Sędziowanie w Anglii

To ja teraz sobie obejrzalem skrot meczu i sorry ale Ake nie tylko,ze blokuje Mace to jeszcze go praktycznie odpycha przez co ten nie ma szans aby wybic ewentualnie pilke co dla mnie jest faulem.

Oczywiscie mowy o spalonym nie ma i tutaj ktos przedobrzyl w opisie zdjecia.

Roberthum
“Ja rozumiem, że Maca jest piłkarzem Liverpoolu, ale nie róbmy sobie jaj”- to ja odpowiem w podobnym stylu " ja rozumiem,ze Ake to gracz City ale nie robmy sobie jaj!"

Ale przecież taki wyblok to nie jest faul lol. Bramka VVD z finału została anulowana, bo Endo robiąc ten wyblok był na spalonym.

1 polubienie

Zgadza się, Endo był na spalonym i uznano że brał udział w akcji blokując przeciwnika, ale nie uznano tego za faul bo takie blokowanie jest zgodne z przepisami. Tutaj jest podobna sytuacja z tym że spalonego nie mogło być skoro to był rzut rożny więc nie ma tematu, wszystko było na legalu i po prostu nas sprytnie ograli.
Faul na Macu to inna sprawa, kopnięcie korkami w klatkę to jest oczywisty karny i zółta za niebezpieczne zagranie.

4 polubienia

Tez uwazam, ze to sprytnie zagrali i dalismy sie zrobic jak dzieci. Natomiast na koniec to powinien byc karny

3 polubienia

Przypomniała mi się kwestia z Kilera:
“ Wiesz, co mówi ulica?! Że jak chcesz komuś dać po mordzie, to najlepiej policjantowi - nie odda, bo się boi!”

I tutaj trochę jest podobnie. Jak by Nasi zawodnicy zaczęli protestować i podważać decyzje sędziego to zaraz posypały by się kartki. Nie ma co porównywać z City bo jak to mówią , co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie .

2 polubienia

Już kiedyś Klopp poruszył głośno temat sędziowania chyba w kontekście Paula Tierneya - skończyło się karą finansową, nie pamiętam czy również nie banem, no i dodatkowym napięciem na linii Klopp - Tierney, oraz Klopp - FA. Zostało mu co najwyżej powtarzanie tekstów typu “If I speak, I’m in big trouble”

Moim zdaniem w pojedynkę żaden klub niczego nie zmieni, bo to by musiała być zdecydowana reakcja większości ligi. Osobiście liczę na to, że Klopp jakoś umedialni trochę temat już po odejściu, na obecną chwilę raczej nic nie może zrobić, co najwyżej załatwi znowu jakieś przeprosiny od Webba

1 polubienie

Czy to nie działa tak, że gdyby Klopp wytykał każdy błąd sędziego, oni by się bardziej pilnowali wiedząc, że wszyscy patrzą im na ręce? Gdyby Klopp przed meczem powiedział, że liczy na uczciwe sędziowanie w meczu na szczycie, po tym co spotkało nas w meczu z Arsenalem, gdzie również zsotaliśmy okradzeni z karnego i potencjalnych 3 punktów, nie ma opcji że ten niepodyktowany karny przeszedłby bez echa tak jak się to dzieje teraz.

Myślę że Klopp nie chce tracić czasu i energii na wykłócanie się i udowadnianie winy sędziom. Każdy kto ma oczy to widzi co się dzieje. Jest ponad nich. Myślę również iż wie , że jeśli będziemy strzelali 2-3 bramki to wtedy ich błedy tracą na znaczeniu. Sami zamknijmy mecz a wtedy nie trzeba się oglądać na sędziów.

1 polubienie

Swego czasu taką presję na sędziów nakładał bardzo mocno SAF i raczej zawodnicy jaki i kibicie ManU nie mają mu tego za złe, a wręcz przeciwnie. No ale do tego trzeba mieć mocny, konfliktowy charakter.

