Sędziowanie w Anglii

Trzeba przyznać, że dobry występ sędziego, trochę długo sprawdzał “pierwszego” karnego, ale ostatecznie dobra decyzja, kartki dawał podobnie, 2 żółte Ayewu bardzo głupie, ale myślę że może mieć sam do siebie pretensje.

2 polubienia

Madley dziś wzorowo.

Jak dla mnie, to mogą sprawdzać długo, jeżeli ma być przez to bardziej uczciwie. Wg mnie faul był, ale wydaje mi się, że Endo dodał trochę od siebie, tzn. gdyby chciał, to by utrzymał się na nogach. Trochę ryzykowne jest takie granie. Ale z drugiej strony, jak się nie przewrócisz i najlepiej nie przeturlasz, to nie uznają faulu :slight_smile:

1 polubienie

Kogo teraz sędziowie ciągną za uszy po mistrza? City chyba już nie, Arsenalowi też nie poszli dziś na “rękę”. Na nas są śmiertelnie obrażeni bo nigdy nie proponowaliśmy niczego extra pod stołem. Tottenham sam się już wyeliminował.
Mają teraz okres buntu i wybierają sobie niektóre sytuacje do skrupulatnej analizy jak w naszym meczu.

Tak. Byłem zły, że po tak długim czasie zatrzymał grę ale hej! Właśnie tego się spodziewałem bo arbitrze w meczu z Tottenhamem.

Madley wg mnie bardzo słaby sędzia. Faul na Endo bezdyskusyjny i sędzia na Var musiał mu pokazać chyba z 5 różnych ujęć żeby podjął właściwą decyzję.
Najbardziej jednak nie podobał mi się brak jakiejkolwiek konsekwecji raz gwiżdże miękkie faul a raz pozwala na znacznie więcej to samo się tyczy kartkowania zawodników. Na początku spotkania zawodnicy mogli sobie na bardzo dużo bez konsekwecji z kolei w ostatnich 30minutach kartkę można było obejrzeć za praktycznie każdy faul.

1 polubienie

Widzieliście jak w Turcji skopali sędziego? Nie, że ja podpowiadam, tak tylko mowie.

Pomijając już potępienie przemocy, bo to już każdy zrobił, wie ktoś przynajmniej czy sędzia serio był stronniczy?

https://dubz.co/v/vs2xdc

Kazdy moze sam ocenic jak bardzo nie bylo reki Shaw’a. :wink:

Gdyby taka sama sytuacja miała miejsce w naszym polu bramkowym, byłby to ewidentny i niepodważalny rzut karny :person_shrugging:t4:

Takich karnych nie powinno się gwizdać i Oliver dobrze zrobił, tylko trzeba być konsekwentnym w tym. Niestety w Premier Leauge jeden by to gwizdnął, a drugi nie…

4 polubienia

Słuchajcie, nie jestem zwolennikiem dyktowania karnych za przypadkowe ręki i rozumiem, że przepisy teraz mówią o tym, że jeśli piłka najpierw odbija się od innej części ciała i dopiero potem od ręki to nie powinno być karnego (chociaż nie wiem jak dokładnie to brzmi), co jest główną narracją w mediach, ale chciałem zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  1. Piłka odbija mu się najpierw od ręki, dopiero potem od brzucha, a potem ponownie od ręki.
  2. Piłka nie jest dla Shawa żadnym zaskoczeniem. To nie jest zagranie z kilku cm, na wideo widać, że patrzył na piłkę i dokładnie wiedział jak się odbije. To że piłka odbiła mu się od ręki to jego błąd i powinny być za to konsekwencje.
  3. Dzięki temu zagraniu (które przypominam, że nie było nie-do-przewidzenia z jego perespektywy) udaremnił kluczową szansę na gola.
  4. Piłka odbija mu się od ręki kilkukrotnie. Brakowało tylko, żeby wziął ją pod pachę i wyszedł z nią poza pole karne, przecież po drodze odbiła się od brzucha więc luz.

