Sędziowanie w Anglii

Ta łysa pala widzi co ten bandyta joelingon wyrabia? Każdy mecz jaki oglądam ten czlowiek powinien kończyć z czerwo a NUFC oglądam tylko z LFC

2 polubienia

Dobry zawodnik widzę, ale jak pijecie do meczu, to nie wchodźcie na forum.

8 polubień

Przecież to kryptofan VARsenalu

Druga sprawa, brak kartki dla Joelintona. Ktoś wytłumaczy jakim cudem? Czy w ogóle tutaj przepisy pozwalają na jakąkolwiek dowolną interpretację takiego faulu czy kolejne jawne działanie przeciwko nam?

Jedną decyzją o braku żółtej kartki dla joelintona łysa skorumpowana kur*a zmieniła mecz. Potem to już klasyczne angielskie sędziowskie gwiazdorzenie i dawanie kartek TAA i Diazowi za swoje błędy. Jak co mecz, nie pozostaje nic innego tylko życzyć im dożywocia, a te pieniądze przyjęte pod stołem niech im gardłem wyjdą.

2 polubienia

No kolejny dramatyczny pokaz sędziowania dzisiaj. Brak kartki dla joelintona w pierwszej połowie, masa nieodgwizdanych dla nas fauli i k*rwa wisienka na torcie czyli brak czerwonej kartki dla dubravki przy drugim karnym. Jak oni mając VAR uznali, że Dubravka próbował zatrzymać piłkę to ja nie mam pojęcia

Pewnego dnia ktoś rozjebie tą sędziowską mafię w drobny pył i prosto do więzień czwórkami będą szli…
Tak mi się marzy :blush:

Można ku*wicy dostać jak bardzo wybiórczo jest stosowany przepis o żółtej kartce za odkopanie piłki po gwizdku czy za domaganie się kartki po faulu. Na początku sezonu wszyscy sędziowie starali się stosować te przepisy, po paru kolejkach temat ucichł, aż nagle jaśnie pan Taylor wjeżdża na swoim łysym koniu.

Inna sprawa, że spośród 5 żółtych kartek Trenta, (jak dobrze pamiętam) 3 z nich to efekt właśnie odkopania piłki po gwizdku. Serio, pora chyba wyciągać wnioski.

2 polubienia

z ta czerwona dla Dubravki to bym nie przesadzal. Na upartego to mozna powiedziec, że zahaczyl przypadkiem, bo kontakt był łokciem jak się przekręcał a nie ręką. Karny jest bo przewrocil i żółta jak dla mnie jest uczciwa.

2 polubienia

Nie znam przepisów szczegółowo, ale może jeżeli kontakt był minimalny, a do tego bramkarz próbował w ostatniej chwili cofnąć ręce, to można dać żółtą. Ale to oczywiście tak bardziej zgaduje, niż przemądrzam się :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Z jakiego powodu niby Dubravka miałby dostać czerwoną kartkę? Przecież klarowna próba interwencji ze strony bramkarza i ona kończy się wtedy żółtą kartką.

1 polubienie

Ale przepisy kiedyś się zmieniły, że jak jest karny to jest żółta kartka jeśli to nie jest jakiś super poważny faul, gdyż wyszli z założenia, że jeśli jest czerwo i karny to jest podwójna kara, a nie można dwa razy karać za to samo.

Do błędów sędziowskich dodam brak żółtej dla MacAllistera oraz sytuacje, że Guimares miał dostać drugą żóltą kartkę, sędzia nawet po nią sięgał i się rozmyślił.

No i wieczne przyzwolenie na faulowanie Salaha.
Irytuje również to, że sędzia pozwala ostro grać a potem się rozmyśla i za wszystko daje żółtą kartkę.

3 polubienia

Od wielu takie faule nie są karane czerwonymi kartami w myśl zasady, żeby dwa razy nie karać drużyny.

2 polubienia

Ale że za faul taktyczny, szarpnięcie za ramię nie daje się żółtej kartki to pierwszy raz się z tym spotykam

Ale miało to dotyczyć tylko sytuacji, w których obrońca próbuje odebrać piłkę, ale fauluje. Natomiast jak piłka jest poza zasięgiem i obrońca tylko próbował powstrzymać napastnika, to czerwona

takich mamy właśnie specjalistów na forum pierwszych do przeprowadzania transferów etc xD

1 polubienie

To w takim razie co do karnego zwracam honor, bo jakoś miałem w głowie, że przepis jest taki, że jak jest faul bez próby zagrania piłki to wtedy jest czerwona.

1 polubienie

Z tego co wiem- to nie ma już czegoś takiego jak “brak podwójnego karania”- jest ewentualne DOGSO lub jego brak- i trochę inne zasady w kontekście bramkarzy. Ci mogą podejmować interwencje, które teoretycznie mogą być DOGSO i nie dostać czerwonej, ale też nie zawsze.
Istotne jest to- czy intencją bramkarza jest interwencja bramkarska czy faul.

Czyli:
Może być karny i czerwona, ale w praktyce jest to wyłącznie w sytuacji, w której:
a. zawodnik zablokował piłkę bezpośrednio lecącą do bramki- swoją ręką,
b. dochodzi do faulu na zawodniku w polu karnym, gdzie jest stwierdzone DOGSO
c. bramkarz fauluje i jego intencją nie jest interwencja bramkarska.

Może mamy tutaj jakiegoś sędziego- co wie lepiej- bo ja nie jestem 100% pewien.

2 polubienia

Karny oczywisty bo Dubravka był jedynym zawodnikiem broniącym bramki i ewidentnie zawadził ręką o nogi Joty, który go okiwał. Piłka poszła dalej, a zawodnik został.

Ja wiem co musisz czuć obecnie, Arsenalowi nie idzie, Liverpool dziś wygrywa. Jest słabo, co nie?

1 polubienie

Moim zdaniem żenująca decyzja o braku kartki w 1 połowie dla Joelintona, po której bardzo się zagotowaliśmy. Najpierw złapał w pół Dominika (przywilej, Taylor nie wrócił), potem faul na Diazie (żółta dla Luisa za machnięcie ręką na decyzję).

Natomiast w jakiś sposób “pochwalę” Taylora za dwa karne dla nas, bo jakby był duet Tierney-England albo Hooper-England, to kto wie, kto wie…

Choć osobiście nie mam żadnych wątpliwości, że to były dwa faule w pełnym impecie biegu naszego zawodnika. Oczywiście nie ma mowy o czerwonej dla Dubravki - i to abstrahując, czy chował ręce, czy nie. Tam do bramki Newcastle wracało dwóch obrońców, więc nie był ostatnim zawodnikiem Newcastle.

Co do kartki TAA - no odkopał piłkę, według wytycznych jest to yellow. Z drugiej strony zgadzam się, że sędziowie nie respektują tej zasady jednolicie. Ale chyba nie da się zapomnieć, jak żółtą kartkę, drugą w meczu za coś takiego i w konsekwencji czerwoną, otrzymał Van Persie. Więc po prostu Trent musi się tego oduczyć.

3 polubienia

Wrzucałem to już kiedyś. Czerwona kartka przy rzucie karnym jest tylko w sytuacji, gdy:

  • zawodnik zatrzyma nieprzepisowo piłkę zmierzającą do bramki, np. ręką
  • w konsekwencji niebezpiecznego faulu,
  • w konsekwencji brutalnego zachowania bez ataku na piłkę.
5 polubień