Sprawy pozasportowe

ale wiesz, ze wczesniej każdy naród miał jakąś religię. Przyszło chrzescijanstwo i uznało to za pogaństwo. Przyszedl islam i też powypierał. Minęło ponad 1000 lat i moze to jest czas kolejnej wymiany bóstw?

A w jakim celu?
Żeby przypadkiem nie zostało nam kilka miliardów za dużo?

Wymyśliłeś sobie to. Tu masz screen ze 100 konkretów. Nie słyszałem, żeby padały poważne postulaty całkowitej likwidacji TVP. Może w jakichś wywiadach taka opcja była rozważana. Poważnym postulatem była natomiast likwidacja TVP INFO, ale to nigdy nie było chyba oficjalnie w programie.

Zrzut ekranu 2023-12-16 o 11.15.24

1 polubienie

Holecka nie była problemem TVPis. Największym skandalem było obsadzenie Jacka Kurskiego czyli byłego polityka PiS (i to takiego fanatycznego) na stanowisko prezesa. To tak jakby Nitras został teraz prezesem TVP

przeciez to jest propaganda, rząd jest od 3 dni, ale już jest rozliczany z obietnic. Do tego to jednak chyba trzeba wziąć poprawkę, że to PiS wygrał wybory a nie PO. Więc to oczywiste jest, że nie da sie wprowadzić wszystkich obietnic, skoro się nie sprawuje samemu władzy. Ale przecież dla zwolennikow PiSu to jest nieważne, Tusk wygrał ,Tusk wycofuje się z obietnic, Tusk jest zły.
Dajcie chociaż te 100 dni i sprawdzcie, których obietnic nie da sie zrealizować, bo koalicjant ma przeciwny pomysł. PiS ilu obietnic nie zrealizował przez 8 lat? czy wytykacie to im? no jakoś niebardzo, bo oni byli wspaniali i wstalismy z kolan. Nie ważne, że głową przywaliliśmy w szafkę, ale wstaliśmy.
I ten kolega co to jest chamem ze sztachętą i myśli, że ma jakiś szacunek wśród społeczeństwa, chyba wsród innych ze sztachetami, ale przyjdzie koles ze spluwą i szacunek się skończy. Poza tym to nie szacunek a strach przed takim gnojem, a do tego trzeba być silnym i mieć silną ekipę, żeby sie Ciebie bali. A nie wysmiali cie z czym do ludzi.

3 polubienia

Ale przeczytaj swój post jeszcze raz, a potem drugi raz jak pierwszy nie pomoże. Oni by zlikwidowali tylko nie mogą, bo zły PiS teraz wszystko im blokuje. A skoro nie mogą to wsadzą swoich ludzi. Tak na chwilę wsadza. Ale gdyby nie zły PiS to by ich nie wsadzili. Rozumisz teraz metodologię działań polskiej mafijnej polityki czy dalej nie rozumisz?

1 polubienie

Media publiczne po goebbelsowskiej propagandzie Kurskiego, gdzie raz ta sama babka jest przedstawicielem nadleśnictwa, a raz przypadkowym przechodniem już gorsze na pewno nie będą. Podobnie do wywalenia cała ekipa KRRiT, bo te kary za materiały, które nie podobają się władzy, to była cenzura na poziomie systemów autorytarnych. Ale zmiana na takiego Lisa byłaby jasnym przekazem, że ma polegać wyłącznie na zmianie narracji w kierunku obecnie rządzących.

Likwidacja mediów publicznych to już raczej temat na szersze dyskusje społeczne. Po tym, co robił PIS byłbym za ich likwidacją, bo marny z nich pożytek jako przystawek politycznych kolejnych partii i niestety po kolejnej zmianie opcji politycznej wróci ten komediodramat. Wtedy cała ta kasa z podatków i opłat za radio i telewizję jest wywalana w błoto.

https://twitter.com/szymon_holownia/status/1734629665002676578?t=dmP37fKjl-aPl9mhDA2sKQ&s=19

Biedni, schorowani umysłowo komuniści. :slight_smile:

1 polubienie

Hołownia to komuch, bo chciałby żeby obraza uczuć religijnych była przestępstwem prywatno-skargowym :joy: Zakładam, że chciałeś nawiązać do sytuacji z Braunem i rzekomą hipokryzją marszałka. Jeżeli nie widzisz różnicy w zakłóceniu uroczystości religijnej (która jako zdarzenie jest faktem), a obrazą uczuć religijnych (która jest tylko subiektywnym doznaniem) to nie mamy o czym rozmawiać.

