Sprawy pozasportowe

Zdziwisz sie moze ale naleze do ludzi co zdobywaja informacje z roznych zrodel.Przede wszystkim po to aby miec mozliwosc porownania.
A czy Gazeta.pl jest za PiS…raczej watpie ,chyba masz na mysli Gazete Polska.pl gdzie tez czasami zerkne co w trawie piszczy :rofl:

A na Izrael to juz nawet ich “niewidzialna reka” czyli USA sa wkur…zone!

Da się pogodzić wystarczy zgodnie z zaleceniami ONZ przestrzegać granicy ustalonej w 1967 roku, nie budować osiedli na terenach Palestyńczyków, nie niszczyć im dobytku życia czy nie strzelać do dziennikarzy.

1 polubienie

Kazda taka informacja potwierdza tylko moje przemyslenia.
Panstwo Izrael i jego przedstawiciele mysla,ze wszystko im wolno,nie licza sie z nikim i z niczym,a wszelaka krytyke nie przyjmuja do wiadomosci natychmiast oskarzajac krytykujacego o antysemityzm :rage:
Do tego wszystkiego jest to jeszcze “podlane sosem” ze Holocaust to najwazniejsze wydarzenie II WS a inne ofiary(te miliony Slowian na przyklad) to jakas sprawa drugorzedna i teraz to my Zydzi jako pokrzywdzeni do konca swiata mozemy robic co chcemy w ramach zadoscuczynienia :man_facepalming:
A moze lepiej byloby sie zapoznac z wlasna historia podczas konfliktu w latach 39-45 czyli rola Judenratow,policji zydowskiej itd?

2 polubienia

Głupie pytanie, kładł ktoś kiedyś panele na jodełke? I ma jakies spraszwone tipy jak to robić? Pół internetu przekopałem i żadnych treściwych porad.

Szwagier + 0,7 i będzie Pan zadowolony

A tak na poważnie akurat na jodełkę nie kładłem, ale jeśli możesz trochę dołożyć do Paneli i jeszcze nie masz kupionych, to sprawdź sobie panele Quick Step - oni mają taki system, że nie musisz lecieć całymi rzędami tylko możesz dokładać panel po panelu. Z bracholem i ze szwagrem położyliśmy ok 40m w 8h (akurat bez flaszki hehe), łącznie z tym, że kładliśmy w różnych pomieszczeniach bez progu w drzwiach i nawet udało nam się utrzymać fugę równo we wszystkich pomieszczeniach

Oczywiście musisz wziąć większy zapas niż przy standardowych panelach, bo przy jodełce będziesz miał więcej odpadu

Z takich pragmatycznych jeszcze tipów to warto przejść się do jakiegoś Salonu podłóg, tam czasami pracują osoby, które kiedyś pracowały np. przy układaniu, albo normalnie sprzedają a poza etatem jeszcze trzaskają jakieś fuszki, może tam Ci ktoś jakiegoś tipa zapoda

Czytajac jakichs fanowlfc i innych josifow mozna odniesc wrazenie, ze oni raczej z XIX wieku jeszcze nie wybrneli w sumie. :thinking:

4 polubienia

Ale o czym konkretnie piszesz, bo nie wiem do czego się mam odnieść.

@AustralianMagic po prostu nie atakuje się szkół i szpitali nawet gdyby przebywał tam jeden cywil. To nie jest 2wś tylko Izrael dysponuje najnowocześniejszym sprzętem wojskowym oraz cywilnym jak np. system rozpoznawania twarzy. Po prostu wybrali przemoc. I być może to walenie w każdy budynek po kolei było przypadkiem gdyby nie fakt, że 10lat temu ONZ wydało krytyczny raport, że Izrael nielegalnie zaczyna zajmować kolejne tereny łamiac prawo międzynarodowe. Poza tym państwo Izrael to sztuczny twór. Już mniej sztucznym tworem jest Ukraina niż Izrael.

