Sędziowanie w Anglii

Faktycznie były tam dwa kontakty. Jeden po drugim, całośc nie trwała nawet pół sekundy, więc jak najbardziej nie miał czasu. Sorry, ale ja wiem ze to zawodnik united w meczu, który nam wybitnie nie wyszedł, ale trzeba obiektywnie patrzeć, że karny nam się nie należał i zarówno główny jak VAR to potwierdzili

2 polubienia

@kacciq Darowałbym sobie na Twoim miejscu. Najbardziej o tej sytuacji mówi fakt, że nikt o niej nie mówił po meczu.

Nie wiem dlaczego nadajesz narrację, że Shaw widział piłkę i nie jest ona dla niego żadnym zaskoczeniem i mógł ją przewidzieć - ta narracja nie ma prawa bytu, ja naprawdę kompletnie nie rozumiem Twojego punktu widzenia na tę sytuację. I jeszcze to twoje KILKUKROTNE odbicie ręką, no tak może i dwa razy dotknął, ale trwało to ile? Sekundę?
I jeszcze mi zarzucasz, że się do czegoś nie odniosłem, a Ty się odniosłeś to mojego przykładu z VVD? Napisałeś tylko, że sytuacja jest nieporównywalna, co jest kłamstwem, bo jest porównywalna, VVD odbiła się od uda, jemu od stopy. W sytuacji VVD to nawet jest większa ALE, bo Holender mocno zwiększył obrys ciała. I tak naprawdę zdanie “udaremnił kluczową szansę na gola.”, to kłamstwo :slight_smile: .

Odpuść, bo imo trochę się ośmieszasz.

@ludek Serio myślisz, że gdybym był kibicem MU to udzielałbym się tutaj od dobrych paru lat? Po prostu ja mam trochę obiektywizmu, czego niektórym tutaj brakuję. Pozdro.

Caicedo powinien wylecieć z boiska już w 2 minucie. Sędziowie dalej w formie.

Jaki jest sens, żeby VAR był dopiero od 1/2, a do 1/4 nie, bo nie rozumiem.

1 polubienie

No tak, bo nastrzelenie z dwoch metrow z bardzo duza sila gdzie pilka odbija sie od nogi zawodnika, a pozniej trafia w jego reke kiedy ten podejmuje interwencje to to samo kiedy przez swoj blad techniczny pilkarz nie potrafi przyjac/wybic pilki wrzuconej z bocznego sektora, ktora leci do niego przez kilkadziesiat metrow, dlatego niemal łapie ją pod pache przy wybiciu.

Nieprawdopodobne, ze ktos w ogole porownuje te dwie sytuacje. xD No, ale nawet jesli, juz lepiej zeby byl gwizdany karny i tu i tu (chociaz w sytuacji VvD to totalny absurd xD Ale na szczescie niewiele jest takich sytuacji).

O fajne wideo, tego jeszcze nie widzialem. Tutaj juz idealnie widac jak oczywista reka to byla, duzo lepiej niz na tym nagraniu ode mnie. Gosc probuje przyjac pilke, nie udaje mu sie wiec lapie pilke pod pache (wykonujac ruch reka do siebie). W takim wypadku, jezeli czegos takiego nie gwizdamy to nie widze problemu by zawsze “przez przypadek” zle sobie przyjmowac i wybijac pilki rekami - bo po przypadkowym dotknieciu mozna, a realnie nikt nie jest w stanie stwierdzic czy dane zagranie bylo calkowicie przypadkowe czy “przypadkowe”. Bo co ma swiadczyc o przypadkowym zagraniu? Bardziej zdziwiona mina? Jezeli juz cokolwiek tlumaczyc to jest to ewidentny blad techniczny Shawa prowadzacy do zagrania ręką.

2 polubienia

Generalnie już Aldor wszystko napisał co było trzeba, więc odniosę się tylko do tego - normalnie dyskutujemy, od tego jest forum. Nie na miejscu są takie uwagi, bo równie dobrze ja mogę tak powiedzieć o Tobie, tylko co to wniesie do dyskusji? Mamy różne zdania na temat tej sytuacji, pogódź się z tym że Twój punkt widzenia nie musi być jedynym słusznym i nie wyjeżdżaj z takimi tekstami :slight_smile:

