Viaplay

Nie wiem ile w tym prawdy, ale ciekawe, ciekawe, moze ktoś znajdzie gdzieś wiecej informacji.

1 polubienie

Na każdej grupie na Facebooku które są związane ze sportem pojawił się ten komunikat, więc zapewne to prawda. Z tego co jeszcze wyczytałem, to ponoć ktoś te prawa ma kupić. Jaja by były, bo komentatorzy którzy odeszli z c+ wpadli lekko na mine :sweat_smile:

Zapewne tu dowiemy się więcej: Viaplay planuje wycofać się z Polski. Dopiero z przytupem tu wchodził

Chyba faktycznie

https://next.gazeta.pl/next/7,151243,29991150,to-juz-pewne-viaplay-opuszcza-polske-jest-oficjalne-potwierdzenie.html

@Edum Ja miałem drobne problemy tylko na samym początku roku - problemy z odpaleniem meczu lub wyścigu F1, sporadycznie apka w tv zacinała się i musiałem wyłączać i włączać ponownie, ale od paru miesięcy zupełnie bezproblemowo korzystałem i na jakość nie narzekałem

Trochę lipa, ja tam z viaplay żadnego problemu przez cały sezon nie miałem, a jakość była lepsza niż na tym śmiesznym canal+online.

I teraz znowu wszystkie ligi będą rozbite na 5 platform i kupuj sobie dostępu na każdej, jakby Cię interesowała szersza oferta sportowa…

2 polubienia

Ciekawe ile im to zajmie, w końcu wykupiłem tan pakiet w którym to mam i umowę na ze 2 lata, więc co teraz :smiley: raczej tak z dnia na dzień nie wyjda. Dziwne w ogóle, bo zaczęli polskich filmów sporo dodawać.

Ciekawe, nie spodziewałem się że tak szybko to upadnie.

Czyżby Premier League wraca do C+?

Cóż viaplay upada wtedy kiedy już problemy techniczne zdaje się były rozwiązane. Widocznie za dużo praw wykupili i nie udźwignieli tego

Wspaniała wiadomość, 720p w XXI wieku to żart.

3 polubienia

pytanie co dalej z prawami do PL? Bo wycofanie się Viaplay nie oznacza z automatu, że PL wróci do którejś ze stacji telewizyjnych (C+). Oczywiście prawdopodobnie viaplay będzie chciało sprzedać te prawa, ale pewności nie ma jaki będzie skutek.

Ciekawe, a ja wczoraj wykupiłem abonament na rok czasu. Chyba tak szybko nie wyjdą skoro mają taka ofertę wciąż?

Może będą dajmy na to do końca roku nadawać i potem przejmie ktoś inny i tam będzie się oglądało jak na wykupionym do zakupionego wcześniej okresu albo po prostu zwrócą pieniądze.

Ale tam ktoś ewidentnie był słaby w marketingi. Jak masz problemy techniczne, ba jak próbujesz ściągnąć nowych konsumentów to nie walisz z automatu mało konkurencyjną ofertą cenowo. Jak usłyszałem o ich problemach, pierwsza myśl oho będą obniżki. I idę o zakład, że gdyby opuścili cenę o jakieś 30 procent ale nie na rok tylko miesięcznie i dorzucili jeszcze jakiś czasowy trialik to ludzie którzy zrezygnowali z różnych tam pobudek, znowu by się do nich zaczęli przekonywać. Mam wrażenie, że liczyli na to iż same atrakcyjne licencje zrobią robotę.

Możliwości są tutaj różne. Owszem, prawa Viaplay mogą się rozejść pośród już istniejących nadawców w Polsce, ale równie dobrze Viaplay może zostać przez kogoś przejęte z dobrodziejstwem inwentarza, np. platformę streamingową DAZN lub Prime Video.

ciekawe kto przejmie PL, bo na tv 65 cali nie szlo oglądać, to moze bylo dobre dla kogos mobilnego, ale na dużym tv mialem poswiate za piłką. jak mecz byl akurat w canal + to obraz idealny.

