Sprawy pozasportowe

I co z tego że nie mówił? Ale politykiem był doskonałym. Nasz najlepszy król elekcyjny i chyba najlepszy w ogóle. Jerzy I był królem Wlk. Brytanii a nie mówił po angielsku…

Nie można porównywać wyjątków - kolokwialnie mówiąc obsranego człowieka, gdy dzwoni ktoś kto podaje się za osobę z KPRM (większość by się pewnie obsrała - zresztą ten sędzia nie jest już sędzią) do stworzonego całego systemu zależności i karania za wyroki wydawane nie po myśli władzy. To jest zupełnie inny poziom. Kiedyś za wyrok wydany przeciwko komuś z władzy nic się nie działo. Teraz postępowania dyscyplinarne, zawieszenia, groźby wydalenia z zawodu, postępowania karne. Jest nie do pomyślenia by za stosowanie wyroków TSUE można było wytaczać przeciwko sędziom postępowania dyscyplinarne i karne. To jest właśnie taki białoruski vibe.

PO też wybrała 2 sędziów TK “na zapas”, ale TK później orzekł, że ich wybór jest nieważny, natomiast pozostałych już tak. Każda normalna, demokratyczna władza by się do tego zastosowała.

Wszystkie służby w każdym kraju inwigilują społeczeństwo. Jak inaczej zapobiegać chociażby różnym zamachom?

W komitywie z politykami działają przede wszystkim karierowicze dla których obecnie PiS stworzył wręcz warunki szklarniowe, szybkie awanse, dobre posady. Ale to jest mniejszość.

1 polubienie

No lol, ale czemu Owsiak albo Sikorski miałby siedzieć? Znasz jakiś konkret? Bo taka Szydło może trafić przed Trybunał Stanu za np. niepublikowanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego, a Morawiecki przewalił 70 mln na nielegalne wybory kopertowe za co może dostać sprawę w prokuraturze.

I to jest różnica między rządami PO i PiS. Na peowcow jest pierdololo, na pisowcow konkretne zarzuty.

6 polubień

Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy myślą, ze któryś z polityków pójdzie siedzieć - tym bardziej z PO / PISu, przecież tam ręka rękę myje. Morawiecki i inni maja się znakomicie a po rządach Tuska będą „wybawieniem” dla narodu, gdyż po 4 latach głównym zadaniem będzie odsunięcie od władzy Tuska bo rujnuje ten kraj :joy:

Patrzcie go, Owsiaka chciałby wsadzać xD niektórzy to już trochę odlatują.

Mam wrażenie, że Petru tam po prostu nie pasuje i po jego wypowiedziach widać, że nie czuje się częścią tego środowiska, znalazł się tam trochę przypadkowo. Owszem, zrobił dobrą robotę z Memcenem, ale potem jego wywiad na WP nie tylko przypomniał o jego arogancji, ale też pokazał że jest w tym momencie raczej solistą (zniecierpliwienie pytaniami o program 3D, z którym się raczej nie utożsamia). Jego skrajnie wolnorynkowe myślenie mija się zarówno z programem PL2050, jak i sytuacją w Polsce zastaną po rządach PiS (np. usunięcie 500/800+, czego życzyłby sobie Petru, nie nastąpi z przyczyn politycznych).

Uważam to za pewien eksperyment który nie potrwa długo.

Calosci nie bede cytowal, spieral sie i tak dalej bo dla mnie forum lfc.pl nigdy nie bylo areną walki politycznej i wole by tak pozostało. Ale z ciekawosci pokaz mi chociaz jedna osobe z TK za czasow PO, osobe na takim poziomie, ktora nie jest w stanie poprawnie zlozyc kilku zdan, osobe taka jak ta:

Juz nawet pomine ohydne wpieprzanie sie w polityke, chore wrecz poglady i tak dalej. Ale te twity i wypowiedzi Krysi wygladaja gorzej jak posty naje***anego Aldora po przegranym finale LM na forum LFC.PL. I Pani Krysia to jest idealny przyklad jak wyglada wladza w spolkach panstwowych, w trybunale i w partii PIS. Tacy ludzie jak Pani Krysia stanowia tutaj prawo i decyduja o absoltunie strategicznych kwestiach w panstwie. To jest taka laurka i krotkie podsumowanie rzadow PiSu.

