Sprawy pozasportowe

Aldor chłopie kto tu wierzy w czyjąś propagandę?
Z ostatniego tygodnia. Siły zbrojne “najbardziej humanitarnego państwa” zabijają wolontariuszy pomimo oznaczonych pojazdów oraz mając wiedzę o trasie konwoju (najpierw ostrzeliwują pierwszy pojazd, kiedy ranni uciekają do drugiego ponawiają atak, aby ostatecznie dobić ich w trzeci ataku na podstawiony trzeci samochód).
Ta sam “humanitarna armia” łamiąc prawo międzynarodowe dokonuje bombardowania placówki dyplomatycznej Iranu na terenie kraju trzeciego jakim jest Syria. Czy to nie jest działanie ofensywne?
Odłóż twoje uprzedzenia wobec otaczających “Żym” muzułmański sąsiadów i poczytaj jakie zarzuty od lat podnosi ONZ, a które skutecznie wetuje USA. Ja też nie jestem fanem islamu jako religii i jestem przeciwny przyjmowaniu imigrantów z tego kręgu kulturowego, ale odłożymy uprzedzenia, antypatię i fobie na bok. I spójrzmy na ludzką tragedię. Bo systemowe mordowanie wolontariuszy z żywnością w celu zagłodzenia oblężonego 2mln państwa -miasta to zbrodnia wojenna i tak to trzeba nazywać.
Owszem sąsiednie kraje jak ZEA czy AS mają podobnie krew na rękach ciemiężąc Jemen przez ostatnie parę lat i doprowadzając tam do głodu i epidemii.
@AustralianMagic
Nikt nie zabiera Hebrajczykom prawa do odwetu i obrony. Jednak to ich rząd legalizuje niezgodne z prawem wysiedlanie Palestyńczyków z należących im się terenów (zgodnie z decyzją ONZ). To jest zbrodnia przeciw ludzkości i gdyby nie kuratela mocarstwa nr 1 na świecie to dzisiaj Izrael byłby obrzucany sankcjami. ONZ na równi z Koreą Północną. Drugą sprawą jest taka, że ichniejszy wywiad doskonale wie gdzie jest kierownictwo Hamasu. Żyje w Katarze, a jednak nie decyduje się uciąć głowy smokowi. Wybiera natomiast bombardowanie szpitali i konwojów z żywnością pod egidą ONZ (tak zginęło już 200 wolontariuszy ONZ co jest rekordem - nigdy w jednym roku jakiegokolwiek konfliktu nie zabito tylu działaczy ONZ).

1 polubienie

Człowieku Ty naprawdę nie wiesz o czym piszesz. Palestyna istnieje zgodnie z postanowieniami ONZ, rozdział od Izraela sabotuje ten drugi przy wsparciu USA. Koniec kropka. Na terenie dzisiejszego państwa Izrael prze jego powołaniem przez Wielką Brytanię żyła tylko garstka Żydów natomiast może muzułmanów. To że dziś jest ich tam wielu to efekt sztucznej migracji z całej Europy a w ostatnich 20 latach głównie z byłego ZSRR. Państwowość Izraela to nagroda za holokaust. I ja uważam, że Żydom państwo się należy, ale nie takie które wiąże się z nielegalnym kolonizowaniem zachodniego brzegu.

6 polubień

Obecnie pojęcie Państwa Palestyna dotyczy przede wszystkim struktury politycznej in statu nascendi proklamowanej na podstawie deklaracji niepodległości ogłoszonej przez Palestyńską Radę Narodową 15 listopada 1988 roku. Palestyna, jako niepodległy organizm polityczny, nie jest formalnie uznawana przez Izrael, ale została uznana za państwo przez ONZ. Szereg państw utrzymuje kontakty dyplomatyczne z Autonomią Palestyńską, czyli władzami Palestyny. Również Liga Państw Arabskich przyjęła Palestynę jako swojego członka pod nazwą „Państwo Palestyna”[7].

Co tu się można dowiedzieć to głowa boli :man_facepalming:t2:
Izrael okazuje się, że może mordować już nie tylko cywili w strefie Gazy ale i wolontariuszy, ja pierdolę!
Wam Żydzi płacą za uprawianie tej propagandy i szerzenie tych bzdur?