PS. Za znieważenie nie ma kary pozbawienia wolności, więc dlaczego ma być taka kara za obrazę uczuć religijnych? Za nazwanie Kowalskiego “śmieciem” kara grzywny, za takie samo określenie wyimaginowanej postaci- pozbawienie wolności. Niezły fikołek, typowy dla teistów

5 polubień

Chciałbym zobaczyć jakąś posłankę lub posła w takiej koszulce, tylko żeby zamiast krzyży były gwiazdy Dawida. Działo by się

4 polubienia

A znam to Panie Flymf :wink:

Biedny schorowany umysłowo margines. Toż to nie chodzi o to jaką ma się orientacje czy poglądy polityczne. Takie szopki odstawiają przeważnie Jaśki co „znowu w życiu mi nie wyszło ooooo”

https://twitter.com/LukaszBok/status/1736016951208473086?t=-zUvLYW9bMmWsWidki3FGA&s=19

https://twitter.com/clashreport/status/1735638997722894796?t=dw-HxWayz_yrRI6bNm9tkg&s=19

Izraelska armia jest nieźle stuknięta.

@CzerwonyBartek no tak. To jest motłoch wykorzystywany do wprowadzenia pewnej ideologii. Polecam poczytać jak wprowadzano bolszewizm. Jak to się wszystko zaczynało. Zawsze zaczyna się od przekonywania prostego ludu, że walczą o wielkie sprawy. Zawsze daje się ludziom poczucie uczestniczenia w tworzeniu ideałów. I zawsze musi być wróg. To prosta droga do stworzenia skrajności. Za każdym razem wykorzystuje się efekt kuli śnieżnej, żeby na koniec stworzyć bałwana. Polakom brakuje obiektywizmu i chłodnego spojrzenia na rzeczywistość.

1 polubienie

Co by się działo? Braun za atak na uroczystość żydowską został nazwany wielkim patriotą i zebrano ponad 100 tysięcy złotych na jego działalność w ciągu dnia. Skrajny antysemityzm już spokojnie przekroczył 10% poparcia w społeczeństwie, a tendencja jest wzrostowa. Kiedyś się zastanawiałem jak ludzie w XX wieku mogli popierać gazownie innych ludzi, zwłaszcza kobiet i dzieci. Teraz jest to dla mnie jasne. Ludobójstwo jest zakorzenione w każdym człowieku, czasami głęboko, ale jest. Wystarczy jedna iskra, żeby wszystko walnęło.

112 halo? Mamy odklejkę na forum. Proszę przyjechać jak najszybciej bo nie wiemy w jakim kolega jest stanie :rofl::rofl::rofl:

Edit. A tak już bez inwektyw… nie jestem teologiem ani nic ale przeczytałem kiedyś księgę rodzaju i dla mnie jest ona, jakbyśmy to dzisiaj określili, rasistowska. Żydzi w niej jakby mają monopol na zabijanie innych i jeszcze jest to błogosławione przez Boga.

