Sprawy pozasportowe

Oczywiście chodzi o to, że jeśli chcą oddzielić kościół od państwa to niech znikną z sejmu wszystkie religijne symbole i od początku o tym mówiono. Ale jeżeli wyraźnie stawia się judaizm nad chrześcijaństwem to znaczy, że jednak kogoś to zabolało. Tym bardziej, że np. Żukowska sama mówi o swoim żydowskim pochodzeniu. To albo znika wszystko, albo wszystko zostaje po staremu, czyli chrześcijaństwo jest najważniejsza religią w Polsce.

6 polubień

Co nie zmienia faktu że jest istotna różnica miedzy judaizmem/muzułmanizmem/kościołem dzikiego węża a chrześcijaninem w POLSKIM sejmie. To może oprócz podobizn Piłsudskiego pozwólmy również na oddawanie czci Józefowi Dzwaliświliemu. Bo czemu nie …


Zamknąć Brauna

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. To jest tragedia, ale na wojnie takie sytuacje się dzieją masowo.
Natomiast jak mniemam skoro używasz tego wydarzenia jako argumentu przeciwko Żydom i gloryfikację zachowań Brauna to z takim samym podejściem gloryfikowałeś akty wandalizmu w Kanadzie wymierzone przeciwko Kościołowi po ujawnieniu co się działo w sierocińcach prowadzonych przez siostry zakonne i postulowałeś zbiorową odpowiedzialność wszystkich katolików? (A podkreślam, aby to przypadkiem nie umknęło, że tam wojny nie było).
No i to tylko jeden przykład, żeby też za bardzo się nie cofać w przeszłość.


Przecież to oczywiste, że użyłeś tego sformułowania w sposób ironiczny.

Przecież napisałem że trzeba zamknąć posła Brauna

Ale po co o tem mówić?? To nie dobra jest!!! To jest antysemityzm!!1

Spełnienia marzeń w Nowym Roku :rofl:

4 polubienia

Nie będę się wyżywał na wszystkich i cofał się wstecz X tygodni, żeby wykazać niektóre absurdalne posty rozliczające władzę 2 miesiące po wyborach, więc musisz mi wybaczyć, że padło na Ciebie i na ten post, ale był najświeższy :innocent:

W każdym razie… Rozliczyłeś już obecny rząd, że mieli zlikwidować TVP i uwolnić 2mld (w momencie gdy rząd nie miał jeszcze tygodnia). Spieszę zatem z informację, iż osobiście dodatkowo przejrzałem projekt ustawy budżetowej, żeby nie opierać się na samych artykułach i informuję, że nie przewidziano finansowania TVP na 2024, a zatem uwolniono ponad 2 mld :slight_smile:

A to tylko jedna ze spełnionych obietnic.
Żebyśmy też dobrze zrozumieli - nie mam na celu wykazać jak to będzie zajebiście i wszystkie obietnice zostaną spełnione, a jedynie wskazać na pewną nielogiczną nadpobudliwość w zbyt wielu kwestiach.


No ale przecież to jest oczywiste. Zabrali 2mld na TVP? Zabrali. Czy dadzą pieniądze na funkcjonowanie normalniej telewizji publicznej? Dadzą, bo funkcjonowanie telewizja publicznej jest oczywistością.

1 polubienie

https://wyborcza.pl/7,75398,30521606,zdrojewski-w-ciagu-najblizszych-24-maksymalnie-48-godzin.html

Nie będą finansowane w takiej formule, bo część tej kasy powędrowała by do starej ekipy z PiSu. Wsadzą swoich ludzi czy tam uzdrowią jak oni to nazywają to finansowanie wróci.

2 polubienia

Witajcie czerwoni bracia.

Zwracam sie z ogromna prosba.

Znajomemu z pracy przed samymi swietami spalila sie duza czesc z domu, duzo nie brakowalo, aby zamiast świata bylaby zaloba, ale na szczescie nikomu sie nic nie stalo, oczywiście poza strata domu.

Jesli jest ktokolwiek w stanie wplacic nawet symboliczna kwote bede bardzo wdzięczny.

Ponizej link do zrzutki.

5 polubień

Nie był ubezpieczony ?

Bo już u siebie w kancelarii miałem takie akcje, że za chałupę dostawali sumę ubezpieczenia za którą można było ogarnąć remont, a te zrzutki to był mocny bonus.

Nie żebym odmawiał pomocy, ale jak ktoś ma do uzyskania środki z ubezpieczenia to już wolę wpłacić na jakieś chore dzieci.

Jeżeli jest ubezpieczony to mogę mu za darmochę zrobić kosztorys, tak w ramach pomocy.
Na pewno od ubezpieczyciela uzyskam nie mniej niż będzie wynosił koszt remontu, a z reguły jeszcze sporo zostaje.

3 polubienia

Jest tyle innych sposobów by powiedzieć: nie wpłacę i już. Ale nie, polak w każdym musi szukać złodzieja.

1 polubienie

Kolego ja przy tym pracuje, znam to od środka i tylko opisałem sytuacje jakie występują.

Nie mam nic przeciwko zbiórkom. Ale osobiście wolę wpłacić kasę dla kogoś kto jej potrzebuje, a nie będzie bonusem do kwoty odpowiadającej stracie.
Nie mówię, że ta konkretna sytuacja taka jest, stąd pytanie na starcie.

Natomiast jeżeli faktycznie budynek jest ubezpieczony to taka informacja powinna znaleźć się w opisie zrzutki.

1 polubienie

https://x.com/LukaszBok/status/1737525770325541319?s=20

Kraje będą mogły zapłacić innym krajom, żeby przyjęły ich przydział imigrantów. Czyli to już wiadomo, że Polska przyjmie całą nadwyżkę od Niemiec, Francji i Włoszech. A jakie będą tłumaczenia. Potrzeba pieniędzy, bo PIS tak zadłużył kraj. Kompletni idioci, którzy nie uczą się na cudzych błędach.

1 polubienie

Polska nie będzie musiała nic przyjmować dzięki imigrantom z Ukrainy. Jeśli ktoś twierdzi że te porozumienie jest dla polski niekorzystne, to jest chyba upośledzony.

2 polubienia

Miał ktoś może z was naderwanie 2 stopnia więzadła strzalkowo skokowego?

Przednie czy tylne? Osobiście nie miałem zerwanego, ale mam pewne doświadczenie w tym temacie :wink:

Przednie. Poszło mi ponoć 50% włókien.

Ja miałem tylne, rok przerwy od piłki było ( tylko nie pamiętam, który stopień to był wtedy naderwania).

Ja miałem przednie, też naderwanie 2 stopnia i jakieś mikropekniecia kości. Ogólnie niewesoło ale najważniejsze że nie zerwane całkiem więzadła wtedy jest tragedia. U mnie skończyło się na ortezie (która ściągałem na noc i jak leżałem, a głównie leżałem na początku), zastrzykach przeciwtezcowych i jakiś masciach. Ogólnie powrót do normalnego chodzenia zajął mi ponad miesiąc, byłem na fizjoterapii 3 tyg, do piłki wróciłem po 3 miesiącach i teraz mogę powiedzieć że było to miesiąc za szybko i żeby nie było mając na myśli powrót do piłki mam na myśli powrót na cotygodniowe gry ze znajomymi, a nie jakaś liga czy coś :smile: