Sędziowanie w Anglii

Wiecie co jest beznadziejne w tej sytuacji? Jak bardzo dupy dali… piłkarze Liverpoolu. Tu powinien być doskok do sędziego, wijący się po boisku w konwulsjach niesprawiedliwości Diaz i wianuszek zawodników dookoła łysej dziwki. Mniej więcej tak jak to wyglada w podobnych sytuacjach kiedy gra Real Madryt. To właśnie dlatego miedzy innymi to oni są piłkarskimi królami Europy a nie my.

@kacciq piłkarzom Realu czy Barcelony nie przeszkadzało by to w odegraniu dramatycznego teatrzyku w którym Diaz dostawałby zawału a Virgil rozpocząłby modlitwę do Matki Boskiej gromniczej.

3 polubienia

Co za cymbały.

Jeden wielki chaos. Wszystko byle szybciej, jakby ich diabeł gonił. Asystent var mówiący „offside, goal” to w ogóle jakieś kuriozum - co on brał? Arabskie draże korsarze?

Operator kamery jedyny przytomny, który ogarnia co się dzieje na boisku. Serio to wygląda jakby oni sobie układali pasjansa, gadali ile zarobili w ZEA albo walili herbatę z prądem, tylko na moment się odciągnęli żeby sprawdzić czy był spalony.

A najbardziej mnie wkur…ł England powtarzający siedem razy, że nic nie może zrobić. Chłop ma 37 lat. Powinien mieć już jakieś doświadczenie życiowe, zapewne niejedno przeszedł. A tutaj zatrzymanie gry kilkanaście sekund po wznowieniu, żeby naprawić największy błąd w historii varu, okazało się dla niego problemem nierozwiązywalnym. Śmiech na sali, naprawdę. Nawet oficjel z PGMOL powiedział, żeby wstrzymali grę. Jestem pewien, że wyjście z tej sytuacji było, gdyby tylko wykazali odrobinę dobrej woli i mieli na tyle jaj, żeby wzięli za to odpowiedzialność. Co oni sobie k…wa myśleli, że przeczekają i sprawa rozejdzie się po kościach? A zobaczymy może Liverpool wygra i będzie git. No nie wygrał. A oni nawet słowem nie pisnęli Hooperowi, który może jako główny miałby odwagę podjąć decyzję o przyznaniu gola (chociaż nie wygląda na takiego).

Najgorsze jest to, że jeśli zostaną wyciągnięte jakiekolwiek konsekwencje to tylko od varowców. Hooperowi się upiecze, mimo że prowadził ten mecz w sposób absolutnie skandaliczny.

Po czymś takim klub powinien zażądać powtórki meczu, jeśli do tego nie dojdzie to złożyć pozew o odszkodowanie.

@CzerwonyBartek a skąd piłkarze mieli wiedzieć czy był spalony czy nie? Przecież jest var, który ma kamery, linie i sprawdza co do centymetra. Takich sytuacji jest na pęczki i w każdej piłkarze mieliby się wykłócać? To jakiś absurd.

8 polubień

W ciekawych informacji w tym nagraniu nie słuchać Olivera, który kazał zatrzymać grę.
Bardzo mnie ciekawi co mówił sędzia techniczny, wygląda na to że on jedyny miał jaja i chciał coś zrobić z tym błędem.

Pozostaje pytanie dlaczego PGMOL wyciął to co mówił sędzia techniczny…
Mieli pokazać transparentność a wyszło jak zawsze…

3 polubienia

Tak, a później żółte kartki za kłótnie z VARem, który widzi czarno na białym. Skąd ktoś mógł wiedzieć, że odwalą taką akcję? Na boisku też nikt nie miał odpowiedniego kąta, żeby na 100% ocenić, czy był spalony czy nie żeby się wykłócać.

W tym roku jak piłkarz powie do sędziego “pan się pomylił, tam nie było spalonego, proszę sprawdzić” to od razu dostaje kartkę za dyskusje. Idzie to w złą stronę, ze nie można zwrócić uwagi sędziemu. Dlatego powinien być chalange. Bardzo fajnie to podsumował Gutka w programie premier league.

