Sprawy pozasportowe

Moja subiektywna opinia, poprzedni rząd stworzył państwo i mechanizmy bezprawia a obecny to kontynuuje a nawet podkręca jeszcze bardziej, w zasadzie już bez żadnych hamulców.

E.@AustralianMagic nie wiem, w jakiejś bańce żyjesz? Nie chce mi się wchodzić w dyskusję na ten temat, ale niech będzie przykład pierwszy z brzegu czyli traktowanie uchwał jako źródło prawa.

2 polubienia

Uff, całe szczęście, że nie Ty o tym decydujesz. Jest natomiast jedną z zasad demokratyczne państwa prawnego to, że nie popełnia się przestępstwa celem złapania ewentualnego przestępcy na którego nie ma żadnych dowodów na popełnienie przestępstwa. Czym innym jest bowiem prowokacja gdy mamy dowody na przestępstwo, a czym innym prowokacja (nie mylić też prowokacji z popełnieniem przestępstwa), gdy co prawda dowodów nie mamy, ale może ktoś się “złapie”.

@FanLFC25 - Twoja subiektywna opinia, ale uargumentujesz ją jakoś? W szczególności na czym polega ten brak hamulców?

No bo to PO czyli alternatywa bez alternatywy. Niestety to co zrobiło PiS to jak to się mówi precedens z którego będą korzystać następni

1 polubienie

Świetnie, że podałeś ten przykład. Ale coś więcej? Ktoś podejmuje jakieś działania na podstawie uchwały? Jest ona wpisana w podstawę jakiejkolwiek wydanej decyzji? Cokolwiek? Czy wyłącznie powtarzasz zasłyszane, względnie przeczytane hasła w internecie? Bo jeżeli mówisz o akcji w TVP to przecież uchwała nie była tutaj żadnych źródłem prawa ani tym bardziej podstawą wydawania jakiejkolwiek decyzji :wink: Mówmy o konkretach.

Nie będę komentować działań wobec TVP. Wiele decyzji było bez podstawy prawnej, ale sam stan likwidacji TVP. SA został ogłoszony zgodnie z literą prawa. Jeżeli chodzi o Wąsika i Kamińskiego to sprawa jest jeszcze bardziej oczywista.

1 polubienie

Jeśli tak piszesz to sam żyjesz w bańce. Uchwała to była tylko polityczna podkładka działań wokół TVP. Podstawą prawną był Kodeks Spółek Handlowych. I tutaj można dyskutować na ile to była mocna podstawa działań wokół TVP, wg mnie są całkiem mocne argumenty za tym, że to co zrobił Sienkiewicz było legalne. W każdym razie nie można powiedzieć, że Sienkiewicz działał na podstawie uchwały albo że całkowicie bez podstawy prawnej.

Faktycznie, takiego rozpierdolu i nie przestrzegania prawa jeszcze nie było. Ci co najbardziej darli ryja Konstytucja mają na nią najbardziej wywalone. A prawo interpretują po swojemu.

Proszę podaj przykłady tego rozpierdolu, gdyż bardzo chętnie z nimi podyskutuję i wskażę dlaczego, prawdopodobnie, jest w zasadzie zgoła inaczej niż to przedstawiasz. Ale tak jak mówiłem wcześniej, mówmy o konkretach, a nie populistycznych hasłach.

Poproszę o dokładne wskazanie, które przepisy prawa materialnego i procesowego zostały złamane przez nową ekipę. Ja mam wrażenie chłopaki, że wy powtarzacie co przeczytacie w TV lub w internecie, a sami przepisów nie czytacie.