Nie robię z tego dramy bo tak jak napisałem na samym początku, uważam że powinniśmy to wygrać bez tego karnego i to bardziej do naszej ofensywy należy mieć pretensje niż do sędziego. Lubię jednak kiedy jest jakaś sprawiedliwość. Wielokrotnie pisałem i tu na forum, i na stronie, że nie powinno być dla nas karnych, kiedy sytuacje były kontrowersyjne, staram się być obiektywny i nie lubię karnych dyktowanych za nic, które ostatnio są plagą (zwłaszcza na turniejach reprezentacyjnych). Po prostu w tej konkretnej sytuacji uważam tak a nie inaczej, bo przyzwolenie na takie zagrania będzie skutkować absurdalnymi sytuacjami w przyszłości. Wyobrażam sobie np. ćwiczenia na treningu Atletico z umiejętnym wybijaniem piłki przy użyciu ręki :wink:

1 polubienie

Nie wiem co za linka odpalileś, ale na pewno nie tego co zamieściłem. Na tym co ja zamieściłem wyraźnie widać, że po dośrodkowaniu piłka trafia Shawa w kolano/goleń, odbija się od ziemi i trafia go przypadkowo w miejsce na styku ręki i tułowia. Oczywista prawidłowa decyzja sędziego, VARu i na dodatek, żaden ekspert po meczu nie analizował tej sytuacji pod kątem potencjalnego błędu.

A jeszcze bronisz sytuację z VvD, że tam to było nastrzelone i takich nie mozna gwizdać. Ogwizdanie karnego w obu sytuacjach byłoby absurdalne. Rozumiem, że nam nie wyszedł mecz z odwiecznym rywalem i pogubiliśmy punkty… ale trochę obiektywizmu

E: W sytuacji Shawa mówię o rykoszecie. Gdyby piłka bezpośrednio po dośrodkowaniu trafiła go w rękę, to tak- powinien być karny. No, ale piłka odbiła się od nogi w ziemię i trafila go w rękę. Zawodnik United miał zatem jeszcze mniej czasu na reakcję niż VvD. Dlatego w obu sytuacjach karny się nie należał i w obu sytuacjach sedziowie podjęli prawidłowe decyzje

VVD był nastrzelony z dwóch metrów silnym strzałem, a nie dośrodkowaniem lecącym z bocznej strefy - jak w tej drugiej sytuacji można w ogóle mówić o nastrzeleniu?

Przypomni ktoś w ogóle o jaką sytuację z VvD chodzi?

1 polubienie

VARSENAL xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxD :rofl:

Nie no to jest ku^wa przesada…

Mogę zrozumieć brak karnego po ręce Shawa z United. Tam były przesłanki usprawiedliwiające.

Ale tutaj? Ruch do piłki, ręka EWIDENTNIE powiększa obrys ciała, dobra akcja został przerwana po tej ręce.

Zwykły skandal.

1 polubienie

Przecież takie wałki są praktycznie w każdym meczu Arsenalu tylko ludzie meczów nie oglądają i mają złe pojęcie o tej drużynie. A potem wyjdzie Edum z 5 kolegami i płacze, że dokuczam jego klubowi.

5 polubień

VARsenal pchany na mistrza. Nowe, nie znałem

3 polubienia

Okazuje się, że można grać rękoma w polu karnym, człowiek się zawsze czegoś nowego dowiaduje na meczach Liverpoolu.

1 polubienie

Niech każdy zobaczy jakimi nieudacznikami są sędziowie. Główni, liniowi i VARowcy. Złodzieje, oszuści, nieudacznicy. Najciekawsze jest to, że żeby popełnić taki błąd to oni wszyscy muszą być nieudacznikami lub złodziejami na raz!

https://twitter.com/goatedfootballl/status/1738619351387738297?fbclid=IwAR3rmi96t8cbGfyGo5h04YGVlhPt0q1FarJtxGk-qNbXjhIyEsomPqddfAE

Najgorsze jest, ze ten sędzia był całkiem OK w tym sezonie, a dzisiaj daje dupy jak rasowa sexworkerka.

Gość pcha ewidentnie Kostasa prosto w Kloppa, nasz obrońca dostaje groźnej kontuzji, aż musi zejść, a tu nawet żółtej kartki.

Nie ma już nawet znośnych sędziów w PL w tym sezonie…

3 polubienia

Odegard zagarnął piłkę ręką, to jest pierdolony skandal! Nie mam już słów i nerwów

E.Nadmienię tylko jeszcze, że drugi sezon z rzędu gigantyczne wałki na korzyść VARsenalu w meczu z nami.

6 polubień

Oni tego w ogóle na VAR nie sprawdzali, mega dziwna sytuacja, już kolejna.

Diablinadali wam zaraz wytlumaczy, ze karny sie nie nalezal bo obronca sie schylal getre poprawic i tak mozna wiec wtedy nie ma karnego. Proste. :wink:

4 polubienia