Strona/forum i wszystko z tym związane

Kolega LiverpoolFan9 dostał bana na 3 miesiące, a może powinien dostać kasację od razu. Może.

Podsumowanie

Jedną z opcji pozbycia się Oxa jest założenie mu betonowych butów i sruuuu do Mersey.

Nie przesadzacie trochę? Zwłaszcza z tą kasacją konta? To raczej jedynie mało wyważony żarcik i tyle.

A co wgl jest z Abesem? Dostał bana czasowego czy skasowaliście go całkiem? Dobre miał info o transferach z ligi portugalskiej …

Edit@ aa no to widzisz myślałem, że go usunęliście pod naporem społeczności. Najwidoczniej sam sobie postanowił zrobić przerwę.

2 polubienia

Abes dostał bana na stronce, a nie na forum. Z tego co wiem portal i forum nie są skorelowane pod tym względem. Po prostu przestał się logować. Ostatni raz zalogował się 10 czerwca. Możesz sprawdzić klikając w jego nick.

1 polubienie

Od razu za każdą walniętą i nieprzemyślaną głupotę banuj wszystkich jak leci. Tylko bądź konsekwentny, bo w sezonie ligowym takich głupich wypowiedzi będą się tu pojawiać dziesiątki, więc spodziewam się wielu 3 miesięcznych urlopów od forum. Szczególnie po zremisowanych/przegranych meczach. Na koniec zostaniesz tu sam + paru merytorycznie wypowiadających się wybrańców i na pewno będzie ciekawiej. :wink:

Nie bronię głupoty jego wypowiedzi, tylko apeluję, żeby trochę zluzować majty. Czy poza tą jedną wypowiedzią użytkownik @LiverpoolFan9 zachowywał się niestosownie i notorycznie pisał jakieś pierdoły?

Nie można wprowadzić czegoś takiego, jak ostrzeżenie lub kilka ostrzeżeń (5 na przykład) po których w przypadku braku zmiany zachowania następuje tymczasowy ban/zawieszenie, a później jeszcze dłuższy ban i na koniec ban na stałe? Głównie po to, żeby sposób przyznawania banów był w miarę przejrzysty i jasno określony, bo na chwilę obecną wydaje mi się, że jest on bardzo subiektywny, gdzie decyzje są podejmowane pod wpływem chwili lub nawet presji społeczności. Nie tak to powinno wyglądać.

3 polubienia

Dokładnie. Na stary forum napewno pierw przychodziły ostrzeżenia (sam złapałem z 3 i żadnego bana)

2 polubienia

Też jedno kiedyś dostałem. Wypowiedzi nie widzialem, domyślam się, że najmądrzejsza ona nie była, ale od razu ban na 3 miesiące? Szczególnie, że taki seb tyle czasu tu wkurzał wszystkich i nic? Całe szczęście, że sam polazł.

1 polubienie

Jeżeli tolerujecie patologie i dobrze się w niej czujecie to już wasza prywatna sprawa. Wiele razy pisałem, że każdy może pisać takie głupoty jakie chce, ale są właśnie tego typu granice, których przekraczać nie można. Nie ma tutaj miejsca na takie posty.

Ale wy jesteście sztywni. W dzisiejszych czasach ludzie mają burdel w bani z tymi wszystkimi ograniczeniami nierób tego nie pisz tamtego nie idź tam stój tak. Ja śmieję i opowiadam żarty na temat wszystkich czarnych, białych, żółtych, pełnosprawnych i nie z siebie z kolegi czy koleżanki. Nie czaje ludzi, którzy wszystko biorą na poważnie. Wyciągnijcie kije z odbytu ludzie jesteśmy tu tylko przez chwilę i szkoda tej chwili na błazenady. Na forum rozstajecie bany za trochę czarny humor, ale jak społeczeństwo prosi, by kogoś uciszyć to już nie. Ten typ szpieg tak lubi. Więcej luzu panowie.

4 polubienia

Także liczymy na konsekwencję - nie usuwanie postów tylko, ale banowanie za podobnego tonu posty, w których użytkownicy wychodzą grubo ponad krytykę samego aspektu piłkarskiego danego zawodnika. No i może kwestia spamów w nieodpowiednich tematach, nawet pojedyncze posty w złym temacie zarzucać ostrzeżeniami, bo od takich pojedynczych postów zaczyna się zalewanie tematu spamem.

1 polubienie

Nie odwracaj kota ogonem. Wątpię, żeby ktokolwiek na tym forum toletował patologię. Twoja decyzja o przyznaniu komuś bana nie oznacza, że użytkownicy tego forum (tworzący społeczność bez której nie byłbyś Panem Moderatorem - więc doceń to) powinni tolerować wlepianie banów bez możliwości zapoznania się z podpunktem regulaminu forum, który wyjaśniałby za co i na jak długo takie bany się dostaje.

To tyle i aż tyle.

Jednak w swojej odpowiedzi najwygodniej jest zasugerować, że jeśli ktoś się z Tobą nie zgadza, to akceptuje patologię na forum.

Moim zdaniem takie właśnie zachowanie i podejście, to najstarszy przykład forumowej patologii wśród osób ‘nadzorujących’ porządek na forach i nie inaczej jest tutaj, co z przykrością stwierdzam.

A sprawę ostrzeżeń i banów można naprawdę prościej rozwiązać, tylko albo się nie chce albo boi się, że straci się autonomię podejmowania niekonsekwentnych decyzji w oparciu o presję nakładaną przez innych i przede wszystkim swoje własne widzimisię.

