Sprawy pozasportowe

Co do wojska to nie od dziś znany jest problem nepotyzmu opisywany w licznych artykułach dziennikarskich i książkach byłych wojskowych. Kolejne ustawy, kolejne rządy nie potrafią [lub nie chcą ruszać szamba] tego naprawić… Wyobraź sobie teraz wojnę i świadomość, że trafiasz do batalionu, w którym oficerami są synowie pułkowników etc, którzy robotę dostali za nazwisko, a nie za wiedzę. To jedna kwestia. Druga taka to obecne i poprzednie rządy. Czy ktoś wierzy, że Kosiniak Kamysz to odpowiednia osoba do zarządzania resortem obrony narodowej/ Ja uważam, że równie dobrze można by tam postawić manekina z pierwszej lepszej galerii.

Elity zawsze pierwsze uciekają z krajów dotkniętych wojną.

Noo ii co z tego? Jak rodzice albo dziadkowie są za PiS to znaczy że i dziecko ma być za PiS? Tym bardziej TYLKO trener ulubionej drużyny? Dla mnie może nawet tańczyć balet mongolski i się pieścić z laskami z kut*asem w Tajlandii. Szanuje prawo do poglądów każdego ale nie ma ono wpływu na moje poglądy na rzeczywistość :drooling_face:

No i tutaj czuć życiowa mądrość i doświadczenie.

Nie pamietam z czego to było (bo to chyba z literatury a nie prawdziwa korespondencja) ale cholera jak doskonale pasuje do dzisiejszych czasów i dwóch panów którym się marzy być neoPiłsudskim :rofl: ino że jeden karzeł a drugi rudy

2 polubienia

Ja wiem, jakiej opcji politycznej jest Klopp ma o tyle dużo oleju w głowie, że nie afiszuje się z tym na lewo i prawo. Ktoś go zapytał to odpowiedział. Sam nie biega i nie próbuje narzucić swojego światopoglądu innym. Pojmujesz różnicę?

1 polubienie

Czyli nie robi tak jak Ty w każdym swoim komentarzu tutaj :)?

8 polubień

Na tym polega forum dyskusyjne aby wymieniać swoje poglądy (chyba, że jestem inny) i nie wmawiaj mi, że robię to tylko w tym dziale.

Ale ty przecież wyzywasz “lewaków” i chcesz ich eliminować ze społeczeństwa za same poglądy i za to że są, a nie że cokolwiek mówią XD czepiasz się zawsze całej ogólnej grupy a nie konkretnych jednostek

To czemu nagle klopp ma przyzwolenie bo się “nie afiszuje”

1 polubienie

Mówisz o wymianie poglądów. Tak się wymienia poglądy w debacie publicznej? :point_down:

2 polubienia

Mam zagwostkę. Dlaczego akurat rzymian i dlaczego przez Ż z kropką :smiley:

1 polubienie

Środowiska antysemitów, ażeby móc dowolnie wyzywać “Żydów” - wykłuło sobie taką nowomowę.

2 polubienia

I to jest piękne, że z jednej strony ktoś potrafi psioczyć na feminatywy czy na określenie “w Ukrainie”, a z drugiej swobodnie używać: “fajnopolacy”, “żymianie”, “jebacpisy” itd. itp. xD

Przecież Ty nie potrafisz wymieniać poglądów xD
Wymiana poglądów - nie mylić z kłótnią różnych poglądów - cechuje się spokojnym tonem, dojrzałym, językiem, paletą argumentów, wymianą swoich obiekcji, wysłuchaniem drugiej strony i kontrargumentacją, jest pozbawiona wulgaryzmów etc. czyli wszystko to, czego nie ma w Twoich wypowiedziach, a co kolega @kuczq w jednym już tylko poście zauważył.

