Wataru Endō

Zagrał przyzwoicie na tle bardzo słabego rywala, gdzie również inni zawodnicy (nawet Jones xd), zagrali bardzo dobre spotkanie. Na razie najlepsze mecze zagrał ze słabymi, lub akurat słabo dysponowanymi zespołami, niestety dużo gorzej to wygląda, kiedy przeciwnik nas przyciska. Przyznam, że wczoraj mi się podobał, ale prawdziwy test przyjdzie z Arsenalem. Jeśli wtedy, oraz potem będzie grał tak jak wczoraj, to może się okazać, że ten transfer nie będzie taki tragiczny, jak się wydaje. Oczywiście nadal trzeba będzie kupić porządnego DMa, ale jako Endo jako zmiennik byłby ok.

Kolejny mecz w którym nie rozumiem zachwytów na Endo, jakie pisza tutaj niektórzy użytkownicy. Tak samo jak z MU zagrał przyzwoicie, nie przeczę, ale nie zrobił niczego specjalnego. Znów jest to samo, że wyglądał nieźle na tle rywala, który za bardzo nie opuszczał swojej połowy. To nie tak, że on sam trzymal w ryzach tyły i kończył akcje rywali. Statystyki ma po prostu OK w tym meczu i nic więcej. Oceny piłkarzy zresztą to pokazują - jak w przypadku meczu z MU tez próżno go szukać wśród najlepszych graczy naszej drużyny. Zagrał pryzwoicie i bardzo dobrze, ale nie ma co wychwalać go jakby dokonał czegoś ekstra. Niektórzy to nawet w sondzie dają mu MoTM, co jest śmieszne biorąc pod uwagę jaki mecz zagrał np. Jones czy Elliott. Wydaje się, że n iektórym wystarczy, że Japończyk niczego nie zawali i kopnie piłkę prosto

E: @Ziaja Endo prawie na 100% wyjdzie na Arsenal, bo Mac będzie niedostępny. Chyba, że Klopp zaryzykuje z wystawieniem TAA w pomocy (w co wątpię). Choć Anglik wykonał lepsza robotę w 30 minut niż Endo w 60

2 polubienia

Dokładnie TO, ja dosłownie sram ze strachu, że Klopp wpadnie na pomysł na wyjście Endo na Arsenal kiedy będzie potrzeba szybkości zarówno w ataku jak i obronie. Dosłownie Endo ma wszystkie atuty na piłkarza który w tym meczu Nie powinien zagrać. A niektórzy piszą, że prawdziwa weryfikacja przyjdzie na Arsenal. Ale nic dosłownie nie wskazuje na to, że dosłownie przeciętny w każdym calu zawodnik da radę w środku pola przeciwko Arsenalowi. Ba on sobie radzi tylko ze słabym rywalem i to najczęściej takim który siedzi okopany we własnym polu karnym jak PiS na Woronicza.

Niech wyjdzie w następnym meczu, niech zagra z Fulham w CC, ale nie na Arsenal.

@roberthum ja głęboko wierzę, że po fiasku z MU i to jak wczoraj grał TAA w środku pola to Endo będzie szykowany co najwyżej na zmiennika. Kolejny mecz w którym TAA po przejściu na środek jest po prostu najlepszym piłkarzem nie tylko Liverpoolu, ale też na boisku nie patrząc na drużyny. Gomez dobrze wypada w roki prawego obrońcy ostatnimi czasy, daje większy spokój w defensywie.
Wyjście Endo na tak szybki i zwinny Arsenal to granie w 10 .

Dzisiaj Wataru zdecydowanie jeden z najlepszych na boisku. Sądzilem, ze bedzie mial wielkie problemy w grze z jakosciowym rywalem, grajacym szybko pilką, do tego wysoko i agresywnie pressujacym, tym bardziej ze Endo czesto dlugo mysli i gra na 2-3 konrakty, ale dzisiaj byl znakomity, tylko faul na kartke ale naprawial blad Trenta i zapobiegl groznej kontrze.

15 polubień

Klopp ostatnio mówił o Endo jako - jeden z najciężej pracujących zawodników jakich miał okazję prowadzić.

Na ten moment pozostało czekać na powrót MacAlistera, wtedy nasz środek znowu będzie w pełni mocnym ogniwem. Super zawody, dużo odbiorów, kilka fajnych piłek do przodu, po jednej z jego wrzutek Salah powinien strzelić, gdy jeszcze było 0:1.

Przyznaję rację. Dzisiaj Endo po raz pierwszy nie odstawał w poważnym meczu na tle konkretnego rywala. Za kartkę też nie ma co go obwiniać, bo sprezentował mu ją tak naprawdę Trent.

1 polubienie

Ależ mi zaimponował w drugiej połowie, ma żółtą kartkę, a te dwa odbiory po przerwie, palce lizać.

