Sprawy pozasportowe

A o czym tu mają zagraniczne media pisać

Że jakiś polityk palnął głupotę na audycji? XD
Jakby mieli o takim czymś pisać to by musieli swoich czytelników co dwa dni chyba karcić fikołkami polskich polityków

1 polubienie

A czemu głupotę? Co innego jakaś uroczystość raz do roku, a co innego na stałe wiszący krzyż.

Krzyż jest częścią naszego dziedzictwa i kultury. To jest więź nierozerwalna i ściśle z nami powiązana.
Z kolei uroczystość chanuki to obcy obyczaj, w ogóle nie powiązany z naszą kulturą. Niech sobie będzie ta uroczystość, w jakichś domach kultury dla zainteresowanych, ale nie w środowisku polskiej władzy, bo przez to się ma wrażenie że jest “polska” w cudzysłowie. Gdyby odwzajemniali to też oni, że w żydowskim sejmie mają podobne święto chrześcijańskie to jeszcze bym to rozumiał, ale władze Izraela nie odnoszą się z szacunkiem do kultury chrześcijańskiej. Przynajmniej takie jest moje zdanie.

Dla kogo jest, dla tego jest. Dla mnie nie ma znaczenia, tak samo pewnie jak i dla większości młodego pokolenia, które ochoczo omija lekcje religii, msze o seminariach nie wspominając. Skoro Polska jest państwem świeckim, to w sali posiedzeń sejmu czy senatu nie powinno być wg mnie zawieszonego krzyża ani jakiegokolwiek symbolu religijnego.

Ale jakaś uroczystość z okazji ważnego chrześcijańskiego święta w sejmie byłaby dla mnie ok. Tyle że to kompletnie co innego.

4 polubienia

NIesłusznie to pomijasz, bo akurat ktoś wymyślił - dokładnie Amerykanie - punktowo, bez strat wśród ludnosci cywilnej eliminując przywódców Al-Kaidy. Odcięli głowę, to ciało przestało zagrażac. W przypadku Hamasu mozna było zrobić to samo, bo wiadomo, gdzie się znajduje jego szefostwo i Izrael miałby możliwości, żeby ich wyeliminować. No ale to nie byłoby na rękę Netanjahu.

Można być ateistą, agnostykiem czy wierzącym nie ma to większego znaczenia, fakt jest taki, że ten naród tkwi w chrześcijaństwie od 966 roku. Polska powinna być państwem świeckim, ale jednocześnie z zapewnioną ochroną polskiej kultury która jest od jakiegoś czasu atakowana przez środowiska lewicowe. Oni są kosmopolitami, więc niszczą europejską tożsamość, nie tylko u nas.

Odejście od chrześcijaństwa także wprowadzili rewolucjoniści z Lewicy. Tak samo jak działają by wypaczyć nauki biologiczne, fundamenty i tradycje rodzinne. Skończy się to tylko tym, że problem demograficzny u nas się tylko pogłębi, bo rdzenni Europejczycy nie będą zakładali rodzin, kobiety będą sfeminizowane i zwolnione od wszystkich obowiązków, mężczyźni będą ciotami w rurkach. Przez to Europa umiera od lat, a skorzystają na tym tylko Araby i Afrykanie, oni nas zastąpią w naszym własnym domu.

Sam nie jestem jakimś wierzącym. Natomiast obawiam się, że całkowite odejście od wszystkiego, na czym zbudowana jest kultura europejska, przerodzi się po prostu w anarchizm i upadek moralny. Tego się obawiam. Nie szanujemy tego co nasze.

5 polubień

Ale wytłumacz mi jak święta żydowskie odnoszą się do samego Izraela?

Żyd nie musi być przecież obywatelem Izraela, ci którzy są w Polsce- są często (nie zawsze) Polakami, mieszkają w Polsce i są z Polską kulturowo związani.

Polska i judaizm jest historycznie przecież powiązana- mieliśmy praktycznie jedną z największych mniejszości żydowskich. Gigantyczna liczba ludzi, którzy identyfikowali się z Polską,

2 polubienia

Al-Kaida kryła się głównie w Afganistanie/Pakistanie, w teren górzystych, trudno dostępnych, w jaskiniach, a nie w rozległych tunelach pod gęsto zaludnionym Kabulem.

Zgadzam sie z twoim wpisem, jednakże na tym wycinku wywiadu ujął to po prostu niefortunnie i zabrzmiało dosyć głupio

O nie! Tylko nie wyzwolone kobiety i mężczyźni w rurkach, którzy zniszczą Europę!

