Sprawy pozasportowe

Przecież te zagrywki w Senacie USA nie mają nic wspólnego z burzeniem się, a z czystą polityką i wyborami. Za kulisami oni tam otwierają szampany, że za ułamek środków, które musieliby przeznaczyć na prawdziwą wojnę z Rosją pałują jej potencjał militarny. Już niestety nie pamiętam który z dowódców to mówił, ale swego czasu pojawiały się takie artykuły o zakulisowych, nieoficjalnych rozmowach osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w USA, że wojna z Ukrainą jest jedną z najlepszych rzeczy jaka się im przytrafiła, gdyż - jak wyżej - niszczą ruski potencjał za ułamek środków.

1 polubienie

Uja prawda z tymi Czechami, my ich lubimy, a oni nami gardzą xd

2 polubienia

Jak można nazywać się Polakiem i nie gardzić wszystkimi w około?

@ynwa19 Czekaj, czekaj, czy ty czasem nie pisałeś że mieszkasz od ponad 20 lat w Niemczech?

Z mojego osobistego doświadczenia wynika, że “pepiki” nie tylko że nas nie lubią ale najlepiej to utopiliby nas w łyżce wody!
I ja z tym… nie mam problemu :rofl: ponieważ odzwierciedlam ich uczucia tylko naturalnie w drugą stronę.
Ja tym przebrzydłym “wojakom szwejkom” kradzieży Zaolzia, nie przepuszczenia pomocy w ludziach oraz sprzęcie podczas wojny przeciwko bolszewikom nie mam zamiaru wybaczyć i w dupie mam tych “rumcajsów”
Nigdy nie rozumiałem dlaczego dużo Polaków ich lubi :person_gesturing_ok:

PS wiem, że to dawne dzieje ale przy “krecikach” nie ma u mnie, że dawno temu :grimacing:
I nie! nie uważam, że w życiu wszystko i wszystkich trzeba lubić.

Oryx to chyba najbardziej „rzetelne” źródło z tego względu- że każda strata jest odnotowana fotograficznie.

Podaje wyłącznie takie zniszczenia, na które ma zdjęcie.

Fajna robota- gość/czy grupa ludzi- to prawdziwie mózgi.

1 polubienie

Czy tylko ja przegapiłem moment, w którym to kurwy staly się autorytetami dla ludzi? Bo wcześniej nie pamiętam, żeby ktoś z nimi przeprowadzał wywiady. Ten short ma 50k lajków, a baba na nim opowiada z pasją o wypinaniu zadka jakby dokonała odkrycia nowej planety.

Nie, nie są żadnymi autorytetami dla ludzi. A wywiady z nimi są po to, bo te tematy “tabu” interesują ludzi i tylko z ciekawości większość takie coś ogląda, żeby poprawić swoje ego, bo “ja” to jestem ponad to, co oznacza, że jestem elitą, bo kieruję się wyższymi zasadami w życiu, dlatego udostępniam to innym, żeby też sobie to zobaczyli i pokręcili głową z niesmakiem, lub mieli ubaw, że takie głupoty się klikają, a ci kolejni udostępniają te filmy dalej i dalej i dalej i mamy popularność tego typu kontentu.

Dzisiaj wszyscy są podłączeni do internetu i konkurencja jest przeogromna dlatego trzeba iść po najniższej lini oporu i pobudzać gadzie prymitywne instynkty. To samo jest w kabaretach te sprzed ponad 20 lat to były prawdziwe majstersztyki. Dzisiaj to trzeba się tylko drzeć,udawać niedorozwoja i powiedzieć “k***a” w odpowiednim momencie.

A mi się wydaje że Ty byś chciał, żeby tak było. Patogale MMA są na podobnym, albo niższym poziomie, a fascynuje się nimi wielokrotnie więcej ludzi niż tym powyżej i to nie przez niewinną ciekawość. Takie są niestety zainteresowania młodzieży wychowanej w socialach.