5 polubień

Przy konflikcie izraelu i palestyny niestety często pomijany jest najważniejszy wątek o którym niektórzy tu już wspomnieli - izrael po prostu sukcesywnie spychał Palestyńczyków z ich ziemi, a ta cała ich “autonomia” to jest pic na wodę i fotomontaż. Myślę że można było się spodziewać, że skoro ludzi wypchnie się z ich ziemi i da im tylko jakieś namiastki wolności to w końcu stworzy się z tego konflikt i oczywiście z podziału ustalonego po 2 wojnie światowej też nikt nie był zadowolony, ale może gdyby strona izraelska go bardziej szanowała AŻ takiego zaostrzenia by w tym momencie nie było.
Osobiście pod względem zbrodni wojennych i braku poszanowania stawiam rosje na równi z izraelem- mówie o aktualnych wojnach, a nie o przeszłości. Jednak czy ewentualna wygrana palestyny byłaby na rękę dla świata? No pewnie nie, to bardzo złożona sytuacja, ale nie ma co się nad tym zastanawiać bo izrael po prostu jeszcze trochę pomorduje cywili (może jeszcze więcej wolontariuszy z innych krajów sobie zabiją dla rozrywki) i w końcu się uspokoi, chyba że izrael myśli że jest taki mocny, że jeszcze poszturcha troche innych sąsiadów jak iran to będziemy mieli 2 większe wojny, które pośrednio uderzają w USA, co jest nieciekawą sytuacją.

5 polubień

Skad w ogole taka mysl i przeslanki skoro to zdaje sie najbardziej pokojowo nastawione panstwo w tamtym regionie? Poza konfliktami defensywnymi nie wywoluja wojen, w kraju tez jest (jak na tamte warunki) dosc spokojnie i swobodnie, da sie z nimi rozmawiac i handlowac. Choc fakt, ze obecnie skrajnie prawicowe skrzydlo odwala troche lipe (jak to skrajni prawicowcy, u nas jest podobnie), ale po pierwsze niedlugo moze uda sie ich odsunac od wladzy, po drugie - nadal nie sa agresywni wobec sasiadow. Trzeba jednak pamietac, ze tam gdzie pojawia sie skrajne prawactwo to robi sie po prostu niebezpiecznie.

Nieprawdopodobne jest w jak absurdalna narracje ludzie potrafia uwierzyc. Putin nie mylil sie co do zachodu, choc przestrzelil z czasem to co do zasady mial racje.

Takie pokojowe, że - tylko z większych “graczy” typu Arabia Saudyjska, Iran, Irak, Egipt - nie marzą o niczym więcej tylko o zrównaniu Izraela z ziemią na wszystkie możliwe sposoby.

Rozumiem, czyli jak 5 kolegow w szkole leje 1 innego chlopaka to znaczy, ze ten 1 inny chlopak nie jest pokojowy tylko jest jakims klasowym bandytą, rozumiem, ze taka logika ci przyswieca? XD I totalnie nie wpadlo ci do glowy, ze Izrael jest znienawidzony glownie przez religie w tamtym regionie?

Myslalem, ze nic lepszego niz posty josifa i fanalfc w tym temacie nie bedzie, a jednak!

Znowu Aldor wygłasza jakieś swoje fakty pomijając wszystko byle się zgadzało pod jego tezę.

I tu jeszcze ONZ bardziej krytycznie nastawione do Izraela niż Rosji. Wyprzedzić Rosję to już trzeba być krajem specjalnej troski

Już nawet inne kraje reagują. Serio, żeby popierać ludobójstwo to trzeba nie być człowiekiem cywilizowanym.

Po raz kolejny ja rzucam faktami podpartymi linkami, a Aldor niestety używa chłopskiego rozumu.

