Sędziowanie w Anglii

@ManiacK Radzę się doszkolić w przepisach VAR. Już kolejny raz gadasz głupoty na ten temat. Tak samo jak ostatnio mówiąc, że nie można sprawdzać ręki TAA w trakcie akcji bramkowej…

Na moje to on nie wiedział jak się zachować i po prostu machał tą ręką, aby jakoś uniknąć dotknięcia, bo nie miał pojęcia, gdzie ta piłka się odbije. Akcja była na tyle szybka, że ciężko momentalnie skupić się na piłce. Warto zobaczyć, że ma tą rękę zgiętą do klatki piersiowej, co daje sędziemu argument do tego, aby nie podyktować jedenastki. Dla mnie jednak dalej 50/50.

To dlaczego VAR w tym akurat konkretnym przypadku nie zadziałał/nie było to sprawdzane/sędzia nie dostał informacji aby to obejrzeć?

@dzemek ponieważ, aby VAR reagował sytuacja ma być czarno biała, to raz, a nie jak kolega pisał „to nie jest 100% karny” „masz PODEJRZENIE? Zgłoś”. A druga sprawa to fakt, że to, że sędzia nie biegnie do monitora nie oznacza, że nie ma między nimi dialogu, mogą powiedzieć „poczekaj chwile, nie wznawiaj” albo nawet „patrzymy na rękę Malaci, kojarzysz? - tak, czysto”. U kolegi leży cały protokół VAR, nie pierwszy raz niestety. Przy okazji ręki TAA mówił, że nie można jej sprawdzać, bo można sprawdzać tylko rękę strzelca. Co jest absolutna bzdurą.

Według przepisów VARowcy mogą uznać takie coś jako “pominięcie poważnego zdarzenia”, jednak jest to zbyt subiektywny zapis i dlatego już od mundialu jest wiele mówione nt tego, że można sugerować sędziemu głównemu sprawdzanie potencjalnie popełnionego przez niego błędu nawet przy miękkich faulach. Tak, na samym początku było stricte, że tylko poważny błąd, 100% czarne lub białe i w przepisach może i dalej to obowiązuje, ale jak napisałem wyżej - przed mundialem huczało o szkoleniach sędziów, by nieco mniej restrykcyjnie do tego podchodzić, ale że odpowiedzialność spoczywa na głównym, to można mu częściej sugerować obejrzenie sytuacji samodzielnie - przecież może nie jest to częstością, ale również mnogo sytuacji jak sędzia oglądał sytuację po zgłoszeniu VAR, a i tak podtrzymywał swoją decyzję. Są to dosyć kontrowersyjne sytuacje, ale również kontrowersją jest wg mnie brak jakiejkolwiek reakcji na tę rękę Lindeofa. Po powtórkach wg mnie karny ewidentny, a przypominam że VAR ma dostęp do wielu innych kątów z kamer (co też powoduje czasami problem w ocenie przed telewizorem, gdzie tych ujęć nie ma) i na bieżąco je ogląda. Także nie wszystko jest takie czarno białe, bo szkolenia sędziów idą w stronę nieco wyszarzenia tej strefy, przynajmniej póki przepisy nie zostaną znowu zmienione, by już “oficjalnie” bardziej rozwiązać ręce sędziom.

Co do Trenta to przyznaję się, błąd z mojej strony w ocenie że nie mogą tego sprawdzać. Jednak tu znów subiektywnie ktoś ocenił, że nie było "wiel"błąda i dlatego nie sprawdzili. Co sugeruje, że i tak nie ma co zostawiać zapisu o potrzebie 100% pewności w przyszłości.

https://twitter.com/AnfieldWatch/status/1659232958358736896?t=L7NvPBQ5BNJJ64_RAcFLjg&s=19

Pan Tierney;)

Jaka szkoda, ze audio zaginęło i mamy tylko transkrypt! :cry:

No dalej FA, dajcie nam Pana Tierneja 6 raz do sędziowana w meczu, tylko w tym sezonie! 0 kontrowersji, uwielbiamy go na Anfield!

1 polubienie

A pamiętacie jak to niektórzy nasi “kibice” domagali się czerwonej kartki dla Joty za wysoko uniesioną nogę w meczu ze Suprs? Jakoś dziś cicho.

Śmieszne, nie? :slight_smile:

Ale co innego nie trafic w pilke a trafic kogos w glowe. A trafic w pilke a potem kogos w klate.

Wszystkie małe decyzję lecą na konto AV, dla mnie Mings to definitywna czerwona kartka, tak samo jak skończył Sadio w meczu z City. Sytuacja z końcówki, gdzie Henderson dostał po kostce w polu karnym, moim zdaniem to karny dla nas, ale wiadomo, jak ostatnio sędziowanie w naszych meczach wygląda.

5 polubień

Nie ma co dyskutować na jaki kolor zaliczyć samo kopnięcie, kiedy Mings był w tej sytuacji ostatnim obrońcą przy wychodzących 3 czerwonych.

Najnowsza aktualizacja przepisów. Podczas spalonego liczy się od wczoraj wieczora moment PRZYJĘCIA PIŁKI, a nie wykonania podania.

Ej no, jestem pewny, że już taką bramkę strzeliliśmy w tym sezonie, gdzie zawodnik będąc na spalonym dostał odbitką piłkę i to było okej.

Serio oni są już tak bezczelni?

Ja nie wierzę w to co widzę, kto jest dzisiaj na VAR Tierney że takie czy co? Przecież to już jawna bezczelność…

Ponoć van Dijk był na spalonym.

Przecież on nie miał żadnego wpływu na tą akcję XDD BOŻE jak mnie denerwują takie sytuacje

ewidentny spalony czego wy płaczecie?

No ale kiedy i gdzie, bo na transmisji z tych kamer co pokazali nie było go widać

Jak mi to ktoś wytłumaczy to spoko, ale po prostu nie rozumiem tego nadal XD

1 polubienie

Kto w takim razie i kiedy? Bo ja przyglądam się 10 raz i nie rozumiem.

1 polubienie

Van Dijk momencie głowki Diaza