Mamy takie absurdy w prawie obecnie, ze rozpoczynajac sprawe (jezeli dany czyn mial miejsce np. X miesiecy temu) strony najpierw musza sie umowic na to zgodnie z jakim prawem i z jakimi wytycznymi prowadzimy sprawe - bo ustawy i orzecznictwo zmienia sie tak szybko, ze najbardziej tęgie prawnicze i podatkowe umysly nie sa w stanie tego ogarnac. Wytykanie, ze PO 2 sedziow chcialo przepchnac w odniesieniu do obecnej sytuacji jaka jest w TK to co najwyzej ponury ( i niestety) malo smieszny zart.

W zaden sposob nie bronie PO z tamtych czasow czy KO z teraz. Chcialem sie tylko do sytuacji prawno-skarbowej pokrotce odniesc (choc wiem, ze w innych dziedzinach rzady PiSu sa rownie zle lub nawet gorsze), ktora jest naprawde fatalna. Jestesmy w sytuacji gdzie inne panstwa nie chca wydawac nam oczywistych przestepcow bo istnieje (uzasadniona) obawa o niezawisłość sądów. Takie przymioty pasuja do Bialorusi czy Rosji, ale niestety prawnie jestesmy w tych wlasnie rejonach w oczach innych krajow.

11 polubień

Oczywiście, ze PiS jest fatalny i odsuniecie ich od wladzy bedzie tylko z korzyscia dla Polski. Bawia mnie tylko ci, ktorzy lykaja TVNowska propagande, prezentujaca Tuska jako rycerza na bialym koniu, majacego zbawic kraj i wprowadzic nową jakosc do polityki. Szybko przekonaja sie jak naiwni byli. Zarowno rzady PiSu jak i rzady PO byly fatalne dla Polski i obywateli i tym razem tez tak bedzie.

Poza tym proba nielegalnego wprowadzenia sedziow do TK nigdy nie byla i nie bedzie ponurym zartem tylko skandalem. Abstrahując od tego co wyczynial PiS, bo oni po prostu weszli na jeszcze wyzszy level. Ale nie mozna tym tłumaczyć grzechów PO, bo jesli ciagle bedziemy tak malo wymagac od politykow i twierdzic, ze tamci byli spoko, bo mniej kradli, kłamali i robili afer na mniejsza skalę to w tym kraju nigdy nie bedzie nirmalnie

E: @w0rst zapewne tak. To sa ludzie, ktorzy maja dosc fatalnej zmiany jaka wprowadzil PiS, a jednoczesnie dobrze pamietaja rozczarowanie jakim byl Tusk

1 polubienie

Co do Tuska i konia na białym rycerzu to pewnie dlatego 3D miała takie poparcie.
Ktoś kto chciał iść na wybory, a nie chciał zagłosować na KO i PiS. Nie zgadza się z poglądami Lewicy, a na Konfederację patrzy z pod byka głosowała właśnie na 3D.