1 polubienie

widziałem na twitterze wiadomości o odwecie iranu, ale już tego nie znajdę więc zadałem sobie ten trud i wpisałem w google “iran izrael konflikt” i wyskoczyło kilkanaście linków masz pierwszy z brzegu - https://dorzeczy.pl/swiat/571299/iran-grozi-izraelowi-i-zapowiada-odwet-nieuchronna-zemsta.html . Wiem, że zrozumiałeś mój post ale dla postronnych dopisze - to tylko gdybanie, które pewnie się nie sprawdzi, co nie zmienia faktu, że izrael tam niepotrzebnie szturcha innych.

czy jak zaczniesz zajmować sąsiadowi działke, wrzucać tam swoje rzeczy a ostatecznie budować altankę i sąsiad Cie ostatecznie uderzy to kto jest tu w ofensywie Twoim zdaniem?

o jakiej narracji mówisz? czy dla Ciebie mordowanie cywili to narracja czy fakt? To że inni są, powiedzmy, gorsi to znaczy że ich trzeba traktować jako dobrych? Sami przedstawiają się jako najbardziej pokojowa armia, a zamordowali już tysiące cywili i nawet słowo przepraszam nie przechodzi im przez gardło. A zachód, masz rację, idzie w dół, pytanie czy to jest wina “skrajnej prawicy” czy “skrajnej lewicy” bo z tego co wiem na zachodzie, nie ma rządów prawicowych, a młodzi ludzie są uczeni że wszystko im się należy, praca? a po co to komu, głupie tiktoki i niszczenie młodych ludzi przez sztuczne autorytety to dzisiejszy świat. Ja nie jestem za skrajną prawicą, ale myślę że to skrajna lewica ma dużo gorszy wpływ na przyszłość przez ich światopogląd niż skrajna prawica.

2 polubienia

Niesamowite, że cechą wspólną ludzi lewicowych jest chęć wepchnięcia Polski do wojny z Rosją i tłumaczenie ludobójstwa na ludności cywilnej jako “coś co się zdarza na wojnie”. Widać, że Srebernica albo Holokaust niewiele nauczyło albo ludzie mają pamięć tylko 3 dni wstecz. Nie wiem co gorsze. Oby nie oba naraz.

1 polubienie

Ale ja się z Tobą, zresztą chyba po raz pierwszy, zgadzam, że nie powinno się atakować obszarów cywilnych. Tylko wracam tutaj do punktu wyjścia - dla nas jest to oczywiste. Ale co gdyby to dotyczyło bezpośrednio nas? Już to przywoływałem w rozmowie z ynwa wielokrotnie - wchodzą z Białorusi zielone ludziki, mordują urlopowiczów nad jeziorami, odcinają głowy, gwałcą etc. po czym wracają na Białoruś, a wywiad donosi, że schowali się w piwnicach bloków mieszkalnych - co wtedy robimy? Odpuszczamy, bo przecież schowali się wśród cywilów?

I dlaczego uważasz, że jest to sztuczne państwo? Zacznijmy od tego, że jest to jeden z najstarszych narodów obecnego świata. Do tego mieli już swoje Królestwo w 10w pne. Później natomiast znalazło się pod okupacją Asyrii, Babilonii, Persji, Macedonii i Rzymu. Żydzi regularnie wzniecali powstania przeciwko okupantom, co skończyło się diasporą. Później przyszli muzułmanie. Następnie krzyżowcy, następnie znowu muzułmanie-Turcy. Dopiero na końcu przyszli Brytyjczycy i powstał (ponownie) Izrael.

Żeby było jasne, nie twierdzę, że Izrael ma jakąś wybitną, wielowiekową państwowość, ale na pewno ma lepszą niż Palestyna. Pech chciał, że non stop były to tereny okupowane. Z kolei jako naród, mają historię o wiele dłuższą niż większość Europy. To trochę tak jakby powiedzieć, że Łotwa i Estonia są sztucznymi tworami (i powinny należeć do Rosji?), a zgaduję, że wcale tak nie sądzisz?


Odpuszcza, czyli terroryści pozostają bezkarni? I gdyby to dotyczyło Twoich najbliższych, którym nożem poodcinali głowy, również byś mówił, że aaaa, trzeba odpuścić? W ten sposób zachęca się terrorystów to dalszych ataków i budowania siły.

1 polubienie

Oczywiście, że w takiej sytuacji się odpuszcza. Nie ma innego wyjścia. Atakowanie terenów, na których znajduje się ludność cywilna to ludobójstwo. Nic nie tłumaczy morderstwa.

