Viaplay

Canal+ kupił udziały Viaplay Group koniec działalności w Polsce (wirtualnemedia.pl)

Jakimowicz i Rodowicz komentujący transfer Hendo di Arabów :sweat_smile:

1 polubienie

Panowie bo ja juz sie pogubiłem, gdzie w końcu bedzie mozna oglądać ten sezon BPL?

Że koniec to wiadomo. Nie wiadomo tylko kiedy. A co do kupna udziałów, to udziały kupił canal plus france (czyli ten główny matecznik) od viaplay skandynawskiego, i to 12 %. To nie tak że to determinuje od razu zmiany na polskim rynku. Choć dzisiaj obstawiłbym że prawa trafią do canal plus w Polsce. Pewnie zakup akcji to dobry omen

@wuem Ten sezon obejrzysz w Viaplay i tak będzie minimum do stycznia 2024, a co będzie potem, będą informować w komunikatach.

@Foggy Jest zupełnie odwrotnie, niż piszesz - to jak najbardziej determinuje zmiany na polskim rynku. Francuska Grupa CANAL+, będąca właścicielem CANAL+ Polska, nabyła 12% akcji Viaplay Group. Pytanie, po co to zrobiła, skoro we Francji nie ma Viaplay? Powiem więcej… W żadnym z europejskich państw, oprócz Polski, nie ma jednocześnie CANAL+ i Viaplay. Tym samym, nabycie tych 12% akcji dotyczy PRZEDE WSZYSTKIM polskiego rynku.

Jedyne pytanie, jakie po tej informacji mi się nasuwa, to czy Viaplay w Polsce zostanie zlikwidowane, a prawa się rozejdą, czy CANAL+ zapewni im finansową “kroplówkę”, dzięki której będą dalej działali jako streaming pod swoją lub inną nazwą…

W przypadku tej drugiej opcji, status quo zostałoby zachowane i nie wykluczam, że paradoksalnie byłoby korzystne dla CANAL+. Francuzi mogliby wtedy bezpiecznie umywać ręce i w dalszym ciągu sytuować się w bezpiecznej pozycji agregatora treści, który w dodatku, będąc udziałowcem Viaplay, mógłby otrzymywać dywidendy.

3 polubienia

Bardzo szybko się zwinęli, początkowe problemy wydawałoby się, że zostały zażegnane ale może wydatki przerosły ich oczekiwania i zysk nie był taki na jaki liczyli. Fajne było to, że można było włączyć sobie jakiekolwiek spotkanie, nie to co na Eurosporcie czy Canal + być uzależnionym od 2-5 spotkań na kolejkę.

Kilka ciekawostek ktore znalazlem:

  • nieoficjalnie canal+ placil za prawa do pokazywania Premier League w Polsce 40 mln euro za sezon.

  • w wyborczej cos pisali dzisiaj że za samą Premier League viaplay przeplacil pięciokrotnie !!! ( nie mam dostepu do pelnego artykulu). Przypomne ze kupili prawa od razu na 6 lat.

  • akcje viaplay notowane na gieldzie w 2021 w przeliczeniu na zlotowki wyceniane byly na 200 zl wczoraj bylo to juz tylko 13zl :slight_smile:

  • W drugim kwartale br. przychody Viaplay wzrosły o 16 proc. do 4,59 mld koron (ok. 1,77 mld zł), ale grupa zanotowała niemal 5,89 mld koron (ok. 2,28 mld zł) straty netto, głównie przez “odpisy i rezerwy na treści sportowe i niesportowe, wyjście z krajów bałtyckich, utratę wartości firmy oraz koszty restrukturyzacji”.

Krótko mowiac ostro poplyneli, pewnie beda odsprzedawac prawa z gigantycznymi stratami.

4 polubienia

Przecież dokładnie to napisałem, że obstawiam że polski canal plus przejmie prawa. Zaznazczyłem tylko że to nie tak że polski c+ wykupił viaplay polska. Bo taki był kontekst

Co do Via nic sie nie zmieni w Polsce. NC+ ma wykupione 15% udziałów. Byłem wczoraj w NC+ bo wymieniłem dekodery.

