Sędziowanie w Anglii

Nie wie ktoś czy Pierluigi Collina nadal sędziuje ? Przydałby się fachowiec wśród tych panów z gwizdkiem.

Collins to już dawno zakończył karierę, teraz to chyba będzie miał ponad 60 lat, wydaje mi się, że na MŚ 2006 już go nie było. Z tego co wiem to jest/był szefem sędziów FIFA albo UEFA.
Olivier faktycznie w dzisiejszym meczu się nie popisał, też kiedyś go ceniłem ale ostatnio często się myli i nie panuje nad meczem.

Za to pewnie udźwignął walizeczkę z jakąś ładną sumką $/€/£ od pana Khaldoona :smirk:

2 polubienia

Sorry, ale to był sarkazm. :upside_down_face: Nie myślałem, że ktoś na poważnie weźmie moje pytanie.

1 polubienie

Wyczułem sarkazm, nie martw się :wink: ale też mnie ciekawi co teraz z nim się dzieje, wbrew pozorom chyba po czterdziestce zakończył sędziowanie, na pewno jest w jakimś kolegium sędziów i służy swoją wiedzą.

Przecież “łysoń” to szef sędziów FIFA i to już długo :smiley:

Przecież to powina być czerwona i zawieszenie na jakieś trzy mecze. :slight_smile:

2 polubienia

I odjęcie punktów Evertonowi

3 polubienia

Dadzą mu karę jak złapie kontuzje żeby okresy absencji się pokrywały :rofl::rofl:
A tak na serio to jakieś konsekwencje powinny być wyciągnięte!

2 polubienia

Collina fachowiec? Sorki, ale ja go zapamiętałem raczej jako bardzo kontrowersyjnego sędziego, który kręcił mnóstwo wałów, jak np Argentyna - Nigeria w finale IO i zawsze chciał się wybijać na pierwszy plan. Naprawdę nie wiem, skąd się bierze, dość często spotykana opinia, że kiedyś to było, bo Collina to był sędzią, a nie to, co teraz

3 polubienia

Nie pozwolił sobie wejść na głowę, nie bał się piłkarzy, a to że miał czasem gorszy dzień to kto go nie ma ? Można powiedzieć, że Clutenberg również był dobrym sędzia, ale miał swoje “akcje”. Chodzi mi teraz o wskazanie sędziego, który kontroluje mecz i nie pozwala zawodnikom na wejście na głowę i wywołanie presji.

Mniej więcej bierze się stąd, skąd wziął się mit wielkiego Marciniaka, który nie radzi sobie zupełnie w naszej lidze i jest bardzo stronniczy.
Na arenie międzynarodowej też mam mieszane uczucia co do niektórych meczów, a zwłaszcza finału Argentyna - Francja, gdzie wg mediów sędziował tak wspaniale, ja bym się nie zgodził jednak.

1 polubienie

Ludzie po prostu lubia sedziow, ktorzy potrafia nakrzyczec i sa glowna postacia. Tak bylo z Colliną, taki jest tez Marciniak. To, ze nagminnie popelniaja (popelniali) bledy i sa ogolnie kiepskimi sedziami ma dla wiekszosci drugorzedne znaczenie. Wazne, ze ryknąć potrafi! I “panuje” nad pilkarzami na boisku.

Meczu City - Arsenal nie widzialem, ale spodziewam sie, ze ten pies Olivier sedziowal klasycznie pod City. Co nie dziwi, bo trudno zeby gwizdac przeciwko swojemu chlebodawcy.

1 polubienie

Olivier nie sędziował meczu City-Arsenal stronniczo, on sędziował po prostu słabo.
Nie panował nad zawodnikami, nie potrafił uspokoić atmosfery, natomiast nie było w meczu ani jednej pomyłki, która by wypaczyła wynik.
Druga żółta kartka dla Trossarda jak najbardziej słuszna.
7 minut dodane do meczu - wg mnie powinien nawet więcej za symulowania i grę na czas Arsenalu, nie wiem jakim cudem Raya nie dostał żółtej.
Gol dla Arsenalu na 1:1 - tutaj nie wiem, czy zagranie było po gwizdku, czy przed.

3 polubienia

Nie rozumiem tłumaczenia, ze nie da się po meczu dać zawieszenia. Chłop odwalił boiskową patologie, brak jakiejkolwiek gry fair play do którego tak angielscy sędziowie zmierzają. Ale nie da się nic zrobić bo na var to sprawdzali w trakcie meczu🙆‍♂️ jak Suarez gryzł w trakcie meczu to tez jakoś po wszystkim dopiero dostawał kary, a tutaj sie nie da. Jprdl

Bo to jest gracz City a oni moga zagrywac reka w polu karnym czym prawdopodobnie rozstrzygneli sprawe tytulu albo machac w 10 sedziemu rekami przed nosem badz stosowac techniki kung-fu czy tez jak wczoraj odkopywac pilke albo rzucac w nia w rywali.
piedol…i oszusci z manchesteru :rage: (wiadomo ze ta miescina to samo zlo!) specjalnie mala litera.

Sędzia zgłupiał całkiem jak przyszło mu sędziować mecz drużyn, co do których jest przykaz aby obie ciągnąć w lidze za uszy jak się tylko da.

2 polubienia

Collina sędziował wiele dużych meczów w czasach gdy pewnie większość tutaj była bardzo młoda i po boiskach biegali bohaterowie ich dzieciństwa, pewnie stąd tak miłe wspominki o Collinie, ja za młody byłem gdy sędziował żeby móc sensownie ocenić jego sędziowanie.

A co do wczorajszych kontrowersji to moim zdaniem wszystkie zespoły w Premier League powinny być ponad podziałami i wspólnie ganić słabe sędziowanie. To, że sędzia słabo sędziuje na niekorzyść klubu, którego ktoś nie lubi nie jest powodem do radości, bo to jest furtka do tego by w przyszłości ten albo inny sędzia (jak Oliver w zeszłym sezonie w meczu z City na przykład) podejmował złe decyzje na niekorzyść Liverpoolu.

Sędziowie nie mogą być bezkarni. Powinni być rozliczani za swoją pracę, powinni podnieść poziom sędziowania.

To, że menagerowie nie mają prawa krytykować sędziów to jest moim zdaniem pewnego rodzaju patologia.

1 polubienie

I tak jak ktoś kiedyś zasugerował, powinni wychodzić przed kamery, wyjaśniać, tłumaczyć swoje decyzje. Bo jestem ciekaw co mają do powiedzenia panowie z wozu var o sytuacji gdzie Hohland z premedytacją rzucą piłką w głowę przeciwnika. Rozumiem główny mógł tego nie widzieć, lecz powinien, ale po to inne cymbały tam siedzą. A oni tam się niczego niezgodnego z zasadami gry w piłkę nożną nie dopatrzyli, kpina

1 polubienie

Panowie samo to że Olivier który otrzymuje przelewy od właścicieli city jest dopuszczalny do sędziowania ich meczów zakrawa o skandal. Zgadzam się że w tym meczu on wyglądal fatalnie w obie strony (choćby pierwszy gol Arsenalu gdzie wola do sb Walkera a potem nie pozwala mu wrócić na swoją pozycję) i że śmieszni kibice Arsenalu którzy kolejny raz płaczą o czerwo a wql nie skupiają się na tym że ich zawodnik z żółtą karta po raz kolejny dostaje małpiego rozumu.

Dla nas to dobry wynik i trzeba liczyć że Arsenal dalej się będzie kopał po czole