Podoba mi się również post w którym wspomniałeś o narzucaniu światopoglądu. W pełni się z Tobą zgadzam, nie powinno się narzucać swojego światopoglądu innym. Każdy ma swoją moralność i powinien żyć według niej tak długo jak nie wchodzi to w moje czy Twoje prawa. I masz również rację, że lewica niektórymi postulatami do tego zmierza. Sam mam poglądy lewicowe, ale np.: imigrantów bym nie wpuszczał bez dokładnego systemu relokacji i asymilacji.
Jednakże… nie czujesz tutaj pewnej hipokryzji? Mówisz o narzucaniu poglądów. A tymczasem co robi prawica? Dokładnie to samo. Narzuca swoją moralność innym. Aborcje, tabletki “dzień po”, karalność za pomoc w aborcji, całkowite zamknięcie granic (no chyba że ma się wizę z Indii jako ekipa Bollywood xD) etc. Bo odnoszę pewne wrażenie, że narzucanie lewicowych poglądów jest złe, ale do narzucania prawicowych już nie masz nic przeciwko :wink:
A z czystej ciekawości, poza kwestią imigrantów, jakie to inne światopoglądowe kwestie lewica chce narzucić innym?

3 polubienia

Okazuje się moi drodzy, że nowa władza to niesamowici nieudacznicy, którzy pozwolili na wyjście z więzienia dwóm groźnym bandytom. I być może nikt by o tym nie wspominał gdyby sami nie rozdmuchali akcji z wsadzeniem ich do więzienia jako nie tylko wielki sukces, a początek rozliczania poprzedniego, bez wątpienia totalitarnego rządu. Jak można zaufać obietnicom rządu Donalda Tuska jeżeli nie potrafią poprawnie załatwić tak prostej sprawy? A może rzeczywiście teraz przez 4 lata będziemy czytać i słyszeć o przeszkadzającym PISie.

Poda ktoś szerszy kontekst całej sprawy z tymi Wąsikami itp?

Z czystej ciekawości, co to znaczy, że nieudacznicy i pozwolili wyjść? A co mieli zrobić? Związać Dudę? Zabrać mu wszystkie długopisy? Otoczyć pałać barierkami tak, by żadne pismo nie mogło wyjść? Bo skoro podkreślasz, że to jest tak prosta sprawa - nie pozwolić im wyjść na wolność - to w jaki sposób mieli to zrobić?

7 polubień

Tylko? A co z czarnymi, katolikami, prawakami, inwalidami, myśliwymi, kibicami, żulami?

Kolega w tym poscie wypisuje kocopoly niestety :man_facepalming:
Prezydent RP mial prawo ulaskawic tych dwoch panow(oczywiscie to nie przekresla tego,ze to dwaj prawomocnym wyrokiem skazani przestepcy) i nikt nie moze tego w jakikolwiek sposob podwazyc.

Jedyne co teraz moze zrobic nowa wladza to oddanie, poprzez rozne komisje, kolejnych spraw przeciwko nim do prokuratury aby ta ewentualnie skierowala je pozniej do sadu i byc moze zarowno Kaminski jak i Wasik zostana ponownie skazani za kolejne przewinienia.

3 polubienia

To napisz Josifie, jak nowa władza miała powstrzymać długopisa, przed ułaskawieniem tych dwóch przestępców? Słuchamy. Dodam tylko, że takie na siłę przypieprzanie się do wszystkiego co robi nowa władza jest niepoważne.

2 polubienia

No nie wiem, jak dla mnie to jedynym nieudacznikiem jest Duda, który kilka dni temu w Davos fanzolił o więźniach politycznych w Polsce (xD), napinał się o jakichś swoich prerogatywach, których nikt nie może podważyć, a potem co? Podkulił chłopina ogon i wydał nowy akt łaski.

edit


Jeszcze to zdjęcie z ich wizyty w pałacu dzisiaj. Jaka żenada xD

5 polubień

Dawno nie czytałem tak nietrafionej opinii. Nowa władza jest wyjątkowo bezwględna i skuteczna. Zniszczyli beton PiS ustawiony w TVP i Prokuraturze Krajowej w kilka tygodni. Pomijam aspekt prawny, bo tutaj było sporo naruszeń, ale ostatecznie wyszło jak chcieli. Przypominam, że Kamińskiego i Wąsika zgarnięto z pałacu prezydenckiego. To też była bardzo skuteczna akcja. W Polsce politycy co do zasady nie ponoszą odpowiedzialności karnej, więc te dwa tygodnie więzienia to duży sukces.

Tak naprawdę na sprawie Wąsika i Kamińskiego zyskało zarówno PO i PiS. PO pokazało się jako silna władza, a PiS buduje swój mit. Najbardziej stracił Duda, który musiał ostatecznie przyznać się do błędu.

2 polubienia