Sędziowanie w Anglii

Hwang się nie zagapił i nie kopnął Schära który zanurkował, decyzja komisji to potwierdza. Jedyna kontrowersja dla mnie to że ukarany został Taylor - który mógł nie zauważyć bo sytuacja była dynamiczna - a nie VAR który mógł sobie obejrzeć powtórki.

A co mają się przyznać, że ich ludzie nie potrafią korzystać z technologii? Tym bardziej po “bramce Diaza”? Dużo prościej zwalić winę na pojedynczą jednostkę na boisku.

1 polubienie

Przeciez do ogladania powtórek na VAR naprawdę nie trzeba mieć wybitnych kwalifikacji, mam wrażenie, że przeciętny kibic czy komentator tv lepiej poradziłby sobie na VAR niż tzw. angielscy sedziowie.

2 polubienia

Wystarczy nie być debilem i rozumieć co się widzi. Oraz jasno i przejrzyście komunikować się z sędzią glównym. Jak widać, angielskich varowców to niestety przerasta.

2 polubienia

Hehe przynajmniej są konsekwentni, znowu kuriozalny karny przeciwko Wolves :rofl:

1 polubienie

Wilki chyba w tym sezonie, najbardziej są poszkodowani przez sędziów.

Dla was to była żółta czy czerwona dla Havertza?

Bo patrząc na tę sytuację i , że dostał tylko żółtko, a w pamięci mam za co czerwa dostawali Alister, Jones, Jota to śmiech na sali.

Te sędziowanie jest serio wybiórcze.

3 polubienia

i jeszcze 3 kartki dla Srok za dyskusje :rofl:

Dla mnie żółtko, czerwona tutaj to za dużo by było.

1 polubienie

Moim zdaniem też żółta, chociaż blisko czerwonej. Chociaż też się waham, bo prawie były sanki. Szczęście, że nie trafił w nogi mocno. No i Jota to akurat bezpośrednio czerwonej nie dostał, jak pamiętam.

Ale ogólnie to co napisał @everlast z kartkami plus nie wiem czy karnego za ciągnięcie za koszulkę nie powinno być ( nie było powtórki ) to pokazuje, że sędzia sobie średnio radzi w tym meczu.

Edyta: Dobra, obejrzałem jeszcze raz powtórkę i jednak przychylam się do czerwonej. Głupotę trzeba tępić a on prawie leciał z tym " wślizgiem ".

Ale się VAR poci, żeby cofnąć bramkę :joy::joy:

@GrzegorzLFC tak słabego sędziowania w trakcie całego sezonu moje oczy jeszcze chyba nie widziały

Te zdjęcie Akurat nic nie udowadnia, trzeba by było mieć jakiś zrzut z góry

Sędziowanie w dzisiejszym spotkaniu Newcastle z Arsenalem, chyba jeszcze gorsze niż w spotkaniu LFC - Tottenham. Brak czerwonej dla Havertza, brak czerwonej dla Bruno.

Bramka uznana pomimo wyjścia piłki poza boisko i faulu, mocny popis VAR’u

Faulu moim zdaniem nie było, ale piłka wyszła na aut wcześniej. Lini przy spalonym również nie nałożyli, a moim zdaniem był. Jeżeli Arsenal tego nie wygra to jutro będzie głośno. Nie śmieję się z Arsenalu, bo wiem co to znaczy być wydymanym przez var

1 polubienie

Dla mnie to jest największy problem wśród kibiców, trenerów, prezenterów telewizyjnych.
Jak po meczu wejdzie się w komentarze czy coś to zawsze usprawiedliwienia np a dobrze tak Arsenalowi, bo kiedyś nas też przekręcili.

Czy jak oo meczu z Tottenhamem patrzyłem w komentarze to ich fani pisali płaczcie więcej itp.

Wszyscy powinni skupić się na źródle problemów czyli słaby poziom sędziowania dzisiaj Arsenal, wczoraj my, jutro ktoś inny.

Tam muszą zajść większe zmiany!

1 polubienie

To wejście Livramento to też takie hmm… kontrowersyjne.

Co w tym kontrowersyjnego, najpierw piłka potem nogi, żółta nic więcej

1 polubienie

Gwizdacze bohaterami kolejnego hitowego meczu PL, to już się robi standardem

Wy znacie zasady piłki nożnej i jak wygląda piłka CAŁYM OBWODEM poza boiskiem? Wy nie pamiętacie jak przegraliśmy mistrzostwo prawdopodobnie o grubość paznokcia, bo piłka nie przekroczyła linii bramkowej, tylko została wybita?
e. znajdźcie sobie przykłady, gdzie piłka im bardziej z boku, tym bardziej wygląda jakby wyszła za boisko, a gdy spojrzy się na nią centralnie z góry, to spokojnie jeszcze styka się z linią boiska. Kwestia kąta kamery do piłki. Z tej kamery za zawodnikiem Newcastle z dużo mniejszym kątem nachylenia względem linii końcowej widać było, że zdążył ją wygarnąć.

Pomijam to, że z tych trzech sytuacji wystarczyła jedna - faul.Spalonego nie będę oceniał, ale też stykowy - w takich sytuacjach sędziowie albo chcą wyszukać spalonego albo nie chcą i ustawią linie w taki sposób, by im pasowało (bo na pewno nie ma jednej reguły, której stosują przy ich rysowaniu, potrafią od innej części ręki rysować te linie w kilku różnych meczach tego samego dnia).

3 polubienia

FB_IMG_1699127583054

15 polubień

10 polubień