Tak, to na pewno miał swój niemały wpływ. Przełom roku, kiedy na ich fanpejdżach wylewało się mnóstwo żali na temat słabej jakości, zacinania się aplikacji, czy wręcz niemożności odpalenia transmisji ze wzgledu na występujące błędy oni skwitowali to zapowiedzią podwyżki do 55 zł/miesiąc od marca oraz zapewnieniem, że w bliżej nieokreślonej przyszłości będą chcieli zapewnić więcej transmisji w FullHD. Teraz też latały plotki w internecie, że planują kolejną poodwyżkę do 60 zł/m-c

Planują wyjcie w III kwartale tego roku, wieć zaraz…
A kasę oddadza.

1 polubienie

Dla mnie i moich znajomych właśnie podwyżka cen była powodem rezygnacji.
55 zł za samą ligę angielską to w mojej opinii za dużo i nawet jak ktoś kupi od nich prawa za taką cenę nigdy nie będę płacił.

Do tego dziwne pakiety.

Za powiedzmy 40 zł powinien być sam sport bez seriali i filmów które nikogo nie obchodziły, bo większość ludzi ma już Netflixy, Disneye, Amazaony itd

Oni taki pakiet niby mieli, ale bez Premier League co było Bez sensem.

Szok! Oficjalnie: Viaplay wycofuje się z Polski! To będzie istna rewolucja

Potężna rewolucja czeka nas na rynku mediów sportowych w Polsce. Platforma Viaplay ogłosiła, że w ramach programu naprawczego wycofuje się z kilku regionów, w tym z Polski!

O problemach Viaplay głośno zrobiło się na początku czerwca, choć wtedy chyba jeszcze nikt nie spodziewał się takiego czarnego scenariusza. Wówczas Viaply zanotował rekordowe spadki na giełdzie – aż o 60 proc. W związku z zaistniałą sytuacją ze stanowiska prezesa Viaplay Group po pięciu latach zrezygnował Anders Jensen.

Na początku lipca Viaplay poinformowało o zwolnieniach w swojej centrali w Sztokholmie. Pozostawało zagadką, jak sytuacja będzie wyglądać w innych regionach.

Teraz wiemy już, że zmiany będą ogromne. W czwartek centrala Viaplay ogłosiła wycofanie się z kilku rynków. Chodzi o kraje bałtyckie, Polskę, USA, Kanadę i Wielką Brytanię.

Firma podkreśliła, że skupi się na działalności w Skandynawii i Holandii.

Nie wszystkie zrealizowane inwestycje w treści się zwracają. Wyścig na wzrost liczby subskrybentów odbył się kosztem wartości, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze umowy partnerskie – przyznał szef grupy Jorgen Madsen Lindemann.

W komunikacie, w którym ogłoszono wyniki finansowe firmy w poprzednim kwartale i przedstawiono strategię na przyszłość, Lindemann zapowiedział, że Viaplay zwolni ponad jedną czwartą swoich pracowników.

Viaplay skupi się na Skandynawii i Holandii

Skupimy się na rynkach skandynawskich z nowym modelem operacyjnym, odpowiednim doborze treści, na rozwoju działalności w Holandii, która wkrótce osiągnie zyskowność oraz na sprzedaży naszych treści na rynkach zagranicznych poprzez Viaplay Select - napisał.

Jak dokładnie będzie wyglądało wycofywanie się Viaplay z Polski, jeszcze nie wiadomo. Na tę chwilę możliwe są trzy scenariusze: serwis zostanie sprzedany, zamknięty lub zostanie znaleziony dla niego wspólnik.

Na razie pracownicy polskiego oddziału oficjalnie nie otrzymali żadnych konkretnych informacji. Dopiero jutro mają się spotkać ze swoimi szefami.

ŹRÓDŁO: Viaplay wycofuje się z Polski! Co z transmisjami Premier League i F1? - Przegląd Sportowy

Kto by się spodziewał, że radykalne podnoszenie cen bez podnoszenia jakości i odstraszanie od siebie użytkowników dziwnymi łączonymi pakietami “sportów premium” może spowodować straty! Ja sam zrezygnowałem po tym jak połączyli pakiety z Premier League i F1, nie interesuje mnie F1 więc dlaczego mam płacić 55zł miesięcznie za samą piłkę. Ciekawe tylko co dalej, żeby się nie okazało że zostaniemy bez ligi angielskiej w Polsce.

5 polubień