Sprawy pozasportowe

Już Ci tłumaczę: kotłownia chce złożyć zawiadomienie do prokuratury na Brauna na - uwaga, werble: - zakłócenie obrzędu religijnego.

Czy w sejmie powinny znaleźć się symbole państwa terrorystycznego to już inna sprawa.

Żydzi świętujący Chanukę co do zasady nie uznają państwa Izrael.

Zapominasz, że chrześcijaństwo ułożyło naszą słowiańską kulturę na nowo. Nasza tożsamość to kultura słowiańska, chrześcijaństwo to ważna cześć kultury Polski od wieków, ale nie zapominajmy o pierwotnej tożsamości.

1 polubienie

A z tego całego zamieszania w sejmie najbardziej się cieszy ruska swołocz pewnie.

Już się tak daleko nie cofajmy… początek państwa polskiego panowanie Mieszka I i przyjęcie chrztu Polski.

1 polubienie

Powieszenie i poświęcenie krzyża na ścianie w budynku nie czyni z niego miejsca trwania uroczystości na tle religijnym. Tak samo powinno być ze świecą chanukową. Poza tym Sejm to nie synagoga.

1 polubienie

On to zrobił w czasie kiedy trwała uroczystość w której uczestniczyły m.in kobiety i dzieci. Czego nie rozumiesz?

Myślisz, że wieśniaki też przyjęły chrzest za Mieszka? Obrzędy słowiańskie trwały jeszcze długo po 966. Niektóre trwają do dzisiaj tylko pod inną nazwą: zaduszki (dawniej dziady)

Co za dramat. Poseł odpala gaśnicę w sejmie, co samo w sobie powinno go skreślać w oczach każdego normalnego człowieka, a tu jeszcze poważna dyskusja się zaczyna o tym, że niby głupio zrobił, ale w sumie to ma rację.

Osoby, które starają się racjonalizować zachowanie tego barana lub piszą, że Konfederacja to generalnie fajna partia, tylko ma członków półkretynów - to już jest kolejny poziom odklejenia od rzeczywistości, wyżej nawet od przeciętnego wyborcy PIS’u.

5 polubień

Myślisz, że chłopi (wiesniki) tworzyły jakąkolwiek tożsamość narodową? To tak samo śmieszne jak dzisiejsze podpinanie się Ukrainy pod Ruś Kijowską i tezy, że są jedynym czy głównym kontynuatorem tamtego państwa. Tożsamość narodową i kulturową do któregoś nastego wieku, kształtowały elity a wcześniej jeszcze to mieliśmy plemiona walczące miedzy sobą…

Czyli z odprawieniem mszy katolickiego albo publicznym odmówieniem różańca w gmachu sejmu też nie miałbyś problemu? Bo dla mnie byłaby to jawna prowokacja. Od tego są odpowiednie kaplice i inne pomieszczenia sejmowe.

Nie przetrawiłem wszystkich postów w tym temacie ale co do rządów Tuska to jestem ciekaw: kiedy się to rozleci, bo Lewica będzie forsować swoje pomysły a i PSL z Hołownią pewnie swoje będą chcieli ugrać. Druga rzecz to nie podoba mi się powrót Sienkiewicza, Sikorskiego, jestem ciekaw Kierwińskiego w MSWiA oraz MON, co to też oni wymyślą i jak dużo zmienią w porównaniu do PiS.

1 polubienie

Problem jest taki, że my od lat nie mamy prawdziwego propolskiego rządu tylko samych polskojęzycznych polityków, którzy są na pasku innych i realizują różne agendy. Chyba nie wierzycie, że aktualny “nowy” rząd czymś się będzie różnił od Pisu. Wszystko jedna sitwa polskojęzyczna. Braun przed odpaleniem gaśnicy miał dwa dobre wystąpienia w sejmie - chodzi mi o jego najnowsze. Z przyjemnością się słucha, w dodatku prawdziwe o agenturalności pewnych Panów. Nowy rząd i demokracja? skończcie wypisywać te głupoty o demokracji. Wszędzie to powtarzają a nic sobie z tego nie robią. Naiwniacy wierzą i łudzą się na lepsze. Nie, nie będzie lepiej. Może być tylko gorzej.

hahaha

2 polubienia

Dokładnie. Słowa klucze “w kaplicy sejmowej”. Gdyby świeca chanukowa była w jakiejś kaplicy to spoko. Prawdopodobnie Braun nie wiedziałby nawet o jej istnieniu a kto chce się pomodlić może po prostu wejść do pokoju. A tak mamy aferę bo ktoś musi być równiejszy.

2 polubienia

a co za różnica czy we “mszy” czy jak ta szopka się zowie uczestniczyły kobiety i dzieci? :smiley:

1 polubienie

Żukowska jest członkinią KRS i teraz przewodniczącą Lewicy, czyli ma realny wpływ na strukturę polskiej polityki. To zupełne przeciwieństwo Brauna, gdzie głosy Konfederacji się nie liczą, nie mają siły przebicia.

Dla polityki jej marginalna rola w KRS nie ma znaczenia. Sama Lewica nie ma dużego wpływu na Polską politykę.

:partying_face:

1 polubienie

Ta “medyczna” kur… tyzana powinna być pozbawiona prawa jakiegokolwiek publicznego wypowiadania się.

A jednak media na całym świecie relacjonują wandalizm Brauna, a nie głupoty Żukowskiej

2 polubienia