Z tym uprzedzeniem czy niechęcią do żydów to jest jak z tym znajomym co nie wiedzieć czemu ciągle jest z kimś skonfliktowany. Ma to swoje niestety źródła i niewykluczone, że za 100 czy 200 lat kolejna grupa nawiedzonych ludzi o olbrzymim poczuciu krzywdy, po raz kolejny obierze ich za cel jako kozła ofiarnego swojej niedoli.
Są w mojej opinii dwa główne źródła takiego stanu rzeczy. Pozytywne i negatywne. Pozytywne to fakt, że judaizm od wieków promował w swoich strukturach dobre wykształcenie dające przewagę na resztą stawki zwłaszcza w dawnych latach gdy chociażby taki chrześcijanin zamiast działać wznosił błagalne prośby do Boga. No i negatywne, że oni faktycznie uważać się mogą za lud wybrany, wyższy od innych ludzi.
Jaki jest tego efekt, ile jest wyznawców Judaizmu ogółem a jaki jest ich odsetek wśród elit. To daje łatwe pole do popisu dla wyznawców teorii spiskowych zarzucających im nieuczciwość czy nawet członkostwo w jakiś tajnych ugrupowaniach rządzących światem :sweat_smile: Zawsze tam gdzie jest ktoś rozgoryczony i zawiedziony, będzie też ktoś kto zostanie o ich los posądzony. A takie negatywne odczucia rozpływają się jak fala. Ba, zostają zakorzenione z pokolenia na pokolenie.
Jednocześnie weźcie pod uwagę, że dywagując nad dawno minionymi czasami, często nie bierzemy pod uwagę, że obecnie mamy zupełnie inny sposób patrzenia oraz mamy zupełnie odmienny punkt w którym się znajdujemy. Żyjemy w czasach dobrobytu. Dzisiaj Hitler słusznie jest definicją zła. Szkoda tylko, że tak łatwo się zapomina, iż jego “dobrzy” oponenci bez skrupułów jeszcze kilkanaście lat przed 2 wojną światową dopuszczali się krwawych czystek w swoich imperiach kolonialnych

prezydium Sejmu ukarało posła Brauna odebraniem połowy uposażenia na trzy miesiące i całości diety na pół roku. Prezydium upoważniło Kancelarię Sejmu do złożenia zawiadomień do prokuratury, a ta dzień później wszczęła postępowanie.
Klub Poselski Konfederacja zawiesza posła Grzegorza Brauna w prawach członka Klubu" - poinformowała partia . Na posła Brauna nałożono również “zakaz wypowiedzi z mównicy sejmowej na czas nieokreślony”.
To jednak nie wszystko, bo polityk musi liczyć się z poważniejszymi konsekwencjami. W pierwszym kroku należy się spodziewać, że Braun utraci immunitet poselski.
Więcej konsekwencji nie chciało mi się szukać. Co do koszulki, to naprawdę chcę zobaczyć taką w wersji z :six_pointed_star: i ciekawe czy ten kto by ją założył miałby większe konsekwencje niż ta pani w wersji z krzyżami, bo mam przeczucie że tak

Cena wolności przekonań, a raczej jej braku.


josif

1h

https://twitter.com/LukaszBok/status/1736016951208473086?t=-zUvLYW9bMmWsWidki3FGA&s=19

https://twitter.com/clashreport/status/1735638997722894796?t=dw-HxWayz_yrRI6bNm9tkg&s=19

Izraelska armia jest nieźle stuknięta.

Uuuu, atysemityzm!!1

XD ADB biedną schorowaną umysłowo komunistką bo ubrała koszulkę z krzyżami, no nieźle

Chrześcijanizm przez ostatnie 8 lat miał bezpośredni wpływ na politykę i na to co działo się z obywatelami. Bez znaczenia czy ktoś był wierzący czy nie - musiał się podporządkować religijnemu rządowi

Chociażby z wczoraj, jak przewodniczy episkopatu napisał list do prezydenta w sprawie ustawy o in vitro

Można iść dalej - są tego nawet śmiertelne ofiary - kobiety, które zmarły w szpitalu, bo po ustawie aborcyjnej lekarze nie mogli dokonać aborcji
Przecież decyzja nad zaostrzeniem prawa aborcyjnego totalnie była podjęta pod względem wiary i jej kodeksu moralnego

Więc naprawdę jest różnica między obrażaniem jakiejś wiary “tak o”, a pokazywaniu jak wiara i kościół były połączone z polityką i jak wpływały na życie wszystkich Polaków

4 polubienia

Widzę, że kompletnie nie zrozumiałeś Josifa. Tu nie chodzi o religijny fundamentalizm tylko chodzi o to, że komuchy z lewicy plują na polski kościół jednocześnie dostając wścieku macicy jak ktoś zrobi to samo z symbolami judaistycznymi, islamskimi czy jakiejkolwiek innej religii. Żeby nie było - sam jestem agnostykiem ale nawet mi przez myśl nie przeszło, aby profanować symbole religijne innych wyznań. Nie to że się boje czy nie ale po prostu nie czuję takiej potrzeby. Natomiast wśród lewych komuchów jest taka moda. Jakbym miał 13 lat to może by mi się to podobało, ale mam ponad 3x więcej…

3 polubienia