3 polubienia

Mało kto pamięta co było za PO, bo tak dobrze się urządzili w tym gównie pisowskim. Nawiązując np. do wielu stwierdzeń, że na wyborach wybierając między kaczorem, a Tuskiem to jak wybierać między dżumą, a cholerę, to wg mnie bardziej pasuje stwierdzenie, że jak wybierać między mocnym przeziębieniem, a cholerą - niby przeszkadza, ale da się żyć z przeziębieniem. Idealni nie są, wielu ich postulatów nie popieram, Donald mocno promuje się na europarlamentarną kukiełkę i być może skończymy mimo wszystko z tymi uchodźcami, których tak wielu (w tym i ja mimo wszystko) nie chce, ale pomijając to wiele aspektów życia politycznego, publicznego, zarządzanie państwem itd. to w sporym stopniu wolę te PO przemęczyć niż wydłubać sobie oczy przy PISie.
Wracając do uchodźców - myślę, że fakt iż nie islamujemy się (oh wait, ilu arabów nawpuszczali do Polski za łapówkę pisiory?) sprawia, że Ci uchodźcy nawet gdyby chcieli zostać (a uwierzcie mi, że nie chcą - bo będą chcieli w trymiga emigrować na zachód za większym socjalem niż 200-300 euro :joy: ), to nie będą odpierdalać jak w takiej Francji czy we Włoszech, bo zaraz te nasze “patuski” ich spacyfikują. Przecież to będzie niezła pożywka do używania dla takich nazio…, tj narodowców. Niestety na pewno przez to będą się dziać ludzkie tragedie pojedynczych osób, głównie kobiet… ale na skalę krajową pieniądze z KPO pewnie i tak wielu uzna za ważniejsze (a te tragedie będą uwzględniać jedynie w statystykach) - przykre, ale dla rządzących światem mało ważne.

Czego ja oczekuję od nowe rządu?
Apolitycznej TVP, wyjebania tych kościelnych bzdetów z ich programu i powrót do tego, by w jak największym stopniu byli samowystarczalni (przecież to tragedia porównując dotacje rządowe na TVP za PO, a za PIS), a do tego ukarania tych szmat szczujących na przeciwników kaczora. Myślę, że spokojnie do spełnienia.
Modernizacja niedziel handlowych na minimum 1-2 w msc. Co tam dodatkowo narzucą, to mnie średnio obchodzi, ale mam nadzieję nie skończy się tanim hasłem “zarobkowych” niedziel, bo czemu ekspedientka w sklepie ma odgórnie mieć narzuconą lepiej płatną niedzielę mając za to potem wolne w tygodniu, a inni pracujący na 4 brygady czy pracownicy szpitali bądź sprzedawcy na stacjach paliw nie mają mieć z tytułu pracy w nd lepszej wypłaty? Gospodarka na tym tylko zyska.
Odejścia od tych wszystkich zapowiedzianych socjali - mam wielką nadzieję, że pójdziemy bardziej w stronę dofinansowania czy to żłobków/przedszkoli czy innych pomocy szkolnych - tj urządzanie szkół w taki sposób, by uczniowie sami nie musieli sobie finansować wszystkiego potrzebnego do nauki - książki, zeszyty, inne przybory szkolne. JAK NAJMNIEJ pieniądza do ręki.
Ich dzieci pewnie na tym niestety ucierpią, ale chcę jak najmniej pozwalnia na wydawanie państwowych pieniędzy przez wszelkiej maści patusów, jeśli nie ma kontroli na co te pieniądze idą. Do tego iść jak najbardziej w stronę zachęcania rodziców do pracy wszelkimi ulgami podatkowymi aniżeli w największym stopniu wspierać nierobów. Armia urzędników skoro już jest i siedzi często na dupie w urzędach i nic nie robi, to powinna dostać nowe obowiązki i w tym zakresie m.in. kontrolować te biedniejsze rodziny i to jak dzieci się w nich wychowują. JAK NAJBARDZIEJ zniechęcić do rozrodu ludzi, którzy będą rodzić kolejnych pasożytów. Teraz panuje nawet wśród w miarę świadomych ludzi, ale pracujących za niższe wynagrodzenia lub gdy jeden rodzic pracuje - dziwne przekonanie że “jakoś to będzie”, “socjalem podratujemy budżet”, “byle do 10tego”.

