Sędziowanie w Anglii

Przecież w naszym przypadku obrońca też nie miał kontaktu z van Dijkiem I mimo bloku Endo nie miał szans dogonić Holendra.
Sytuacje podobne, inne werdykty.
Nie pierwszy i nie ostatni raz w tym sezonie.

Ja teraz nawet jak jest powtórka var to i tak nie wiem jaka będzie decyzja, bo wszystko zależy od widzimisię sędziego, raz ręka to jest ręka, raz przypadek.
Raz ryzykowny faul to czerwona, raz przypadek.
Raz jest spalony z łoniaka wystającego ze spodenek, a czasami sytuację jak z Diazem.

W tym sezonie czarna mafia już nie udaje, że są przeciwko the reds, na początku to jeszcze przepraszali dla pozoru, ale przestali, bo Liverpool mógłby sobie niezłą kolekcje uzbierać.

Serio nigdy nie chciałem dla zespołu tak bardzo żeby wygrali ligę. Byłby to niesamowity pstryczek w noc korupcji i taka iskierka nadziei, że romantyzm w footballu jeszcze nie umarł.

2 polubienia

Co? Pewnie, sędziowie teraz oceniają kto kryje kogo XD. Sytuacja jest analogiczna - Varane zablokował obrońcę, który teoretycznie (gdyby wbiegł na krótki słupek) mógł zablokować strzał.

4 polubienia

Dla zobrazowania sytuacji. Było zapłacone za 1:0 dla Man U, to ma być 1:0.

7 polubień

Poziom sedziowania w Angli to jest jakis dramat… nie ogladam ligi Hiszpanskiej ale ponoc tam jest podobnie. Naprawde w erze VAR’u, roznych systemow inteligentych itp. tak ciezko o dobre sedziowanie??

Technologia jest dobra i potrzebna, ale trzeba umieć z niej korzystać. Do tego dochodzi interpretacja i konsekwencja. Jeden za odrzucenie piłki dostaje kartkę, inny za spowodowanie urazu i znoszenia na noszach nie dostaje nic. Problem leży tylko i wyłącznie z czynniku ludzkim.

8 polubień

Mysle, ze tutaj nie ma co dyskutowac. Poza jakimis kilkoma odklejencami kazdy wie, ze to byl wałek i w zadnej innej sytuacji sedziowie nie beda gwizdac czegos takiego. Takie wybloki byly zawsze i nigdy sie tego nie gwizdalo. Podobnie jest z “faulem, ale nie na karnego”… co czesto sie przewija. Trzeba to olac i leciec dalej - sedziowie sa bezkarni i lepiej sie z tym pogodzic po prostu, choc jest to trudne. Nie da sie nic z tym zrobic i tyle, a nie mozna przejmowac sie rzeczami, na ktore nie mamy wplywu.

7 polubień

Decyzje sędziowskie zawsze będą się różniły w podobnych sytuacjach jesli daje się sporą swobodę arbitrowi w interpretacji zdarzeń. Każdy arbiter inaczej postrzega i analizuje daną sytuację, a nawet ten sam sędzia w innym okresie czasu może inaczej ja postrzegać. Technologia pozwala na spojrzenie na daną sytuację na spokojnie z kilku perspektyw, ale ułomne są przepisy i tak jak wspomniał @Kijoraptor czynnik ludzki.

Co do sytuacji MU to jednak sytuacja wg mnie jest inna niz w przypadku VvD i Endo. Colwill miał realna szansę kryć VvD, a w tej sytuacji obrońca nie miał mozliwości, nawet bez interwencji Varane’a, na zapobiegnięcie strzału. Choc wg mnie obie bramki powinny zostac uznane to zgadzam się, że w naszym przypadku arbiter miał więcej powodów “za” anulowaniem bramki niż w sytuacji MU

Przecież to są dwie różne sytuacje w pierwszej nie ma to wpływu na bramkę, w drugiej jest.

Humorystycznie cofając się w czasie “przemowa” arbitra po golu Luisa z Spurs “nie uznaliśmy bramki bo jesteśmy idiotami i nie potrafimy porozumieć się w ojczystym języku” :grimacing:

Ogólnie świetny pomysł moim zdaniem!

No nie wiem, tak szczerze.Pomysł wiadomo, warty sprawdzenia ( może gdzieś w młodzieżowych ligach albo jakiś mniejszych, jak Ekstraklasa ) ale nie wiem czy on coś zmieni. Duża część kibiców dokładnych przepisów nie zna więc co za różnica jak sędzia będzie tłumaczył o naturalnie ułożonej ręce. I tak będzie pierdzielenie, że [ tu wstaw drużynę ] kupiła sędziów.

Skandal, ale z tym gościem co dzisiaj sędziował to normalne w przypadku City.

2 polubienia

“LiVARpool” znowu atakuje, okazuje się, że dla VARu wejście korkami na wysokości klatki piersiowej jest okej :joy:

Dobrze wiedzieć, pewnie niedługo takie United czy Tottenham dostaną podobnego karnego i ta zasda już nie będzie obowiązywać.

2 polubienia

Moglby ktos podliczyc ile bramek „stracilismy” (w sensie stracone + utracone 100% szanse i gole) przez oszustwo sedziow w tym sezonie? Albo ktos kojarzy jakis temat gdzies na reddicie albo gdzie indziej w necie?

Nie będzie takich statystyk, bo wszystko można interpretować.

Doku jest czarny, więc się wybronią.

2 polubienia

To jest kompletnie abstrakcyjna decyzja arbitrów, nie mam pojęcia jak Oni się mogą z tego wybronić.

Oho, już się zaczyna. Wczoraj były płacze, że Havertz symulant, a dziś Salah robi coś podobnego i hurrr durrr sędzia nas okradł. Josif też już w gotowości ze stopklatkami nie z tego momentu, co trzeba.

Super mecz, trudny do sędziowania, ale sędziowie na szczęście dojechali.

Wybronią się tym, że Doku najpierw trafił w piłkę. Nie ma za co.
I żeby nie było dla mnie to również jest karny, ale za długo oglądam tę ligę, by nie wiedzieć jak środowisko sędziowskie potrafi tuszować swoją nieudolność albo brak jaj do podjęcia odważnej decyzji.

Tu chodzi głównie wejście karate w Mac Allistera.

@RozbawionyPepito teraz wyobraź sobie, że sędziowie podejmują prawidłowe decyzję czyli Harvertz wypada za 2 żółtko, a Liverpool ma karny.
Z tego robi się już 4 pkt.
A przecież takich dezycji było masa.
Ręka Ødegaarda i kolejna strata pkt na 4 pkt między drużynami.
Itd itd.

Klopp weź wygraj tego mistrza i kręćcie ten dokument !! Ten sezon nie może inaczej się skończyć, bo moja miłość do piłki mocno zmaleje :wink:

3 polubienia

Dojechali? A brak kartki w końcówce dla Mac Allistera za niebezpieczne wejście klatką w nogę rywala?

3 polubienia