Sprawy pozasportowe

Co do aborcji i kwestii tego czy to moralnie akceptowane, nie będę się wypowiadał.

Ale kto powinien mieć głos?

Dla mnie obydwóch partnerów powinna mieć równe prawa co do decyzji w sprawie aborcji.

Zgodzę się, że w trakcie ciąży to kobieta poświęca, więcej, ale ludzie często zapominają, że facet często jest obarczany obowiązkami już po tej ciąży ( w większym stopniu to oni płacą alimenty itd).
Więc to jest związane z przyszłością obydwóch płci i obydwoje powinni mieć prawo do decydowania jej przebiegu.

Też bym to rozbił kiedy kobieta zaciążyła, przy np gwałcie to bezdyskusyjnie kobiety powinny mieć do tego prawo.

Jako para która sama zdecydowała się na stosunek bez zabezpieczenia czy nastoletnie dzieciaki?

Tu trzeba znałeść sposób żeby ludzi dokształcać w tym temacie, jak poważną sprawą jest zajście w ciążę.

To jest temat rzeka i w sumie nie na forum piłkarskie :sweat_smile:

A wracając do tematu oskarżonych piłkarzy, to kobiety które podały fałszywe oskarżenia powinny zwrócić koszty wizerunkowe jak i wszelakie straty na kontrakcie itd.
Może to by trochę je odstraszyło.
Tak teraz są w sytuacji win-win.
Jak przegrają rozejdzie się po kościach.
Jak wygrają to mają niezłą sumkę.

Oczywiście to też tylko w przypadku całkowicie braku dowodów.

1 polubienie

Proponuje na początek wziąć wszystkim chłopakom co wydali wyrok po uwagę, że brak wyroku skazującego nie jest równoznaczny z brakiem przestępstwa. Ot dowody były niewystarczające. Więc ja bym wstrzymał rumaki.
Mądrym w nieco inny sposób, którzy mentalnie prezentują poziom Leppera i późne średniowiecze po tytułem “Jak można zgwałcić prostytutkę?” życzę nabycia empatii i rozumu z wiekiem dla dobra ogółu.
Gwałt to paskudna sprawa. Blizna na całe życie, temat taboo przez półgłówków jak HappyB… Często tylko słowo przeciw słowu. Myślę, że ludzie powinni wziąć na wstrzymanie z pochopnymi ocenami.
Sprawa “kontraktów” jest jakimś rozwiązaniem, ale nie idealnym. Ot nawet jeśli prącie znajdzie się pochwie, kobieta i mężczyzna zresztą też mają prawo zmienić zdanie. Jeśli druga strona pomimo tego kontynuuje to mamy do czynienia z gwałtem. Niestety kobiety są z reguły słabszą fizycznie więc to one są praktycznie zawsze ofiarą (choć nie wykluczam gwałtów w drugą stronę + oczywiście takie tematy w relacjach homoseksualnych).
Najlepszą metodą zapobiegania bycia oskarżonym w takiej sprawie, jest unikanie stosunków z przypadkowymi kobietami. Proste jak konstrukcja cepa.

3 polubienia

Najwiecej oskarzen o gwalty pada pomiedzy osobami, ktore sie juz wczesniej znaly lub byly w zwiazku. xD

Mam wrazenie że zdecydowana większość czarnych zwinnych zawodników ma jakies problemy z kontuzjami, legendarny już Sturridge który potrafił dostac 3 różne kontuzje pod rząd, Keita, Gomez, Matip, Kante, Pogba, Martial teraz Nkunku, można wymieniac w nieskonczonosc. Pewnie kwestia nieco innej budowy mięśni niż u innych ras, ciekawy temat.

Za to koszykarze (czarnoskórzy) NBA to jedni z najlepszych atletów na świecie, ponad 2m wzrostu i świetna kondycja, koordynacja, szybkość. Podobnie z futbolistami. Nie doszukiwałbym się tutaj jakieś teorii koloru skóry.

o ku*wa ale poleciałeś xDDD

kwestia etniczna ma tu marginalne znaczenie, a nawet jeśli to skłaniałbym się w przeciwnym kierunku, że u białych jest tych kontuzji więcej. Niestety prawdy się nie dowiemy bo jakby ktoś zaczął robić takie badania to zostałby obwołany rasistą.

