Fenway Sports Group (FSG)

kubafc21:
Jeśli tylko tyle, to w pełni się zgadzam. To umiarkowana demonstracja niezadowolenia i w pełni zrozumiała.

Wypowiadałem się już wielokrotnie. Także o potencjalnej sprzedaży klubu. Nie będę się powtarzać, bo moja najbardziej obiektywna na świecie ( ͡° ͜ʖ ͡°) opinia o FSG jest wszystkim doskonale znana. Wiem, że forumkowi antyfani FSG maja problemy z korzystaniem z funkcji forum, ale to jest ich problem i to naprawdę nie jest trudne odszukać czyjś komentarz.

Zobacz, na przykład tak możesz zrobić po kliknięciu w czyjś profil i szybko weryfikować co pisze gdy wiatr wieje z lewej strony, a co gdy wieje od pleców albo z przodu…

P.S. Pyszna była kawka z Johnem. Z nim zawsze jest pyszna :heart:

Nie odpisałeś mi na meczykach :confused:

A ktoś pamięta wgl jaka była sytuacja kiedy stary właściciel (przed Gillettem i Hickiem) żegnał się z klubem? Kojarzę coś, że nie mogliśmy konkurować finansowo z najbogatszymi a Amerykanie byli nadzieją na lepsze jutro.

Ja się tylko tego boje, że znowu przyjdą „gołodupcy” (oczywiście to na wyrost napisane gdyż chodzi o milionerów). Ale cena wywoławcza raczej tego uniemożliwia.

Podobno Salah został sfotografowany podczas spotkania z Qatar Sports Investments
https://mobile.twitter.com/empireofthekop/status/1615021185191788544


równie dobrze może to transfer oznaczać :D, ale może wybrali sobie go na jakiś rodzaj ambasadora :smiley:

Byłoby śmiesznie gdyby w tym okienku Salah odszedł xd

1 polubienie

Yo nigdzie nie napisałem nikomu, że jak mu się nie podoba to ma nie kibicować, tylko że kibicowanie nie polega na wyśmiewaniu piłkarza, a wspieraniu go

Nie wiem co chcesz tymi cytatami na siłę udowodnić

Odpisane :wink:

Właśnie bardzo dziwi mnie ten hurraoptymizm, że koniecznie musimy dostać dbającego o klub, kochającego wujka jako nowego właściciela. Historia futbolu jest pełna sytuacji, gdy jakiemuś klubowi “nie wyszło”. Malaga, HSV, na naszym podwórku Polonia Warszawa. Pożyjemy zobaczymy.

@radzimordka pisałeś, co napisałeś. Jak sobie interpretujesz słowa o “zastanowieniu się nad swoim kibicowaniem Liverpoolu” to Twoja sprawa. Ja interpretuję tak. Następnym razem to Ty zastanów się co i jak chcesz napisać, zanim spróbujesz narzucić komuś jedyny słuszny sposób kibicowania, bo kibicowanie według Ciebie wygląda “tak a nie inaczej”.

Tak samo ja zapewne nie jestem jedyna osoba, która uważa, ze zasłużona, konstruktywna krytyka zawodnika, za słabe spisywanie się na boisku, to nic złego, a wręcz wskazanego. Wyśmiewania Nuneza w wątku Nuneza nie widziałem. Zwykła krytyka. Wyśmiewani byli jego obrońcy przytaczający argumenty o “wywalczonym rożnym” albo, że środek piszczela to w zasadzie troszkę takie wyższe podbicie i ostatni gol to pełna kontrola piłki u Darwina :wink:

No myślę, że nie jestem jedyną osobą, która uważa, że kibicowanie nie polega na wyśmiewaniu własnego zawodnika jak mu nie idzie ale ok xd

Ja pamiętam nadzieje, że nowi właściciele będą mogli mocniej zainwestować w klub, żeby bardziej wesprzeć Beniteza na rynku transferowym. Natomiast to były tylko nadzieje, nie wiadomo czego dokładnie można było się spodziewać, bo amerykańscy właściciele nie byli wtedy tacy popularni w futbolu jak teraz. Obiecali budowę nowego stadionu, czego nie dotrzymali. Bardzo szybko się okazało, że nie mają pojęcia o prowadzeniu klubu, kłócili się między sobą, kłócili się z Benitezem, którego zwolnili po pierwszym słabszym sezonie. Pamiętam, że faworytem kibiców była grupa z Dubaju DIC, a w trakcie ich szefostwa pojawiały się nawet bannery Dubai SOS.