Nie widzę, żeby problem był z samymi ludźmi czy młodzieżą. Natura ludzka jest taka sama od tysiącleci. Jestem przekonany, że gdyby socjale istniały 50 lat temu, to ci ludzie, którzy teraz załamują ręce pytając co się dzieje z dzisiejszą młodzieżą, sami oglądaliby te same głupoty wtedy. Pojawiło się medium, które zmieniło świat i nowe możliwości zarobku i ludzie to wykorzystują.

1 polubienie

Myślę, że w każdych czasach były różne rodzaje ludzi. Teraz masowe środki przekazu sprawiają, że żadna ze społeczności nie jest wstanie żyć w swojej bańce i tak np. ludzie relatywnie prezentujący wysokie wartości widzą co to się lęgnie na świecie po drugiej stronie spektrum. Najgorsze, że to przenikanie sprawia, że niektóre jednostki chwytają zajawkę takim sposobem prowadzenia egzystencji uważając ją za z jakiegoś powodu ekscytującą i bardziej atrakcyjną i tak 30 lat temu niejedna córeczka bogatego tatusia przeszła by okres buntu bez większych perturbacji tak teraz może wziąć przykład z mamy Jagódki celem poczucia co to znaczy być wyzwoloną kobietą.

No w sumie to kiedyś też byli gladiatorzy, którzy walczyli na arenie celem zaspokojenia najniższych instynktów plebsu. A teraz mamy te onlyfansy czy frik fajty. I być może przede wszystkim to ci youtuberzy głupi nie są, bo jednak zarabiają na głupich ludziach ogromne pieniądze. Glupi są ci, którzy to oglądają. Albo oglądają i tym żyją.

1 polubienie

Ale ja się z tym zgadzam, to nie był przytyk do młodzieży tylko do tego, że social media implikują pewne zachowania i zainteresowania. A zainteresowanie takimi treściami jest niestety realne i nie sprowadza się do tego co określiłeś ciekawością i chęcią podreperowania własnego ego.

Zapomniałem o jednej istotnej rzeczy. Znaczenie mają też wyzwania przed którymi ludzie stawiali czoła w przeszłości. To porównanie, że 50 lat temu ludzie robiliby to samo jednak nie do końca jest prawdą, bo właśnie wyzwania przed którymi mierzyli się na co dzień były inne. W “dzisiejszym” (bo od 2 lat i wojnie w europie świat się już znowu zmienił) świecie ludzie zajmują się “pierdołami”, czyli ochroną środowiska, lgbt ogólnie nie mają (zachód) problemów egzystencjalnych. Więc łykają tanią rozrywkę. Ale właśnie teraz poważne rzeczy są coraz bardziej pożądane do konsumowania przez przeciętnego kowalskiego, bo tu już “straszą” wojną i trzeba w końcu wziąć się za poważne rzeczy.
Dobrym przykładem jest kanał zero Krzysztofa Stanowskiego. Do niedawna prowadził sportowo rozrywkowe hejtparki. Z czasem zaczął poruszać też poważne tematy i o dziwo dobrze się to przyjęło.
W jego nowym projekcie tematów poważnych jest znacznie więcej, bo ludzie zaczynają interesować się istotnymi tematami ze względu na sytuacje geopolityczną na świecie, która to właśnie decyduje jak funkcjonuje świat. Sam ma ambicje, aby przejąć widownię wielkich telewizyjnych molochów, które w prime timie emitują “świetną” rozrywkę w postaci tańców celebrytów na lodzie lub wywożą na wieś miastowe pudelki, żeby zobaczyć czy potrafią wydoić krowę. Czasy się zmieniły i myślę, że tania rozrywka będzie miała problem, aby skupić uwagę narodu w piątkowe wieczory. Ale może mam zbyt wybujałe oczekiwania.

Nikt by się nie spodziewał, że ludzie mają w dupie elektryki. Nikt.

