Sędziowanie w Anglii

Klopp jednoznacznie. Mam nadzieję, że takie też będzie stanowisko klubu.

https://x.com/FabrizioRomano/status/1709546279250923929?s=20

Tylko nie wchodźcie w komentarze, bo dostaniecie raka :wink:

Btw - nagroda za dobre sprawowanie:

Przecież uniwersum kibicowskie nie tylko w Anglii właśnie do tego się sprowadza. Ameryka Południowa, kraje arabskie, Hiszpania - wszędzie tam jest tak samo albo gorzej. Debile lajkują debili i tak to się kręci. Dlatego właśnie napisałem, żeby tam nie wchodzić - ja się zażenowałem poziomem tych głupków.

1 polubienie

To było w tym samym meczu co Robertson dostał czerwoną kartkę i przez to zremisowaliśmy wygrany mecz oraz zabrakło nam punktu do zdobycia mistrzostwa?

1 polubienie

Dlaczego nie?
To jest wlasnie clou i zarazem rozwiazanie tego problemu - kiepskiej postawy sedziow. Juz to kiedys pisalem. PGMOL nie musi robic absolutnie nic bo nie ma na nich wiekszej spolecznej (kibicowskiej) presji. Anglicy ta glupole, prozno szukac drugiego narodu, ktory mialby tak glupiutkich obywateli, a warstwa kibicowska to juz w ogole szczyt. Dlatego nie ma tam logicznego myslenia czy jakiegos zjednoczenia. Najwazniejsze jest dowalic innemu klubowi. Ich nie obchodzi to, ze d**il jeden z drugim odwali takiego babola w ich meczu za tydzien, to nie ma znaczenia. Dla nich duzo istotniejsze jest to, ze rywal zostal skrzywdzony i mozna krecic beke, ze “heheh patrzcie jak placza co za cioooty przegrali i beczą hahha”. Juz teraz caly internet pelny jest komentarzy “get over it and stop crying” pod rzetelnymi artykulami, a slowa takie sa kierowane do osob, ktore probuja ten temat poruszyc, wyjasnic, pchnac i nalozyc jakas presje na PGMOL. Dlatego po kazdej takiej sytuacji temat sie rozmywa bo idioci atakuja siebie nawzajem a sedziowskie scierwo i klika sie cieszy. Podejrzewam, ze w mysl zasady “dziel i rzadz” jeszcze anonimowo podsycaja te wojenki. Juz teraz, 4 dni po meczu temat cichnie i ginie w morzu komentarzy atakujacych Liverpool, a za dwa tygodnie juz totalnie nikt nie bedzie o nim pamietal.

Dlatego liczenie na jakakolwiek rekompensatę jest bardzo naiwne. Ba! Spodziewajcie sie, ze sedziowie beda jeszcze bardziej negatywnie do nas nastwieni i kolejne mecze okupimy bardzo rygorystycznym podejsciem do naszych pilkarzy, zreszta wybor Taylora na glownego z Kavanagh’iem na VARze pewnie nie jest przypadkowy i czeka nas niezla przeprawa. I totalnie nikt nic z tym nie zrobi, dopoki ogladalnosc sie zgadza ( wbrew temu co tutaj padlo pare postow temu, ze pilka nozna umiera), a bardzo sie zgadza to nikt sie nie zainteresuje tematem. Kibice beda wzajemnie skakac sobie do mord, a smiecie z gwizdkiem nadal beda robic co chca.

Dobre pamietasz. :wink:

2 polubienia

Sędziowie nas nie lubią z prostego powodu. Jesteśmy głównym konkurentem dla City w walce o tytuł, nas trzeba gnieść bo mistrz może być tylko jeden. Ostatnio Arsenal ma łatwo u sędziów z tego powodu, żeby liga sprawiała wrażenie ciekawszej i bardziej wyrównanej dlatego armatki ciągnie się za uszy, a Liverpool z kolei urabia.

Jedynym wyjściem jest dobrze zapłacić tym skorumpowanym ścierwom i dołączyć się do gry w piłkarskim pokerze za kulisami. Tutaj nic innego się nie wymyśli. Trzeba grać va banque tą samą bronią co Szejkowie. Wtedy będziemy równorzędnym rywalem dla City.

Z Janem Laguną nie wygrasz, ale możesz mu zapłacić.

1 polubienie

Ja zawsze uważałem, że angielscy sędziowie przychylniej patrzą na ekipy, które mają ważnych reprezentantów w składzie.
City: Grealish, Foden, Walker, Philips
Arsenal: Ramsdale, Saka, Rice, Nketiah

My obecnie nie mamy żadnego reprezentanta - TAA mógłby grać w środku, lub na boku przy kontuzjach Walkera i Trippiera. Poza Trentem żadnego kadrowicza.

BTW Kane też zawsze miał taryfę ulgową u sędziów.

2 polubienia

Manchester United raczej nie wchodzi w ten trend, a też mają podobną ilość Synów Albionu.

Dokładnie, w poprzednim sezonie sędziowanie pod kanonierów z tego względu, że ich ewentualne mistrzostwo wpłynęło by na ciekawość ligi. Kogoś jara zdominowana przez Bayern bundesliga jak 10 sezon z rzędu wygrywają ? Albo hiszpańska gdzie na zmianę od 10 lat mistrza zgarniają dwa kluby? To nudne. Niestety w Anglii postawiono na złego konia jak się okazało na finiszu. A skręconego meczu z nami nigdy im nie zapomnę, kontrowersje nie mniejsze jak w meczu z Tottenhamem.

