Sprawy pozasportowe

Nie wiem ile straciła. Proszę podać statystyki.

Ciekawa teoria, ze Polacy tak nienawidzą Niemców, ze na premiera wybrali właśnie ich sługusa. Logiczne

Podobnie jak miała ją przegrać w 3 dni od wejścia wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy.

Z Trumpem to nie wiadomo ile jest faktycznych zamiarów, a ile bajerowania przedwyborczego. Stanom najbardziej jest na rękę to, że ta wojna trwa, a nie zwycięstwo któreś ze stron. Interes interesem, ale USA ma w końcu sytuacje, w której może monitorować stan rosyjskiej armii, taktykę, oraz działanie sprzętu w praktyce. Biorąc pod uwagę, że Rosja to największy rywal Stanów na wielu płaszczyznach (chociażby jeśli chodzi o potencjał wojskowy, czy podbój kosmosu), trochę nie chcę mi się wierzyć, że Stany znowu taką lekką ręką pozwolą Rosji, na “wygranie” wojny.

I żeby było jasne: Ukraina tej wojny nie wygra, IMO nie ma najmniejszych szans na odzyskanie Krymu, walka toczy się o tereny wschodnie. Moim zdaniem o tym czy otrzyma pomoc zadecyduje Europa, a nie Stany. Stany zareagują po prostu na działania Europy

Zawsze jak się wywiąże jakaś ciekawa dyskusja to przyjdzie jakiś plastelinowy pamperek ulepiony czyjąś propagandą i zacznie wyzywać od sługusów czy agentów tych czy tamtych, gratuluje, właśnie dlatego nie możemy mieć fajnych rzeczy w Polsce

2 polubienia

Przecież to jest pie**lenie. Bardzo lubimy Czechów, Słowaków, Niemców też i Litwinów. Ukraińców też coraz bardziej. Do Białorusinów prawdopoodbnie sympatia również jest całkiem spora. Chłop pisze brednie żeby poprzeć tezę jacy to jesteśmy okropni.

Jak wyglądają protesty we Francji?

Jak rozumiem jeden z tych z frazesami na ustach o miłości i szacunku ale pierwszy do wyzywania innych od “plastelinowych pamperkow” zgodnie z zasadą obrażać to my ale nie nas.
Gratuluję

1 polubienie

Donbasu i Ługańska pewnie też

Hmmm, a jak inaczego nazwiesz kogoś kto bez większej refleksji czy bez żadnych argumentów nazywa innych sługusami? Daj mi określenie, to zmienie nazewnictwo.

A z tą miłością i szacunkiem to też pudło, jeśli chodzi o plemienną wojenkę ja w niej nie uczestniczę. Mnie ona co najwyżej irytuje. Po obu stronach

To miałem na myśli mówiąc tereny wschodnie, to jest chyba główny powód dlaczego walki ciągle trwają

Nie sądzę aby to oddyskali. Dla Putina to być albo nie być wiec nie odpuści.

Z drugiej strony To jest powód, dla którego wojna dalej trwa. Ciężko będzie Ukraińcom odpuścić Donbas i Ługańsk z myślą, że mogli to zrobić dużo wcześniej. Właśnie o to chodzi, że dla obu stron to jest kluczowy warunek.

W wyniku tej wojny Finlandia już dołączyła do NATO, zaraz dołączy również Szwecja, praktycznie cała zachodnia część Rosji będzie otoczona przez siły NATO. Na Bałtyku Rosja niemal nie ma już czego szukać, Kaliningrad odcięty od reszty kraju. Ja rozumiem, że kraj bogaty, że złoża, że oligarchowie ciągle śpią na pieniądzach, ale to też nie jest tak, że dla Rosji to wszystko jest bez znaczenia. Dla Moskwy to jest ważne, żeby mieć jakiś kontakt z Europą, a gospodarczo i kulturowo Rosja jest wypychana w stronę Azji

Wracając nieco do piłki nożnej: kiedyś czytałem, że to był jeden z powodów dla których Abramowicz kupił Chelsea. To była droga dla rosyjskich oligarchów, żeby dostać się na europejskie salony, na szybko taki fragment:

3 polubienia

Swoją drogą rozbawiła mnie cisza na forum w tym temacie, bo gdy ktoś rozleje olej na szybę chroniącą obraz to jest wielki trzask i ryk, a gdy rolnik blokuje przejazd karetce na sygnale to z jakiegoś powodu jest cisza

A realny negatywny wpływ na otoczenie zdecydowanie ma tylko jeden z tych dwóch form protestu xd

O no i bardzo dobrze

Nie zmienia to jednak faktu, że jeden chłop se stał i jej nie puścił (wiem że w innym miejscu ten korytarz był zrobiony)
No chyba że on tej karetce tłumaczył gdzie jest korytarz xd

1 polubienie

Może była cisza bo nikt karetki nie blokował?

1 polubienie

Obie strony lubią rzucać niesprawdzonymi informacjami, tym razem trafiło na przeciwników protestu rolników. Pięknie działa propaganda, że rolnik zły :smiley:

"WSPR w Szczecinie dementuje. Jak czytamy w oświadczeniu, karetka, która 20 lutego napotkała na wiadukcie strajk rolników na S11, przejechała korytarzem przejazdowym utworzonym przez protestujących. Przejazd nie wpłynął na stan pacjenta ani czas dojazdu."

Bzdury piszesz tutaj masz badanie CBOS:

Wychodzi na to, że do Czechów, Słowaków, Litwinów podchodzimy neutralnie. Do Niemców niechętnie, a Białoruś stanowcze nie

1 polubienie

@kuczq

Odpowiesz kiedyś na pytania czy piszesz dla pisania? Pytałem o strajki we Francji, w czym są lepsze od polskich?

Co do Czechów, mieszkam w promieniu 50 km od granicy, nie znam nikogo kto by coś złego na Czechów powiedział, ani nie znam nikogo, kto brał udział w takich badaniach. Złych ludzi widocznie znam!

I tak tylko zostawię baner wywieszony w Cieszynie podczas pandemii:

Ja czekam na dane od kuczqa ile Rosjanie stracili sprzętu i ludzi, a ile Ukraińcy.

Badanie przeprowadzono w dniach 6-19 lutego 2023 roku w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie 982 pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL (w tym: 58,4 proc. metodą CAPI, 25,9 proc. – CATI i 15,7 proc. – CAWI).

No cóż, w takim razie jestem głęboko zasmucony tym badaniem

1 polubienie

Problem nie jest w Tusku tylko w całej polskiej inteligencji, która od lat wierzy, że zdobywa szacunek pucując się do zachodniej dupy. Niestety Polacy mają taki smutny zwyczaj, że próbują się przypodobać. Skromnie, z pochyloną głową. Bo u nas skromność to cnota. W przeciwieństwie do Niemców, Angoli czy Francuzów, którzy po wszystko sięgają otwartą dłonią lub pięścią.

Ja mam 15 minut jazdy do Cieszyna, więc wiem jak wygląda sytuacja. Ja Czechów lubię, ale znam dużo osób które nie znosi

Jeżeli znasz angielski to możesz sobie sprawdzić zarówno dane Ukraińskie i Rosyjskie dotyczące strat Rosjan. Niezależnie jakie dane weźmiesz to dowiesz się, że Rosja straciła trochę sprzętu i ludzi na wojnie. Linku Ci nie wyślę, bo nie ma obiektywnych danych w tej sprawie

1 polubienie

Ja to ładnie się zazębia wszystko :slight_smile: