Viaplay

Ja skorzystałem z promocji polecającej viaplay i założyłem drugie konto i mam 3 miesiące w cenie 34 zł, więc warto było😉

Cześć znowu witam. Jest nowa oferta od viaplay. Otóż możemy dostać miesiąc subskrypcji za darmo z kodem 1MOFF
Oferta ważna do 13 listopada

Ten kod działa tylko dla nowych użytkowników, a przynajmniej taki komunikat się wyświetla.

Wczoraj go aktywowałem po skończeniu się mojego okresu rozliczeniowego. Czyli skończyła mi się subskrypcja i aktywowałem go tym kodem i dostałem miesiąc za darmo.

A mam pytanie do użytkowników aplikacji na telefonie. Korzystał ktoś z aplikacji viaplay na telefonie Android ? Wczoraj na żywo, jak i dzisiaj z odtworzenia obraz można powiedzieć klatkuje. Nie zauważyłem takich problemów na TV czy laptopie. Także jestem ciekawy czy taka sytuacja jest u innych na telefonie.

Wczoraj oglądałem mecz przez 15min na telefonie i nie było żadnych ścięć

Telefon z Androidem 12, żadnych problemów wczoraj.

Oglądałem trochę na telefonie z Android 13 i prawie cały na Xbox i żadnych zacięć. Chyba poprawili transmisję spotkań, bo nie pamiętam kiedy narzekałem na jakość czy przycięcia.

Ja wczoraj pierwszy raz odpaliłem viaplay na tv i ogólnie to przy szybszej akcji trochę się obraz rozmywał, piłka przy wykopie zostawiała za sobą taki warkocz. To może być wina rozdzielczości czy internetu? Ba laptopie ani telefonie nie widzę takich rzeczy.

Prawdopodobnie internetu, znaczna część tv ma wolny internet z routera, (bezprzewodowo) radzą sobie znacznie gorzej niż telefony itd. Podłącz router do Tv bezpośrednio kablem ethernet, powinno pomóc. Będziesz miał szybszy i stabilniejszy transfer.

Plus na każdym urządzeniu sprawdź jakość video. Być może na lapku masz najwyższą, a w tv tylko wysoką/średnią.

Warto też sprawdzić jaką częstotliwość Wi-Fi używa TV 2.4 czy 5GHz? Jeżeli już chcesz używać neta na telewizorze bezprzewodowo.

Ja osobiście mam jakiś podstawowy router Vodafone i on ma limit pasma 5ghz chyba do 3 urządzeń, reszta łączy się 2,4 który jest wolniejszy.

Jak masz dużo urządzeń w domu, a często tak jest : Tv, Smartphon twój, Smartphon (partnerki, dzieci), plus jakieś tablety , Kindle itd zdarza się , że jakieś urządzenie będzie radziło sobie gorzej z streamingowymi aplikacjami.

Zepnie tv kablem i sprawdzę ustawienia, dzięki za pomoc.

Już o tym pisaliśmy wielokrotnie. U zdecydowanej większości osób to nie jest kwestia szybkości i stabilności internetu. Osoby korzystające ze światłowodu po kablu miały problem, żeby obejrzeć transmisje na Viaplay, podczas gdy bezproblemowo mogły oglądać Canal+Online, HBO Max czy Netflixa. Tu jest ewidentnie wina po stronie Viaplay - mają zbyt słabą infrastrukturę serwerową jak na taką ilość użytkowników - dlatego dywagacje na temat szybkości internetu u kogokolwiek są kompletnie pozbawione sensu. Ten serwis powinien na internecie mobilnym śmigać bezawaryjnie, a tu ludzie mają problemy po światłowodzie i jakimś “dziwnym” trafem tylko w przypadku Viaplay. To, że Szwedzi próbują odbijać piłeczkę w social mediach, używając do tego m.in. opłacanych trolli, którzy zrzucają w komentarzach winę na internet użytkowników, nie jest niczym zaskakującym. Nie ma to jednak najmniejszego pokrycia z rzeczywistością, bo jaki jest koń, każdy widzi. Skala problemu Viaplay jest gigantyczna, a nie jednostkowa :slight_smile:

2 polubienia

Miałem pisać już jakiś czas temu, ostatnio działał Viaplay bez zarzutu, jedynie nie obejrzałem jakichś 25 minut pierwszej połowy naszego spotkania z Tottenhamem oraz któreś derby Londynu nie chciały odpalić. Raz jeszcze poklatkowo przez parę minut leciał jakiś mecz. Oglądam ligę angielską i niemiecką.

