Saudi Professional League


kolejny znany piłkarz prawdopodobnie wyląduje u Szejków

@Kolumbjajo on ma 26 lat :smiley:

Z szejków do szejków. Istna szejkcepcja :scream:

Spokojnie, następny emeryt grubo po 30

Może się trochę nie znam ale się wypowiem. Myślałem go transfer Nevesa to pewnego rodzaju wyjątek ale jak słyszę, że wyciągają łapy po młodszych a teraz po Diaza to na prawdę robi się to drażniące. Albo będzie przewrót i już nikt nie będzie się krył z tym, że gra się tylko dla pieniędzy i nic więcej się nie liczy albo ligi europejskie wezmą się w garść i stawią temu czoła. Ja rozumiem, że zawodnicy po 30 mogą chcieć iść dorobić do emerytury ale w przypadku uformowanych graczy, którzy mają stanowić siłę w lidze czy LM nie może być takich sytuacji. Wg mnie kluby w Europie powinny zacząć od siebie i zawołać takiego zawodnika do gabinetu i powiedzieć mu coś w rodzaju „ słuchaj durniu pierdolony, masz 24 lata zostałeś tu wyszkolony wpasowały w taktykę żeby tu osiągnąć duże rzeczy a nie biegać po pustyni ku uciesze paru ludzi w turbanie. Na odcinanie kuponów przyjdzie czas.
Uważam, że było by pare klubów, które by nie miało problemu żeby tak twardo postawić na swoim i odpędzać Arabów niestety są tacy, którzy by się wyłamali i czekali tylko na odpowiedni przelew (np FSG)

1 polubienie


ciekawsze transfery, nawet o zainteresowaniu Origim nie wiedziałem

@KaczoreQ może Bayer zaakcapetował Arabów i AV musiała wyrównać ofertę, gdyż ich pierwsza na 35+bonusy została odrzucona, a zakończyło się na 50+

Diaby bid accepted a przed chwila AV go podpisała xd

4 polubienia

https://weszlo.com/2023/07/19/profesor-simon-chadwick-arabia-saudyjska-wywiad-rozmowa/

Dlaczego Saudyjczycy to robią? Warto przeczytać. W skrócie, otwierane się na świat z zachowaniem własnych wartości. Może najważniejsze: celem nie jest widz Europejczyk ale ma zmienić zdanie o nich jako cywilizowanych ludziach pragnących żyć nowocześnie i bezpiecznie .Skutkiem wygaszenie konfliktów w tamtym rejonie. Najważniejsze dla nas: brak przyszłości i rozwoju Europy a nowym graczem będą potocznie wszystkie Araby. Ogromny wzrost populacji krajów islamskich. Popularyzacja sportu, jako ruchu bo oni też bardzo tyją.

Moim zdaniem ściąganie tylu piłkarzy w jedno okienko transferowe jeszcze odbije się tej lidze czkawką. Wiadomo, że taki Henderson jest 5 klas lepszy od Saudyjczyków będących w jakimś klubie, na pewno wzrośnie zainteresowanie tą ligą. Ale wydaje mi się, że na krótko, nie spodziewałem się, że w takiej ilości masowo piłkarze będą przechodzić do klubów z tego kraju. Pograją te 2-3 lata, czy znajdą następców ciężko mi powiedzieć. Jednak LM, Premier League, ligi europejskie będą dalej na świeczniku. Chyba że dopuszczą kluby saudyjskie do grania w LM i np. Al - Hilal wygra LM. Sam nie wiem co bym postąpił na miejscu piłkarza. Rozumiem Mane, tych co mają po 30 kilka lat ale taki Neves? Mógłby spokojnie przejść do lepszego klubu w Anglii, a tak zamyka właściwie sobie drogę do grania w europejskim lepszym klubie czy nawet reprezentacji.

Taki Neves kopał 6 lat w jakimś syfiastym Wolves i jakoś nikt go nie wziął więc nie ma się mu co dziwić. Założę się, że w Liverpoolu jeśli się nim interesowali to był jakaś opcją rezerwową opcji rezerwowej.

Arabia ma jedną duża zaletę odróżniającą ją od Chin i Rosji. Położenie geograficzne. Przeprowadzka do Chin czy Rosji w większości przypadków oznaczała dla piłkarza wyjazd na drugi koniec świata. Mało tego, sama liga jest problematyczna ze względu na powierzchnie jaką trzeba przebywać w celu rozegrania meczów pomiędzy drużynami.

Nie do końca - Chiny faktycznie to ‘koniec świata’, ale Rosja niekoniecznie, zwłaszcza że sporo zespołów jest z Moskwy.
Arabia Saudyjska wydaje się ciężkim miejscem do życia dla Europejczyków czy Latynosów- gorąco, sucho, dookoła głównie piach. Co kto lubi.

Niezależnie ilu jeszcze zawodników przejdzie do AS to moim zdaniem będzie to ciągle marginalna liga, którą mało kto będzie oglądał. Kilka czy kilkanascie przebrzmiałych gwiazd tego nie zmieni.


ten przynajmniej prawde mówi :smiley:

4 polubienia

Kluby w Europie w związku z ogromnymi długami potrzebują funduszy. W piłkę nożną pompuje się za duże pieniądze. Jeżeli Arabów nie dopuści się do rozgrywek typu LM tak jak jest w planach to skończy się to tak jak w Chinach, niech sobie tam grają ale nie psują europejskiej piłki.

I go dużo bardziej szanuję niż jakiegoś nevesa, który coś pierdolił,że idzie do Arabii, żeby zapewnić godny byt rodzinie.
Grając w Wilkach to niestety nie był w stanie ustawić swojej familii.
Pieprzony hipokryta!!!
Jeszcze wszyscy mu przyklaskiwali w komentarzach na różnych forach!
A wystarczyło powiedzieć jadę tam dla pieniędzy,bez mieszania w to rodziny.
Jak się to ma do naszego Zielińskiego , który odrzucił ofertę Arabów i Lazio,a jeszcze obniżył kontrakt z Napoli , żeby zostać legendą!


potwierdzenie Mahreza.
Tam z przodu będą mieli trio Mahrez-Bobby-ASM. Myślę, że oni spokojnie na dzień dzisiejszy byliby w stanie w EPL stworzyć trio na poziomie top 4-6


za to Sadio może dołączyć do C. Ronaldo

Sadio Mane to Al-Nassr here we go

1 polubienie

Sam w momencie odejścia Mane nie byłem pewny czy dobrze wybraliśmy poświęcając go zamiast Salaha, ale od czasu odejścia udowodnia, że to ciągły zjazd formy, a nie chwilowa zniżka.

6 polubień

Jak widać, chwilowo go uratowało przesunięcie na 9 i wjazd z buta Diaza, który swoją energią pociągnął drużynę, a poza tym to Sadio grał słabo już dwa sezony ostatnie u nas (poza tym półroczem ostatnim). Bardzo szybki zjazd.

1 polubienie

Zapewne jakby został w LFC to dalej by był jednym z lepszych. Historia ta sama co u Torresa, Coutinho, Wijnalduma