Sędziowanie w Anglii

Uj ze mogli nas okraść z mistrzostwa, przecież nie chcieli. Przypadkiem zawsze to nas musza przekręcić

1 polubienie

Spokojnie jesli zabraknie nam punkt do mistrzostwa napewno nas oficjalnie przeprosza i po sprawie.

1 polubienie

Najważniejsze pytanie, bo pomylić się może każdy, na ile te pomyłki są tendencyjne a na ile pechowe. Bo dziwnym trafem te pomyłki dużo częściej zdarzają się przeciwko nam a nie na naszą korzyść. Tu jest pytanie klucz.
A w niektórych zawodach za pomyłki płaci się o wiele bardziej niż wywaleniem z roboty. Możesz być świetnym architektem, inżynierem ale nie dopilnować czy na budowie wykorzystano odpowiednią stal i odpowiadać za katastrofę budowlaną spędzając resztę życia w więzieniu. To samo lekarz czy chirurg. Odsunięcie od Premier League to taka wielka kara dla sędziego co może znaleźć zatrudnienie gdzie kolwiek chociażby w tym jego ulubionym ZEA? A w wyniku pomyłki może Liverpool stracić miliony na koniec sezonu.

1 polubienie

Dać go jako głównego na Anfield w najbliższym meczu. Zostanie gorąco przywitany.

Teraz już wiemy czemu tak kartkowali :joy:
Coś jak policjanci którzy wlepiają kwity, żeby dostać bonusy od ich ilości.

1 polubienie

Watpię że tak jest. W drugą stronę np. sędzia nie gwizdnął oczywistego karnego Alexisa na Bowenie w meczu z WHU. Ci sędziowię po prostu się mylą, bo angielscy sędziowię są słabi i tyle.

Mogą się mylić na boisku, to normalna rzecz, że coś umknie głównemu.
Ale matoły na VAR nie mają usprawnienia.

Wywalenie z roboty nie musi oznaczać zniszczenia życia. W większości zawodów ludzie straciliby pracę za taki idiotyczny błąd w komunikacji.

3 polubienia

Panie Taylor, jak nie umiesz, to nie sędziuj - weszlo.com

Tak à propos naszego niedzielnego meczu :wink:

Nawiasem mówiąc moim zdaniem drugi karny dla Porto również powinien być, wydawało mi się że zawodnik Porto przyjmował piłkę klatką. Aczkolwiek pewności tu nie mam.

1 polubienie

W normalnej robocie za taki błąd, który może kosztować reputację i duże straty finansowe całej firmy zostałby szybko wyrzucony.

Zniszczyć życie? A skąd, jak się nie nadaje do tego zawodu to niech go zmieni na inny.

A jak ten sędzia zniszczył wielu innym osobom życie bo np. postawili majątek na wygraną Liverpoolu? Można na to patrzeć jak komu wygodnie. Dla mnie najważniejsze jest by tacy amatorzy/skorumpowani sędziowie nie prowadzili meczów mojej ukochanej drużyny. I w sumie tyle. A co się z nimi (takimi sędziami) stanie to mnie nie obchodzi.

1 polubienie

To jest debilem uzależnionym od hazardu który SAM sobie zniszczył życie.

4 polubienia

Za to uratował tym co postawili dom na wygrana Spurs

Ja ty tak tak nieśmiało wspomnę. Zaliczona bramka Diaza nie znaczy, że ten mecz byśmy wygrali bądź zremisowali.

Ja pójdę krok dalej. Na pewno byśmy przegrali, skoro w 12 na 9 dostaliśmy na 2:1 w 96’ to przy równych szansach by nas zmietli

1 polubienie

Więc jeśli sędzia UTRACI LICENCJĘ za taki mecz, to też jest SAM SOBIE WINNY. Bo źle wykonywał swoją pracę. Źle to mało powiedziane. Skandalicznie.

Bardzo logiczne prawda?

1 polubienie

Zauważyliście jedną różnicę między dzisiejszym meczem a tym ze Spurs? Tak, chodzi o sędziowanie. Bez skandali, nawet bez większych kontrowersji, bez żółtych kartek, niepotrzebnych przerw w grze. Sędzia pozwalał na twardą grę ale konsekwentnie i obu stronom. W stosunku do angielskich gwiazdeczek to przepaść i chociaż sam mecz sportowo był dużo niżej to pod tym względem sie go lepiej oglądało.

10 polubień

No dobra, ale o jakich stratach finansowych mowa? Nawet jeśli powiedzmy przez to Liverpool zajmie niższe miejsce w lidze na koniec sezonu i będzie miec mniejszy wpływ kasy, to sedzia nie jest pracownikiem klubu, a liga nie poniesie żadnych strat finansowych.

Nie można przyrównywac błędu sędziego na boisku do błędów na innych stanowiskach gdzie popełnione pomyłki moga doprowadzić do czynów pod które podlegają paragrafy, jak w przypadku błędu lekarskiego - nieumyślne spowodowanie śmierci.

Utrata licencji za spowodowanie błędu to zbyt radykalna kara. Jeśli udowodniliby, że nie była to pomyłka, tylko działanie zamierzone, to ok. Gdyby wielokrotnie popełniał takie grube pomylki, to tez ok

Sędzia odsunięty od prowadzenia spotkań Liverpoolu do końca sezonu + w najbliższej kolejce nie będzie uwzględniany do obsady sędziowskiej.

No już nie bądźmy świętsi od papieża, obrońcy uciśnionych sędziów. Przecież nikt nie postuluje zsyłki na sybir. Jak lekarz nie potrafi leczyć to powinien stracić licencję lekarską, jak sędzia nie potrafi sędziować powinien stracić licencje sędziowską. Proste jak budowa cepa. Byłoby to z pożytkiem dla sędziego (ewidentne się chlopina męczy) jak i dla całego otoczenia.

Uważam ze na boisku powinno być jak na drodze. Za wykroczenia powinny być przyznawane punkty karne, po przekroczeniu limitu zabieramy prawko i zapraszamy na ponowny kurs i testy (jeśli delikwent ma skłonności sadystyczno-masochistyczne). Za Hoopera musieli już dwukrotnie przepraszać, jak dla mnie kwalifikuje sie to już na wystarczająca liczbę pkt do wykluczenia.

Uważam tez ze zbytnio jest lekceważona kwestia tego, ze ci sędziowie dwa dni wcześniej byli w Arabii sędziować inne mecze, w wyniku czego byli niezdolni do prawidłowego pełnienia obowiązków w PL. Już pomijając katastrofalny efekt, już sam powyższy fakt powinien skutkować wyciągnięciem wobec nich poważnych konsekwencji. Jakbym ja stawiał się notorycznie w pracy w stanie który tak drastycznie wpływałby na jakość wykonywanych zadań już dawno wyleciałbym na zbity pysk. I nikt by się nade mna nie użalał, jak kolega wyżej.

2 polubienia

Pierwszy raz widzę czerwoną kartkę za nurkowanie, w końcu! To było tak ewidentne że aż wstyd.

1 polubienie