Sędziowanie w Anglii

Czekam na dzień kiedy ktoś/klub wytoczy tej bandzie sędziowskiej cywilny proces o oszustwo kiedy wypaczają ewidentnie wyniki spotkań.

Na miejscu Andy’ego skonsultowałabym się z prawnikami czy jest możliwość zaskarżenia tej “świętej krowy” o naruszenie nietykalności cielesnej.

Ja teraz już tylko czekam aż jakiś piłkarz Liverpoolu ,muśnie " łokciem jakiegoś sędziego który podjedzie dyskutować :smirk:

Ciekawe czy też wystarczy wtedy przeprosić i gitarka.

Tak jak sędzia wywiadzik gdzie piłkarz komentuje, że nie może się doczekać kolejnego meczu.

Jaka to w ogóle abstrakcja, że znalazł się ktoś kto stara się bronić tutaj sędziego. :flushed:

Gdzie to nie stało się gdzieś w tunelu, z dala od kamer, bez świadków, gdzie ciężko byłoby coś udowodnić, bo byłoby słowo przeciwko słowu.

Tutaj powinna toczyć się dyskusja czy wykluczenie sędziego na 5/10 spotkań to uczciwa kara.

XD

W Anglii nie ma opcji ukarania sedziego bo angole to debile po prostu, oni sie ciesza jak sedziowie wypaczaja wyniki meczow czy zachowuja sie w taki sposob. To jest prosty lud, ktorym bardzo latwo manipulowac.

1 polubienie

Generalnie sytuacja z Robbo karygodna, niemniej poruszył tę kwestię jeden z kibiców Liverpoolu, ktory prowadzi swój kanał na YouTube- że źle się stało, ze do takiego czegoś doszło, ale z drugiej strony- piłkarze co raz częściej i mocniej naruszają przestrzeń sędziów i to nie tylko „psychicznie”.

Czas wreszcie stworzyć czytelny system decyzji sędziowskich, karanie sędziów za błędne decyzje, ale jednocześnie jeszcze mocniej karać ataki na sędziów przez piłkarzy: również te słowne.

FA to banda hipokrytów. Wstydu nie mają.

Dobrze, że Andy nie dostał zawieszenia za atak brodą na łokieć sędziego :wink:

1 polubienie

Maguire prawie złapal piłkę w ręce w polu karnym - VAR niczego nie widział :face_with_raised_eyebrow:

I co teraz? Mozna reka grac? :grin:

KOSZMAR. To co wyprawiają sędziowie - to jest już absolutnie obrzydliwe.

1 polubienie

Już nie przesadzajcie, po pierwsze TAA został nabity z pol metra, po drugie miał rękę w linki ciała, a nie wystawiona do gory. Jak dla mnie sytuacja 50/50, a komentatorzy viaplay od 10 minut rozmawiają tylko o tym, nie jestem pewien czy zauważyli druga bramkę.

1 polubienie

Uczciwie - sporo nam pomogli sędziowie. Gdyby taka akcja poszła w drugą stronę to bylibyśmy tutaj nieziemsko wkurwieni. Mam wrażenie, że na VAR sprawdzili tylko spalonego przy ostatnim podaniu, a tego przyjęcia Trenta już nie, dlatego puścili dalej.

IFAB Law 12

It is an offence if a player:

deliberately touches the ball with their hand/arm, for example moving the hand/arm towards the ball

However, VAR only overturns if:

scores in the opponents’ goal:

directly from their hand/arm, even if accidental, including by the goalkeeper

immediately after the ball has touched their hand/arm, even if accidental

Czyli jakby bezpośrednio Trent zagrał do Gakpo po ręce to gola by nie było ale, że w międzyczasie było jeszcze zagranie do Mo to Var tego nie sprawdza/anuluje.

Nie mogli tego sprawdzać. Wg przepisów bramka prawidłowa. Jeśli chodzi o "ducha " gry już niekoniecznie.

Jak prawidłowa? Przecież ręka to jak faul. City nie zaliczyli bramki z nami po faulu Haalanda na Fabinho. To moim zdaniem sytuacja podobna i powinna być interpretowana tak samo.

1 polubienie

Bramka jest nieprawidłowa, ale nie mogli tego sprawdzić.

Znalazłem takie coś.

The categories of decision/incident which may be reviewed in the event of a potential ‘clear and obvious error’ or ‘serious missed incident’ are:

a. Goal/no goal

  • attacking team offence in the build-up to or scoring of the goal (handball, foul, offside etc.)
  • ball out of play prior to the goal
  • goal/no goal decisions
  • offence by goalkeeper and/or kicker at the taking of a penalty kick or encroachment by an attacker or defender who becomes directly involved in play if the penalty kick rebounds from the goalpost, crossbar or goalkeeper

Czyli mogli sprawdzać, zresztą dlaczego nie? VAR sprawdza każdego gola, każdą akcję, która do niego doprowadziła.

Ręka nastrzelona z bardzo bliska. Naturalny ruch Trenta, który i tak nic nie zmienił, jeśli chodzi o odbiór. Nie dało się uniknąć tej ręki, musiałby ją mieć amputowaną, a tego nikt nie oczekuje.

Trudna, ale dobra decyzja sędziego.

Przepisy mówią że bramka nie może być zdobyta bezpośrednio po zagraniu piłki ręką. Jeśli Trent by zagrywał do Gakpo to by sprawdzili i nie uznali, ale że jeszcze poszła piłka do Salaha to ta ręka została “skasowana”. Także bramka wg przepisów prawidłowa.

1 polubienie

Ale Ty mówisz o przepisach, które są ogólne dla całego świata, a w wielu miejscach świata nie ma VARu. VAR został wprowadzony po to, by analizować całe akcje, a nie tylko zachowanie strzelca bramki.

The categories of decision/incident which may be reviewed in the event of a potential ‘clear and obvious error’ or ‘serious missed incident’ are:

a. Goal/no goal

  • attacking team offence in the build-up to or scoring of the goal (handball, foul, offside etc.)
1 polubienie

Przepisy na całym świecie są takie same, czasem poszczególne związki piłkarskie róznią się interpretacjami w danej sytuacji, ale przepisy sa zawsze takie same czy jest to Premier League czy np Klasa okręgowa gdzie ja sędziuję.

Skoro sędziujesz, to powinieneś wiedzieć, że przepis o którym mówisz dotyczy innej sprawy. A mianowicie wyjaśnię na poniższych przykładach.

Jeśli w środku pola mam ułożone ręce naturalnie i ktoś mnie nastrzeli w nią - nie ma ręki, gramy dalej.

Jeśli w polu karnym jest taka sama sytuacja, mam ułożone ręce naturalnie i ktoś mnie nastrzeli w nią, a piłka bezpośrednio po tym kontakcie z ręką trafi do siatki - jest przewinienie, nie ma gola. Mimo że to nie było celowe zagranie ręką.

1 polubienie