Sprawy pozasportowe

Ale spolaryzowane społeczeństwo w drugą stronę jest dokładnie tym samym co napisałeś, tylko w drugą stronę :wink: Zobacz jak ty reagujesz jak ktoś między słowami napisał że PiS rządził lepiej, porównujesz wyborców do komunistów…

1 polubienie

-Największa wada rządów Herr Tuska: nie spełnianie obietnic

-Największa wada rządów Marszałka Kaczyńskiego: spełnianie obietnic

Najzabawniejsze, że to nie żart haha i obie te kwestie są faktycznymi minusami. Pomijając już fakt, że ocenianie rządu po 100 dniach to aberracja umysłowa (domyślam się jak będzie wyglądała odbita piłeczka więc owszem kwestia skali ma znaczenie. Zwalanie winy na poprzednią władze po 100 dniach ma sens, zwalanie winy na poprzedni rząd po … 7 czy 8 latach sensu nie ma). Pomijając kolejny fakt, że niesforny Duduś mimo, że mało może to robi co w jego mocy aby przeszkadzać.
Wróćmy tu za kolejne 300 dni i wtedy pochylmy się na tym co koalicji udało się zrobić albo co ‘udało się’ zepsuć.

3 polubienia

Niektóre obietnice rządu KO też są szkodliwe dla Polski.

Pech dla naszej Ojczyzny polega na tym,ze PO + reszta obecnie rzadzacych to tez nie jest jakas wielka wartosc dodana ale ocene trzeba nieco odlozyc w czasie. Tak wiem,ze oni juz 8 lat byli na szczycie i co sie dzialo ale teraz poprzez udzial Holownii i Lewicy jest troche inna ukladanka.

Natomiast co mnie najbardziej razilo w czasie poprzedniej wladzy to wlasnie te paralele w zestawieniu z komuna.Przeciez to napuszczenie Polakow na Polakow to jako zywo przpominalo najgorsze lata za PZPR a propaganda w TVP byla nawet jeszcze obrzydliwsza niz w okresie slusznie minionym.
I dla mnie wrecz tragiczne jest,ze tak wielu starszych wyborcow pamietajacych przeciez tamte zle czasy teraz wybieralo i po czesci dalej to robi ludzi ktorzy od tych drani komunistow praktycznie sie nie roznia.
Sorry ale jak Kaczynski z mownicy mowi o “drugim sorcie Polakow” to odrazu mam przed oczyma “zaplute karly reakcji czy kto nie z partia to wrog itp” To mi naprawde podnosi cisnienie! :rage:
Mozna przeciez roznic sie pogladami co w demokracji jest normalne ale odbieranie komus prawa do polskosci poniewaz ma inne polityczne zapatrywania to jest zwykle swinstwo i zasluguje wylacznie na pogarde.

A tak na koniec jeszcze taka osobista wycieczka w stosunku do pewnego Jarka: jak tumanie nie znasz historii Slaska i nie wiesz glabie dlaczego i w jaki sposob Slazacy (i nie tylko) trafiali w okresie II WS do Wehrmachtu oraz jaki stosunek do tego mial rzad na emigracji w Londynie to zamknij morde (uzywajac jego slowa) i nie pierdol cos o dziadkach w niemieckim wojsku wstretna gnido!

1 polubienie

Jak za komuny propaganda była obrzydliwa to nie wiem już jak określić dzisiejszą:

Wiesz co… bałbym się w jakikolwiek sposób wypowiadać na ten temat. Nie jestem wojskowym i nie mam pojęcia jakie konsekwencje miałoby chociażby całkowite pokonanie przez Rosje Ukrainy czyli de facto przesunięcie granicy Rosyjskiej na naszą południowo wschodnią. Dalej, przymusowe wcielenie doskonale wyszkolonych żołnierzy do rosyjskiej armii czy ostatecznie poddanie okupowanej ludności propagandzie prorosyjskiej, wmawiającej, że cała ta wojna to np. Polski i zachodu wina którzy rzekomo podpuścił Ukrainę do “bratobójczej” wojny. Następnie pod przykrywką legalności wybranie nowego rządu i wciągnięcie Ukrainy z powrotem w rosyjską strefę wpływów. Myślisz, że to SF? Bo dla mnie taki scenariusz jest dalece prawdopodobny. A już na 100% jestem pewny, że Rosja z Ukrainą przeciwko zachodowi i Polsce, będzie niebezpieczniejsza niż bez Ukrainy.

Ty jak widać jesteś bardzo obeznany jeśli z taką furią uważasz, że wzrost poparcia dla pomocy militarnej jest wynikiem jakiejś propagandy. Ja natomiast uważam, że za mało wiem i za mało z pespektywy laika wiedzieć wgl mogę aby wyrobić sobie jasne i nie zachwiane stanowisko w tej spawie.

2 polubienia

O bezposrednim zaangazowaniu Polski czy tez NATO w konflikt swloczy z Ukraina nie ma mowy moim zdaniem
Co jest absolutnie konieczne to dalsza pomoc jezeli chodzi o sprzet wojskowy.