1 polubienie

Endo coraz bardziej mi się podoba. Mam nadzieję że jak Mac Allister wróci to Jurgen nie zdejmie Japończyka i pozwoli Argentyńczykowi grać tam gdzie powinien.

1 polubienie

No no, Endo w takiej formie (a może i lepszej bo z meczu na mecz jest coraz lepiej) a do tego MacAllister i Szobo…
Brzmi epicko

2 polubienia

No jeżeli ktoś ciągle analizuje jego grę patrząc tylko na 3 pierwsze występy to można się wciąż dziwić, że umie wychodzić dobrze z piłką będąc pod presją. Już od kilku meczów radzi sobie dobrze w tym elemencie gry. Jedyne co mu brakuje to trochę szybkości w pojedynkach biegowych przy kontrach i tam często musi faulować, ale tego już nie poprawi. Endo robi największe postępy od przybycia do drużyny, ale nie będę się rozpisywał, bo jeszcze komuś podpadnę z takimi herezjami, a przed świętami to nie wypada.

9 polubień

Całkiem dobry mecz Endo, ogólnie w ostatnich tygodniach zaliczył duży postęp. W defensywie radzi sobie dobrze, ale razi po oczach to, że zbyt wolno rozprowadza piłki. Do rotacji spoko, ale dalej to nie jest piłkarz na tempo Premier League. Trochę przypomina mi Krychowiaka stylem gry.

1 polubienie

Profesor Wataru.

Może i trochę wolno, ale za to grając jako DM nie ogranicza się do podania do najbliższego. Szuka zawsze opcji zagrania do przodu, gra fajne prostopadłe piłki, a i dłuższe górne podanie umie zagrać jak dziś do Diaza. Szczerze mówiąc, myślałem że jeśli już będzie grał to będzie pełnił rolę tylko takiego przecinaka, a okazuje się że daje też sporo w rozegraniu. Dla mnie pozytywne zaskoczenie.

Moze niech on wlasnie szuka tych najblizej, bo ma okropna technike podawania dluzszych pilek. Niech gra prost, bedzie produktywny to i kazdy bedzie z jego gry zadowolony. Odbior, dobre czytanie gry, celne, nawet krotkie podania i Endo bedzie doceniony. Ostatnie dwa spotkania bardzo dobre w wykonaniu Japonczyka.

Gdyby szybkościowo nie odstawał od poważnych graczy na DMie… liga angielska odbiega od wielu innych szybkością gry. Widać, że Japończyk zaczyna te braki nadrabiać myśleniem, ale na ile to pozwoli? Nie chciałbym z powodu kilku dobrych meczów 30 latka (w lutym 31) nie myśleć o kupnie docelowego DM, ale pewnie w klubie tak właśnie myślą. Oczywiście nie odbieram Cesarzowi co Cesarskie i ostatnio wygląda 10x lepiej niż na początku, ale dalej nie uważam by to był poziom na Liverpool, nie na pierwszy skład. Uzupełnienie na ławkę? Tu idealnie się komponuje, tylko pytanie czy to nie casus Tsimikasa - żeby forma była, to musi być regularna gra, inaczej po wejściach na 30min/w pucharach pokazywałby się z dużo gorszej strony. Kto wie…

2 polubienia

Gdybym miał określić Wataru dwoma słowami, to pierwsze co przychodzi na myśl - tykająca bomba.

Potrafi wyłuskać piłkę czy zagrać niezłe podanie, ale równie skutecznie potrafi stracić piłkę pod własnym polem karnym albo podać do rywala, oby jak najrzadziej występował w PL.

2 polubienia

To się mogło śmiesznie zestarzeć :laughing:. Moim zdaniem Endo wszystkie braki nadrabia walecznością. Przeciętny gracz z dużym sercem do gry. Tak bym go określił

2 polubienia

Zagrał naprawdę porządne spotkanie. Na prawdę będziemy obwiniać go za nieudane podanie, których taki Gerrard w swojej karierze walnął dziesiątki? I to jeszcze rozumiem jakby z tego bramka była, ale nic po niej nie było.

Aha, czyli błąd piłkarza jest błędem, tylko kiedy padnie z tego bramka? Okej, nie mam pytań, tylko nie bądź zdziwiony, kiedy następnym razem napastnik to wykorzysta :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Lucas Leiva z końcówki kariery w LFC v2. Nigdy nie wiadomo czy za chwile czegoś nie odwali i nie poda do rywala, albo nie dostanie czerwonej. W tym sezonie i tak ma ogrom szczęścia bo on już rzeczywiście paze razy mógł wylecieć z boiska. Dziś tak samo fart że zawodnik Burnley akurat nie trafił w bramke.

1 polubienie

Zgadza się, jedną akcją jest w stanie zaprzepaścić starania całej drużyny. Dzisiaj było blisko, na szczęście bez konsekwencji.
Waleczności mu odmówić nie mogę, co nie zmienia faktu że w większości przypadków jest spóźniony/za wolny, nie nadąża

1 polubienie