Myślę że Europa i świat ma dużo poważniejsze problemy niż obalanie płciowych stereotypów dotyczących ubierania się i obowiązków społecznych

2 polubienia

Skończy się to tylko tym, że problem demograficzny u nas się tylko pogłębi

Demografia to jeden z największych, a może i największy problem, jaki toczy Europę. Zalewają nas od lat obce kultury, a na dodatek dochodzi problem emerytalny, bo nie ma kto pracować.

I Lewica ze swoimi rewolucjami w naukach biologicznych i buntowaniu społeczeństwa tylko pogłębia ten problem. Rozwija się anarchizm.

Szkoda, że Lewicowi rewolucjoniści nie robią nic w związku z nielegalnymi emigrantami oraz coraz bardziej nasilającymi się niepokojami religijnymi ze strony muzułmanów, a jednocześnie chcą zmarginalizować znaczenie chrześcijaństwa i wprowadzić chore obyczaje. Poza tym lewica konsekwentnie realizowała politykę Kremla w kierunku uzależnienia Europy od ruskiej energetyki. Bardzo skutecznie z resztą.

Mówi się, że historia lubi zataczać koło i to właśnie robi. Lewica wcześniej robiła rewolucję na wschodzie, teraz robi to samo na zachodzie, za każdym razem w czyimś interesie.

3 polubienia

To nie jest wina lewicy, że ludzie nie chcą zakładać tradycyjnych (wielodzietnych) rodzin. Nam się zwyczajnie za dobrze żyje. W krajach biednych kilkoro czy nawet kilkanascioro dzieci to, wiem że źle to zabrzmi, polisa na przyszłość. U nas kilkoro dzieci znaczy koniec z niezobowiązującym przyjemnościami.

3 polubienia

Samą taką wypowiedzią niezbyt poważnie podchodzisz do wiary. Albo mówisz “wierzę w Boga, jestem chrześcijaninem”, albo “nie wierzę w Boga, nie jestem chrześcijaninem”.

Obyś był zimny albo gorący!
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust

Ale jak już wiemy nie da się zrealizować wszystkich obietnic.

1 polubienie

Ale mógłbyś rozwinąć nieco myśl? Bo jak dobrze rozumiem, uderzasz w nierealizowane obietnice. Pytanie zatem czy oni mają do TVP wejść z buta i wszystkich wyrzucić? Czy działać jednak podstawie i w granicach prawa, co znacznie jest utrudnione przez działanie pisowskich instytucji?

3 polubienia

Tak. Mieli zlikwidować TVP i uwolnić 2mld. A tu zmienili nazwę i zamiast Holeckiej będzie Lis. Już kiedyś pisałem o tym, że tak będzie.

Ale już się zaczyna tłumaczenie, że nie mogą zmienić, bo PiS przeszkadza, bo tegeś śmegeś. Wcześniej PiSowi przeszkadzał Tusk na każdym kroku. Dwa świetne uzupełniające się organizmy. Można by rzec perpetuum mobile.

3 polubienia

Zawsze powtarzam, że kolejna władza jest gorsza od poprzedniej. Poprzednicy pokazują kolejne granice jakie można przekroczyć i następcy nie zrezygnują z możliwości jakie im otworzono. Jeśli ktoś wierzy, że TVP zostanie zmienione na prawdziwa bezstronną, pluralistyczną stację to się mocno zdziwi. KO podporządkuje ją pod siebie, serwując kolejną tubę propagandową proPO. Może zrobią to tylko w sposób bardziej zawoalowany niż tępa propaganda rodem z komuny serwowana przez PiS

Jeżeli ktoś przejmuje się TVP to znaczy tylko, ze nic poważnego jeszcze nowy rząd nie spieprzyl, wiec - nie ma źle

Ciezko jest spieprzyć jak dopiero przejmuja gabinety i jeszcze nie mieli kiedy tego zrobić. Gorzej, ze zapowiedzi co spelniania obietnic sugeruja, ze proces spieprzenia zaczna niechybnie juz niedlugo

Wybacz, ale przemawia przez Ciebie w tym momencie odrobina jednak ignorancji. Po pierwsze jak chcesz to zrobić gdy chociażby Trybunał Przyłębskiej swoimi quasi zabezpieczeniami blokuje działania? Masz świadomość z czym to się wiąże? Wiąże się z tym, że osoba, która jest funkcjonariuszem publicznym, a działała by wbrew takiemu zabezpieczeniu naraża się na szereg odpowiedzialności. Tu nie można po prostu przyjść z pałą i wszystkich pobić tylko trzeba działać w granicach prawa.
A dwa, ja osobiście nigdy słów “likwidacja TVP” nie rozumiałem jako całkowite skasowanie telewizji publicznej, bo jest przecież rzeczą oczywistą, że telewizja publiczna w takiej czy innej formie musi funkcjonować. Tutaj zawsze chodziło o likwidację tandetnej propagandy.

5 polubień