Sprawy pozasportowe

Ciekawi mnie czy kiedykolwiek dojdzie do władzy rząd, który pomyśli o tym, żeby można było wyrzucić lokatora ze swojego mieszkania, który nie płaci za czynsz. Bo póki co to nowy rząd zajmuje się jakimiś głupotami, a nie konkretnymi rzeczami. Jak to się dzieje, że przez tyle lat nikt nie zajął się tak poważnym problemem. Czy idziemy w kierunku Hiszpanii, w której to ludzie nie chcą wynajmować mieszkan w obawie o ich utratę? Przecież te pomysły lewaków to nawet Lem nie miał takiej fantazji w swoich opowiadaniach.

Jeszcze glupsze sa pomysly tzw “prawakow” i ich partii,ktore moim zdaniem w wiekszosci zmutowaly w partie…komunistyczne!
Wezmy takie PiS czyli.

  • kult jednostki jest
  • kto nie z nami ten wrog,zapluty karzel reakcji wrecz jak w czasach slusznie minionych jest
  • marginalizacja i podporzadkowanie sobie sadownictwa jest
  • wykorzystywanie telewizji publicznej jako tuby propagandowej jest
  • budowanie w wiekszosci na papierze “domkow z kart” jest
  • itd,itp

Kurde gdybym nie wiedzial,ze mamy rok 2024 to jako zywo pomyslalbym,ze znow zyje w latach ´80-tych :man_facepalming:

2 polubienia

Przecież PIS nie ma nic wspólnego z prawicą. To w czystej postci partia socjalistyczna. Nawet jak rządziła stara Lewica z Milerem na czele to byli bardziej prawicowi gospodarczo niż PIS.

1 polubienie

Bo podział na prawicę i lewicę jest bardziej kulawy niż Dr House. Jeżeli już chcemy upraszczać programy partyjne to dzielmy to chociaż na ćwiartki.
Konserwatywnych-Socjalistów (populistów?) - PiS?
Liberalnych-Socjalistów (socjaldemokraci) Lewica i coraz bardziej PO
Konserwatywnych-Kapitalistów - Konfederacja?
Liberalnych-Kapitalistów (libertarianie) - na naszej scenie politycznej brak większego ugrupowania
Ja bym jeszcze dorzucił Centrystów do których mi najbliżej i których w Polsce najbliżej chyba śliskiemu PSL i niewiadomej Polsce2050.

Albo by być bardziej precyzyjnym stosował podział na 9 kafelków.

polit

Edit1: @kuczq Świat nie jest czarno-biały, szary ani różowo-fioletowy. Każdy podział będzie uproszczeniem i wkładaniem do bardzo pojemnych szuflad. Aspekty podziału można by mnożyć bo państwo i jego polityka wewnętrzna i zewnętrzna to bardzo złożony temat. Tylko ekstrema da się w zasadzie w miarę poprawnie zaszufladkować (np. anracho-kapitalistów) reszta zawsze będzie już tyko sumą odcieni.
I zgadzam się Narodowcy to byli populiści ze skłonnością do utrzymywania państwowych molochów i bardziej obszernego socjalu, ale w kwestiach gospodarczych wchodząc do Konfy ustąpili miejsca Wolności.
Po rządach PiS i uczynieniu z socjalu głównego koła zamachowego ciężko będzie znaleźć partię chcącą wygrać wybory bez wkładki socjalnej. Ja natomiast uważam, że PiS jak na realia kraju demokratycznego i wolnorynkowego ma spore ciągoty do socjalizowania (państwowe spółki, 13-st, 14-stki, różne plusy). Nie oceniam słuszności tych działań, a stwierdzam fakt występowania zjawisk.

3 polubienia

PiS nie jest socjalistyczny. To typowa populistyczna partia prawicowa. Socjal jest, ale zamiast wspierać najbiedniejszych to pełni on rolę bardziej kiełbasy wyborczej. Niby podatki są duże, ale największe podmioty wcale nie płacą ogromnych pięniędzy (jeżeli sobie porównamy do innych krajów UE).

Narodowcy i Brauniści to przeciwnicy wolnego rynku. Wolny rynek dla każdego kto jest białym Polakiem

1 polubienie

Jak tam… konserwy tyrolskie już zakupione?

No i wyszło, że jednak idiota

Przeciez Marszalek Sejmu ma racje choc usuniecie cara/1 sekretarza partii/prezydenta czy ch…j go wie jak rzadzacy Rosja bedzie sie nazywal to za malo!
To panstwo stosujace od czasow Iwana Groznego tylko i wylacznie agresywna polityke polegajaca na kradziezy coraz to wiekszych polaci Ziemii powinno byc raz na zawsze ZLIKWIDOWANE!!!
Co najwyzej mozna by pozwolic na istnienie Ksiestwa Moskiewskiego z granicami z roku 1213 i wcisnac tam tych wszystkich,ktorzy uwazaja sie za ruskich.
To oznaczaloby wielkie przesiedlenia i won! dla ruskiej swoloczy z innych krajow,ktore wreszcie pozbylyby sie tego “bydla” i bylyby wolne jak taka Czeczenia na przyklad.

