Trent Alexander-Arnold

Moje stanowisko jest proste. Wara od Trenta (i Jurgena ). Wy byście wszystkich sprzedawali jak tylko im się powinie noga a w ich miejsce sprowadzali jakiś jaśków przehajpowanym przez media.

10 polubień

Też bym tego ruchu nie zrozumiał.
Od lat narzekamy na brak wychowanków, a jak trafi się tak duży talent my mamy go sprzedać, bo ma pierwszy słabszy sezon ?
Udowodnił, że umiejętności ma bardzo duże, więc to już nie jest niewiadoma jak w przypadku np Jones’a.
Na ten moment jest bez formy, ale kto w tym zespole nie jest?
Winy szukałabym nie w piłkarzu, a bardziej w przygotowaniu do sezonu, naszych treningach.

1 polubienie

Jezeli Chelski za Enzo placi jakies 130 milionow to mysle, ze kwota w okolicach 300-350 mln moglaby byc rozwazona za TAA. :slight_smile:

1 polubienie

Trent to nie jest żaden środkowy pomocnik. W pomocy jest braki byłyby jeszcze bardziej widoczne. Pomoc to nie jest rzucanie ładnych piłek raz na jakiś czas- już teraz mamy problem z zawodnikami, którzy nominalnie tak grali, a wyglądają koszmarnie.

Z pewnością gość, który tam nigdy nie grał- a ma spore braki defensywne i wydolnościowe- da radę tam grać ;]

1 polubienie

W pomocy jego braki byłby jeszcze bardziej widoczne ? Śmiem wątpić, no chyba że grałby na DM.
Gdyby przegrał walkę w środku pola, to ma jeszcze za sobą 4 obrońców + DM, jak przegra w obronie, to jest strata bramki.

Jakie niby TAA ma braki wydolnościowe ? XD

W środku pola pierwszy lepszy by go przepchnął, próbując ratować sytuację często by faulowal. Ln już nie biega jak kiedyś, stąd jego braki wydolnościowe. Ile to razy nie ma siły dogonić rywala na swojej stronie. Z nim w środku pola gralibyśmy w osłabieniu.

A nie jest tak, że zanim Trent zaczął grać w pierwszej drużynie grał właśnie w środku pola?

Przecież chłop ma lepszą posturę od takiego Fabinho, więc nie wiem skąd teza, że każdy by go przepchnął. Zresztą faktycznie, każdy śp w PL to osiłek xd.

Inna sprawą jest bieganie, jeśli wczensiej musisz zrobić sprint z obrony do ataku i z powrotem. W środku pola jest trochę inaczej.

@Kesher Tak, masz rację. To JK przemainował Trenta na PO. Chłopak całą karierę juniorską grał w środku pola.

Wydaje mi się, że on został przemianowany na bocznego obrońcę jeszcze zanim Klopp przybył do Liverpoolu

1 polubienie

TAA to od 10 lat gra na PO. Ta historia o grze w srodku pola to jest z czasow jak on mial z 8 lat.

2 polubienia

Szczerze mówiąc z jego kontrolą piłki, dokładnymi podaniami i bardzo dobrym strzałem z dystansu dużo lepiej wyglądałby w pomocy. Jako PO w pierwszej kolejności trzeba dobrze bronić, a jego 1na1 jest tragiczne, gra głową podobnie, zresztą podobno Southgate na zgrupowaniach próbował go w pomocy i podobno wyglądał bardzo dobrze

Ja myślę, że gdyby Trent faktycznie miał inklinacje do gry w pomocy to Klopp próbowałby takich rozwiązań w presezonie czy wczesnych meczach w krajowych pucharach. Zwłaszcza mając deficyt jakości w drugiej linii.

Z tego co czytałem to Lijders się wypowiadał, że jak prowadził u18 to miał TAA na 8. Nie wiem w jakim wieku występował tam Trent ale na pewno miał więcej niż 8lat.

Jeszcze nie tak dawno byłem przeciwny przenoszenia go na środek pomocy ale na dzień dzisiejszy próbowałbym wszystkiego, tym bardziej, że środek leży i kwiczy tak samo zresztą jak Arnold na obronie.

Jakby Trent zaczął grać w pomocy to okazałoby się, że nowy zawodnik nie potrzebny. Potem będą tłumaczenia, że trzeba dać czas młodemu na poznanie nowej pozycji itd. i nadal będziemy w czarnej w druga linią.

Skoro 1 na 1 przegrywa cały czas , to już widzę te autostrady przez środek .

Trent Alexander-Arnold half-time stats vs Newcastle:

1 Assist
2 Big Chances Created (Most in match)
3 Key Passes (Most for Liverpool)
2 Accurate Long Balls
4 Crosses
100% Tackles Won (Most in match)
3 Clearances
2 Ground Duels
1 Recovery

6 polubień

Uwielbiam gościa. Po prostu. Nawet gdyby przydarzył się taki czas, że kompletnie nie ogarniałby gry jako obrońca to prędzej chciałbym go zobaczyć w drugiej linii niż zobaczyć jak ktoś przychodzi w jego miejsce a Trent się z nami żegna. On ma ten błysk a kwestia tego jak sobie radzi prawdopodobnie często wynika z umiejętności wykorzystania jego atutów i tuszowania niedociągnięć. Ale na tym chyba polega sztuka najlepszych trenerów, że potrafią wyciągać ze swoich zawodników to co najlepsze.

Teraz czekać na rozwój Bajceticia i trzymać kciuki. Fajnie byłoby mieć dwóch klasowych wychowanków w składzie. Elliotta nie licze bo on wychowankiem chyba nie jest.

@Edit A to przepraszam. No chyba, że ewentualnie ich obu można wtedy nazwać. Już kiedyś była na forum żywa dyskusja na temat statusu Sterlinga. Cała 3ka przychodziła w wieku 15 lat, nie?

2 polubienia

Bajcetic to taki sam wychowanek jak Elliott. :slight_smile:

3 polubienia

Bajcetic wycowankiem też nie jest. Został sprowadzony z Celty Vigo na chwilę przed zmianą przepisów ograniczających sprowadzenie młodych zawodników spoza wysp.

1 polubienie

1 polubienie