Viaplay

Widzę, że na forum pojawiło się sporo informacji przeczących sobie, dlatego pozwolę je sobie uporządkować, opierając się na oficjalnych komunikatach prasowych:

  1. Canal+ na zasadzie sublicencji będzie pokazywał przez najbliższe trzy sezony (2022/2023-2024/2025) na SWOICH antenach dwa mecze Premier League w kolejce. Będą to mecze drugiego i trzeciego wyboru. Mecze będą nadawane z komentarzem Viaplay. To oznacza, że te spotkania będą mogli obejrzeć wszyscy posiadacze kanałów Canal+, niezależnie od tego czy oglądają Canal+ na platformie Canal+, Canal+Online, w sieciach kablowych czy IPTV.

  2. Począwszy od jutra TYLKO DLA ABONENTÓW TELEWIZJI SATELITARNEJ, Canal+ uruchomi pięć nadawanych INTERNETOWO kanałów “Event Channel”. Kanały te będą dostępne WYŁĄCZNIE na dekoderach Ultrabox+4K PODŁĄCZONYCH DO INTERNETU oraz w serwisie Canal+Online, ale tylko tym, do którego dostęp posiadają abonenci telewizji satelitarnej w ramach swojego abonamentu. Kanały “Event Channel” NIE BĘDĄ DOSTĘPNE DLA SUBSKRYBENTÓW SAMEJ USŁUGI Canal+Online.

  3. Kanały “Event Channel” będą pokazywać WSZYSTKIE MECZE PREMIER LEAGUE w kolejce, oprócz dwóch meczów, które transmitowane będą na kanałach linearnych Canal+. “Event Channel” pokażą również trzy wybrane przez redakcję Canal+ mecze Bundesligi w kolejce (mogą to być trzy najlepsze mecze).

  4. Kanały internetowe (streamowane) “Event Channel” będą dostępne dla abonentów telewizji satelitarnej Canal+ od 5 sierpnia do końca września. Natomiast już we wrześniu abonenci telewizji satelitarnej Canal+ zyskają możliwość wykupienia w ramach abonamentu dostępu do całego serwisu Viaplay na preferencyjnych warunkach.

  5. Na razie nie podano oficjalnej informacji czy serwis Viaplay będzie dostępny od września na dekoderach Ultrabox+4K, ale z nieoficjalnych doniesień można domniemywać, że tak właśnie będzie. Tym bardziej, że już od 10 sierpnia na dekoderach Ultrabox+4K pojawi się serwis streamingowy Player, a Canal+ chce być “agregatorem treści”. Innymi słowy, ich ambicją jest docelowo udostępniać abonentom w swojej ofercie wszystkie najlepsze serwisy streamingowe.

  6. Jeśli ktoś ma pretensję do Canal+, że kanały internetowe “Event Channel” nie będą dostępne w jego kablówce czy też serwisie IPTV, to pretensje należy kierować do swojego operatora, tj. np. UPC, Vectry, Netii czy Play. Przypominam, że Canal+ odpowiada za ofertę swojej platformy, a nie ofertę kablówek, w których są nadawane kanały Canal+. To tyle. Wsio.

Źródło: WSZYSTKIE MECZE PREMIER LEAGUE DLA KLIENTÓW SATELITARNYCH CANAL+ W RAMACH PARTNERSTWA Z VIAPLAY

11 polubień

Oglądałem teraz mecz MLB na apce - jeśli tak będzie wyglądała transmisja ze spotkań PL, to faktycznie, będzie trzeba z tego szybko zrezygnować. O ile jakość jeszcze spoko, o tyle obraz po prostu “przeskakiwał”, a nie chodził płynnie, dramat. Zobaczymy jutro na meczu Arsenalu, chyba że po prostu na apce tak to działa.

@Negrys No chyba napisałem na czym…

1 polubienie

Ktos sie orietnuje czy sa juz te kanaly w aplikacji C+?