Aldor jak widać jest manipulatorem chociaż i w tym aspekcie nie jest zbyt lotny. Wycinać jakieś paski wyrwane z kontekstu, które w sumie działają na jego niekorzyść to próba naśladowania paskowego ze starego tvpis. To, że ten człowiek nie ma żadnej wiedzy historycznej było można zauważyć i zorientować się już po pierwszych postach. Ale już pomijając wątek historyczny, bo przecież nie ma sensu się do niego odwoływać skoro tylko jedna strona ma wiedzę. To jak Aldor słusznie zauważył izraelskich cywilów nie zabijała ludność cywilna palestyńska tylko organizacja terrorystyczna Hamas. Ale jak można przeczytać wyżej skoro obie strony zachowują się tak samo brutalnie zabijając nawzajem cywilów na wrogim terenie, a Hamas jest nazywany organizacją terrorystyczną to jak nazwać Izrael. Z tego co wiem Putin jest ścigany przez trybunał w Hadze za zbrodnie wojenne przyczyniając się do zabicia znacznie mniejszej ilości cywilów mając większą armię niż Izrael. Jeden jest ścigany za zbrodnie wojenne, a drugi nie jest chociaż osobiście mam nadzieję, że się to wkrótce zmieni.

2 polubienia

Ten pajac niech sobie oddaje Alaske ruskiej swoloczy albo Texas Meksykanom.
Naprawde dla mnie jest niepojete jak taki przyglup mogl byc i moze znow zostac prezydentem.
Plotki o tym,ze wiekszosc Amerykanow to idioci chyba cos w sobie maja :grimacing:

Wygląda na to, że większość Amerykanów woli myśleć o sobie, a nie o innych jak Polacy.

Co to za idiotyczne porównanie? W Gaza jest ogromne skupisko ludzi i każda rakieta nawet nakierowana bezpośrednio na obiekt Hamasu prowadzi do śmierci osób postronnych. Ukraina jest zupełnym przeciwieństwem. Ludzie są bardziej rozproszeni w dodatku większość ludzi z miast w trakcie wojny uciekła za granicę (w Gazie nikt nie może uciec).

Obrzydliwe jest usprawiedliwienie Putina, czy robienie z niego tego „mniej złego”, zwłaszcza mając w pamięci ludobójstwa takie jak to w Buczy, gdzie torturowano i mordowano napotkanych cywilów. Ale czego ja oczekuję od fana Panasiuka i Korwina

4 polubienia

Człowiek myśli, że już nic głupszego tutaj nie przeczyta i wtedy oto ukazuje się wszystkim Aldor.

1 polubienie

Ale to tylko działa na niekorzyść wizerunku Izraela. Skoro domy cywilne są blisko jeden obok drugiego, a oni walą do nich rakietami to są o wiele gorsi od ruskich.

Lewaki chcą po prostu krwi, co być może dobrze im się kojarzy z czerwonymi kolorami ich przynależności partyjnej. Normalni ludzie chcą pozostawienia ich w spokoju.

Być może temat Izraela byłby przemilczany gdyby nie fakt, że polscy politycy poparli działania Izraela, a Żukowska jest żydówką, która zajmuje bardzo wysokie stanowisko i ma realny wpływ na kierunek Polski.

Moim zdaniem porównywanie bestialstwa Rosji i Izraela jest całkowicie bezcelowe i tak jak kuczq pisze, obrzydliwe

Nie róbmy konkursu z tego kto robi więcej zbrodni wojennych, a przede wszystkim, to po co w ogóle to porównywać. Jaki cel i efekt te porównania mają przynieść

Jeden i drugi kraj dokonuje zbrodni wojennych i świadomie morduje cywilów i to należy podkreślać

Ty masz jakiś kompleks lewaka czy co? Dosłownie wrzucasz lewicę do wszystkiego co ci się nie podoba i co złe, zwalając na nich chyba całą winę świata xD

I dalej nie rozumiem o co Ci chodzi z tymi lewakami co chcą nas wrzucić do wojny z Rosją. Kto niby tego chce i kto niby o tym mówi

Nie no bez przesady. Jaki ona ma wpływ. Ma go tylko w teorii, bo w praktyce wątpię, żeby jej działania miały cokolwiek zmieniać i żeby koalicja tak o przepuściła (nikt jej chyba nie traktuje poważnie i dobrze)

2 polubienia

Akurat Lewica na całym w świecie jest po stronie Palestyny. Izrael najbardziej bronią republikanie. Jak się pisze o sprawach globalnych to warto się zainteresować czym dokładnie jest współczesna lewica, bo w Polsce ona nie występuje.

