Sprawy pozasportowe

Naturalnie gdybym był na miejscu jakieś rodziny w Izraelu to domagałbym się ukarania winnych zamordowania członka rodziny czy przyjaciela ale gdyby ceną za złapanie choćby jednego mordercy była śmierć niewinnych ludzi to byłbym przeciw.
Od państwa Izrael oczekiwałbym zastosowania takich środków aby winni zostali ukarani bez konieczności uciekania się do zadawania cierpień osobom trzecim.
Ktoś może to nazwać utopijnym myśleniem… No cóż każdy ma prawo do własnych poglądów czyż nie :blush:

Dyktatura ciemniaków, o której niegdyś mówił Tomasz Lis właśnie zaczyna się rozrastać jak pleśń w wilgotnym otoczeniu.

Tu cytat

“Podczas negocjacji wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak zachowywał się dziwnie. Wiele razy zrywał się i wybiegał z pokoju, po czym wracał, pociągał nosem i zachowywał się dość nerwowo”

Skandal. Absolutny skandal międzynarodowy. Kto decyduje o losach tego kraju

Wszystkie nacje są piękne i utalentowane, ale czarni to już trochę przesadzają

1 polubienie

?

Jak to się ma do Kołodziejczaka, negocjacji z Ukrainą i co te z,akładam, “humorystyczne” wideo ma niby pokazywać. Że wśród czarnych ludzi też jest przemoc?
O wow kto by pomyślał

Biali ludzie przecież by nigdy nie zrobili takiej szarpaniny prawda?
Prawda??

Oho widzę, że bezmyślne kłapanie blancika działa i inni łapią plotkę xd
Nikt mnie nie gonił z maczetami, to była historia dotycząca mojego znajomego, któremu groziło nieprzyjemne towarzystwo, którym wystawała z kieszeni kurtek broń biała

Bardzo bym prosił o niepowielanie takich przeinaczonych informacji, (szczególnie przez byłego moderatora forum:)) wystarczająco jasno je wtedy opisałem

To nie ciebie przypadkiem gonili z maczetami pod blokiem? :wink:

Swoją drogą. Ciekawe jest, że Żydów wypędzano z dosłownie każdego kraju przy każdej możliwej okazji i sposobności. Przez całe wieki. A konflikt z Palestyną tylko pokazuje jak podli są to ludzie. Rosjanie to przy nich niewinne dzieci. Izrael to ludobójcy i jak ludobójcow należy ich traktować.

Ogółem polecam zapoznać się z jakąkolwiek choćby podstawową wiedzą o Izraelu, bo jak zwykle jakieś dyrdymały piszecie. Na początek np. Izrael już nie frunie.

Z innej beczki - widzieliście wywiad z polskim żołnierzem walczących na Ukrainie w RMF? Mnie to mocno poruszyło, każdemu polecam

Po tych skandalicznych wypowiedziach ambasadora Izraela to mam nadzieje,ze nasz MSZ czy kto tam ma prawo podjac taka decyzje uzna tego goscia za “persona non grata”.

Odważna teza biorąc pod uwagę historię agresji Rosji, jak również fakt, że sam tylko Związek Radziecki spowodował śmierć kilkudziesięciu milionów ludzi, a niektórzy podają nawet, że ponad 100 milionów, w tym bez skrupułów mordowanie własnych obywateli. Dodać do tego też można kilkanaście milionów wysłanych do gułagów, które były tylko niewiele lepsze od obozów koncentracyjnych. Faktycznie przy Izraelu to są niewinni. A mówienie, że Rosja przy Izraelu jest w zasadzie niewinna z perspektywy Polaka, narodu który sporo przez Rosję wycierpiał to już dla mnie osobiście jest w ogóle abstrakcja.

I na marginesie warto dodać, że z Polski jednak Żydów nie wypędzano. Ani w czasie schizm, gdy byliśmy multireligijną ostoją dla wszystkich, jak również w XX wieku.

1 polubienie

ale żydów to przepędzali z jakich powodów tak naprawdę? że za bogaci byli? że nie asymilowali się z miejscową ludnością?

Pogromy i wysiedlenia Żydów zdarzały się w historii niemal każdego kraju w Europie zarówno w średniowieczu, jak i w nowożytności. Było to związane z opisywaniem Żydów jako „morderców Chrystusa” przez władze chrześcijańskie, a także z powszechnymi stereotypami antysemickimi w sztuce i literaturze. W XIX wieku nienawiść religijna do Żydów została wzmocniona przekonaniem o różnicach rasowych, które zamiast wiary skupiały się na „krwi”, służąc za podstawę nowoczesnego antysemityzmu.

