Wataru Endō

Dokładnie tak. Dlatego właśnie surowy Docoure był postrzegany jako transfer idealny.

No może grać. Tak samo jak na 6 może grać Mac Allister, Thiago czy Curtis, ale jest to blokowanie ich potencjału. I Andre na 6 to będzie blokowanie jego potencjału, bo po co trzymać na 6 zawodnika, który ma 90 procent podań i ponad 1500 w sezonie. Klopp jest trochę betonem, bo jak się uprze na jedną taktykę to będzie grał do nią do upadłego. Jak zobaczył, że system z Trentem w roli hybrydowej daje radę to każe także Gomezowi grać w ten sposób. Duża doza prawdopodobieństwa, że Andre grałby rolę 6. Oczywiście jestem za transferem. Poza tym ile on będzie kosztował. Żadne ryzyko. Bedzie miał klauzulę 20 mln euro albo jakoś tak podobnie. To żadne pieniądze.

1 polubienie

Żadne… tu za Wataru 20, tam za Andre 20 i już jest 40. Dołożyć 60 i mamy BrunoG.
Oczywiście nie mam nic przeciwko Andre, wg mnie właśnie za mało próbujemy ściągać perełki, które pokazują świetny poziom już N-ty sezon w Brazylii (czyli nie wonderkidów jednego sezonu), ale no niestety to nie jest typowa 6, raczej ktoś do grania z takim typowym DMem w podwojonej 6tce jako ten do rozgrywania lub w najlepszym wypadku jako 8, ale tam już mamy Szobo i Gravenbercha + Mac. My na ten moment to idziemy w stronę poszerzenia składu o 8/10 i będziemy się bawić w “naukę” gry na 6. No i oby na Macu i potencjalnie Andre się skończyło, bo Ryan to jest magik do przodu i z Szobo powinni jak najszybciej zacząć grać razem.

Przecież Bruno tez nie jest „6”. Ja wolę wydać 20 na Andre i resztę przeznaczyć na klasowego defensywnego pomocnika.

A jaka jest teraz dostępna klasowa 6 na rynku, może mnie ktoś oświecić?

jak zaplacisz to prawie każda, poza graczamy PSG, Realu, Barcy, City i Bayernu.

a Stuttgart nadal liderem jak narazie. cóż za zmiana

O defie możemy zapomnieć, na dłuższy czas. Klub zwykle cierpliwie czeka, gdy kogoś chce na daną pozycję, sięga po młodych z akademii, jak Quansah wcześniej Williams. Tutaj wydano 20 mln a w styczniu nie rzucą kolejnych na Andre. Bo gdy Bajcetic się ogarnie, mielibyśmy trzech defensywnych, za dużo. Długo się pomęczymy z Endo. Może kiedyś go wypożyczą do Bochum, dopłacą do pensji żeby zszedł kibicom z oczu. Ale dopiero gdy pojawi się odpowiednia opcja na rynku. Za Gravenberchem chodzili dwa lata.

Jakich 3? Tylko Endo. Andre to nie „6”, Bajcetic gra lepiej jak gra wyżej jako „8”.

Ta główka to prawie jak Gerrard w finale LM w 2005 :smiley:

3 polubienia

Kiedy emocje opadły, a my zachwycamy się występem Gravenbercha i drapiemy się po głowie jak Nunez mógł trafić w słupek warto odnotować dobry występ samuraja!

Chyba jego pierwszy mecz od kiedy do nas przyszedł kiedy naprawdę mi się podobał.

Miał garść dobrych podań, brak głupich strat, a w kilku sytuacjach kiedy otoczony był paroma zawodnikami przeciwnika naprawdę zaimponował mi spokojem i to jak twardo stał na nogach po czym wyszedł zwycięsko z niełatwych okoliczności.

Oby teraz jeszcze zagrał tak w lidze z lepszymi zespołami.

2 polubienia

Ta, fajny występ Japończyka. Początek trochę nieśmiało, ale później się rozkręcił, gol też mu pewnie pomógł. Jak jeszcze trochę popracuje z zespołem i przywyknie do tempa gry, na bank złapie minuty w Premier League, zwłaszcza jeśli dotrzemy gdzieś wyżej w Lidze Europy

Też uważam, że zagrał dobry mecz i był to jego drugi udany występ dla nas ( pierwszy to puchar ligi z Lisami). Jeżeli dostanie szansę w pierwszym składzie w Premier League przeciwko jakiejś ,konkretnej" drużynie i zagra przynajmniej na takim poziomie jak wczoraj, to będzie można zacząć traktować go poważnie.

No występ dobry, ale to był zespół z 10. miejsca Ligue 1. Drugi jego dobry występ był przeciwko zespołowi z Championship. I to jest poziom Wataru; ja do niego nic nie mam osobiście, myślę że za mniejsze pieniądze, z krótszym kontraktem i jako zmiennik dla podstawowego DM a nie zmiast niego to byłby fajny transfer. A tak to mamy drogiego zawodnika bez statusu HG do grania w pucharach i LE. Przydatny ale problemu nie rozwiązuje.

2 polubienia

Wataru zgadza się. To jest dobry gracz jako rezerwowa 6. Taki gracz na poziomie Amrabata, któremu wyszedł mundial i przyszedł na rok wypożyczony za 10 mln. 20 mln trochę dużo za Japończyka, ma 30 lat, ale patrząc, że do 25 roku życia grał jeszcze w Japonii to nie jest wyekspleatowany przez grę w Europie. Może się jeszcze rozwinie i przez okres kontraktu okaże się bardzo mocnym rezerwowym zawodnikiem na pozycję nr 6.

Już w 27 minucie jego koszulka była ciemniejsza niż pozostałych.To wiele mówi o jego kondycji przeciwko słabej, apatycznej drużynie z Francji.

Właśnie to pokazuje, że to zawodnik nam nieprzydatny. Jeśli blokować miejsce dla zawodnika bez HG ma piłkarz, który może zagrać przyzwoity mecz (bo nie był to żaden rewelacyjny występ) z drużynami na poziomie Championship/dno tabeli PL lub środek tabeli słabej Ligue 1, to nie tędy droga. Takie miejsce powinien obstawić perspektywiczny zawodnik, który w przyszłości może wejść na poziom przez nas oczekiwany, a nie Japończyk po trzydziestce.

Do 25 roku życia grał w Japonii, bo po prostu nie miał papierów na granie na wysokim poziomie na boiskach europejskich, co zresztą potwierdziło granie dla drużyny ratującej się przed spadkiem w też nienajmocniejszej Bundeslidze jako szczyt jego osiągnięć kariery na Starym Kontynencie (przed transferem do nas). Nie ma co liczyć, że tak zaawansowany wiekowo piłkarz będzie się mocno rozwijać. Osiągnął swój szczyt, jedyne co może dać mu na plus w swojej grze to zrozumienie się z kolegami z drużyny i zrozumienie założeń taktycznych, piłkarsko już się nie poprawi. On mógłby być dobry jako rezerwowy dla drużyn, które myślą o grze w jakichkolwiek pucharach europejskich/drużynie środka tabeli, a nie na poziomie walki o Top4

Coraz zabawniejsze te argumenty broniące ten transfer

Nie wiem co ten Japończyk robi u nas. Krychowiak bardziej by ogarniał… Fatalny.

6 polubień

Ale sympatyczny!

A tak poważnie- to razem z Grekiem- absolutnie najsłabsi na boisku.

4 polubienia