Sprawy pozasportowe

Netanjahu ma częściowo racje, bo początkowe plany zakładały masowe przesiedlenia żydów z europy, holokaust doszedł do skutku po tym jak stało się jasne, że szybkie zwycięstwo z ZSRR jest nierealne.

A poza tym nazywanie Izraelczyków “najgorszym rakiem” ze względu na słowa jednego człowieka, to faszolskie rozumowanie na poziomie grzesia brauna.

A nie spoko. To mniej więcej jak Czarzasty, który powiedział, że w sumie komuchy to byli fajni ludzie, a Polacy sobie sami krzywdę robili. Hitler to największa kreatura w historii ludzkości, a jakiekolwiek umniejszanie jego roli w zagładzie ludzkości pokazuje jak żydowscy politycy są śliscy. A skoro naród żydowski jest nacechowany negatywnymi cechami jak np. wrogim nastawieniem do narodu polskiego to Polska powinna stronić od kontaktów z nimi. Tym bardziej, że nie mamy żadnych profitów ze stosunków z nimi.

1 polubienie

Nie do końca. Po pierwsze KO połączyło siły, ale PiS również. Nie zapominajmy, że PiS to tak naprawdę jedna lista PiSu i SP oraz niedobitków po Gowinie. Różnica taka, że opozycja startowała osobno, a Prawica razem na jednej liście. A po drugie te wybory były absolutnie nierówne. Dostęp do mediów publicznych był niemal zerowy, a sam przekaz niemal jak z Korei. Więc generalnie to, ze zjednoczona opozycja ma większość nad zjednoczoną prawicą jest ogromnym sukcesem.

@kuczq ależ ja absolutnie nie oczekuję realizacji wszystkich obietnic. Wskazuję tylko na pozbawione logiki pisanie, że przez 2 miesiące bez rządu ludzie zarzucają im, że jeszcze żadnej obietnicy nie zrealizowali. A to, że to jest nierealne to oczywiste. Ot chociażby z faktu, że w projekcie budżetu NBP miał wpłacić kilka miliardów, a okazuje się teraz, że jednak będzie kilka miliardów stratny. I takich kwiatków może być wiele.

Tak w ogóle to czemu święta semickie są w polskim sejmie i gabinecie Prezydenta? Jaki my mamy związek z tą kulturą? Po co to robimy?

Zapewne wyraz szacunku i uprzejmości, nikt też nie jest zmuszany do brania w tym udziału

Jeżeli też dobrze zrozumiałem w wywiadzie, to od 17 lat już taki zwyczaj panuje


Takie małe"odwzajemnienie"

2 polubienia

Ciekawe jaki wyraz szacunku wobec Polaków robi rząd Izraela? Bo chyba nie za bardzo się z nimi lubimy. Po co w ogóle im wchodzimy w 4 litery? Oni nie robią nam dobrej prasy od lat, robią z nas przyjaciół Hitlera, a potem się dziwią, że ten naród jest antysemicki.

Ciekaw jestem też jak to wygląda. Ktoś nie lubi tego narodu i wyraża swoje zdanie to jest to pewnie uznawane za mowę nienawiści, ale jednocześnie każdego z nas chroni Konstytucja, bo ona gwarantuje wolność słowa. Obawiam się, że wszystko to zmierza do odebrania nam wolności słowa, idziemy w stronę autorytarnego systemu, że są tematy tabu których nie można podejmować. A niby świat idzie ku demokracji i tolerancji.

A więc nie mogą nikomu nic zrobić, jeśli powie, że nie lubi tego narodu. W sumie na świecie nikt ich nie lubi, przypadek?

3 polubienia

Tusk przed wyborami: ja jestem tu po to, żeby nikt nikomu nie zamykał mordy.

Żukowska jako członek KRS: nazywanie LGBT ideologia będzie ścigane z urzędu

Nie da się zrealizować wszystkich obietnic to już wiemy.

To tyle jeżeli chodzi o kwestie wolności słowa w Nowej Polsce.

1 polubienie

Tak w ogóle dlaczego Żydówka z pochodzenia jest posłanką w polskim sejmie i chce odebrać Polakom wolność słowa?