1 polubienie

Jeżeli weźmiemy pod uwagę ZSRR to pełna zgoda. Natomiast nie ma sensu stawiać znaku równości pomiędzy Rosją i ZSRR tak samo jak nie ma sensu stawiać znaku równości pomiędzy Niemcami i 3 Rzeszą chociaż można by znaleźć kilka wspólnych mianowników jak np. niechęć do Polski czy walka gospodarcza. Po prostu w kontekście Izraela nic nie tłumaczy morderstwa.

Mieszanie się kultur prędzej czy później prowadzi do konfliktów. Ile jeszcze musi razy dojść do aktów ludobójstw, żeby ludzie to w końcu pojęli. Po prostu na przestrzeni wieków dna ludzi się niewiele zmieniło i nadal kobietom podobają się atrakcyjni i bogaci mężczyźni, a mężczyznom kobiety z dużą dupą i cyckiem, każdy chce być bogaty i lubiany, a każdy mężczyzna jest genetycznie stworzony do wojny. I dlatego też mężczyźni wbrew pozorom uwielbiają wszelkiego rodzaju potyczki. Ale także, w dna człowieka jest zakorzeniony nacjonalizm i choćby się srało i paliło to ten nacjonalizm w nas siedzi. Ale ja tego tak dobrze nie potrafię opisać dlatego odsyłam to autorytetów.

To mniej więcej wyjaśnia dlaczego konflikt np. typu bałkańskiego kiedyś będzie miał miejsce w samym sercu Europy.

To juz teraz wiadomo jaki cel przyswiecal tej zbrodni: ta organizacja charytatywna zawiesila swoja dzialalnosc w strefie Gazy.
No bo w sumie co tam te cywile,czy ich zbombardujemy czy tez umra z glodu jeden pieron!
Najwazniejsze,ze sie pozbedziemy “szkodnikow”, te dzieci,kobiety,starcy…

Wiemy, że od początku trwającej pół roku operacji izraelskiej w Strefie Gazy zginęło dwustu działaczy organizacji humanitarnych i dziesiątki tysięcy ofiar cywilnych. Twierdzenie, że to wszystko się dzieje w wyniku jakiejś pomyłki i przez przypadek to jest tłumaczenie dla naiwnych - mówił Bosak.

Wicemarszałek Sejmu zwrócił również uwagę, że krytykowanie władz Izraela za działania niezgodne z prawem międzynarodowym nie może być oceniane jako antysemityzm.

No brawo Panie Bosak!
Zrodlo Gazeta.pl

1 polubienie

Ale gazetapl to chyba pisowska jest. Musisz dać to samo tylko z wyborczej albo Onetu, żeby się uwiarygodnić. Jako przeciwnik Kaczystanu to trochę wstyd.

Odważne porównanie biorąc pod uwagę, że Niemcy z całych sił próbują odciąć się od tej części swojej historii i przeszli niesamowitą zmianę, podczas gdy Rosja nadal morduje, nadal jest rządna władzy, nadal rozsiewa propagandę i wysyła do gułagów

Rosja to wciąż zbrodnicze, brutalne i prymitywne państwo bazujące na zastraszaniu, propagandzie, okrucieństwie i morderstwach

Rosjanie zaatakowali Ukrainę (i też mordują cywili). Hamas zaatakował Izrael (mordując brutalnie cywili), więc Żydzi wzięli odwet. Nie wiem jak można pisać, że Ruscy są lepsi.

Szkoda też, że wszyscy pomijają fakt, że cywile pomagają Hamasowi i dobrowolnie robią z siebie tarcze na rakiety. Szkoda tylko dzieci, które nie mogły z tamtąd uciec przez chorych na głowę rodziców

Z tego co wiem to Izrael podpisał Konwencję Genewską i nie wypowiedział jej do tej pory. 4 KG mówi m.in. o ochronie cywili podczas konfliktu. Więc tyle są warte słowa Żydów.