Tutaj karny po prostu musiał zostać podyktowany, niezależnie od okoliczności. Wystarczy przypomnieć karnego dla PSG w meczu z Newcastle, gdzie piłka (lecąca z dużo bliższej odległości) najpierw odbiła się od ciała, potem od ręki (czyli inaczej niż tutaj), a i tak karny został podyktowany.

Osobiście uważam tę decyzję za skandal, ale bardziej niż to (bo mecz powinniśmy byli wygrać bez tego karnego, większy żal mam do formacji ofensywnej niż do sędziego) denerwuje mnie fakt, że prawie każdy bezrefleksyjnie przyjął narrację narzuconą przez komentatorów, media i kibiców innych drużyn komentujących w Internecie. Nawet na naszym forum nie było żadnego poruszenia tą decyzją. Przyzwyczailiśmy się już?

P.S. Jak Konate tego nie strzelił… dramat.

2 polubienia

Dobra, byłem pewny, że 100% karny, ale obejrzałem to kilka razy i piłka odbija mu się jakoś dziwnie od pięty/łydki tak, że zmienia tor lotu, także na moje dobra decyzja.

Od pięty / łydki Showa ??? Nie wiem jak niektórzy ludzie są skontruowani, ale ta część ciała jest z tyłu, więc jak mogła mu się piłka odbić od pięty lub łydki lecąc wprost na niego ?? :thinking:
On zatrzymał akcję ręką w polu karnym. Nie została ręka nastrzelona z impetem. Moim zdaniem błędna decyzja sędziego na varze.
I nie ma znaczenia czy była naturalnie ułożona, bo każdy interpretuje to po swojemu, jeden chodzi na co dzień z rękami w górze, bo tak akurat woli i dla niego to naturalne.

1 polubienie

Ja się sfrustrowałem i napisałem na forum moje wrażenia, bo też uważam, że powinien być karny, ale zostałem wyśmiany przez blancika, że się nie znam na piłce więc xd

1 polubienie

Jeśli za rękę Shawa powinniśmy dostać karnego, to Arsenal też go powinien dostać w końcówkę meczu z AV, za rękę Casha. Prawda jest taka, że przepisy nt. karnego za zagranie ręką są dosyć jasne - powiększenie obrysu ciała w znaczy sposób, celowe zagranie albo powtrzymanie (choćby przypadkowe) piłki zmierzającej do bramki to karny. Każdy inny przypadek to jego brak. Wczoraj do czynienia mieliśmy z totalnym przypadkiem, ani to nie było celowe, ani znacznie nie powiększyło obrysu ciała, ani nie było to zatrzymanie piłki lecącej do bramki. To był totalny przypadek, co miał sobie tę ręką uciąć? Postawcie się na miejscu, jakby to zrobił piłkarz LFC, pisalibyście, że to zasłużony karny dla przeciwnika? Śmiem wątpić.

2 polubienia

Doskonale widział jak piłka leci, to nie był przypadek tylko po prostu błąd Shawa, a za takie błędy karne były dyktowane bezlitośnie, chociażby w meczu Polska - Wyspy Owcze.

Oczywiście, że to był przypadek. Jakiby miałby cel zagrywać ręką? Robicie z igły widły. I jeszcze w dodatku piłka się przed nim odbiła od ziemi, w tym momencie dokładnie:

3 polubienia

Zgadzam się, że to mógł być przypadek jednak ręka pomogła mu skontrolować piłkę i dzięki temu oddalić zagrożenie, bo obok niego było 3 zawodników LFC. Wg mnie ewidentny karny, bo gdyby nie ręka, ktoś z LFC strzelałby z 5 metrów na bramkę.

Co? Gdyby nie ręką to byłaby walka o piłkę na wysokości głowy, którą pewnie wygrałby Shaw, bo był najbliżej, a nie żaden strzał z 5m., radzę obejrzeć powtórkę. Poza tym, taki jak pisałem, zasady nt. Ręki są jakie są. To nie są te czasy, że każde zagranie ręką w polu karnym to karny.

Wyżej macie screena, to jest sekundę przed tym zagraniem ręką, co w tej chwili miał zrobić Shaw, żeby unikać ręki?