Viaplay

Oglądałem wczorajszy mecz - 1 połowę i jestem zadowolony, nic nie zrywało, nie zacinało, transmisja spotkania rozpoczęła się o 20:25 czyli 5 minut wcześniej. Fajna jakość, zobaczymy jak pójdzie z PL.

Moim zdaniem 55zł dla ludzi którzy nie oglądają formuły 1, bundesligi i innych rzeczy które tam mają(czyli takich ludzi jak ja) to za wysoka cena, patrząc też na jakość jaką oferują. Dziwi mnie, że tak szybko podnieśli w Polsce cenę, rok temu dopiero weszli na rynek a tu już taka podwyżka, ja planuję kupić teraz i od marca zrezygnować, zobaczę czy streamy na internecie dadzą radę, jeśli nie będzie wyjścia to wróce do viaplay. Niemniej jednak nie podoba mi się ich wejście na nasz rynek, jeśli wykupią lige mistrzów to taka podwyżka ceny byłaby dla mnie rozsądna, a nawet i na większą podwyżke bym nic nie mówił, ale w takiej sytuacji chyba trochę się pospieszyli, mam nadzieję że rynek zweryfikuje.

ja wykupie roczny pakiet, bo oglądam też F1. Sumarycznie za wszystkie serwisy będę płacił coś około 100zł, bo Eleven zostawię na puchary, a jeszcze 40zł za LM na Polsacie.

Dobrze, że dwa pierwsze mecze Liverpoolu będą transmitowane w Canal+, bo przynajmniej nie będę musiał subskrybować i opłacać tego dziadostwa o jakości “kalkulatora”. Cały czas czekam, aż Canal+ przedstawi tę preferencyjną ofertę Viaplay w ramach abonamentu, z czego chętnie skorzystam. Natomiast, bezpośrednio nie mam zamiaru finansować tego badziewia z rozdzielczością 720p, kilkudziesięciosekundowym opóźnieniem i ciągłymi awariami podczas transmisji. Nawet, gdyby alternatywą dla Canal+ miał być ten cały “strumyk”, to wolę iść w tym kierunku, niż nabijać kieszenie Szwedom, którzy swoim podejściem do jakości i wymagań polskiego widza, pokazują, że mają nas w dupie :slight_smile:

6 polubień

Nie wiem jakie wy TV macie i Internet, ale u mnie żadnej ścinki i wszystko śmiga tak jak należy…

Obraz nie jest Full HD ale nie są to piksele 2 cm normalnie można oglądać.

33,50zł w pakiecie rocznym no ku*** drożyzna… Idź do pracy i w 1/2 dni masz na roczny abonament! Najlepiej żeby za 10 zł Ci dali prawa do najlepszej ligi świata. Skoro kluby co roku dostają więcej kasy za prawa telewizyjne to chyba ktoś musi jakoś na ta kasę zarobić czyli nadawca…a na pewno nie zarobi obniżając cenę, chyba logiczne.

1 polubienie

Cena 34 zł czy 55 zł myślę nie jest wygórowana ale istotne jest za co - to o czym napisał qba3. Jeżeli transmisja będzie zacinać się, nie będzie działać prawidłowo, jakość będzie niezadowalająca, to mam pełne prawo być niezadowolony z takiej oferty. Viaplay podnosi cenę, a z tego co piszecie to są różne problemy jeżeli dużo ludzi z tego korzysta.

1 polubienie

Nie wcale xD. Dla koneserów piłki oglądających wszystko cena jeszcze okej, ale dla kibiców oglądających jedną ligę tragedia. Jeszcze gdyby były jakieś europejskie puchary, ale nie ma.

To nie jestem jedyny, któremu NIC NIE ZACIĘŁO.

50zł to tak naprawdę niewiele ponad 10zł za każdy (nasz)mecz, zakladając że będą 4 kolejki.

Cena jak za bilet w A klasie :slightly_smiling_face:

Jak ktoś już wcześniej pisał, jak będzie fajny produkt, to jestem gotów fajnie zapłacić.

Pasowałoby mi zostać na C+ ze względu na dostęp do Eleven oraz Polsat Sport, w razie potrzeby, z jednego miejsca. Wykupując pod koniec okresu rozliczeniowego, bo tak akurat wypadł teraz nasz mecz o Tarczę Wspólnoty dopłaciłem… 5,81

Nie rozumiem argumentu opóźnienia na strimach - oglądacie mecz jednocześnie na strimie i flashscore? Zastanawia mnie, jaki skutek przynosi 2 minutowy poślizg transmisji meczu, że mózgi niektórych osób nie mogą znieść świadomości, że widzą obraz 2 minuty później niż ludzie na stadionie.

Sam często oglądałem mecze na strimach, gdy tv w domu był zajęty i nie miałem nigdy problemu z tym, że widzę to, co zdarzyło się na stadionie 2 minuty temu. Po prostu przeżywam mecz w czasie rzeczywistym dla mnie, dlatego fascynuje mnie to, że kogoś może to uwierać.

Edit: I żeby nie było, że jestem fanatykiem strimów - od tego sezonu pewnie przesiądę się na Viaplay, ale nie będę miał problemu, żeby odpalić sobie interesujący mnie mecz spoza oferty Viaplay na strimie.

6 polubień

Fulham - Liverpool będzie transmitowany na c+ oraz united z Brighton.

