Strona/forum i wszystko z tym związane

Taki temat nie ma raczej racji bytu z prostego powodu. Osoby które są aktywne na forum wolą dyskutować niż wklejać suche linki i screeny dla ludzi, którzy forum traktują jak portal informacyjny. Kwestia czasu i ten wątek z linkami i screenshotami podzieli losy informacji transferowych.

Inna sprawa, że nie kumam czemu ludzie mają ból dupy o dyskusje na forum (dyskusyjnym). Jedyny problem jaki jest (był?) w tamtym wątku z rozważaniem i spekulacjami, to śmiecenie jakimiś bieda źródłami i roztrząsanie takich doniesień jakby to była prawda objawiona. Cała reszta zdecydowanie na plus, bo można chociaż podzielić się opinią, przegadać różne kwestie. A i tak co jakiś czas trafia się ktoś spłakany i zawsze podnosi te same argumenty, ze wszedł na forum sprawdzić czy są jakieś nowe informacje, a tu ludzie dyskutują xD
Może dobrze że powstał ten trzeci wątek to może dotrze w końcu do łbów, że forum dyskusyjne ma inne przeznaczenie.

3 polubienia

Pytanie z ciekawości - czy jest ktoś, kto przeczytał wszystkie posty ze “spekulacji transferowych” z ostatnich 3-4 dni?
Jestem na urlopie, wchodzę na stronę co 1-2 dni i nagle widzę jakieś 1000 wpisów w tamtym wątku (część to jakieś śmieciowe wpisy), nawet Darwin w ‘najlepszych’ momentach nie generował takiego ruchu na forum.

1 polubienie

Podkreślę raz jeszcze. Głosów, żeby wydzielić Doniesienia transferowe (tylko linki lub screeny) z bieżącej transferowej dyskusji (Rozważania transferowe (dyskusja)) mieliśmy zdecydowanie więcej i to nie tylko od osób, które zaglądają na forum dla samych transferowych doniesień, ale także od osób aktywnych, żywo uczestniczących w dyskusji.

Nawet aktywni forumowicze mieli nierzadko problem z połapaniem się “co w trawie piszczy”, ponieważ główny wątek transferowy stał się mieszaniną jednozdaniowych “czatowych” wpisów ze wszelkiej maści scamem, a więc wymyślonymi plotkami transferowymi rodem z kosmosu. Wiele osób nam zgłaszało, że to co się dzieje, to jeden wielki chaos i dezinformacja.

W związku z powyższym, tematy zostały wydzielone i podkreślam jasno i wyraźnie:

→ żaden z forumowiczów nie został przez to poszkodowany ←

Osoby aktywnie dyskutujące mają swoje miejsce → Rozważania transferowe (dyskusja)

Osoby chcące zasięgnąć konkretnych informacji z WIARYGODNYCH ŹRÓDEŁ i jednocześnie uniknąć przekopywania się przez 1000 postów, również mają taką możliwość → Doniesienia transferowe (tylko linki lub screeny)

Jeśli zaś mamy dograny transfer i nieoficjalnie potwierdzony przez źródła Tier 1-3, to podlinkowaną informację znajdziemy tutaj → HERE WE GO! - informacja transferowa

Ja od początku nie miałem złudzeń, że znajdzie się kilka głosów krytycznych, bo tak jest zawsze, niezależnie od tego, jaka decyzja zostałaby podjęta, bo “jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził”. Cieszy mnie, jednak to, że zmiany wyszły naprzeciw oczekiwaniom większości użytkowników.

No i ostatnia kwestia, to kwestia weryfikacji źródeł, a raczej jej braku. Forum od dłuższego czasu było zalewane totalnym, nic nieznaczącym, scamem, który nie tylko wprowadzał w błąd, ale fałszywie ukierunkowywał dyskusję, przenosząc ją w świat z “baśni tysiąca i jednej nocy”. Teraz jak wejdziecie sobie do działu Kadra i Transfery - LFC.pl, to znajdziecie u góry przypięty temat Aktualna lista wiarygodnych źródeł transferowych Liverpoolu, właśnie po to, by móc skutecznie weryfikować źródła, zanim się coś wklei.

