Viaplay

Nie do końca tak logiczne :rofl:
My w trójkę mamy sieć przez Wi-Fi

Po dwóch naszych meczach obejrzanych na viaplay mogę się pochlebnie wypowiedzieć.

Mecze puszczam przez Chromecast na TV przez apke w telefonie, internet przez WiFi, światłowód (300mb/s przez speedtest) nic nie zacinało, jakoś dobra, niezauwazylem różnicy miedzy tym a Canal+, komentatorzy nienajgorsi, na pewno poziom wyżej niż Pan Nahorny.

1 polubienie

Oglądam przeważnie na telefonie, czy to na siłowni czy w domu (poprzez wifi), telewizor też mam pod wifi, oprócz kłopotów, które opisywałem wielokrotnie we wcześniejszych postach (przeważnie mecze Chelsea mi w ogóle nie odpalają, nadchodząca burza itp. itd.), to też jestem w miarę zadowolony. Da się odróżnić piłkarzy, czasem coś się zatnie ale jak na razie ta 4 kolejka bez problemów. Czasem popatrzę parę minut na ligę niemiecką, też bez problemów. Nie da się obejrzeć wszystkich spotkań ale zawsze staram się na coś rzucić okiem, na któreś spotkanie z godziny 16 no i oczywiście Liverpool (choć chciałbym też kiedyś w końcu dotrzeć do Katowic na spotkanie w barze, jak za dawnych lat😁).

Dzisiaj w drugiej połowie trochę szwankowała jakoś obrazu spotkania AV - WHU ale raczej większość spotkania obejrzana bez problemów. Tak samo Nottingham - Tottenham bez kłopotów. Nie jest idealnie ale jak pisałem, ta kolejka na pewno na plus jeżeli chodzi o możliwość obejrzenia.

Viaplay mam też w abonamencie z Play czyli płacę 25 zł, ojciec musiał wykupić samo Viaplay za 34 zł, przy okazji zapytam jak u niego to działa.

Logiczne. Najlepsze jest połączenie przez kabel nie przez wifi. Jeśli Tobie działa nie znaczy że u wszystkich tak będzie.

Logicznie.
Jeżeli u niego działa dobrze ( sygnał jest wysyłany prawidłowo), to dlaczego u innego nie ma działać.

Sporo osób pisało że po wifi miało problemy,skoro jemu działa to spoko. Można poczytać troszkę o tym i wiadomo że najlepsze połączenie zawsze będzie po kablu.

Panowie spoko😊 czy po kablu czy też nie to najważniejsze żeby działało!

Z plusow: jak nie jestem w domu na mecz to moge sobie odpalic w telefonie.
Z minusow: tv nie ma natywnego wsparcia do viaplay, czyli albo live lapie sie na ‘2 mecze’ albo trzeba bawic sie z lapkiem. Zwykle odpalalem sobie canal plus w dni meczowe i ogladalem jednym okiem inne mecze, a teraz mi sie nie chce ich szukac.

O widze, że multiliga się wysypała, znowu UOKiK będzie miał robotę :slight_smile:

Ja zakupiłem via przed meczem z Newcastle, od tamtego czasu obejrzałem nasze mecze, Arsenalu Man Utd, trochę bundesligi i szczerze to jak na razie jestem mega zadowolony,l. Jakość obrazu ok, nie miałem nawet jednego przycięcia na tych wszystkich meczach. Z minusów to na pewno komentarz. Przez ostatnie 2 lata cisnąłem na angielskich strumykach i nigdy mnie nie denerwowali, nie zawsze z nimi się zgadzałem, ale przynajmniej nie wkurzali. Na viaplay szukałem opcji jak wyłączyć komentarz, żeby zostawić tylko dźwięk z meczu. Niestety nie znalazłem. Nie mam porównania do Canal+, ale być może jest tu ktoś tak jak ja zastanawiający się czy warto spróbować na miesiąc za aktualną cenę (34zl) , to moim zdaniem tak.

2 polubienia

Coś cicho się zrobiło w tym temacie, a ŹLE BO teraz sobie włączyłem #MUN ARS i jakość jest tragiczna co chwilę się głos zacina w transmisji już nie będę mówił o 720p jeszcze takiego twita podeślę z wczoraj: https://twitter.com/viaplaysportpl/status/1566086551599284226?s=20&t=mrHj8ugPzQqnVXHxhZAPtg

Oglądam muły z arsenałem, nie da sie oglądać. Dźwięk przerywa no masakra jakaś. Jestem nc+ abonentem, obraz spoko ale właśnie problemy z dźwiękiem no i do tego komentatorzy. Klapa

1 polubienie

Przerywa jak ch#j. Żeby były takie transmisje za które się płaci w 2022 roku. Wstyd. Lepiej działają strimy angielskie na necie.

1 polubienie

Problemem są pewnie transmisje, które odpala się na TV. Ja oglądam na PC i żadnego zacięcia, ani problemu z dźwiękiem. W sumie przez te 6 kolejek nigdy nie miałem.

Wydaje mi się że to nie te czasy już by oglądać na kompie. Z całym szacunkiem oczywiście.

U mnie na światłowodzie(1tb) po wifi od 60mb do 200 MB lata co kolejkę bez zacinki. (Więcej tv nie wyciągnie). Router tp link archer ax6000 do gamingu. Po Wifi łapie do tych 200mb, a po kablu stałe 64mb. lata jak złoto. Tv LG oled 65g13la. Najnowszy model w 2021. Wcześniej nie mając światłowodu a zwykły net z t mobile to cięło strasznie. Teraz jak ręka odjął.

Zależy od osobistych preferencji. Ja wolę PC/laptopa niż TV.

Oglądam na TV i… wszystko śmiga jak talala😃

Wiem Mude.
Dla mnie TV to lepsza opcja. Do tego jak graja naszy, to siedzę tak pol metra od ekranu, moja ma zawsze ubaw z tego…

Druga polowa meczu, bez problemów jak na razie. Dziwne

Od początku sezonu oglądam mecze za pomocą apki C+ na iOS z przesyłem na TV przez chromecasta. Kilka szło z sygnału Viaplay kilka bezpośrednio od C+. Problemy: żadne. Wszystko działa bez najmniejszej zacinki. Jakość czasem spada trochę ale to dlatego, że często przy meczach innych drużyn niż naszego LFC w tym samym czasie pracuję na laptopie i czasem zdaża się, że wykonuję coś co wymaga sporego przesyłu więc wtedy po prostu jest chwilowe obciążenie sieci. Ogólnie na 100% nie jest to wina viaplay ani C+.

Teraz jedynie zauważyłem pewien problem:
Oglądałem pierwszą połowę Manchester United - Arsenal. Na początek drugiej włączyłem mecz Lecha i potem nie mogłem już znaleźć tego kanału specjalnego żeby wrócić do meczu w Anglii :thinking: Miał ktoś korzystający z viaplay przez C+ podobny problem?

edit: kanał wrócił, chwilowo był niewidoczny na liście