2 polubienia

Na takie hity jak mecze z Tottenhamem powinni sprowadzać zagranicznych sędziów z najlepszymi notami w swoim zawodzie. Taki Marciniak na przykład. Ze swoją ekipą od Varu.

Ja myślę że było inaczej, Arsenal był faworyzowany po to żeby zrobić pozory ciężkiej walki o mistrzostwo ale było wiadomo że oni nie stanowią prawdziwego zagrożenia. Kiedy my realnie rzucaliśmy rękawicę City i przegrywaliśmy o 1 punkt to jakoś nikt nas nie faworyzował a wręcz przeciwnie i nikt się nie przejmował że liga będzie zdominowana. W zeszłym sezonie my byliśmy słabi więc był potrzebny nowy pretendent, nawet jeśli nadmuchiwany.
Gdyby nie chcieli dominacji jednego klubu to wystarczyłoby poważnie podejść do tematu FFP. Póki jest oglądalność i petrodolary to mają to gdzieś a do podgrzewania atmosfery wystarczy im że co sezon ktoś jest “blisko”, nie musi koniecznie wygrywać.

1 polubienie

W samo sedno. Ta liga jest skrojona pod City i to jest jedna wielka piramida kłamstw i ułuda.

JAK by się okazało ze jest tak jak piszesz… to co możemy zrobić, trzeba jakoś walczyć
ps. City ma szejków od 6 lat? a co z latami wcześniejszymi? krótka pamięć?

Breaking News :rotating_light:

A replay of Liverpool’s match at Tottenham would be possible under Uefa competition rules.

[ Miguel Delaney ]

#stz

Portal “The Telegraph” przekazał, że Darren England, pełniący funkcję arbitra VAR przy okazji głośnego starcia, został odsunięty od reszty spotkań “The Reds” w tym sezonie. 37-latek nie został jednak zwolniony.

Heheszky

To nieźle. A Hooper dalej będzie sędziował. Świeć Panie nad naszymi gdy ten skorumpowany sędzina znowu będzie prowadził spotkanie LFC.

1 polubienie

I główny i arbiter VAR powinni byc odsunieci nie tyle co od spotkan Liverpoolu, co od spotkan Premier League w tym sezonie w ogóle

E: rozumiem frustracje po stracie punktow w takich okolicznościach, ale calkowite odsuniecie od zawodu z powodu popelnienia bledu to decyzja zbyt radykalna wg mnie. Dotkliwa kara w postaci degradacji do nizszych rozgrywek w tym sezonie jak dla mnie ok.

FA mogloby sie zastanowic na stworzeniem specjalnego funduszu, na ktory wpłacaliby wszyscy sedziowie i PGMOL, z ktorego bylyby wyplacane odszkodowania klubom wyraznie pokrzywdzonym przez bledne decyzje arbitrow

2 polubienia

Powinni nie o tyle być odsunięci, co po prostu nieodwracalnie stracić licencję i do biedronki na kasę.

2 polubienia

Za dużo sędziów do lapowek, pogubiliby się komu dawać i ile.

Tak, zniszczmy komuś życie bo się pomylił xD od razu dożywocie w zakładzie karnym.

@kacciq Uważam że nawet degradacja jest zbyt surową karą i powinno się ją stosować tylko gdy ktoś nie daje rady w dłuższym okresie czasu. Jakieś konsekwencje oczywiscie powinny zostać wyciągnięte. Sam przypisanie Hoopera do sędziowania meczu kolejki to już był błąd. Ale przecież on sam sobie meczu nie wybiera.

7 polubień

Pewnie że bez przesady, ale za błędy w pracy się płaci. Powinien zostać zdegradowany do sędziowania cały ten sezon niższych lig, a nie tylko odsunięty od meczów Liverpoolu.

Koniec końców to PGMOL odpowiada za sędziów, a PGMOL podlega FA. I to FA powinna zapłacić sowite odszkodowanie równie ochoczo, co nakłada kary na kluby.

2 polubienia

Jak dla mnie jezeli nie bedzie sedziowal meczow Liverpoolu do konca sezonu to nagroda a nie kara. Bedzie mial poprostu spokoj od tej afery . Kara byloby poprostu wywalic go z pracy . Napewno znalazl by zatrudnienie np. w lidze Arabskiej ale tutaj juz nie powinien sedziowac.

1 polubienie

Typowa Polska. Degradacja za surowa, zabranie licencji to też za ostro. Dlatego w Polsce rządzą debile, którzy potrafią tylko kraść i być bezczelni. Bo u nas jak jest strajk i ktoś popryska mur sprayem albo pokrzyczy pod kościołem to już jest gruba przesada i tak się nie robi. Cała ekipa tych baranów powinna być wywalona i zabrać im możliwość wykonywania zawodu z prostego powodu. Oni się do tego nie nadają, jak by Lewandowski ważył 158kg i np nie wiedziałby na czym polega spalony to pewnie nie zostałby piłkarzem tylko kucharzem, woźnym czy tam innym hydraulikiem i być może byłby w tym najlepszy.
Jeżeli taki england czy inny debill nie potrafią przy tej całej technologi wykonywać swojej pracy to powinni zostać wywaleni. To nie jest niszczenie komuś życia tylko normalna kolej rzeczy. Jak ktoś nie potrafi pracować w danym zawodzi z różnych przyczyn to powinien zmienić zawód.
Ale tak litujcie się nad tymi ofermami dalej bo jak by ich zwolnić to będą musieli iść do innej pracy. Ja pie*dole…

2 polubienia