Sprawy pozasportowe

Ten człowiek nie rozumie, że w Polsce co jakiś czas lekarze dokonują aborcji kiedy płód zagraża życiu matki, a tak się składa, że mam w rodzinie pielęgniarkę w jednym z warszawskich szpitali. Nawet gdyby teraz wprowadzono 100 lat ciężkich robót za przerwanie takiej ciąży to ten przepis byłby martwy tak jak obecnie. Oczywiście, że można trafić na lekarza, który takiego zabiegu nie dokona jak również można się zabić wychodząc z wanny. Podobne statystyki. Chyba, że bierzemy pod uwagę zdanie jakiejś aktorki Joanny. Zresztą ja nie będę się rozpisywał o tematach zastępczych, bo to jest mało ważne.

Jakiś czas temu zadałem pytanie jaki Tusk ma pomysł dla małych i średnich przedsiębiorców podczas expose?

Kasowy PIT dla “najmniejszych” firm.

Można odbić piłeczkę, że “naziści” z prawicy plują na judaizm jednocześnie dostając wścieku penisa jak ktoś zrobi to samo z symbolami katolickimi.

Ale to zdjęcie tylko pokazuje jak fatalne decyzje podejmował Donald Tusk. Bo przecież Morawiecki jako jego prawa ręka to szkoła Tuska. Fatalny nauczyciel, a uczeń jeszcze gorszy. Wszystko się zgadza.

1 polubienie

by TVN i gazeta.pl

W większości tych przypadków można byłoby uniknąć gdyby np. kobieta z takiej Pszczyny została przetransportowana śmigłowcem do Katowic albo Bielska do szpitala o III stopniu referencyjności. Samochodem to jest mniej niż godzina jazdy. “Lekarze” woleli czekać z założonymi rękami. Tylko jak ma być lepiej skoro beznadziejność służby zdrowia tłumaczona jest wyrokiem TK?

Nie jestem ani za lewą, ani za prawą stroną, ale Josifie, jak czasem w sprawach sportowych piszesz rozsądnie (nie zawsze się zgadzam), to nie kompromituj się jako konfiarz.

3 polubienia

Ale w sumie to lewica - partia, nie liczmy tu losowych ludzi z Twittera, tylko partię, w jaki sposób plują na polski kościół? Chciałbym jakieś konkretne przykłady

Mi do głowy przychodzą zachowania w stylu niemówienie tak dopomóż Bóg przy zaprzysiężeniu, albo ta koszulka ADB, ale w żadnym, nawet najmniejszym stopniu bym tego nie uznał pluciem na kościół

Druga sprawa jest taka, że jak podkreśliłem w poprzednim poście - jest różnica między krytyką i spinaniem się do kościoła, który macza palce w polityce i wpływał przez 8 lat na życie wszystkich Polaków, a zwykłym, chamskim zachowaniem wobec innych religii, które nie mają wpływu na twoje życie w Polsce, tylko po prostu istnieją, ale z jakiegoś powodu się tej wiary i ich wyznawców nie znosi

1 polubienie

https://tvn24.pl/polska/joanna-scheuring-wielgus-moze-stracic-immunitet-za-pokazanie-transparentu-w-kosciele-rekomendacja-komisji-6146744

Nowa wiceministra kultury. Zakłócanie uroczystości religijnej, której uczestnicy poczuli się urażeni. Brzmi znajomo?

W Konfederacji za taki wybryk dostajesz bana. W Lewicy dostajesz stołek.

3 polubienia

Uchylili jej po tym wydarzeniu immunitet, więc nie zostało to zignorowane

Ta sytuacja natomiast pokazuje konsekwencje ingerencji kościoła w politykę. Skoro kościół wszedł w życie kobiet i zaczął mieć wpływ na ich zdrowie i ciało, to ona weszła do kościoła i tam dokonała pewnej formy procesu.
Nie jestem jednak zwolennikiem takich metod

Nie możemy jednak tej sytuacji porównywać do Brauna, który pobudzony jedynie swoimi własnymi uprzedzeniami i ksenofobia zgasił świece i naraził na niebezpieczeństwo ludzi wokół, to całkiem inny kaliber, za który ban się jak najbardziej należy

2 polubienia

Zaskakuje mnie jak z uporem maniaka niektórzy wypierają, że Braun nie stał z transparentem, nawet nie wygłosił przemówienia, tylko odpalił gaśnice proszkowa czym naraził zdrowie osób znajdujących się w sejmie i zmusił do ewakuacji części budynku xDDD

4 polubienia

Może w polskim sejmie zapalono nie te świeczki?

