Viaplay

Szczerze mówiąc dla mnie, gdy jakaś firma dopiero wchodzi na rynek, nie ma ugruntowanej pozycji, wiele osób na nią narzeka i podwyższa cenę po o roku powiedzmy 70% jest to dziwne. Rozumiem Wasz punkt widzenia, że tyle różnych dyscyplin i bundesliga i formuła 1 i championship itd, ale mnie to wszystko nie obchodzi, ja równie dobrze mógłbym płacić to 34 zł za samą premier league w dobrej jakości.

Zgadzam się, mogą podnieść cenę za pełny abonament, ale jednocześnie powinni zrobić okrojone, tańsze pakiety dla tych których ineteresuje tylko część ich oferty.

1 polubienie

The winner is…:slight_smile: do września
YNWA :wink:

No to siadamy głęboko w fotelach…

1 polubienie

Chyba najkorzystniej wychodzi oferta UPC, gdzie mają pakiet sportowy - Polsat(LM) + Eleven(FA Cup, Kukuryku Cup) + Viaplay(PL). Całość za 50zł

Pytanie czy ta oferta działa na zasadzie wykupienia UPC czy tylko pobieram UPC TV GO i opłacam co miesiąc 50 zł tak jak wcześniej korzystałem z playera lub via ?

pisze, że jest to oferta dla klientów UPC, więc nie jest to pobieranie i oglądanie.

W UPC polecam wziąć na miesiąc i zrezygnować, wtedy zaraz dzwonią z niezłą ofertą np. 2 miesiące temu proponowali mi ten pakiet (via/pol.sp.prem./eleven) za 35zł /mc i z tylko 3 miesiecznym okresem zobowiązania a ja głupi tego nie przyjalem bo chcialem od sierpnia dopiero.

Czy jest mozliwosc ,ze c+ bedzie pokazywalo mecze lfc ( wszystkie) ? Bylo by super

Do końca września pewnie tak, potem tylko ze słabszymi rywalami, jak np w sobotę z Fulham.