Rasa to nie jest tylko kolor skóry, często rasa w ogóle nie ma nic wspólnego z kolorem skóry, przeciez ludzie rasy kaukaskiej żyjący na bliskim wschodzie czy w indiach maja niekiedy tak samo ciemna skóre jak etniczni murzyni.
Murzyni mają bardziej szybkokurczliwe mięsnie od bialych, co premiuje ich pod względem szybkosci i zwinnosci, ale takie miesnie są za to mniej wytrzymale, istnieje wiele prac naukowych na ten temat, to nie sa tylko moje wymysły

(Co do zasady odchodzi się/odeszło się od czegoś takiego jak koncepcja rasy wśród ludzi:)

Bardzo ciekawa praca. Dzięki kolego! :+1:

Nie odeszlo, tylko część antropologów od tego odeszła, przy czym nie jest to nawet większość.

Zresztą to jest charakterystyczny dla wspolczesnej poprawnosci politycznej problem dotyczący samego nazewnictwa, a nie sedna sprawy. To czy ludzi o odmiennej grupie cech nazwiemy “rasą”, czy “odmianą” nie ma wielkiego znaczenia.

to chyba nie do końca tak, bo jednak i w sprintach i na długich dystansach najlepsi są czarni. Tylko Ci z Jamajki maja chyba inne włókna niż ci z Kenii i Etiopii.

Witam, jest tu ktoś, kto w okresie od 1 lipca przejeżdżał A4 między Gliwicami a Wrocławiem?

Pewnie ja jechałem. A co tam?

Wiele razy, a co? #znaki

Tak, jest za darmo, bramki są otwarte

1 polubienie

Właściwie tyle chciałem wiedzieć.

Słyszeliście o sprawie Janoszek? Stanowski wygadał się, że temat rzucił mu przyjaciel. Ten przyjaciel to Rudzki a jego żona nie dostała się do finałowej czwórki Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Dalej przeszła Janoszek.

Stanowski wykonał kawał dobrej, dziennikarskiej roboty demaskując tą mitomankę. Zrobił coś czego przez lata nie potrafili zrobić inni dziennikarze. Polecam ten materiał, trwa prawie 3 godziny, ale naprawdę warto

2 polubienia

Stanowski strasznie polaryzuje ludzi, równie dużo fanów co hejterow ma, wiec tak jak dużo osób materiał chwali, też pełno ludzi wyjeżdża na Stana, ze to mowa nienawisci i gnębienie…
I to chyba w tym najsmutniejsze, że kogoś nie lubiąc, ludzie sa w stanie bagatelizować i bronić jakąś kapletną oszustke. To nie ziomek co przy piwie koloryzuję, tylko babka w tv i reklamach zarobiła dzieki tym historyjkom. A po filmie nie bylo jej wstyd czy glupio, tylko ogłosiła pozew i wyparła sie wszystkiego. Ciekawe ile jeszcze takich janoszek ogladamy

Jak Stanowskiego lubię, gada ciekawie, jest dobrze przygotowany i ogarnięty i jak się za coś bierze to grilluje kogoś do końca, to tak ciężko tam szukać obiektywizmu, czego przejaw dał w momencie gdy Czesio prowadził kadrę, ale czy to coś dziwnego?

Każdy ma zawodnika, celebrytę czy kogoś innego którego darzy sympatią mniej lub więcej, w tym pierwszym przypadku łączy się powiedzmy “przyjemne z pożytecznym”, nie przepadasz za kimś, jest szansa na “zgrillowanie” to z tego korzysta.

Janoszek to ma farta i powinna podziękować Robertowi Karasiowi, bo jego temat w zasadzie całkowicie przyćmił jej lkarierę i ludzie bardzo szybko przerzucili się z “hejtowania” Janoszek, na Karasia. Sama Janoszek w mojej opinii aktorką jest bardzo dobrą, ale jej kreację nie podziwia się w filmach, tylko poza nimi, właśnie na galach, wywiadach etc. tam pokazała klasę i świetną grę aktorską :grin:

Sama tez jest sobie winna, bo jej reakcja, pozwy, zakazy tylko i wyłącznie nakręciły do działania, gdyby podeszła do tematu w stylu Karasia, czyli “mam to w dupie” to by się to tak nie niosło, nie klikało, a i może sam Stano by nie kontynuował widząc że bardzo jej to nie rusza.

Karasia też zaatakował, w dniu hejt parku, gdzie był gościem W JEGO “firmie”, ale ten w ogóle na to nie zareagował i kontynuacji nie widziałem, także wszystko to też jest kwestia klikalności, tam gdzie można zrobić biznes, pieniądze, tam się klika, akurat z Janoszek to wyszło inaczej, ale ten Jaś Kapela, to była osoba która dzięki Stano zaczęła robić zasięgi, a co z tym idzie stała się klikalna, a to w dzisiejszych czasach wystarczy by robić “karierę”.