@Mati2020

Po pierwsze, od września 2019 roku nie ma czegoś takiego jak NC+ - jest CANAL+.

Po drugie, nie NC+ ma wykupione 15% udziałów, tylko francuska grupa CANAL+ wykupiła 12% udziałów w Viaplay Group.

Po trzecie, francuska grupa CANAL+ jest większościowym udziałowcem CANAL+ Polska, a co za tym idzie, kupno 12% udziałów Viaplay Group będzie miało JAK NAJBARDZIEJ przełożenie właśnie na POLSKI RYNEK :slight_smile:

Po czwarte, innego uzasadnienia tej transakcji być nie może z bardzo prostego powodu. Oprócz Polski, nie ma kraju w Europie, gdzie byłyby obecne jednocześnie CANAL+ i Viaplay.

Po piąte, sugerowanie się tym, co Ci powie jakiś pionek w punkcie czy na infolinii CANAL+, jest skrajną naiwnością, ponieważ ci ludzi wiedzą na ten moment dokładnie to samo co my - są zwykłymi szarakami i nie mają dostępu do żadnych znaczących informacji.

Po szóste, to, że Viaplay zniknie z polskiego rynku jest rzeczą pewną. Jedyne pytanie dotyczy tego, czy całkowicie zlikwidują biznes w Polsce (a prawa się rozejdą), czy znajdą inwestora, który przejmie ich w całości z dobrodziejstwem inwentarza, a więc z posiadanymi prawami.

Na ten moment, wedle medialnych doniesień, Viaplay w obecnej formie będzie dostępny w Polsce minimum do końca tego roku, natomiast wszelkie zmiany związane z wycofaniem się z polskiego rynku, wejdą w życie pomiędzy styczniem a grudniem 2024 roku. Według medialnych ekspertów, a także bukmacherów, którzy już zaczęli przyjmować zakłady, Premier League i być może reszta piłkarskich rozgrywek z portfolio Viaplay powinna docelowo trafić do CANAL+. Natomiast, Formuła 1 powinna wrócić do Eleven Sports. Ciekawa prognoza dotyczy KSW, które jest łączone z TVP.

Tak czy inaczej, do końca tego roku z perspektywy widza nic się nie zmieni, a wszelkie zmiany będą komunikowane w następnych miesiącach :wink:

2 polubienia

Nc+ A Canal+ to nie czasem ta sama platforma. Znawca xD Dla mnie NC+ Czy Canal+ to samo.

Mecze Liverpoolu na Viaplay

Środa (2 sierpnia):
• godz. 17:30 Liverpool - Bayern Monachium
Komentarz: Piotr Domagała i Michał Zachodny

Poniedziałek (7 sierpnia):
• godz. 20:00 Liverpool - SV Darmstadt
Komentarz: Mariusz Hawryszczuk i Marcin Borzęcki

13 polubień

Super. Dzięki za info

Korekta
Mecz Liverpool - Bayern jest w środę 2 sierpnia o 13:30
Transmisja zaczyna się o 13:15 na Viaplay

1 polubienie

Czy na profilu Viaplay też macie szwedzko - polski język? W ustawieniach mam wszystko po polsku, a spotkania, skróty itp. opisane są najprawdopodobniej w języku szwedzkim.

Ja mam po polsku , przynajmniej póki co

U mnie też wszystko po polsku.

Panie i Panowie widzę w transmisji że VIAPLAY ma tylko mecz Man City w piątek za tydzień na rozkładówce. A co z resztą meczy sobota 12.08 oraz niedziela 13.08 ?

Pewnie pojawią się w swoim czasie, Viaplay pokazuje wszystkie mecze w danej kolejce i w tym aspekcie się nic nie zmieniło, musisz poczekać.

Cześć. Dzięki za info. Dziwie się , że nic nie zapowiadają na stronie a akurat mecz otwarcia jest uwzględniony od tygodnia. Do tego myślałem , że będzie jakiś program przed rozpoczęciem sezonu. Omówienie składów itd