Wiem utopia ale pomarzyc wolno :smiley:

Hołownia płaczący podczas czytania konstytucji chce zgnieść mocarstwo atomowe, przecież to jest kabaret

1 polubienie

Co z Tobą jest nie tak, że najpierw zaciekle bronisz Evertonu i ich piłkarzy, którzy na każdym kroku chcą nam kogoś połamać i wyrządzić jak największą krzywdę, a teraz marzy Ci się wojna z Rosją? Chcesz to łap za broń i leć na Ukrainę się tłuc, droga wolna.

1 polubienie

https://twitter.com/Fishing_Fever69/status/1759915315947794932

Świetny człowiek, świetny Premier. Człowiek ludu

1 polubienie

Ale to rosji marzy się wojna z Polską, a nie na odwrót. Rosja zrobi wszystko żeby nas zniewolić/zniszczyć lub bardziej delikatnie, odebrać nam sprawczość. Naszym zadaniem jest stawić temu czoła lub się poddać bez walki. Nie ma innej opcji, bo rosja już podjęła decyzję.
W wypowiedzi Szymka, gdzie tak pewnie wyraził swoje zdanie jest ten problem, że zaznaczył ostro rolę sojuszy, a putin właśnie robi wszystko, żeby nam udowodnić, że żadnych sojuszy tak naprawdę nie mamy. Czyli został zdiagnozowany nasz słaby punkt i teraz putin chce to wykorzystać, bo też go zna.

Evertonu to ja bronie ze wzgledu na DERBY MERSEYSIDE ale nigdy nie napisalem,ze podobaja mi sie “wyczyny” graczy tego klubu w spotkaniach z nami to tak gwoli sprostowania.

Od walki na froncie sa przede wszystkim zawodowi zolnierze wiec ja moge sobie siedziec w domu na szczescie :smiley:
A Rosja to nasz smiertelny wrog! W ich popierdzielonych glowach Polska to ich kolonia a Warszawa to przeciez rdzennie ruskie miasto :rage:
I wbrew propagandzie PiS Niemcy nie zagrazaja nam w niczym (proponuje zapoznac sie ze statystykami wymiany gospodarczej i korzysci jakie oba panstwa z niej odnosza) a juz na pewno nie militarnie z ich “3 pancrami” gotowymi do walki :joy:
Prawdziwy nieprzyjaciel siedzi na Kremlu!

A do wojny nie nawoluje tylko przedstawiam moj “mokry sen” jak mowi dzisiejsza mlodziez apropos losow Rosji.

Takie cos sie marzy ruskim a gwarantuje wszystkim,ze na tym nie poprzestaliby! :rage:

Chcesz być silny to musisz być gotowy do wojny. Rosja rozumie tylko i wyłącznie język siły.

Z Rosją nie da się utrzymywać partnerskich relacji, nie da się utrzymywać niefasadowej dyplomacji- tylko i wyłącznie prymitywna siła.

Takie hasła są po prostu potrzebne w przestrzeni- bo one mają być sygnałem, że Polska się Putina i Rosji po prostu mnie boi.

A ci wszyscy którzy teraz tak szybciutko chowają głowę w piasek i opowiadają o tym- że należy być cicho i nie prowokować to jakimś dziwnym trafem nigdy nie stosują tych słów w stosunku do Europy Zachodniej… czemu w takim razie robią tak w stosunku do Rosji - a już nie do zachodu :)?

Nie wiem- choć się domyślam.

3 polubienia

Chcesz być silny to musisz być gotowy do wojny.

Oczywiście, tylko siła i bycie gotowym do wojny to silna armia, zbrojenie się, nowoczesny sprzęt i technologie oraz amunicja - i to jest dużo większy odstraszacz dla potencjalnego najeźdźcy niż jakieś groźby czy straszenie śmiercią.

1 polubienie

Ale my to wszyscy przy tej okazji robimy. Polityka to symbole, hasła, przemowy i realne działania.

Nie wiem czemu w momencie wydawania rekordowych sum na zbrojenia- nie mielibyśmy być uprawnieni do przedstawiania mocniejszych haseł.

Powtarzam, Rosja rozumie tylko prymitywny kij. Jak się chociaż przez chwilę będziesz wahał- to Rosja od razu próbuje to wykorzystać. Dziki kraj po prostu- im bliżej do hord mongolskich niż do Europy.

1 polubienie


No, muszą teraz tam czuć strach

2 polubienia

Co ma ten obrazek niby udowadniać?

1 polubienie

https://twitter.com/JSmigowski/status/1760650414339338530?t=qNWQeIMBS1aUasMbNCnZnw&s=19

Kurczę niestety właśnie tak to wygląda. Niektórzy mają sprane głowy propagandą i w większości jest to fajnopolactwo głosujące na tych, którzy obecnie umilają nam życie.

A wszystko wina PISu. Nie głosowałem nigdy na jednych i drugich, bo jedyne co potrafią to obrażać się wzajemnie i w ten sposób zdobywać wyborców. Bo przecież “gorzej niż za poprzedniej władzy gorzej być nie może”. A później, za każdym razem okazuje się, że może. Ale to też nie wina ludzi, że są podatni na propagandę. Jest jej tak wiele z każdej strony, że ciężko znaleźć coś, co nią nie jest. Najważniejsze robić swoje i być wartością dodaną, nic więcej nie można zrobić, Kękę fajnie o tym nawija