Im bardziej Klopp krytykował j nakładał presję na sędziów, tym bardziej klub obrywał. Tak było na początku pracy Kloppa, a później sędziowie zaczęli gnoić nasz klub przy każdej okazji za to, że Klopp się stawiał. Teraz doszło już do etapu obojętności, zarówno Kloppa, jak i zawodników.

Wszyscy wiedzą, że to walka z wiatrakami, a kolejna krytyka jeszcze bardziej zaszkodzi. Czy tego chcemy, czy nie chcemy, to sprawa mistrzostwa rozegra się przy sędziowskim stoliku. To nie piłkarze wygrywają, tylko kto głębiej wejdzie w dupę sędziowskiej mafii.

3 polubienia

Jeszcze bardziej zaszkodzi, czyli co? Nie będą uznawać prawidłowych goli, nie będą gwizdać oczywistych karnych, czy będą rozdawać czerwone kartki z dupy? :thinking:

1 polubienie

Wiec to na tym to polega? Że piłkarze muszą wymuszać decyzje sędziego krzykiem i machaniem rękoma? Ja myślałem, że od tego sa przepisy i sędziowie. To jest właśnie żałośne u sędziów. Że to oni sa głównymi bohaterami zawodów, gdzie powinni być statystami, którzy wykonują swoją robotę w należyty sposób. Najlepiej jakby sędziowie pochodzili z zagranicy. Np, w Anglii sędziują francuzi, hiszpanie, niemcy. I tak samo w Hiszpanii, nie sędziują hiszpanie. Takich zagranicznych sędziów łatwiej ukarać za błędy, nie są aż tak stronniczy. A nie, że nam sędziuje sędzia z Manchesteru, który dodatkowo jest fanem united…
Widziałem statystykę, że 20% błędów sędziów/var było popełnionych przeciwko Liverpoolowi. Więc to nie jest przypadek, że nam tak sędziują. I to nie jest pierwszy sezon. Tylko regularnie od kilku lat. Już nie chce widziec ile punktów nam tak ukradli…

1 polubienie

Przecież to nie chodzi o żadne nakładanie presji na sędziów, serio ktoś myśli, że jak Van Dijk zrobi groźną minę do sędziego to ten się przestraszy? Tu są wytyczne z samej góry, nie jest tajemnicą, że Liverpool jest krótko mówiąc średnio lubiany w Anglii, a kolejny aspekt jest taki, że jak ktoś słusznie gdzieś napisał Premier League to jeden wielki biznes bez porównania z innymi ligami, wyścig trzech koni o tytuł doskonale się sprzedaje i nikt tego nie będzie zmieniał. A już na pewno nie z powodu Liverpoolu. Klopp nic już nie będzie więcej mówił o sędziach jak sam powiedział wczoraj, jeszcze 10 meczów do końca i może tej mafii pokazać środkowy palec, bo już go nie interesuje to co się dzieje. To już będzie zmartwienie nowego naszego trenera. Zresztą tak jak pisałem wczoraj - zazdroszczę ludziom, którzy potrafią się jeszcze emocjonować tą walką o tytuł wykreowaną przez ludzi, którzy powinni siedzieć w więzieniu. Z drugiej strony jaki mamy inny wybór, kto raz pokochał Liverpool, ten będzie już do końca oglądał każdy mecz bez względu na wszystko.

4 polubienia

Fajny artykuł, kolejny.

Mnie najbardziej zaszokowała informacja, że na 180 meczy dostaliśmy tylko 2 karne podyktowane przez VAR.

2 polubienia

Gość robi dobrą robotę, używając metody naukowej (statystyki i analizy danych z ery Kloppa czyli ostatnich 8 lat) udowadnia niezbicie że Liverpool jest systemowo krzywdzony przez sędziów. Możnaby to wkleić na forum kapiszonów gdyby tylko byli zdolni zrozumieć i przyjąć argumenty a nie tylko bełkot o “Livarpoolu”. Albo użyć w sądzie w sprawie o odszkodowanie za ukradzione tytuły.
Polecam też jego wcześniejszy artykuł Homer Sapiens: Refs, VARs, and Proving Clear and Obvious Biases and Fallibilities (Declassified Data Dossier)


↑ jak widać kopanie zawodników LFC korkami w klatę jest generalnie dozwolone w Anglii, ostatni mecz z City to nie był przypadek tylko raczej reguła.