1 polubienie

Powiem szczerze nawet ja jestem pod wrażeniem tego jak szybko zaczęli się wycofywać ze swoich obietnic. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że gdyby było inaczej to byłaby to aberracja. Ludzie mieli dosyć pisu mniej więcej po pierwszych dwóch latach ich rządów, ale myślę, że tutaj rekord zostanie pobity. Nie trzeba długo czekać jak wyborcy zamilkną oszukani po raz kolejny [ nie ostatni] jak temat o FSG.;D

2 polubienia

No ale co jest dziwnego w tym artykule? Przecież te setki miliardów wyprowadzone poza budżet w różnych, sztucznie tworzonych funduszach trzeba będzie spłacić. Dodatkowo poziom inwestycji też poleciał mocno w dół. Teraz dołożyli 800+ za kolejne kilkadziesiąt miliardów nie po to, żeby coś “dać” ludziom, tylko żeby kupić głosy i wygrać wybory. Ale tam gdzie rozdają pieniądze, komuś innemu muszą zabierać. Dla przykładu, ja mam podstawę swojego wynagrodzenia zapisaną wprost w ustawie. Ktoś by pomyślał, ze idealnie, nie do ruszenia. Nic bardziej mylnego. Ustawa swoje, a PiS w ustawie budżetowej, sprzecznie z przepisami, wpisuje sobie arbitralnie zupełnie inne kwoty. Dla mnie to jest miesięcznie przeszło 1500 zł mniej.
I teraz sedno problemu. Oni rozdają na lewo i prawo kosztem pracujących i przedsiębiorców (skokowe podwyżki minimalnej w oderwaniu od sytuacji gospodarczej = większe wpływy do budżetu)
Opozycja niosła na sztandarach podwyżki dla pracujących (w moim przypadku nie tyle podwyżka co po prostu tyle, ile się należy), ale na jedno i drugie pieniędzy nie ma.

2 polubienia

My jako państwo Polskie to takiego prezydenta np. Wcale nie mamy… taki Duda uniewinnił dilerkę twardych narkotyków a czemu bo pewnie coś pod senat i sejm im podrzucała. To co się tam dzieje nigdy nie wyjdzie na jaw… i zamiast łatać olbrzymią dziurę budżetową bo jesteśmy zadłużeni na taką kwotę, że w głowie się nie mieści… to takim zbawieniem okazałaby się chociażby legalna trawa, lub zdepenalizowana i możliwośc kupna do 10g dla każdego konsumenta… ba ktoś mi odpowie, że medyczna jest legalna tylko że stawki za nią są koszmarne i jeszcze Niemcom trzeba za nią placić bo w Polsce “marihuaną” są nawet liście tej rośliny i np za posiadanie 100g łodyg mogą nas posadzić ot takie mamy przepisy, po za tym za PiS tylu ludzi co podostawało wyroki za jakieś tam śmieszne ilości to jest po prostu kpina. Powinniśmy iśc przykładem Niemców,Czech czy Holandii ale jesteśmy w otchłani… bo mamy to co mamy czyli największych złodziejii w historii a zarazem największych kryminalistów w tym Ziobre i jego firmy kogucik… i przez kolejne 5 lat walka z wiatrakami bo młodzi nie chodzą na wybory, wyjeżdzają i nie chcą wracać… bez nerwów jeśli kogoś uraziłem ja już się staram być bardziej “apolityczny” ale czasem po prostu nie potrafię. Jeszcze do Tuska się odniosę… Tusk znowu będzie chciał wszystko sprzedać ( chodzi mi o spółki państwa Polskiego jak np. Grupę KGHM jak kilka lat temu… więc wybór między PiS a PO to jak za przeproszeniem wybór między gównem a sraczką i pytanie co jest lepsze…

O tym kazdy polityk wyborami wiedzial, ze budzet bedzie delikatnie mowiac, w nienajlepszej kondycji. Dlatego kampania wyborcza polegajaca na sianiu populizmow w postaci deklaracji utrzymania wszystkich swiadczen i obiecywaniu dawania kolejnych bylo zwyczajnym klamstwem i oszustwem wyborczym zupelnie w stylu PO. O tym, ze z polowy, czy nawet 3/4 swoich deklaracji wycofaja sie to jestem pewien, zaskoczylo mnie tylko, ze zaczna to robic juz dzien po wyborach (a to strzal w kolano, bo nie moga powiedziec ze w wyniku szeroko zakrojonej kontroli finansowej panstwa odkryli w jak fatalnej kondycji ono jest, tylko wiedzieli o tym juz przed wyborami).