To nie wiem na czym wy ogl. U mnie wszystko ok. Nie tnie i nie ma opóźnień…

Miałem to samo na meczu Liverpool’u

Z mojego doświadczenia z Viaplay wynika, że chyba wielkość RAMu urządzenia ma znaczenie. Na komputerze z 8 cięło, jak przerzuciłam się w przerwie na komputer z 16, było ok.

Ilosc RAM’u nie ma zadnego znaczenia, twoj pc jedyne co robi podczas takiego polaczenia to odbiera obraz z serwera nalezacego do Viaplay, w teorii majac przyzwoite polaczenie transmisja powinna dzialac plynnie nawet na gruchocie z 2 gb ramu. Wszystkie zacinki nie będące wynikiem twojego wolnego połaczenia wynikają z gownianej jakosci serwerow viaplay

To w sumie mogło być od apki, bo teraz odpaliłem powtórkę tego meczu MLB na PC i normalnie płynnie obraz leci.

ma ktoś doświadczenie jak chodzi to z aplikacji na telefon puszczane przez Chromecast na TV?
z Canal+ Online hulało bardzo dobrze.

W aplikacji Canal + Online na samym dole listy kanałów pojawiły się 4 kanały Canal+ Live oznaczone jako kanał “inny” oraz “informacja niedostępna” i dodatkowo 7 kanałów bez żadnego loga/znaczku kanału również oznaczone jako “inny” oraz "informacja niedostępna . Czy te nieoznaczone kanały to właśnie te kanały “event chanel” , orientuje się ktoś?

Ogląda ktoś może teraz mecz 2 Bundes na VIA, tylko nie na tel ?

Siema , wlasnie wykupilem . Na telefonie smiga elegancko ale zobaczymy jak ruszy liga co bedzie

Mi na apce przycina obraz, ale jak uruchomiłem w przeglądarce to śmiga dobrze.

Jakosc obrazu na tv 40 cali niezla chujnia, i tak dobrze ze mecz bayernu idzie plynnie, bo 2 bundesliga leciala jakby delikatnie obraz w zwolnionym tempie, nienaturalnie. Nic nie zacinalo, zresztą leci przez kabel. Szlag mnie trafia ze trzeba bedzie sie meczyc z jebanym viaplay teraz, jeszcze kur… cene beda podnosic.

Edit: PL cale szczescie duzo lepiej z jakoscią nie jest to obraz w 100% naturalny, jakby zwalnial minimalnie. Wyglada na to, ze bedzie loteria z jakoscia sygnalu w zaleznosci od meczu, ale bundesliga totalna ch.ia jakby lecialo przez kabel euro 20 lat temu.

Odpaliłem właśnie Arsenal na rozgrzewkę Viaplay przed jutrem i jak na razie wszystko wygląda w porządku. U mnie leci na 32 cala h przez appke z xboxa, jakość dobra ale faktycznie na czymś większym może już być nieco gorzej, opóźnień czy zacięć nie odnotowałem, wstępnie nie widzę większej różnicy w porównaniu z canal + online z poprzedniego sezonu, jedynie kolory wydają mi się trochę nienaturalne ale równie dobrze nie musi to być akurat wina viaplay.

Ja już drugi raz dostaje taki błąd przy transmisji viaplay, telewizor LG 2019r.

Oglądam właśnie na 55c i obraz jest bardzo, bardzo dobry.

Edit. Też wyskoczył mi raz komunikat o błędzie. Szybkie kliknięcie i oglądamy dalej. Mam nadzieję, że nie będzie się to zdarzać często.

Zapowiada się ciekawie :wink:

Jak oglądam na tel w przeglądarce. Jakość i obraz świetny, dobrze to wygląda.

Btw
Arsenal świetnie wygląda.

Jak dla mnie to chujnia, momentami obraz świetnej jakości i ultrapłynny by po chwili zacząć gubić klatki i zmniejszyć rozdzielczość. Sprawdziłem na przeglądarce i tam też żadnej rewelacji.