Wskazesz prawdopodobnie? Ty się słyszysz? Ja mam podać konkrety a Ty wymyślisz sobie tak jak rudy łotr swoją interpretacje

Wyłącz TVN lemingu. Do takich ludzi jak ty i tak nic nie dotrze bo masz mózg przeżarty propaganda

2 polubienia

Słucham więc tych argumentów

Polityka na forum, o japrdole…

Ty lepiej wyłącz TV. Ja nie oglądam żadnych ścieków medialnych

ile agresji :face_with_spiral_eyes: :face_with_spiral_eyes: nie ma sensu się żreć o politykę. My jesteśmy tylko małymi trybikami w tej całej szopce. A czy będzie lepiej czy gorzej to się okaże po czasie dopiero. Na razie jest bezwzględny odwet na tych którzy bezwzględnie poczyniali sobie z resztą. Naewno nie powinno to tak wyglądać bo za 4 lata ktoś inny przejmie władzę i zacznie znowu czynić “rzeczy złę ale konieczne”

Skąd ta agresja? Ma ktoś dla kolegi scooby chrupki na uspokojenie?

2 polubienia

Ja tylko tak przypominam. Pozostało nieco ponad 72 dni na realizację pozostałych 97 obietnic przedwyborczych.

1 polubienie

Rzuciłeś tezę, że obecnie jest rozpierdol i w żaden sposób jej nie uargumentowałeś. Rozwiń zatem swoją myśl, wskaż te przypadki rozpierdolu, bo póki co ograniczasz się do krótkich populistycznych haseł. Ja oczywiście domyślam się co możesz mieć na myśli i wtedy, prawdopodobnie, być może, wyjaśnię Ci dlaczego jest inaczej. Ponadto nie używaj inwektyw, bo to świadczy o niskim poziomie produkowane tekstu, to raz. A dwa, nie wskażę Ci “wymyślonej” interpretacji, gdyż w tym akurat wąskim dziale mogę sobie nadać miano eksperta, przywołać Ci konkretne argumenty dlaczego jest inaczej niż uważasz i na dodatek przedstawić odpowiednią argumentację, która być może przekona Cię do zmiany zdania.

@FanLFC25 - argumenty są bardzo proste - otóż jest to sytuacja bez precedensu. Nikt nigdy wcześniej nie uwłaszczył się na państwie tak jak PiS i to w tak bezczelny sposób - na co ludzie jeszcze przyklaskiwali. Odpowiedzialną między innymi za TVP jest Rada Mediów Narodowych. Tyle tylko, że zgodnie z wyrokiem TK nadanie jej kompetencji KRRiT jest niezgodne z Konstytucją. A skoro tak, nie ma żadnego organu, który byłby do tego władny - przepisy takiej sytuacji nie przewidują. Jednocześnie zmiana ustawy nie ma szans powodzenia z uwagi na veto. Skoro zaś przepisy nie przewidują takiej sytuacji, władza zastosowała przepisy z KSH, które teoretycznie jako jedyne tę lukę wypełniały. Czy było to zgodne z prawem? Nie do końca, ale czy było niezgodne? Też nie. Zarzutu o przekroczenie uprawnień nikt za to nie dostanie. Natomiast niewątpliwie jest to sytuacja do jakiej celowo doprowadziła poprzednia władza.

2 polubienia

Każdy rozumny wie, że PiS dzisiaj planował prowokację pod swój marsz, ale trochę nie wyszło. Chcieli nagrać jak politycy PiS są wyprowadzani siłą z pałacu prezydenckiego, chcieli nagrać jak policja blokuje interwencję Dudy i wyszła z tego dupa. Kamiński i Wąsik zostali wyprowadzeni po cichu, bez przemocy, bez kamer, a prezydenta nie było na miejscu. Majstersztyk służb :wink:

2 polubienia

W skrócie - nie ma obecnie zgodnych z Konstytucją przepisów dotyczących powoływania władz TVP, a skoro tak, to znajdują zastosowanie zasady ogólne, wynikające z przepisów KSH.

Szerzej tę argumentację znajdziesz opisaną tutaj:

Była na wp chyba fajna, bardziej pogłębiona analiza w tej sprawie. Ale to musiałbym poszukać. Oczywiście znajdziesz też zdania przeciwne, np. prof Piotrowskiego. W każdym razie to nie jest oczywista sprawa, jak bezprawie w stylu sędziów dublerów w TK PiSu, czy nadmiarowych sędziów TK PO.