Sprawy pozasportowe

Włos mi się na plecach zjeżył jak to usłyszałem. Nie dlatego, że jestem gwałcicielem i boję się odpowiedzialności tylko dlatego, że lewactwo chce odebrać podstawowe prawo do obrony! Przecież ta istota nie przyjmuje do siebie ewentualności, że to kobieta może BEZPODSTAWNIE pomawiać o gwałt. To prosta droga na życie z alimentów. Ten, ten, ten, ten i tamten mnie zgwałcili, kaska wpada na konto, umawiaj mnie na hybrydy i kup dwie paczki chesterfieldów… Przecież to się granat w kieszeni odbezpiecza jak takie coś słyszę i nie rozumiem, naprawdę nie wiem co mają we łbach męscy członkowie lewicy i męscy wyborcy tychże?? Przecież to są mężczyźni tylko z nazwy i budowy anatomicznej, mentalnie to są - i tu możecie sobie dopowiedzieć, bo zaraz dostane drugie ostrzeżenie.

Ukraina dba tylko o swój własny interes, co jest nawet zrozumiałe. Polska zawsze dba o interesy innych, nawet jak sprawia pozory, ze dba o swoje. Zelenski wykorzystał frajerów, wyciągnął sprzęt, wyciągnął kasę a na końcu nałożył embargo i zaskarżył. Dodatkowo publicznie oznajmił, ze… Polska wspiera Rosję :slight_smile:
Po prostu wykorzystali nas bez mydła. Banda debili u sterów państwa.

2 polubienia

Wojna się jeszcze nie skończyła, więc tylko sobie szkodzą.

Zagrywka wciągnięcia Polski do wojny sie nie udała, to może teraz UA spróbuję grać w ten sposób, ze Polska jest po stronie ruskich? Zeby zniechęcić do nas jeszcze bardziej Europę.
W polityce nie ma przyjaciół, są tylko interesy

Cóż, dlatego warto się uczyć historii bo pewne kwestie się nie zmieniają. Jedną z nich jest fakt, że Ukrainiec nigdy nie był Polakowi bratem. Historycznie Ukraińcy to naród bardzo waleczny ale zdradziecki. Mentalnie dużo bliżej im do Rosjan niż do Polaków.
To, jak to mówi jeden z moim kolegów dowód anegdotyczny bo nie poparty żadnymi badaniami. Natomiast słyszałem już o wielu przypadkach pomocy imigrantom gdzie ci w pewnym momencie z dnia na dzień zabierali dupę w troki i bez słowa zostawiali załatwione im miejsce pracy, mieszkania etc. Nie mówiąc już o bogatych Ukraińcach którzy fajny sobie zrobili w Polskiej frajerni biznes na kupno mieszkań a następnie sprzedawanie ich po wyższej cenie czy też wynajem. Tylko klaskach naszym rządzącym jak pięknie dali Polskę wykorzystać.

@LiverpoolJestCzerwony z tym, że Korwin to jeden z największych idiotów w polityce xD
Nie pamiętam kto to powiedział, ale już w starożytności zauważono zagrożenie w demokracji ale nieco inne niż to które przedstawiłeś. Mianowicie łatwiej jest porwać tłumy populiście nie mającemu faktycznej wiedzy w żadnej dziedzinie niż uczonemu który nie posiada umiejętności pięknej mowy. I to właśnie idealnie pasuje do Korwina. Populista i demagog.

1 polubienie

Typowy, polski rząd. Wiecznie nastawiamy komuś dupy. Ciekawe czy za życia doczekam partii która podciągnie nam spodnie na zadku i wyciągnie fiuta.

Przecież lewactwo podczas covidu mówiło, że tylko paszporty covidowe i przymusowe szczepienia dadzą nam normalność. To jeżeli debile bez zastanowienia chcieli wprowadzać tak poważną rzecz, który dotknęłaby wszystkich bez wyjątków to jak można mieć złudzenia, że wprowadziliby natychmiastowe alimenty, które dotykają jedynie promila ludzi.

Pluję na tych podludzi.

Co do Ukrainy to rząd pisowski jak zwykle zrobił coś populistycznie, bo podejrzewam, że tylu agentów rosyjskich, którzy do nas wjechali przez te kilka miesięcy to przez ostatnie 20 lat tyle nie wjechało. Natomiast mam tutaj pewien dylemat, bo jednak Ukraincy tutaj pracują i chcą pracować w przeciwieństwie do imigrantów w krajach zachodnich. To trochę zmienia postać rzeczy. A co mogą zrobić teraz pisowcy. Przestać wspomagać Ukrainę wszystkim poza pomocą humanitarną co na pewno się stanie teraz. Dogadać się z Białorusią i Rosją w sprawach handlowych. Jeszcze przed wyborami. A oba te kraje, a zwłaszcza Białoruś byłaby bardzo chętna. Nawet w zasadzie wystarczyłaby póki co sama Białoruś, bo tranzyt do Rosji odbywałby się za odpowiednią marżą z pomocą Białorusi.

2 polubienia

Nie. Propozycja lewicy nie ma nic wspólnego z likwidacją domniemania niewinności- a wyłącznie ze zmienieniem dorozumianej zgody.

Prokuratura nadal będzie musiała udowodnić winę w kontekście dokonanego przestępstwa- ale nie będzie wychodziła z pozycji zgody uczestników.

W skrócie ta propozycja ma wyglądać tak:

Obecnie prokurator przy sprawach dotyczących zgwałcenia wychodzi z pozycji dorozumianej zgody czyli- bada czy ofiara dostatecznie mocno sygnalizowała swój sprzeciw.

Takie podejście ma jednak kluczowy problem- spora cześć zgwałceń ma miejsce w sytuacji, w której ofiara jest pod wpływem środków odurzających, jest nieprzytomna, jest spraliżowana strachem, nie ma siły, że dostatecznie mocno walczyć z napastnikiem.

Prokuratur- po zmianie kwalifikacji- nie będzie się musiał zastanawiać czy ofiara dostatecznie wyraźnie sygnalizowała swój sprzeciw - co jest najczęściej główną linia obrony napastników (ofiara nic nie robiła xD i trudno, żeby robiła jak miała podaną pigułkę gwałtu)

2 polubienia

I na końcu się okazuje, że to Orban miał racje co do podejścia do sprawy xD

Typowa polska mentalność*. Głupi Polacy od pierwszych dni wojny w dupę wchodzili Ukraińcom zapominając nagle o wszystkim. Wołyń to był przez wiele miesięcy temat tabu i każdy kto go przypominał to był ruski agent.

Polak albo coś kocha albo nienawidzi. Raz Ukraińców się nienawidziło, potem był okres gdy ich kochaliśmy, a teraz przez decyzję nacjonalistycznego rządu UA znowu będziemy ich nienawidzić XD.

A największym przegranym w tej sytuacji wydaje mi się, że nie będziemy wcale my, tylko Zełenski i jego kraj. Bo wojna dalej się toczy, a właśnie odsuwa od siebie jeden z najważniejszych krajów wspierających. Tranzyt broni przez Rumunię będzie znacznie cięższy :slight_smile:

@CzerwonyBartek

Co do Korwina to go szanuję, bo po prostu jest szczery i nie owija w bawełnę, nie mówi głosem polityka. Do populisty mu daleko, bo populiści opierają się na hasłach, które są popularne wśród ludu i w ten sposób go do siebie przekonują. Korwin jest przeciwieństwem populisty, bo mówi rzeczy, które są dla wielu ludzi niewygodne lub po prostu dziwne. Takim populistą jest Mentzen, bo na wiele tematów (przede wszystkim światopoglądowych) nie ma pojęcia i nie potrafi ich rozwinąć, ale mówi to co mówi jego partia. Korwin każdy temat argumentuje swoją wiedzą, często podejmuje nietrafione tematy o Hitlerze, o kobietach, ale taki już jest.
Trudno mówić o idiocie, który jest mistrzem w grze w brydża. Jest po prostu szurnięty, ale często też mówi rację.

Orban to neutralny polityk jak Erdogan, niby rację miał ale i nie miał bo przyczyniał się swoim postępowaniem do utrzymywania Rosji przy życiu. Dalej to robi z resztą.

Jeśli chodzi o mój cytat to mówił Winston Czerczil. On miał kilka znanych i bardzo dobrych cytatów nt. demokracji. Tak samo mówił, że demokracja to najgorsza forma rządów, ale lepszej nie stworzono xd

2 polubienia

My też ładnie wykorzystaliśmy ich wojnę. Oddając stary sprzęt wojskowy znacznie poprawiliśmy swój szargany wizerunek na zachodzie. Dla was może to być śmieszne, ale to jak nas inni widzą ma znaczenie w polityce zagranicznej. Oczywiście Pisowcy później wszystko schrzanili i znowu będzie płacz dlaczego nas nie lubią na zachodzie.

3 polubienia

To o czym mówisz to w języku nauki o geopolityce się nazywa po angielsku soft power. Czyli generalnie wizerunek państwa i jego wywiązywanie się z porozumień i układów. Na tym wiele ugraliśmy trzeba to przyznać.

PiS sam się gubi w tym co robi. Nie panują nad tym.

1 polubienie

Brawo. Głos rozsądku.

Jakbyś napisał, że dobry prawak to martwy prawak to też bym nie usunął. Bo to jest hydepark typie. :wink:

1 polubienie

Aha czyli on moze mieć własne zdanie, ale kto inny już zostanie określony słowami “dobry lewak to martwy lewak”
Świetny układ faktycznie

Nieco niesmaczne?

To ja nie wiem co dla ciebie jest niesmaczne jak tylko nieco jest mówienie o śmierci ludzi, którzy również na tym forum są i kibicują tej samej drużynie.

Przestańmy ignorować i udawać, że idiotyczne wpisy są czymś innym

Aha czyli od regulaminu można odstąpić, bo jest “hydepark”, oki zapamiętam

Zasady są po to by je łamać ktoś powiedział xd

No i się lewaki odezwały xd to, że temu klubowi kibicują ameby umysłowe tkwiące w marazmie sprzed dekad (trudno się dziwić, to przecież potomkowie robotników), to nie znaczy, że ktoś o innych poglądach nie może. Ja kibicuję LFC głównie jeśli chodzi o sport, inne sprawy mnie nie obchodzą.

Czemu tylko mój post spadł z rowerka?

No z tego co czytałem to nie tylko stary a i braków jakoś specjalnie nie uzupełniliśmy. A to, ze mamy coś obiecane to mało dziś znaczy

z tego co ja slyszalem to nakupowalismy Apachow i F16 ( czy tam mamy kupic) szkoda, że rakiet do nich mamy na max 2 tygodnie :smiley:
ale po co kupic mniej a miec wiecej rakiet, jak lepiej miec wiecej sprzetu ale bez osprzętu.