No bo lewaki tylko czekają, żeby walczyć z wymyślonym wrogiem. Wczoraj np. jedna z posłanek lewicy napisała na Twitterze, że jak pójdziesz na wojnę to w nagrodę będziesz gwałcił. Jak to są zdrowi ludzie to ja wysiadam z tego pociągu.

To odnośnie dyskusji w temacie humor.

2 polubienia

Szykują się gigantyczne protesty, ciekawie to wyglada. Rolnicy w całej Europie zjednoczeni, już w tym tygodniu przewidziana masowa blokada Warszawy.

No chwile jeszcze poujadają i zaraz zacznie się sezon na ich pracę i zawiną się z powrotem na swoje gospodarstwa, tyle z tego będzie

Ostatnio w Ekspresie Biedrzyckiej wypowiadał się jakiś typek (nie pamiętam nazwiska) w każdym razie zwrócił uwagę na ciekawą rzecz: statystycznie do protestów rolników najczęściej dochodzi w okresie Styczeń-Luty, ponieważ rolnicy mają w tym okresie trochę mniej roboty i mogą wygospodarować czas na tego typu protesty. W Polsce można to połączyć z tym, że jest to pierwsza zima nowego rządu i dla rolników pewnie najlepsza okazja, żeby coś jeszcze ugrać na zmianie władzy. Dołożyć do tego pożytecznych idiotów putina i mamy to co mamy. IMO chwile jeszcze będą utrudniać życie normalnym ludziom i wrócą do pracy, szkoda tylko że wizerunkowo tak na tym Polska traci, biorąc pod uwagę wojnę w Ukrainie

Kolego, ale czytaj dokładnie pls

Poza tym, to w sumie tak:
Nie znam dokładnie sytuacji politycznych w krajach Europy, ale z tego co wyczytałem Hiszpania ma nowego premiera od listopada i też jakieś problemy z powołaniem rządu, poza tym w tym roku odbywają się wybory do Europarlamentu :slight_smile:

Moim zdaniem jednak tym razem maja swoje powody i nie przypadkowo cała Europa sprzeciwia się zielonemu ładowi i towarom z Ukrainy na których bogaci się kilku miliarderów

Ok sry zmęczenie :slight_smile:

@PyrkaLFC A co sądzisz w takim razie o zielonym ładzie i towarach z Ukrainy?

1 polubienie

Naprawdę traktujesz te protesty jako utrudnianie życia normalnym ludziom? Przecież my Ukrainie pomagamy jak możemy praktycznie we wszystkim, militarnie daliśmy co mieliśmy, uchodźców przyjęliśmy najwięcej w Europie, dajemy im, chyba już, pełny socjal, przewóz broni jest przez naszą granicę i ogólnie ok, wszystkim normalnym powinno zależeć na wygranej Ukrainy więc nie mam problemu z tymi sprawami (poza równym socjalem), ale na zbożu to oni zwyczajnie chcieli/chcą nas wyje*ać. Wiadomo można kwiczeć rzeczy typu łe ten rolnik od Unii dostał taki hajs na traktor a teraz narzeka, ale w każdej branży jakby nagle na rynek wszedł ten sam towar w dużo niższej cenie, bo nie obciążony jakimiś cłami, podatkami itd to problem byłby oczywisty. Pomagajmy, ale z głową zamiast z wypinaniem dupy.

Co do Zielonego Ładu, nie zagłębiłem się jeszcze w ten temat, tak żeby umieć go poprzeć lub skrytykować, choć takie pomysły jak zakaz rejestracji samochodów spalinowych w sytuacji gdy infrastruktura pod elektryki leży i kwiczy są takie no 2/10

Co do zboża z Ukrainy uważam, że należy zapewnić Ukrainie pełen tranzyt i możliwość sprzedawania produktów rolnych poza rynki europejskie, odblokować przejście graniczne z Ukrainą, wzmóc kontrolę nad tym co tu wjeżdża z Ukrainy, oraz co opuszcza nasz kraj i wreszcie usankcjonować jakoś próby nabycia / nabycie towarów z Ukrainy na terenie Polski, przez sektor prywatny.

2 polubienia