BTW. Podoba mi się, że nie zaprzeczyłeś, że jesteś fanem Panasiuka :joy:

2 polubienia

Wejdź sobie na Twittera i dosłownie każda osoba, która popiera lewicę ma w profilu flagę Izraela.

No to ciekawe, bo ja to widzę u wszystkich lewicowych osób flagę Palestyny i z flagą Izraela spotkałem się może raz czy dwa

No poza Żukowską oczywiście

Ja dalej nie rozumiem tej decyzji. Żukowskiej nie lubia nawet wyborcy samej Lewicy i tej niechęci nie ukrywają xd. No ale cóż, tak to już bywa w polityce

Swoją drogą Polska to mega tolerancyjny kraj, że liderką Lewicy jest osobą, która deklaruje się żydówką i jawnie popiera działania tego kraju.

https://twitter.com/LukaszBok/status/1777280592322683336?t=Il8BS9YwmzO9MCZK34GzSQ&s=19

Tak jak pisałem kilkanaście tygodni temu. Każdy głupi krok obecnej władzy pcha Polskę w objęcia Konfederacji.

Przecież jest dokładnie na odwrót. Ty chyba mylisz lewicę z fajnopolakami od Tuska

3 polubienia

Swego czasu była na forum ankieta odnośnie przywrócenia tematu “Polityka”. Większość głosujących była przeciw, ale widzę, że wątek polityczny mimowolnie się tutaj przewija - w tym przypadku polityki międzynarodowej.

W związku z tym, mam do Was gorącą prośbę, żeby nieco ostudzić atmosferę tej dyskusji, bo przejrzałem sobie sporo postów i widzę, że już zaczęły się wycieczki personalne, zamiast odnoszenia się do meritum.

Zauważyłem też, że niektórym osobom najzwyczajniej w świecie brakuje wiedzy historycznej, a mimo to walczą jak lwy, nie mając w tej dyskusji żadnego merytorycznego przygotowania. Warto byłoby, zatem, trochę poczytać, chociażby o genezie powstania państwa Izrael, a także początkach konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

Tak czy inaczej, pamiętajmy, że nic nie może być usprawiedliwieniem mordowania niewinnej ludności cywilnej. To jest miarą naszego człowieczeństwa i nie powinniśmy w żaden sposób wartościować zbrodni wojennych. Zbrodnia jest zbrodnią, nawet jeśli ktoś będzie próbował zbijać twoje oburzenie, doklejając Ci łatkę “antysemity”. Nie ma tu równych i równiejszych.

8 polubień

Wypada mi tylko napisac: brawo Ty :+1:

1 polubienie

A może od razu trzeba oddać Ukrainie nasz kraj? Po co się ograniczać tylko do transportu i rolnictwa? Niestety lewactwo nastawione na tępą pomoc oddałoby wszystko obcym ludziom w zamian za kilka pochlebnych słów w zagranicznej prasie.

Absolutny skandal, że nieudacznicy z popisu nie potrafią tego naprawić.

2 polubienia

Nie twierdzę, że to dobrze, natomiast bawi mnie hipokryzja polskich firm w tej branży. Gdy my taniej obsługiwaliśmy Europę Zachodnią to było dobrze. Gdy Francja chcąc ratować swój transport przeforsowała w końcu wysokość wynagrodzenia dla kierowców pracujących na Zachodzie to było wielkie oburzenie polskich firm. A teraz gdy plus minus dzieje się dokładnie to samo tylko, że to my jesteśmy Zachodem a Ukraina jest Polską to już jest źle. Ale gdy to my byliśmy Ukrainą dla Zachodu, było dobrze.


@FanLFC25 Tak, musiały się dostosować. Przypomnij mi tylko kiedy weszliśmy do Unii, a kiedy dostosowano np.: wynagrodzenia. Także jak to powiedziałeś, doinformuj się :slight_smile:

1 polubienie