6 polubień

Ale czy my żyjemy w czasach kodeksu Hammurabiego? Oko za oko? Dlaczego to, że w 2013 ktoś kiedyś odmówił takiego gestu ma nam sugerować, żeby również się tak gbursko zachowywać. To tylko o nich coś świadczy

Te świece chanukowe i muzyka to naprawdę jest symboliczny gest uprzejmości i szacunku wobec wyznawców judaizmy. Nie jest za bardzo ingerujące i nikt nie jest zmuszany do brania udziału. W ten sposób przynajmniej ukazujemy szacunek tej wierze. Po co szukać w tym interesów - zwyczajne ludzkie zachowanie.

Szczególnie, że w Polsce żyją wyznawcy tej wiary i z tego co wynikało z wywiadów po akcji Brauna to są zadowoleni i wdzięczni z możliwości uczestnictwa uczczenia tego święta w budynku sejmu.

Możemy pokazać klasę i szacunek do wyznawców innej wiary (i nie na w tym niczego niewłaściwego), w przeciwieństwie do Izraela. Szczególnie, że Żydów na świecie jest dużo - również poza Izraelem i nie ma co wszystkich oceniać jedną miarą.

Braun jest uważany za idiotę, bo od początku konfliktu mówi o zaprzestaniu pomagania skorumpowanej Ukrainie (widocznie kongres USA to tez idioci ). Braun jest uważany za idiotę, bo chce powrotu stosunków z Białorusią i Rosją, którzy dla Polski tworzyli ogromne rynki zbytu np. na owoce. Niemcy i Francja doskonale rozumieją, że można mieć dwie pieczenie na jednym ogniu i dlatego mają dobre stosunki ze wszystkimi. Nie robią tego oficjalnie, ale wysyłają przez np. Kirgistan.

Dlatego mnie nie dziwi, że taki GrzegorzLFC nazywa kogoś braunem, bo naszła teraz taka moda. Jest moda na popieranie izraelskiej rzezi w Palestynie (bo jak inaczej nazwać masowe zabijanie chłopców od 15 roku zycia). I takich populistów jest masa. I jest masa ludzi tak zwanych owieczek, które potrzebują lidera, bo same nie pomyślą, a powinni.

1 polubienie

Come on Josif- zobacz na eksport wszystkich krajów- w tym takiej Polski.

Nasz też urósł kilkukrotnie od początku wojny (i nie tylko tam)- firmy szukają innych rynków zbytów (nawet jeżeli tylko tranzystowych).

To nie jest żadne typowo zachodnie podejście.

2 polubienia

No nie no, to nie są jedyne powody XD

Przede wszystkim to przecież te wszystkie jego wypowiedzi o dewiantach, o batożeniu gejów, jego antysemityzm, niszczenie choinki, niszczenie głośników i mikrofonu, zdjęcie z bramą jak z Auschwitz, tylko z napisem o szczepieniach i pewnie jeszcze kilka innych

Gość jest po prostu niebezpiecznym wandalem (chociażby dlatego, że prysnął dzisiaj pani w twarz gaśnicą), idiotą, ksenofobem, homofobem i rasistą, a gębę wyciera sobie wiarą

1 polubienie

A wierzysz mu? Jego słowa do Ciebie trafiają? Uważasz, że poprzez ten cytat inne państwa powinny tak o Polakach myśleć?

Ponieważ budujesz narracje o Izraelu poprzez artykuł z cytatem nacjonalisty mający na celu ( prawdopodobnie ) podburzyć Palestynę. Co do Hitlera, oczywiście zgoda, największa z kreatur i jego rola umniejszana nie powinna być. I na moje to ona za bardzo w tym artykule nie jest. Ale to każdy interpretuje na swój sposób.

Natomiast niebezpieczne jest kreowanie wizerunku kraju i mieszkańców bądź narodu na tym co ktoś chlapnie, bo nasze muminki sejmowe ( byłe i obecne ) też głupoty czasami gadają. Np. Tarczyński o Unii.

Też mnie trochę ciekawią przykłady cech negatywnych w stosunku akurat do nas, ale w sumie to nie wiem czy warto w to brnąć.

Nie no, bronienie Brauna to jest wyższy poziom odklejki, to jest czysty d3bil, dodatkowo niereformowalny.

6 polubień

7 polubień

5 polubień

Z Brauna to się przynajmniej można pośmiać, a taka Żukowska wzbudza u mnie obrzydzenie.

Pytanie do osób oglądających Tuska. Jaki plan przedstawił dla małych i średnich przedsiębiorców?

Podobno miał być rozdział religii od państwa. O co wam chodzi?