Ja tam nie mam póki co problemu (jeszcze viaplay nie testowałem). Podchodzę do tematu na zasadzie “puszczają tylko w viaplay, to muszę załatwić sobie dostęp do viaplay”. Czy tego chce, czy nie chce, chcąc oglądać mecze tak jak lubie, to muszę to zrobić.
Myślę, że wiele osób jest zbulwersowanych przede wszystkim stosunkiem ceny do jakości. Mamy 2022 rok, technologia do przodu,a tu słyszysz o słabej jakości streamu, zawieszaniu się itp, gdzie netflix, czy jakieś playery zapewniają więcej klatek. Można podejść do tego jak ktoś wspomniał - jak ma szarpać, jest opóźnienie i mam płacić, to mam to za darmo na jakiś streamach (gdzie jak się słyszy 55 zł/msc za viaplay i do tego te same problemy co na streamach, to nie brzmi to zachęcająco i można twierdzić, że jest mega drogo). Sam mam mieszane uczucia, mimo, że dotychczas oglądałem praktycznie tylko na laptopie i telefonie (może dlatego nawet nie wiedziałem, że C+ online ma fatalną jakość. Na moim laptopie i telefonie było, jak dla mnie super). Mimo wszystko rozumiem, że jak ktoś płaci za C+ zapewne spory abonament (mam to szczęście, że korzystam z C+ online za free), to słysząc, że trzeba zapłacić dodatkowe 55 zł/msc za wieszające się streamy i ogólnie problem ze wszystkim opisanym wyżej, to się odechciewa.
Myślę, że mimo wszystko z czasem viaplay będzie zmuszone poprawić swoją jakość usługi, co zapewne nastąpi, bo wiele postronnych osób, po prostu się od PL odwróci, czy zadowoli słabszymi meczami na C+. Gdyby nie LFC, nie potrzebowałbym jakiegokolwiek kanału sportowego, bo mimo, że piłkę nożną uwielbiam, to gdybym nie miał możliwości (zabranie z anteny C+), to po prostu bym nie oglądał. Słaba jakość i inne opisane wyżej przez Was problemy mogą wyeliminować wielu typowych kanapowców, którzy ani za viaplay dodatkowo nie zapłacą (a jak tak, to może na miesiąc, czy dwa, po czym odpuszczą ze względu na cenę i jakość), ani za powiększony o X złotych pakiet C+ . Nigdy nie spodziewałem się, że po tylu latach oglądania PL na C+, gdzie wypracowali sobie pewien poziom (komentarz, studio, programy dot. PL, stabilność), spotkam się z sytuacją, że ktoś mi powie, że mam oglądać PL na stronie, która zaoferuje mi kiepską jakość i opłatę rzędu 55 zł za msc (sam muszę się zastanowić jak odpalić mecze LFC mojemu ojcu, który przeze mnie stał się takim samym fanem jak ja. Teraz muszę kminić, czy uczyć 65 latka odpalania na laptopie, czy kombinować z jego TV, żeby miał wszystko ustawione i nie tracić czasu na rozmowy typu “włączam, nie działa, przyjedź”). Brzmi to jak kiepski żart, bo spodziewałem się sytuacji, w której ktoś mi powie “słuchaj, jakość przynajmniej ta sama, 0 problemów, pełne PL, nie dostaniesz tego nigdzie więcej, 55 zł za msc. W razie czego mamy kilka fajnych seriali, czy F1 od marca, bierzesz?”, a nie dyskusji, że zacina, jest opóźnienie itp. Spodziewałem się przejścia “suchą stopą”, z pytaniem “komu i ile mam zapłacić za tą przyjemność”. Także doskonale rozumiem frustrację wielu osób i poczucie “lekkiego przegięcia”.
Przyznam, że trochę mnie podejście viaplay dziwi. Mieli czas, aby się przygotować. Ba, oferowali wcześniej przysłowiową “chujnie” i nic z tym nie zrobili. Rozbili zapewne bank, aby podebrać PL Canal +, a teraz chcą zmusić ludzi do wykupienia ich usługi, bądź C+ Polska do podkupienia ich praw (pewnie korzystając z ich technologii i infrastruktury) i wprowadzenie ich kanału do pełnej oferty. Wydaje mi się, że słabsze mecze Premier League na C+ to efekt właśnie tej polityki. C+ zapłaciło, zadowoli część swoich widzów i może nie straci niedzielnych kanapowców, ale viaplay w razie czego może skusić ofertą na najlepsze mecze. Tylko, że w zamian za ich być może perfidną politykę zapłacimy my. I to za słabej jakości mecze z problemami. PRowo, osobiście uważam to za dramat i najlepszą drogę do zniechęcenia do siebie potencjalnego odbiorcy (co rozniesie się na całą ich ofertę łącznie z serialami i innymi kanałami). Słabo, że stoimy przed sytuacją, gdzie za kilkadziesiąt złotych możemy dostać dodatkowych kilka problemów. Uważam, że powinniśmy być wręcz bombardowani kozacką usługa i szeroką ofertą/ceną, żeby zapomnieć o C+.
Osobiście mam nadzieje, że jakoś przeżyje viaplay. Nie wyobrażam sobie szukania streamów, denerwowania się reklamami, świadomością jakiegoś większego opóźnienia. Często na mecz wpadam dosłownie w trakcie hymnu, czy kilka minut po pierwszym gwizdku. C+ gwarantowało mi, że jak kliknę, to uruchomie i bezpiecznie oglądne do końca.
Jeśli chodzi o streamy , pamiętam czas kiedy nie miałem dostępu do NC+ GO, czy C+ online. Urywane transmisje zazwyczaj wtedy, kiedy coś się działo. Nerwy, stres, czy wchodzenie samemu na livescore (lub arabski komentarz streama :wink: ), żeby zobaczyć wynik, rezultat jakiegoś wolnego, czy dobrej akcji. Akurat taki jestem, że nie znoszę jakiegokolwiek opóźnienia, a wynik muszę znać tu i teraz, bo kiedy wiesz, że mecz rozpoczął się o 17, a patrzysz na streama o 17:45 jest 40 minuta meczu, to czasem aż korci, aby sprawdzić wynik na livescore. Zawsze zaskakiwali mnie ludzie, co potrafią być tak powściągliwi, żeby nie zobaczyć wyniku ważnego meczu, po to aby po kilku godzinach go oglądać nagranego i emocjonować się tak samo jakby oglądało się na żywo. Czapki z głów, ja bym nie dał rady.
Reasumując. Nie ma opcji, abym odebrał sobie przyjemność emocjonowania się LFC i ich meczami ze względu na jakieś 55 zł. Dużo ? Mało ? Wypiłbym mniej piw, czy zaoszczędził na czymś innym ale odpuściłbym meczów Liverpoolu. Dostosuje się, będę wyklinał i walił rękami w stół przez viaplay ale meczów nie odpuszcze. Jak C+ osiągnie porozumienie to ok. Jak viaplay się poprawi to ok. Jak się nie uda ani jedno, ani drugie - OK, może pójdę w streamy. Jedno się nie zmieni. NIE ODPUSZCZA SIĘ SPOTKAŃ LFC. Za długo pracowałem nad tym, żeby moja dziewczyna zrozumiała, że podczas meczu nic się ode mnie nie chce, nie rozmawia się ze mną, czy, że podczas niedzielnego obiadu u teściów, czy innej imprezie będę oglądać z partyzanta mecz na telefonie na kolanach, jeśli nie mają C+ sport w TV. Mecz to dla mnie świętość i dlatego nie odpuszczę przez te wszystkie bzdety, o których mowa, tylko wezmę wszystko na klatę.
Dlatego kochani. OBOJĘTNE co się będzie działo i na czym będziemy oglądać, trzeba po prostu oglądać. OWOCNEGO SEZONU, YNWA !