Natomiast chyba kazdy choc troche obeznany z historia wie,ze ewentualne pokonanie naszych wschodnich sasiadow przez putinowcow oraz podporzadkowanie sobie Kijowa poprzez instalacje marionetkowego rzadu a tym samym przesunieciu panstwa zla na zachod to smiertelne zagrozenie dla krajow baltyckich i nas.
Niestety ten kraj “mongolow” od czasow Iwana Groznego zna tylko jedna polityke: podbijanie kolejnych terytoriow!
I w sumie jest absolutnie obojetne czy tam rzadzi car,pierwszy sekretarz partii czy prezydent-to jedna i ta sama banda :rage:

3 polubienia

No właśnie nie każdy. Pan The_Normal_One_II jeśli dobrze wnioskuje jest zwolennikiem konfederacji i to nie tej ‘postępowej’ Mentzenowej a konfederacji “twardej” Korwinowo-Braunowej. Otóż wyobraźcie sobie, że jak może niektórzy pamiętają początek roku spędziłem przymusowo na odciążaniu uszkodzonej kończyny w łóżku szukając wszelkich sposobów zabicia czasu. Natrafiłem na kanał Korwina w którym uwaga, Korwin z pełnym przekonaniem uważał, że Rosja to nasz potencjalny sojusznik (materiał z 2022 albo 2023) a Ukraina i (to lepsze xD ) Niemcy są naszym potencjalnym śmiertelnym wrogiem.

@Flymf jakie rzeczy od lat opowiada Pan Korwin każdy widzi. Martwi jednak to, że niektórzy ludzie uważający go za geniusza oraz alfę i omegę która widzi więcej niż inni. No jest dla nich autorytetem.

1 polubienie

Normalni ludzie wyrastają z Korwina w okolicy 11 roku życia. Jeśli ktoś nie przeszedł tego etapu i dalej wierzy w bzdury od Janusza, no to cóż, tylko współczuć.

9 polubień

Wiem, że wyszukiwanie wiadomości to dość prosta sprawa. Natomiast trudniejsze jest wyszukiwanie wiadomości, których nie chcemy czytać z wyboru. Pomogę wobec tego, pomoże mi w tym także wujek google.

tutaj poniżej są np. profile obu partii na twitterze

https://twitter.com/Platforma_org

https://twitter.com/pisorgpl

Te cztery linki powyżej pokazują dobitnie, że te dwie persony/partie dzieli bardzo niewiele. Natomiast jeżeli ktoś wchodzi w te linki i mówi, że jedna strona jest ok, a druga nie jest ok to powinien się głęboko zastanowić czy przypadkiem nie jest już zindoktrynowany papką telewizyjną. Dotyczy to obu ekip. Dotyczy to także konfy, lewicy i 3d. Swoją drogą beka jest niezła, bo na marszach warszawskich królowali przede wszystkim byli ubecy. Nie mówię o biednych zmanipulowanych ludziach, którzy na te marsze chodzili tylko o tych, którzy mieli mikrofon w rękach. Niesamowicie przewrotna jest historia, bo to za czasów donaldinho było najwięcej strajków, protestów, buntów społeczeństwa. Najbardziej mnie śmieszy jak grożono Tuskowi w internecie przy ACTA, a teraz uważają go za wybawcę Polski chociaż doskonale wiemy, że będziemy spłacali swoje długi zaciągnięte w postaci zwrotu euro, taniej siły roboczej albo jako mięso armatnie.

ps.
Tutaj kiedyś wywiązała się dyskusja o covidzie i jeden z użytkowników napisał, że zaszczepił się tylko dlatego, żeby mieć jakieś profity z tego, czyli np. przychodnie bez kolejki itp., a potem pisał tutaj na forum, że go oszukali, bo go ludzie nie chcą przepuścić w kolejce = system nie działa = jebacpis. Luźna myśl, ale teraz mi się przypomniało i się roześmiałem w głos. ;p

Na głowę upadłeś?? Ja i Korwin??

Nie mam pojęcia. Deliberowałem.

Tego przyglupa i prowokatora trzeba uznac za “persona non grata” i nakazac zgodnie z procedurami opuscic Polske.
Nie ma sie co pierdolic ze swolocza! :rage:

1 polubienie


Wiedzieliście, że w filmie Iron Man 3 w pewnym momencie jest urywek gdzie leci mecz Liverpoolu w tv? To chyba mecz z Evertonem :wink:

1 polubienie

Wiedziałem :slight_smile: Ogląda go Mandarin, który jest fanem LFC. Poniżej screen z Shang Chi, gdzie tez pojawia się ten wątek.

W filmie “Formuła” (“The 51st State”) z 2001 spora część fabuły kręci się wokół naszego klubu.

Nawet finałowa scena rozgrywa się w lożach na Anfield :wink:

W filmie “Gra Fortuny” w jednej “drużynie” złoczyńców występują goście o imionach Trent, Alexander i Arnold :wink:

1 polubienie

Po latach wyrzeczeń Białoruś dokonała tego czego zawsze się obawiałem. Właśnie zaprezentowano pierwszy w historii białoruski wahadłowiec.

5 polubień

Wkurza mnie już ulgowe traktowanie Izraela. Izrael w mojej opinii robi dużo gorsze okrucieństwa niż Rosja a cały świat przymyka na to oczy.

3 polubienia

Z państwem Izrael to jest taki problem, że stosują z powodzeniem niesamowitą propagandę i mają bardzo dobre w większości lobby.
Zdążyli już przecież w dużym stopniu sprowadzić IIWŚ do Holocaustu a to, że takich Słowian zginęło/wymordowano o wiele więcej to “pikuś” a w obozach koncentracyjnych to też gazowano niemal wyłącznie Żydów :man_facepalming:t2:
Ludobójstwo jakiego jesteśmy teraz świadkami w Gazie starają się usprawiedliwiać próbą likwidacji Hamasu a życie dzieci, kobiet i starców mają w d…

Tak w ogóle to gdyby nie" niewidzialna ręka" z USA chroniąca ten sztuczny twór jakim jest ten kraj to mogliby nie zaistnieć na mapie świata.

3 polubienia