Coz, platforma dalej funkcjonuje jak w czasach kiedy rządzili. To zapowiada, ze spoleczenstwo szybko sobie przypomni dlaczego mieli dosc tej ekipy i odsuneli ja od wladzy. Trzeba bylo isc w kampanie ze szczerymi postulatami ograniczenia wydatkow i rozdawnictwa, aby ratowac budzet, ale bali, ze nie zdobeda tylu glosow. Dlatego scigali sie z PiSem kto zaproponuje wiecej nowego socjalu

Budżet państwa z własną walutą to nie jest budżet gospodarstwa domowego:

Nikt nie obiecywał, ze obietnice zostaną spełnione.

Myślę, że dla większości świadomych realizacja wszystkich postulatów bez jednoczesnego cofnięcia części świadczeń socjalnych jest niemożliwa. Z kolei na ograniczenie socjalu nie pozwoli Duda. Jednocześnie bez takich obietnic nie da się wygrać wyborów, gdyż wiekszosc społeczeństwa chce chleba i igrzysk i nie potrafi myśleć na kilka lat do przodu.

1 polubienie

Super, czyli pochwalamy i tlumaczymy klmastwa serwowane przez polityków. To doprowadza do chorej sytuacji, ze politycy nie czuja sie zobowiazani do czegokolwiek i wyborca na dobra sprawe nie bedzie wiedzial, ktore obietnice zwycieska partia postanowi sobie zrealizowac, a ktore nie (mimo wyraznych deklaracji). To jest problemem o tyle, ze glosuje sie (a raczej powinno) nie na partię jako taką a na postulowany przez nich program. Jak mozna w takim razie glosowac na kogos takiego, skoro de facto jako wyborca nie mam pojecia sie jaki ta partia ma program?

E: Dlategop jest jak jest i można między bajki włożyć stwierdzenia o nowej jakości w polityce

1 polubienie

No ale to chyba nie zyjesz od dzis, ze powinienies wiedzoec, ze populisci maja najlepsze wyniki.

1 polubienie

Jeżeli ktoś, kto ma uzdrowić ten kraj i wyprowadzić na prostą, potrzebuje do osiągnięcia tego celu omamić masy myślące tylko na 2 miesiące do przodu to ja to akceptuję (czy KO jest tym kimś to mam duże wątpliwości). Machiawelizm jest wciąż aktualny.
PiS niestety swoim nadmiernym populizmem zepsuł politykę. W tej chwili nie da się wygrać wyborów nie obiecując rozdawnictwa. Przypominam, że w tym kraju 1/4 obywateli twierdzi, że nie płaci żadnych podatków.
Problem polega na tym, że często decyzje prawidłowe nie są tymi najbardziej popularnymi.
Mam osobiście duże obawy co do rządów opozycji (losy atomu, walka o poprawę demografii, rozsądna polityka migracyjna, kontrola nad kluczowymi gałęziami gospodarki, reforma wojska). Jednak PiS wyprowadzaniem długo za budżet w dłużej perspektywie mógłby być morderczy. No chyba, że założyli koniec historii za parę lat i długi nie będą wtedy nikogo obchodziły.

2 polubienia

Taka to alternatywa, że Hołownia tworząc już na starcie tą partię, chciał współtworzyć rząd z PO. Czyli godzi się na bycie taką samą przystawką jak wcześniej Kukiz i PSL. Czyli? Zależy im raczej tylko na stołkach.

Jednak najmniej szacunku mam do ludzi co popierają PiS i PO. Nie wiem jak można od 20 lat ładować się ciągle w te same, śmierdzące szambo. Przecież za PO nie zmieni się nic co poprawi ludziom poziom życia w tym kraju. Wprowadzą jedynie aborcję dla karynek i związki partnerskie dla gejów no i tyle ze zmian bo niczego odważnego nie zrealizują. Większość gospodarczych obietnic zostanie złamana i tylko się modlić by jeszcze nie było drożej. Na dobrowolny ZUS dalej nie ma co liczyć…

1 polubienie