4 polubienia

Rosja też podpisała i co to zmienia? Jeszcze raz powtarzam: ogół cywilów z palestyny się zgodził na rolę żywej tarczy rakietowej. Hamas zabija wszystkich (nawet noworodkom obcina łby), Żydzi w odwecie bombardują całą gazę i też wszystkich zabijają. Dlatego najważniejsze jest zapobieganie wybuchnięciu wojnom. Kiedy wojna wybucha to prawa człowieka i wszystkie konwencje idą do kosza

Izrael to wszystkich na około atakuje, np przedwczoraj zbombardował ambasadę irańską w Syrii :upside_down_face: Co więcej, zginął jakiś wysoki rangą dowódca. Izrael nie respektuje żadnych praw międzynarodowych

3 polubienia

Przecież Izraelczycy cały czas mówią, że są najbardziej humanitarnym wojskiem na świecie to gdzie to pokazują?

1 polubienie

I wracamy do punktu wyjścia. W jaki sposób chcesz wziąć odwet na terrorystach, nie narażając ludności cywilnej, jeżeli terroryści kryją się wśród ludności cywilnej i w zabudowaniach cywilnych?
To po pierwsze.
A po drugie, i tutaj zaskoczenie, Konwencja Genewska nie dotyczy “wojny” z Hamasem. Dlatego powoływanie się przez Ciebie na Konwencję jest bez sensu i pokazuje nie zrozumienie tematu. Zgodnie z art. 2 IV KG, ma ona zastosowanie jedynie w razie wypowiedzenia wojny lub powstania konfliktu między dwoma stronami Konwencji. I tu, znowu zaskoczenie, organizacje terrorystycznie nie są stroną Konwencji, więc wszelkie uregulowania, w tym traktowania jeńców etc. ich nie obowiązują.

Oczywiście się w pełni zgadzam, że cywile powinni być chronieni i to wynika z samego tylko prawa naturalnego i nie potrzeba do tego żadnych Konwencji. Tym niemniej w wojnach z terrorystami takie Konwencje nie obowiązują. No i oczywiście druga kwestia czyli chowanie się wśród cywilów.

Jak zwykle się mogę z tobą zgodzić tak widać, że akurat na temat relacji Izr-Palestyna mało chyba wiesz. Autonomię to od lat, przynajmniej rządów Netanjahu, to Palestyńczycy mają tylko teoretycznie. W praktyce Izr łamiąc prawo międzynarodowe grabi muzułmanów z ich ziem wjeżdżając buldożerami pod osłoną wojska w domy Palestyńczyków. Posłuchaj troszkę dr Szewko bo człowiek siedzi w temacie bliskiego wschodu i ma ogromną wiedzę na ten temat.
W zasadzie to w Palestynie od lat mamy do czynienia z apartheidem.
@kuczq
Drogi współsympatyku klubu z Liverpoolu. Nie powtarzaj proszę Cię bez pogłębionej analizy tematu takich plugawych sloganów o zbiorowej odpowiedzialności mieszkańców Gazy za zbrodnie Hamasu. Wystarczyłoby, żeby Izr zwrócił Palestynie ziemię zagrabione jej od 67 roku i nie sabotował powstania wolnego państwa, a Hamas (opłacany przez służby państwa na I - polecam doczytać bo to fakt, a nie teoria spiskowa) w ogóle by nie istniał.

7 polubień

Nie ma na świecie dużo terytoriów faktycznie autonomicznych. Co więcej, absolutnie nie twierdziłem i nie twierdzę, że mają autonomię na zasadzie chociażby nie wiem… byłej Republiki Krymskiej. Natomiast wszystkie negatywne działania są wzajemne. Z jednej strony buldożery, z drugiej strony zamachy i walka o upadek Izraela jako państwa. No i kwestia kluczowa, a w zasadzie bazowa, czy to są tereny należącego do muzułmanów czy nie? Czy jest to ziemia Palestyńczyków czy Żydów? Jak ją podzielić? A jeżeli tak a nie inaczej to dlaczego? Nigdy żadna strona nie będzie w pełni zadowolona z jakiegokolwiek podziału. Geograficznie od zawsze nazwa nawiązywała do Palestyny, ale niekoniecznie miała związek z przynależnością do kogokolwiek. Wszak już w starożytności był to teren zajmowany także przez Żydów. Ale to jest długi i głęboki temat. Koniec końców nie da się pogodzić jednoczesnego istnienia Palestyny i Izraela. Natomiast mając do wyboru te dwie opcje, osobiście wolę Izrael, ze wszystkimi jego przywarami, aniżeli kolejne państwo terrorystyczne lub rządzone przez muzułmańskich fundamentalistów, którym nigdy nie wiadomo co przyjdzie do głowy. Ale to tylko moja prywatna opinia.