1 polubienie

Wskaż mi te lewicowe osoby, które chcą nas wrzucić do wojny z Rosją i uzasadniają ludobójstwo

(Poza Żukowską bo jej to już nikt poważnie nie traktuje)

Kiedy w końcu do Ciebie dotrze, że nawet śmierć 100 bojowników Hamasu za cenę zamordowania przy tym choć JEDNEGO cywila jest zbrodnią i trzeba zrobić wszystko aby nie miało to miejsca!
Państwo Izrael uprawia aktualnie LUDOBÓJSTWO i widzą oraz potępiają to praktycznie wszyscy na czele z USA i ONZ tylko Ty przymykasz oczy i stosujesz absurdalną filozofię w stylu “bo taka jest wojna i podobne bzdury”.

Chłopie opamiętaj się proszę.

EDIT sorry urwało mi cytat jak widzę :grimacing:

2 polubienia

Czyli terroryzm powinien pozostać bez odpowiedzialności, bezkarny i swobodnie się rozwijać? Wystarczy schować się za cywilami i jesteśmy bezkarni? Wystarczy znaleźć ludność cywilną, która nas popiera, popiera terroryzm i bajlando? A raz na jakiś czas Hamas powinien wpadać do Izraela, odcinać głowy, a Izreal powinien powiedzieć, spokojnie, nic się nie stało, postawimy płot i następnym razem nie przyjdą? Przypominam również, że Ci cywile sami wybrali Hamas. Oczywiście nie wszyscy, ale hasła konfliktu z Izraelem im odpowiadały.

A co do potępiania to warto przypomnieć, że jest coś takiego jak dyplomacja, która rządzi się swoimi prawami. Myślisz, że Izrael kontynuowałby ataki, gdyby USA im na to nie pozwoliły?


Obśmiałem? Raczej dokładnie wypunktowałem dlaczego po pierwsze jest to bardzo trudne, a po drugie długotrwałe, mogące trwać latami. To są utopijne pomysły.

A co chociażby z Rosją? Rosja nawet nie liczy się ze śmiercią swoich, a co dopiero cywilów ukraińskich. I co wtedy? Ustawianą moździerze na blokach, prowadzą z nich ostrzał, jednocześnie nie pozwalają uciec cywilom. I co ma zrobić Ukraina? Honorowo przegrać, stracić suwerenność i dać się zająć Rosji, żeby może w jakichś dwóch-trzech zdaniach w książce od historii napisali kiedyś, że unikali śmierci cywilów? Czy jednak odpowiedzieć? To jest wojna, a w nowoczesnej wojnie Ci dla których nie ma granic, dla których ludzkie życie się nie liczy, będą wygrywać, jeżeli będą walczyć z honorowym przeciwnikiem.

Przecież gdyby teraz Rosja nas napadła, nie bylibyśmy się w stanie bronić, nie byliśmy w stanie postawić mocnej linii obrony. Dlaczego? Nawet nie mamy min przeciwpiechotnych, które by spowolniły wojsko. A nie mamy bo… Są niezgodnie z Konwencją. I co? Teoretycznie Rosja wjedzie, zajmie szybko tereny do Warszawy, okopie się, zaminuje milionami min, a potem nasi będą tracić kończyny na minach. Co prawda Rosja wygra, my stracimy terytorium, ale przynajmniej będziemy mogli mówić, że walczyliśmy honorowo?

1 polubienie

Ręce opadają no :man_facepalming:t2:
Gdzie ja napisałem, że terroryzm ma być bezkarny? NIGDZIE a więc drogi Kolego proszę mi nic nie imputować!
Trzeba poszukać innych metod niż mordowanie niewinnych cywili aby zniszczyć Hamas.
I tak wiem, że to bardzo trudne ale już pisałem o odcięciu od dostaw broni na przykład ale Ty to obśmiałeś bo tak Ci pasowało do tezy.
Nie będę się dalej rozwodzić bo to temat rzeka a zaraz mecz.

A USA w osobie Bidena już pogroziło Izrealowi a więc coś się dzieje na tym polu-czytaj bezgranicznie poparcie polityki Tel Awiwu.