PS: jak będziecie mieli jakieś info o najkorzystniejszej ofercie, to się chętnie z tym zapoznam :wink:

6 polubień

Testujesz miesięczny teraz za 34 i jak jakość odpowiada to bierz na rok, do konca sezonu cena zostanie na tym samym poziomie. Moze od nowego roku zostawia ten roczny pakiet z ta sama zniżka, bo nowa cena miesiecznego troche przesadzona.

1 polubienie

Cześć i czołem.
Może znajdzie się jakaś miła duszyczka, która połącz siły na jednym koncie ViaPlay? Zawsze na czteropaka zostanie :smiley: W razie czego jestem na pw! :slight_smile:

Zawsze można wykupić iptv od chińczyka (22$ rok) albo Ukraińca (4,8€ miesięcznie). W obu są wszystkie kanały wraz z viaplay i z tego co czytam działa całkiem nieźle.

Jeżeli piszecie o tym nagrywaniu spotkań to pamiętam parę lat wstecz, jak nie miałem dostępu do streamu i C+, graliśmy z United w sobotę, chyba nawet o 13:30, nie patrzyłem w internet, z nikim nie kontaktowałem się do godziny 23:00 w poniedziałek, gdy leciała powtórka na jakimś Polsat Sport :wink: ciężko było wytrzymać ale dałem radę.

Oglądałem kilka sparingów, filmy, na razie nie jest źle, zobaczymy jak odpali to 1/4 Polaków w kraju, czy będzie zacinać się i jakość. Mam to w abonamencie z Play za darmo (w sensie 25 zł telewizja w tym Viaplay oraz Canal na pół roku za darmo)

Mi nie dziala … na iptv nie wiem czemu mam nadzieje ,ze zaaktualizuja

No i to wlasnie jest kluczowa kwestia prawdopodobnie. Czyli “czas” opoznienia jaki Ci przeszkadza. Dla jednego beda to 2 minuty, dla innego 2 godziny, a komus innemu nie przeszkadza obejrzec mecz po 2 dniach i rowniez sie emocjonowac. Kwestia nie wiem czego - gustu, nastawienia, nie mam pojecia jak to nazwac. Mnie 1-2 minuty opoznienia doprowadzaja do szalu i tyle. Dlatego wole mecze live na C+ kiedy nie musze myslec ciagle o tym, ze to co ogladam juz sie wydarzylo X czy XX minut temu. Trudno to chyba tlumaczyc jakos czy przekonywac kogos zeby to zrozumial. :slight_smile: To jakie masz zmartwienia czy dystans niewiele tutaj zmienia. Mozna uzywac tego w nieskonczonosc bo ktos moglby przyjsc i Ci powiedziec, ze chyba nie masz nic lepszego w zyciu do roboty ani zadnych powaznych zmartwien, skoro denerwuje Cie 2 godzinne opoznienie w ogladaniu 22 spoconych gosci kopiacych napompowany swinski pecherz. :slight_smile:

Mozna sie na to godzic i wykupic pakiet, mozna sie nie godzic i nie wykupowac, mozna sobie popsioczyc i poplakac na forum, ze cos nam sie nie podoba. :slight_smile:

Podejrzewałem, że cena 34 zł/m-c będzie zbyt piękna, żeby utrzymała się na dlużej, zwłaszcza biorąc ofensywę Viaplay przy wykupowaniu praw do kolejnych rozgrywek. Jednak podwyżkę rzędu 60% naprawdę ciężko w jakikolwiek sensowny sposób uzasadnić. Eleven też miało dośc obszerne portfolio jesli chodzi o rozgrywki sportowe, a dostęp można było wykupić za 13-15 zł/m-c w zależności od platformy na której dokonywało się zakupu. Argument, że Viaplay ma jeszcze ofertę filmowa i serialową do mnie nie przemawia, bo nie jest ona zbyt obszerna, brak jej jakiś naprawdę hitowych produkcji własnych, a sama baza filmów może i ma dobre produkcje, ale przeważnie nie są to nowości, tylko takie, które od lat można obejrzeć w zwyczajnej TV.

Dodatkowo martwi mnie naprawdę spora fala krytyki spadająca na Viaplay dotycząca słabej jakości transmisji, opóźnień w nadawaniu oraz braku płynności w oglądanych treściach. To wszystko powoduje, że produkt nie będzie warty swojej ceny, jaką proponują od marca. Na nieszczęście wielu osób ściągnęli też do siebie F1 od przyszłego sezonu, więc zapewne zostanę zmuszony do wykupienia od nich pakietu, choć szczerze miałbym ochotę na to, aż będą nadawać w co najmniej Full HD. 720p jest dobre jak się ogląda na komórce, tablecie czy laptopie. jak ktoś chce odpalić na większym ekranie to jakość będzie niadekwatna do ponoszonych przez klienta kosztów.

1 polubienie

Nie wiem czy było, ale te wybrane mecze, co ma Canal+, to może tylko w Canal+Online obejrzeć, jak coś.