Następny mecz, też w C+

Premier League: Liverpool FC - Crystal Palace CANAL+ SPORT 2
15.08
21

55 zł dla mnie oglądając na tej dziado - VOD platformie z 720p ligi premier league i nic więcej to jest zwykle zdzierstwo. Jakby byli uczciwi to by zrobili pakiet sport, a nie wszystko razem z serialami i filmami nie interesującymi nikogo. 34 zł - ok jakoś przełknę 55 - nigdy w życiu

5 polubień

Ja wczoraj zakupiłem pakiet za 34zl. Na próbę. Zobaczę jak spisuje się VIA na kompie, jak z komentarzami podczas meczu itd. Jak będzie kicha to po prostu się zrezygnuje. Patrząc na ich propozycje seriali i filmów to szału nie ma, ale może sport będzie ciekawy.

Przynosi taki skutek, ze kogos to drazni. Tez nie lubie miec swiadomosci, ze ogladam “na zywo” choc tak naprawde nie na zywo. Jakos ta wiez emocjonalna z pilkarzami i kibicami, ktorzy sa w tej chwili na stadionie jest wtedy mniejsza. Niektorzy potrafia nagrywac mecze, ogladac je 10h pozniej nie sprawdzajac wyniku i emocjonowac sie tym tak jakby to dzialo sie wlasnie w tym momencie - byc moze jestes jedna z takich osob. Dla mnie to jest lipa, wole nawet transmisje radiowa niza kilkuminutowe opoznienie i tyle. To, ze Tobie cos nie przeszkadza nie znaczy, ze nie przeszkadza innym. Zwlaszcza, ze musimy jeszcze za to placic. :slight_smile: W dodatku w gownianej jakosci.

Dla mnie to jest jakiś absurd, że platforma, która płaci spore pieniądze za prawa do transmisji ( a potem oczywiście odzwierciedla to w cenach za dostęp) ma takie warunki pokazywania meczów. Żyjemy w XXI wieku. Ja już przyzwyczaiłem się do tego, że jakość mam UHD i jak jest opóźnienie to ono ma kilka sekund (2-5sek.). Takie warunki pozwalają na komfortowe oglądanie na telewizorze czy rzutniku.

Rozumiem cenę za dostęp taka a nie inną ale jeżeli jakość jest taka o jakiej mowa czyli 720p to tu już większy tablet powoduje, że ‘oczy bola’.

I nie kupuje argumentów a na streanie to nie przeszkadza, obejrzyj na telefonie albo kiedyś było 360p i się oglądało…

Place - wymagam.

Co to opóźnienia - raczej nikt nie ogląda meczu i nie śledzi jednocześnie w aplikacji ale pewnie większość ma dodany LFC jako ulubiona drożyna we flashscore ( żeby dostać powiadomienie jak nie ma się możliwości oglądania). Nie znam nikogo kto przed rozpoczęciem transmisji odznacza to w aplikacji. I nic bardziej nie wkurza jak oglądanie meczu i w trakcie powiadomienie w telefonie że coś wpadło…

Nie wiem jak wy ale ja często komentuje mecze na WA z kolegami, którzy są fanami przeciwnej drużyny o to też nie jest przyjemne jak ktoś siedzący w UK przysyła ci wiadomość - ale jeb…nal! On ma Sky bez opóźnień a ty się przekonasz za 2 min co miał na myśli…

Ja póki co zostaje na C+ zobaczę jak to będzie wyglądało. Jak lipa to VPN i SKY na kolegę…

Trzeba się przyzwyczaić bo opóźnienie na Viaplay będzie, ale te 40-50 sekund nie jest ważne. To nie mecz kadry, że sąsiedzi krzykną gol a my go zobaczymy dopiero za chwilę… Też przeglądam na flashscore wyniki wszystkich lig równolegle z oglądanymi meczami i nie raz, nie dwa oglądając wcześniej na strimach widziałem że padł gol a zobaczyłem go za 2-3 minuty. Teraz chyba nie będę w ogole wchodził na zakładkę PL i tyle, jedynie w przerwie :slight_smile: Z jakością to przesadzacie na 55 calach jest bardzo dobrze, żadnych ścin, lagów czy innych niedogodności. Nawet nie mam tego na kablu jak rekomendują tylko mam dwa TV przez wifi :smiley: Chociaż wiem że jest tak, że u jednego potrafi chodzić świetnie a inny będzie miał problemy. Po prostu jeszcze szwankuje to od ich strony.

Nie emocjonuję się skończonym 10h wcześniej meczem, oglądanym z odtworzenia, bo jeśli nie miałem okazji obejrzeć go możliwie w czasie realnym, to nie oglądam wcale :slight_smile: Głównie z powodu słusznie wspomnianej przez Ciebie więzi ze stadionem, a konkretnie jej braku w odtwarzaniu meczu 10h później. Podpisuję się pod tym, że coś co nie drażni mnie, może drażnić innych. Po prostu zaskakujące jest dla mnie to, że ludzie nie mogą przejść do porządku dziennego nad tak banalną rzeczą w życiu jak kilkudziesięciosekundowe opóźnienie w transmisji meczu. Możliwe, że zwyczajnie mam większy dystans do świata albo większe zmartwienia.

Oglądając mecz, nie mam włączonego flashscora czy ustawionych powiadomień o wydarzeniach w meczu, bo i po co, skoro właśnie go oglądam. Być może i ja zostanę hejterem Viaplay, kiedy zacznę korzystać z platformy, jednak póki co jest jak jest - Premier League trafiła do Viaplay i mogę albo płacić i się pogodzić z tym jak to wygląda albo nie pogodzić się z tym, nie płacić i szukać strimów przed meczem. Tylko na to mamy wpływ póki co.

Serio myślałeś, że jak dojdzie PL, puchar ligi, championship i Formula 1, to cena zostanie ta sama ? :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

1 polubienie