1 polubienie

Najsmutniejsze jest to, że takie złe dezycje przeszły już na porządek dzienny.

Zero jakiś wypowiedzi ludzi z klubu, zero przeprosin, zero jakiś komunikatów, że sędziowie szukają rozwiązania żeby zespoły nie czuły się poszkodowane.

Dzisiaj na spokojnie obejrzałem skrót jeszcze raz i tam tylko mógł być karny.

To jest niesamowite, że okradziono nas w bezpośrednich pojedynkach z dwoma rywalami w walce o tytuł.

Jakie prawdopodobieństwo czegoś takiego może być ?

Sędzia to będzie miał spory problem w meczu Arsenal - City jak tam gwizdać, bo przeciwko nam nie było problemu, ale tam wybrać który zespół wspierać to mogą być nieźle cyrki.

5 polubień

A po meczu z Forest był wysyp artykułów o tym, jak to sędzia “podarował nam gola”, nawet o dziwo sędziowie na ten temat się wypowiadali przeciwko decyzji swojego kolegi. Nie mogłem zrozumieć jak można prowadzić tak absurdalną narrację, że rzut sędziowski 2 minuty przed golem prowadzi do tego gola (gdzie Forest jeszcze kilka razy w międzyczasie wybiło piłkę), i dlaczego ten marginalny temat budzi takie zainteresowanie. Daleki jestem od teorii spiskowych ale wygląda to na celowe urabianie, żeby w razie potrzebnego wałka na Anfield móc powiedzieć “cicho siedźcie, bo ostatnio to Wam sędziowie pomogli”.

6 polubień

Dodano materiał ,Inside Anfield" na youtube z naszego meczu vs $ity. Pod sam koniec tego filmu jest oczywiście nagrana sytuacja z atakiem Doku na Maka i jest to ukazane z kamery nagrywającej od strony pleców zawodnika $ity. Jak można było za to nie podyktować dla Nas karnego to ja nie mam pojęcia. Dam sobie głowę uciąć, że w każdym innym sektorze boiska to byłby faul i żółta kartka z uwagi na bardzo niebezpieczne zagranie i nikomu by nie przyszło do głowy domniemywać, czy przed skasowaniem zawodnika atakujący trącił minimalnie piłkę czy też nie. To jest niestety trzecia już w tym sezonie ewidentnie krzywdząca nas decyzja, która w końcowym rozrachunku może mieć wpływ na końcowe rozstrzygnięcie w walce o mistrzostwo :frowning:

3 polubienia

Najwazniejsze przekrety w tym sezonie i alternatywne przyznanie punktow,ktore nam ukradziono wedlug mojego postrzegania:

  • Spurs nieuznany gol Luisa prawdopodobny 1 punkt
  • Arsenal i reka Odegaarda,karny wykorzystany a potem jak w realu czyli daje 3 oczka
  • City-w kazdym innym uniwersum karny za faul na Mace i potencjalne 3 punkciki

Alternatywna tabela przedstawia sie wiec:

  • LFC 69 pkt
  • Arsenal 63 pkt
  • City 62 pkt

I jak tu sie nie wkur…c ! :rage:

1 polubienie

Tomkins to se moze milion takich artykulow napisac. Dopoki klub nie podejmie krokow prawnych (ktore tez pewnie i tak nic nie dadza bo wszystko jest kwestia interpretacji w tym durnym sporcie) to sedziowie sa bezkarni, a jedyna reakcja kibicowskiej spolecznosci bedzie taka:

image

I na tym sie artykul i dyskusja konczy.

2 polubienia