będzie już prosił fanów…

Oj Bobby, Bobby muszę teraz profilowe zmienić

Firmino już oficjalnie w Al-Ahli.

Saudowie robią też podchody pod Mane.


chca go ci co wzieli Bobbyego

@omnia Już robili podchody pod Mo, ale on póki co się nie wybiera do nich, Jednak za rok może dwa zmieni zdanie. Oni z pewnością poczekają :smiley:

Nie zdziwię się, jak Mané odejdzie do Al-Ahli.

To już prawie ten wiek, kiedy można myśleć o emeryturze. Poza tym, to ambitny piłkarz i jeśli czuje, że w Bayernie ma zbyt dużą konkurencję na grę na lewym skrzydle, a niekoniecznie uśmiecha mu się rola środkowego napastnika, to z pewnością rozważy ciekawe oferty zarówno pod względem finansowym, jak i sportowym.

Nie spodziewałem się natomiast, że nawet i Firmino pójdzie do Arabii. On spokojnie mógłby jeszcze pomóc wznieść na wyżyny niejeden duży klub z Europy.

Pewnie Saudyjczycy marzą też o Salahu, który jest najbardziej rozpoznawalnym arabskim piłkarzem. Ciekawe by było jakby za rok czy dwa nasze wspaniałe trio znów było w komplecie. Niemniej zależy dużo od tego co w najbliższym sezonie (lub dwóch) pokaże Mo. Jeżeli nie będzie notował znaczącego zjazdu (to specjalista, więc myślę, że nie ma się o to co martwić) to możliwe, że pogra u nas do końca kontaktu, a może i go przedłuży. Perspektywa dostania 50-100mln za 34 letniego zawodnika z rocznym kontraktem (w 2024) też nie brzmi źle.

1 polubienie

Gdyby rzeczywiście w jednej drużynie wylądowało kiedyś to legendarne trio, to chyba nawet obejrzałbym jakiś mecz w ich wykonaniu. Na przykład gdyby mierzyli się z drużyną Gerarda.

Zestawienie pojęć ‘ambitny zawodnik’ i liga saudyjska w jednym zdaniu brzmi trochę kuriozalnie, chociaż po złej przygodzie w Bayernie nie zdziwię się, jeśli Sadio dołączy do Bobby’ego.

1 polubienie

Może i brzmi to trochę kuriozalnie (zdaję sobie z tego sprawę), ale też i nie do końca. Nie patrzysz na kontekst wypowiedzi z szerszej perspektywy, bo za ambicją idzie również chęć grania w każdym meczu na pozycji, na której jest się w stanie dać zespołowi jak najwięcej. I taką ambicją Mané się zawsze u nas wykazywał.

A w jakiej lidze miałby grać i za jakie pieniądze, to już inna sprawa.

Nie wiem natomiast, jak z wykazywaniem ambicji jest w Bayernie, bo nie oglądam ich meczów. Za to wiele źródeł sugeruje, że Mané nie jest zadowolony ze swojej sytuacji w klubie i bycia spychanym na środek ataku (po odejściu Lewego). Po części też dlatego, że na lewym skrzydle musi konkurować z Leroyem Sané i Comanem - Ci dwaj rozegrali na tej pozycji po 14 spotkań każdy, a Mané tylko 15 (podczas gry 20 razy występował w roli środkowego napastnika i aż o 9 mniej niż Chupo-Moting).

Jak Bayern sprowadzi drugiego napastnika, to Mané może nagle być już tylko zawodnikiem szerokiego składu, więc przy korzystnej dla Bayernu ofercie jego odejście do Saudi Pro jest jak najbardziej prawdopodobne.

U nas jako środkowy napastnik grał najlepiej od dwóch lat, myślę, że w Bayernie po prostu był zapchajdziurą, nie mieli pomysłu jak najlepiej wykorzystać Mane.

Niezależnie od chęci gry w pierwszym składzie przejście do Arabii Saudyjskiej dla gracza klasy Mane to znak, że zawodnik trochę chowa ambicje do kieszeni. Oczywiście nie krytykuję, każdy ma swój plan na życie, ale szkoda, że Bobby’ego czy Sadio być może nie zobaczymy już grających o najwyższe cele w liczących się rozgrywkach.


wielu go u nas widziało, póki co ciągle w Lazio, a niedługo może w Saudowie :smiley:

To tylko pokazuje dlaczego spędził tyle lat w Lazio. W sumie Saudowie robią niezły przesiew zawodników i ich ambicji. Niespełnieni czy za mało pracowici zawodnicy to tam pewnie będą szukać niedługo grania, co nie zmienia faktu, że sportowo liga długo nie będzie dojeżdżać. Sądzicie, że oni tam pójdą wypluwać płuca za te barwy Saudyjskie? :joy:

2 polubienia

Wielkim zawodnikiem nigdy nie był i nie będzie. Cieszy mnie, że tam pójdzie to przestaną się tutaj pojawiać newsy z meczyków i innych pudelków w kontekście transferu do Liverpoolu.

1 polubienie

Nie wiadomo, czy tam pójdzie, na razie ma komfortową sytuację - wywalczył mistrzostwo Włoch, ma ostatni rok kontraktu przed sobą i za rok może dowolnie szukać nowego klubu jako wolny piłkarz.
Powinien dokończyć kontrakt w Napoli i za rok zyskać lepszą pozycję wyjściową.
A wszystkie wymysły wiążące go z Liverpoolem można między bajki włożyć.


Ponoć sam złożył prośbę o transfer. Nie ma co, ambitny chłopak :smiley:


natrafiłem na coś takiego. Żródło raczej gowniane, ale sam sie zastanawialem nad tym. Czy oni w ogóle będą płacić te chore pieniądze :smiley:
Wrzucam w ramach ciekawostki. Pewnie jak będzie coś na rzeczy rzeczywiście to będzie to mocno rozdmuchane.

Kolejny blisko przenosin do Saudów

O kurcze ten transfer jeżeli dojdzie do skutku to serio mnie zaskoczy.
Piłkarsko zawsze myślałem, że stać Mitrovica na krok do przodu.
Jak na napastnika nie jest super stary. Ciekawe czy araby planują długo terminowo co okienko się wzmacniać czy skończy się jak MLS czy chińska liga.