2 polubienia

Sędzia ma wybór - zatwierdzić kluczową, błędną decyzję sedziego czy naruszyć protokół var.
Dla kazdego normalnego człowieka wybór wydaje się oczywisty. Ale właśnie - dla normalnego…

1 polubienie

Bardzo mnie ciekawi jakie kolejne kroki podejmiemy. Ja cały czas nie mogę uwierzyć, że taka akcja się odwaliła.
Diaz powinien domagać się rekompensaty finansowej za nieuznaną bramkę, taka jaką by dostał premię od klubu.
LFC powinno domagać się zwolnienia sędziów, przeniesienia do niższej ligi na co najmniej cały sezon.

1 polubienie

No mam wrażenie, że nie każdej drużyny to dotyczy… przepis podatny na olbrzymie nadużycia sędziego.

Bez kitu, Oliver jako jedyny tam próbuje coś z tym zrobić, reszta podjęła decyzję w ułamku sekundy, że już za późno. Strasznie to jakieś śliskie. Naprawdę ciężko uwierzyć, że ci ludzie są po prostu, aż takimi idiotami.

2 polubienia

Dalej uważam że w super lidze taka sytuacja nie miałaby miejsca, ale to może moja strefa marzeń. Perez by sobie nie pozwolił na to, żeby na varze siedział kolega głównego. A jak wiadomo ręka rękę myje.

Trochę nie rozumiem czemu sędzia główny dalej istnieje A nie można tego zrewolucjonizować i facet z gwizdkiem tylko przekazuje wiadomości a główny siedzi w Var i w sytuacjach stykowych to on decyduje i ma władze A nie jak teraz “sugeruje”.

Nie dziwię się, że piłka nożna powoli wymiera jeśli kibic co tydzień ma oglądać patałachów, którzy popełniają błąd co kolejkę, którego wujek Zbyszek by nie popełnił po pół litra z ojcem.

Edit:
A widzieliście akcje Luton wczoraj?
Sędziowie chyba robią wszystko żeby Var przestał istnieć i jeszcze łatwiej możnaby drukować mecze

3 polubienia

a dopisza mi punkty w fantasy za gola diaza i asyste salaha?

Największy hit w tym wszystkim to jest gdy gość się pyta czy jest zadowolony z decyzji, a ten “Goal, offside, yeah” :rofl:

5 polubień

Ciekawe… :thinking: :face_with_monocle:

Niesamowity zbieg okoliczności, że mecz Liverpool Brighton będzie sędziował Taylor.

1 polubienie

tak przynajmniej zastanawiająca.
skąd w ogóle takie pytanie?

No chyba, ze jest z innego zespolu niz Liverpool, wtedy kartki nie dostaje.lewyohyou@1x

A na VARze jeden z naszych ulubiencow, Chris Kavanagh, slynny miedzy innymi dzieki temu, ze zdecydowal sie nie interweniowac przy tym nadwyraz czystym wejsciu Kane xD

5 polubień

To chyba najgorsza rzecz w tym sezonie.

Sędziowie maja od tego sezonu podkreślać swój autorytet (xDDDDDD) kartkami za dyskusje, opóźnianie gry przez odrzucenie piłki, sugerowanie wymierzenia żółtej kartki rywalowi Itd. itp.

No i czasem dadzą taka kartkę jak TAA w meczu z NU za odrzucenie piłki czy Salahowi ze Spurs za niezadowolenie z decyzji, a czasem nie jak Richarlisonowi za pokazywanie żółtej kartki.

Chyba największa zmiana na gorsze, która tylko psuje mecze i nic więcej.

3 polubienia

Myślę, że Diaza spotyka kolejna niesprawiedliwość. Jeżeli uważamy, że bramka została zdobyta prawidłowo, to powinna się ona znaleść w plebistycie na bramkę września 2023. Ta sytuacja musi być zakodowana w pamięci społeczności i być cierniem w d…e sędziów. Za udział w plebistycie sytuacja z odpowiednim komentażem będzie wyświetlana przez cały rok. Można ją też zgłosić na bramkę roku.

Jeżeli nie potrafimy tego przeforsowaś do LFC , to zróbmy wewnętrzny plebiscyt w ramach lfc.pl

1 polubienie

Dobrze że nie zrobił tego Robbo bo 10 meczów zawieszenia z automatu. Tottenham klub przegrywow chociaż u sędziów musi mieć fory :hugs::hugs:

1 polubienie