Ktokolwiek broniacy czy usprawiedliwiajacy Brauna ma po prostu mega sprany mozg.

W pakiecie jest denializm klimatyczny, anty-ev, antyszczep i pozostale zidiociale teorie spiskowe xD Ciekawe, ze ludzie popierajacy konfe i ich naczelnych debili jak braun maja zawsze pelny pakiet.

4 polubienia

Ja się dzisiaj na Twitterze spotkałem już z narracją, że to ta kobieta zaatakowała Brauna, a on tylko się bronił XD

Bycie konfiarzem to jeszcze pół biedy, ale bycie braunistą to już katastrofa. Nie można takich ludzi traktować na poważnie

2 polubienia

Ta cała afera o koszulkę ADB (te zdjęcie swoją drogą jest z 2020 roku xd) ma dosłownie taki wygląd:

1 polubienie

Jeżeli nie widzisz różnicy między religią która kształtowała naszą tożsamość narodową oraz w ciężkich czasach jednoczyła ludzi jak dominacji ZSRR czy za czasów zaborów a nurtem który w niektórych kręgach przybiera obsceniczne formy i nie miał żadnego wspływu na naszą historię i kulturę, to ja nie wiem.

Oczywiście kościół wiele stracił na staniu ramie w ramie z pisem co nie znaczy, że takie uderzanie w wiarę jest akceptowalne. Kler jak najbardziej zasługuje na żółtą kartkę ale chrześcijaństwo czy się wierzy w Boga czy nie, proszę zostawić w spokoju.

A tak wgl, może będziesz wiedział. Jak nazywa się ten gość z lewicy?

Tak w skrócie ten osobnik powiedział coś takiego, że nie przeszkadzają mu symbole religijne w sejmie (w obronie chanuki) ale zapytany o krzyż stwierdził, że chciałby jego usunięcia.

Ta wiem kto to jest i nawet kilka dni temu pisałem o nim

No ale to co należy przymykać oko na kościół i tolerować ich wybryki i mieszanie się w politykę bo kiedyś był ważny i nam towarzyszył w historii państwa?
Kościół dostaje krytykę na jaką zasługuje, a to że jest bezpośrednio związany z wiarą chrześcijańska i jest reprezentacja tej wiary w społeczeństwie sprawia, że “obrywa” również wyznanie

Jakby się porozmawiało z ludźmi to do samej wiary większość osób nic nie ma
Wszystkim chodzi o kościół, o czyny jakie zrobili, o to jak się zaangażowali w politykę, a to wszystko z wiarą na ustach, chowając się za wyznaniem, stosując ją jako tarcza dla swych zachowań

Ja osobiście nie będę miał żadnej taryfy ulgowej dlatego że kiedyś to był ważny element w jednoczeniu ludzi i w historii naszej kultury i państwa.

Wybryki to robi kler. Kościół to cała wspólnota wierzących. Więc gdyby ten deszcz był zrobiony z czarnych sutann to nawet bym przyklasnął bo te ‘czarne’ łobuzy robią bardzo dużo złego kościołowi.

Ale to tak jak napisałem przed chwilą

Oni są przedstawicielami tej wiary. Oficjalnymi ludźmi, którzy działają, pracują i głoszą słowo Boże w imię chrześcijanizmu dla społeczeństwa. Wybrane osoby ze społeczeństwa, które w teorii mają służyć jako pośrednik między Bogiem a zwykłym szarym człowiekiem

To co się dziwić, że ludzie nie dystansują jednego od drugiego, gdy przedstawiciele i osoby odpowiedzialne za wizerunek wiary w społeczeństwie robią takie rzeczy

Ale w tym zdaniu nie ma nic sprzecznego. Polska jest państwem świeckim, więc w teorii nie powinno być miejsca na krzyże w Sejmie. Jednocześnie jest istotna różnica między krzyżem wiszącym non stop na sali obrad, a zdarzeniami wpadkowymi jak chanuka. W państwie świeckim nie powinno być odwołań do religii, co jednocześnie w żaden sposób nie uniemożliwia, uwzględniając różne święta, okazje i inne wydarzenia, okresowo zapalić na korytarzu tej chanuki, czy ubrać choinki, albo postawić małą szopkę.

2 polubienia