1 polubienie

O jakich głosach mówisz? Gdzie było takie głosowanie? Owszem, było wiele niezadowolonych ze spamu komentarzy w dziale z transferami i wiele osób chyba się trochę zapomniało spamując 1 zdaniowymi postami kilkanaście razy dziennie, ale to jeszcze nie powód, żeby z dnia na dzień robic takie zmiany. Dla mnie to ogromna zmiana na minus. Teraz jest jeszcze większy chaos i śmietnik niż był przedwczoraj, bo niektórzy tą zmianę uznali chyba jako zezwolenie na spam. Podział na aż 3 wątki transferowe jest dla mnie niezrozumiały i mylący.

Ja właśnie czuję sie poszkodowany, bo mój ulubiony wątek z dyskusja nad transferami jest jeszcze większym śmietnikiem niz był, a “suche” informacje z linkiem i niczym więcej mnie niezbyt interesują (wątek informacje transferowe istniał od dawna i nikt tam nie wchodził). W pierwszym poście w wątku transferowym jest podany regulamin - wystarczy się do niego stosować przez użytkowników, a modzi przyznawać kary dla łamiących go i wszystko byłoby w pięknym porządku.

Następnym razem zanim się wprowadzi takie drastyczne zmiany, warto byłoby zasięgnąć opinii dużej ilości forumowiczów, robiąc jakąś ankietę tutaj, lub pytając ich jak rozwiązać konkretny problem ze spamem, zamiast zamykać wątek i wprowadzać taką samowolkę, tylko na podstawie tego, że “wydaje ci się” że wiekszość jest niezadowolona. Nie. To jedynie głośna mniejszość, która kolejny raz przeforsowała swoją wizję nie pytając innych o zdanie.

Podsumowując: zmiany dla mnie na duży minus, moim zdaniem wcale nie pomogą, a jeszcze pogorszą sytuację.

Masz na myśli półotwarte nitki? Mogłbyś rozwinąć ten koncept?

@Flymf jest też czat wbudowany w discourse’a; problemem byłoby jego moderowanie.

Myślę że nie będzie problemu z moderowaniem czatu bo pewnie chętni się znajdą. Czy można zawęzić prawa moderatora tylko do czatu? Czy można nałożyć na chat pewne ograniczenia np. masz do niego dostęp dopiero po 30 dniach od rejestracji? Czat z osobnymi kanałami byłby tutaj najlepszym rozwiązaniem, tam każdy z nas może sobie dowolnie spamować i rozmawiać o wszystkim.

Tworzenie osobnych wątków na forum typu here we go jest totalnie bez sensu bo te wszystkie informacje i tak są na stronie głównej.

1 polubienie

Powstanie czatu zabiłoby forum, które jeszcze żyje i tak tylko dzięki temu, że ludziom chce się rozmawiać. Nawet jeśli według was to jest forma czatu. Nie ma obowiązku czytania forum od deski do deski. Narzucanie ludziom, że mają za każdym razem pisać elaboraty jest bez sensu, to jakieś przestarzałe podejście. Często 1-2 zdania wystarczą żeby wyrazić swoją opinię, napisać coś śmiesznego.
Niektórzy zachowują się tak jakby to było coś złego, że forum nie jest zdechlizną i o zgrozo dodano 1000 wpisów w ciągu kilku dni.

I też jakiej wy wartości oczekujecie po wpisach zwykłych fanów? Chcesz jeden z drugim poczytać coś wartościowego, to weź książkę do ręki.

2 polubienia

Tylko że mi to nie przeszkadza. Może jedynie jak wspomniałem wyżej brak wątków w ramach jednej wiadomości trochę utrudnia śledzenie dyskusji na dany temat ale poza tym jestem zwolennikiem wolności słowy, nawet jeśli czasami podpada pod spam. Wymaganie żeby każdą wiadomość była nie wiadomo jakiej jakości skończy się forum w stylu elektrody.

Jednak wczorajsze zmiany pokazują że ktoś dalej oczekuje czegoś innego, dlatego zaproponowałem chat gdzie można sobie pisać i spamować do woli. I tak, zgadzam się że chat wymiotł by ruch na forum, ale czy to jest jakiś problem? Wtedy forum można zostawić dla ludzi aktorzy lubią pisać długie przemyślane elaboraty.