6 polubień

Ban to przesada, wystarczyło usunąć komentarz i dać ostrzeżenie. To forum to już na prawde jedno z bardzo niewielu tego typu miejsc w internecie które nadal żyje i nie powinno się zniechęcać ludzi do dyskusji takimi banami

7 polubień

Chciałbym przeprowadzić ankietę czy jest sens zakładania kolejny raz tematu meczowego np. przy okazji jutrzejszego starcia z Palace, gdy jest już ten temat założony z poprzedniego sezonu. Osobiście wolałbym nie zakładać nowego tematu, tylko mieć to wszystko w jednym wątku (osobno mecze domowe i wyjazdowe) i w ten sposób móc prześledzić historię rywalizacji z danym zespołem, zwłaszcza że temat ten można w prosty sposób wyszukać.

Jeżeli wolelibyście podobnie jak ja mieć to wszystko w jednym wątku, to chciałbym się spytać czy istnieje jakaś opcja wyróżnienia wiadomości, np. zapowiedzi Smugglera?

Czy jest sens zakładania za każdym razem nowego wątku meczowego?
  • Tak
  • Nie

0 głosujących

Czasem, jak nie uda mi się obejrzeć danego meczu, to zawsze fajnie móc sobie przeczytać temat meczowy od deski do deski lub w sytuacjach, kiedy nie śledzę forum na bieżąco.

Szczerze mówiąc, to nie wyobrażam sobie wchodzić w ten sam temat meczowy, gdzie byłyby wypowiedzi związane z ostatnimi kilkoma meczami wyjazdowymi z danym zespołem i tracić dodatkowy czas na filtrowanie tych, które akurat mnie interesują. To tylko jeden powód, dla którego nie widzę sensu w takim podejściu. W ogóle, to mogę sobie wyobrazić, że w krótkim czasie zrobiłby się niezły burdel w takich tematach.

Czy jesteśmy aż tak leniwi, że nie chce nam się założyć nowego tematu meczowego tym samym wyodrębniając każdy mecz, który rozgrywa Liverpool?

Odkąd pamiętam zarówno to, jak i poprzednie forum kibiców LFC tak właśnie funkcjonowały i nigdy nie było z tym żadnego problemu. Wręcz przeciwnie, zwykle różni użytkownicy bardzo chętnie otwierali tematy z ciekawymi zapowiedziami meczowymi, że aż chciało się podjąć dyskusję w takim wątku.

Czyżby ten przywilej możliwości stworzenia zapowiedzi meczowej stał się tak wielkim ciężarem?

1 polubienie

Stąd moje pytanie czy da się w jakiś sposób zaznaczyć jakąś wiadomość coś jak rozdział w książce i w ten sposób mieć to posegregowane, by nie było jakiegoś bałaganu. Nie mam problemu z tworzeniem nowych wątków dla każdego meczu ale bardziej podoba mi się opcja trzymania wszystkiego w jednym miejscu (pod warunkiem istnienia odpowiedniej opcji by odgrodzić kolejne mecze). Oczywiście dostosuje się do większości, bo nie przeszkadza mi opcja z tworzeniem osobnych tematów.

Wg mnie nie ma co dyskutować - mając odpowiedni temat do meczu w jakikolwiek sposób ten temat nie byłby założony (nie musi być ostatnie 5 fixów, opis formy, kontuzji itd) mamy porządek odnośnie komentarzy względem danego meczu.

Myślę, że spotkania z zeszłego sezonu można już przenieść do archiwum bądź wrzucić do jakiegoś jednego worka sezon 2021/2022 (o ile sie da). Taki temat meczowy żyje po meczu max tydzień i uważam, że potem nie ma o czym dyskutować, zawsze jest temat o Premier League.

1 polubienie

Ja bym zwyczajnie założył nowy dział dla nowego sezonu i tam wrzucał tematy meczowe + przed nazwą tematu dodawałbym nr kolejki.

W kontekście lfc.pl. Jak wszyscy wiemy na przestrzeni ostatnich lat ilość użytkowników, a tym samym komentarzy pod postami drastycznie się zwiększyła. Sporo komentarzy ma sens i super, że aktywność jest coraz większa, ale jak prawdopodobnie zauważyliście zwiększyła się również ilość komentarzy pozbawionych jakiegokolwiek sensu, logiki, czy kultury osobistej, a niektóre opinie są na tyle skrajnie ekstremalne, że aż ciężko się to czyta. I tak jak w przypadku dzisiejszego meczu gdzie komentarzy jest ponad 300, świetnie byłoby mieć narzędzie w postaci sortowania komentarzy na podstawie polubień. Nie wiem na ile realizacja czegoś takiego jest możliwa ale to tylko taka luźna myśl ode mnie.

6 polubień

Jak dobrze pamiętam to była też kiedyś opcja dania łapki w dół. W każdym razie, jakby była taka opcja i wspomniane sortowanie wg polubień, to byłby to krok do przodu, zwłaszcza przy ogromie komentarzy, jak to ma miejsce w tematach meczowych.

1 polubienie

Od jakiegoś czasu, wchodząc kilka razy dziennie na forum, tematy, które wcześniej zostały przeze mnie przeczytane, nagle widnieją jako nieprzeczytane. Niby błahostka, ale irytująca, kiedy wchodząc w te tematy, ukazują się posty z ikonką złotego kółeczka, rzekomo nieprzeczytane przeze mnie i napisane 8h wcześniej, mimo że 3h temu przeczytałem je wszystkie.

Tylko ja tak mam czy to szerszy problem? Dodam, że cały czas jestem zalogowany zarówno na stronie jak i na forum.