Prawda jak zwykle jest po środku:
• Duża część użytkowników ma problem przez właśnie słabe łącze, stare urządzenia it’d
• z drugiej strony Via Play też mogłaby trochę bardziej w infrastrukturę zainwestować i w końcu podwyższyć jakość obrazu do 1080p/4k

Wykluczenie czynnika ludzkiego czy winy VIA mija się z prawdą.
Bo 2 te rzeczy po prostu istnieją równocześnie.
Jak ktoś oferuję płatną usługę której nie potrafi dostarczyć zasługuje na krytykę.
Ale zrzucanie wszystkiego na Via Play też będzie nie prawdą.
Akurat ja czy moi znajomi (którzy oglądają piłkę nożną) nie mamy żadnych problemów z tą usługą.
(Będzie to z 10 osób)
Mój największy zarzut to pomimo ustawionej stałej najwyższej jakości transmisji jej zmiana 2/3 razy w meczu na słabsza na krótką sekundę. Ale akurat to samo jest w Netflixie czy Disney+. Na przyjęte standardy w sumie dla mnie to jest akceptowalne.

2 polubienia

Aktualnie do 13 listopada jest promka na 3 miesiące po 17 zł za każdy czyli 50% zniżki. Kod to:
" 50OFF3"

Edit:
Możliwość wyboru darmowego miesiąca z kodem:
" 1MOFF"

Houston mamy problem czyli pomozcie Czerwoni :grinning:

Zarowno syn w swoim domu jak i ja posiadamy telewizory z Samsunga(moze ma to jakies znaczenie choc nie sadze).Klopot polega na tym,ze po zalogowaniu na Viaplay otwiera sie ta zakladka “kto oglada” gdzie trzeba nacisnac “My profile”.
Niestety w obu przypadkach po najechaniu pilotem ta strzalka na te"koleczko" nic sie nie dzieje i nie moze wejsc i przejsc dalej do ogladania.Odnosimy wrazenie jakby sie to zablokowalo ale zeby na dwoch roznych odbiornikach i to w odleglosci 10 kilometrow???

Z kolei na innych urzadzeniach czyli smatfon,laptop smiga to “ustrojstwo” bez zarzutu.
Dodam jeszcze,ze to pierwsze takie zamieszanie a mamy ta platforme od poczatku sezonu.
A i moze to ma jakiekolwiek znaczenie:mieszkamy w Niemczech.

Jakas rada Moi Drodzy? :slightly_smiling_face:

U mnie hula na smartfonie, tablecie i laptopie, a na telewizorze po około minucie sie zawiesza wyświetlając błąd (nie pamiętam nr błędu). TV - nowy Philips.

Ktoś nie podłączył czerwonego kabla.

Komentatorzy viaplay zachwycający się Leicester, mówiący o stwarzanych sytuacjach przez Lisy… przez całą pierwszą połowę oddali JEDEN strzał na bramkę LFC . Dramat po stokroć większy niż gra Liverpoolu.

2 polubienia

Koledzy z pytaniem na ktore moze zna ktos odpowiedz :grinning:
Otoz zmienilismy razem z kumplem Viaplay na ten roczny system.Dzisiaj po raz pierwszy zostala pobrana oplata i bum!!! zamiast 33,25 zlotych to sciagneli z konta 44 ! :rage:
Zmieniono tez na taka kwote zapis na ich stronie a w mailu tez poinformowano nas o takiej sumie-WTF???

Nigdzie w sieci nie moge sie doszukac dlaczego i skad ta zmiana?
Ktos cos wie,moze doradzic?

Zmieniła im się oferta. Oferta promocyjna przy deklaracji rocznego abonamentu w kwocie 33,25 zł obowiązywała do końca zeszłego roku. Z tego wynik, że od początku tego roku jest mniejszy upust i kwota wynosi 44 zł.

Jeśli brałeś ten pakiet w tym roku, to nic sie nie da zrobić. Jak mialeś juz wcześniej pakiet i jeszcze w zeszłym roku zmieniałeś na roczny system to pewnie musisz napisac reklamację