Tylko w oparciu o poziom zaufania, a ten jest zależny głównie od aktywności na forum.

Tak byłoby logicznie, ale po 10 minutach szukania nie udało mi się potwierdzić, że tak w istocie jest.

Widzę napływ nowych użytkowników z tiktoka :face_holding_back_tears:
A tak na serio co tu się odpier dala? Nowa polityka stronki pozwalająca na spam?

Tak. Wygląda na to, że teraz to już chyba można po ostatnich zmianach. Temat transferowy stał sie śmietnikiem typu “luźne dyskusje o LFC” albo “sprawy pozasportowe”, a jak się komuś nie podoba to sobie zawsze może kliknąć w suchy link na jednym z dwóch pozostałych wątków transferowych z 5 wpisami na krzyż

Do wyboru do koloru. :roll_eyes:

3 polubienia

Czy tylko mi forum chodzi jakby jeden z dwóch chomików z piwnicy napędzających serwery zdechł?

2 polubienia

Mi nie przeszkadza, nie pisałem tego bo w jakikolwiek sposob mi to przeszkadza. Po prostu nie widze sensu w takim podziale i uwazam, ze dwa tematy poza jednym najistotniejszym dla userow - bo w nim mogą sobie pogadac - szybko umrą. Ale moge sie mylic, wiadomo. Finalnie za rok czy dwa znowu w temacie plotek-rozważań-spamu transferowego będą płaczki, że hurr durr ludzie gadają zamiast dostarczać IM rzetelne informacje, bo IM sie nalezy i nie chca sie przebijac przez nasz spam. :slight_smile:

No zgoda, zobaczymy jak to bedzie. Po prostu wg. mnie nic sie nie zmienilo. W sensie - ta dyskusja juz byla. Powstal temat informacji transferowych, co sie stalo pozniej - wiadomo.

Ja. Przeciez wiekszosc postow to krotkie wypowiedzi na kilkanascie/kilkadziesiat slow. Szybko sie to czyta. W dodatku fajnie, ze userzy robią jakiś content skoro klub nie funkcjonuje na rynku transferowym. xD

Trudno to nazwac stricte krytyką. To sa raczej zwyczajne wątpliwości, że taki podział coś da i za rok bedziesz te 3 tematy dzielił na 6 kolejnych. xD

No to na plus. Ogolnie tak jak Darwizzy napisal - mnie tez bardziej niz dyskusja, z czesto śmiesznymi wstawkami bardziej wku… wrzucanie jakichs gowno zrodel typu anfield sector i newsow na zasadzie: “Zubimendi pierdnął w zapachu fiołków, a Arne Slot uwielbiam te kwiaty. Transfer soon. :eyes::hourglass:”. Ta lista tierów to w ogole fajnie jakby byla w jakis sposob przypieta caly czas do kazdego z tych 3 tematow albo wyswietlalo sie powiadomienie przed wyslaniem posta. Albo jakis disclaimer. Nie wiem.

To.

Witam. Czy jest możliwość zamiany na stronie głównej wizerunku Kloppa na wizerunek Slota albo Edwardsa? Pisałem o tym wcześniej, ale post zaginął w gąszczu spamu jakichs rozhisteryzowanych i niestabilnych emocjonalnie ludzi.

4 polubienia

Ja ze swojej strony zgłaszam kandydaturę Johna W. Henry’ego jako główną twarz portalu lfc.pl

13 polubień

Zrobić coś takiego, ale w wersji Liverpoolskiej. Henry, Edwards, Slot, Commoli, Carroll itd.

8 polubień

To by się nawet zgadzało, bo tutaj siedzą więksi ultrasi niż w samym Liverpoolu. :joy:

1 polubienie

Zgadzam się i akceptuję. Poniżej nawet zamieszczam propozycję odpowiednią dla takiej postaci.
:joy:

*znalezione gdzieś na naszym forum kiedyś

4 polubienia

Był tak nijaki, że aż zapomniałem. Ale dodam że galeria osobistości może być rozbudowana.

7 polubień

Gdzie w tym wszystkim jest Ozan Kebab?