Co do FSG, są świetni na polu organizacyjnym. Klub się mocno rozwinął. To biznesmeni, wiedzieli co chcą zrobić i to im się udało. Z punktu sportowego, za mało inwestują w drużynę, przynajmniej w porównaniu do konkurencji. Stąd też ich próby utworzenia Superligi, która byłaby potężnym wzmocnieniem finansowym klubu, a oni chcą na nim zarabiać, a nie do interesu dokładać. Jednak odnoszę wrażenie, że gdyby nie udało im się ściągnąć Kloppa, to dalej byśmy byli smutnym klubem, dla którego szczytem ambicji jest awans do fazy grupowej LM. Z Rodgersem raz udało się zdobyć wicemistrzostwo, ale poziom ligi był wówczas wyraźnie niższy niż dziś i trafiliśmy na niesamowitą perełkę, jaką był wtedy Luis Suarez.

Chyba tylko Jurgen Klopp był w stanie z takim wsparciem właścicieli zbudować tak wielką drużynę, która wygrała LM i ligę. Tylko że zamiast sukcesywnie tę drużynę wzmacniać, kierując się zasadą, że lepsze jest wrogiem dobrego, my byliśmy nieaktywni na rynku i teraz obudziliśmy się z ręką w nocniku, będąc w potrzebie przebudowania całej linii pomocy.

Na dodatek Klopp, który jest ojcem naszych sukcesów, dostaje po głowie za to, że na konferencjach prasowych nie chce w stylu Beniteza narzekać na brak transferów. Mógłby to zrobić, tylko po co? To byłby sygnał dla zawodników, że nie jest z nich zadowolony. Poza tym teraz ciężko kupić kogoś do pierwszej jedenastki. Rice czy Bellingham w styczniu są nie do wyciągnięcia. I choć potrzebujemy bardzo transferów do środka pola, to jednak na dziś nawet ci zawodnicy nie potrafiliby z miejsca zrobić dużej różnicy, bo forma całego zespołu leży i kwiczy.

10 polubień

Taka sprawa. Czy jest ktoś w stanie przybliżyć jak to było z własnością klubu w przeszłości? Nie znalazlem nic.

A mnie dziwi, że niektórzy tu chyba nie do końca rozumieją sytuację i myślą, że jest jakiś wybór. To zamiast Arabów to lepiej aby zostało po staremu. No nie nie będzie po staremu FSG nie jest już zainteresowane Liverpoolem i tyle, wystawili go na sprzedaż. FSG nie SĄ świetni, tylko BYLI świetni, ten właściciel to już jest przeszłość, nie będzie żadnej przebudowy składu pod ich zarządem.

4 polubienia

@hubertus93

Trzymaj:

Kto jest właścicielem klubu piłkarskiego Liverpool?

Liverpool miał kilku właścicieli od czasu jego założenia w 1892 roku przez Johna Houldinga, który stał się pierwszym właścicielem klubu.

Houlding był pierwszym właścicielem Liverpoolu i prezesem aż do swojego odejścia w 1904 roku.

Po odejściu Houldinga, John McKenna przejął po nim stery i został również prezesem Football League.

W 1973 roku John Smith objął stanowisko, by zostać prezesem klubu, ponieważ jego ojciec ma udziały z klubie.
Prezesura Smitha doprowadziła Liverpool do najbardziej udanego okresu w historii klubu i ustąpiła w 1990 roku.

Wraz z ustąpieniem Smitha, Noel White przejął stery klubu.

W sierpniu 1991 roku David Moores, którego rodzina posiadała udziały w klubie przez ponad 50 lat, został nowym prezesem Liverpoolu.

Moores posiadał ponad 51 procent udziałów w klubie i w 2004 roku zdecydował się sprzedać swoje udziały w klubie.

Luty 2007, amerykańscy biznesmeni George Gillett i Tom Hicks ostatecznie kupili klub za 218,9 mln funtów.

Pokrywają one zarówno opłatę za klub, jak i jego zaległe długi w wysokości 44,8 miliona funtów.
Jednak spór pomiędzy tymi dwoma amerykańskimi biznesmenami oraz brak wsparcia ze strony kibiców spowodowały, że zaczęli oni rozważać wystawienie klubu na sprzedaż.

Mianują Martina Broughtona na prezesa, który ma dopilnować sprzedaży klubu.

W międzyczasie ukazało się sprawozdanie finansowe pokazujące, że klub jest już zadłużony na 350 milionów funtów.
Liverpool obecni właściciele (Fenway Sports Group) przejęli w 2010 r.
Fenway Sports Group Holdings(FSG) dawniej New England Sports Ventures(NESV) została założona w 2001 roku przez amerykańskich biznesmenów Johna Williama Henry’ego II i Toma Wernera.

Po wyroku sądu, który wydał pozwolenie na sprzedaż Liverpoolu od byłych właścicieli Gilletta i Hicksa.

Fenway Sports Group Holdings nabył Liverpool 15 października 2010 roku w transakcji wartej około 300 milionów funtów.
Kwiecień 2022, ogłoszono, że RedBird Capital Partners kupił 11% udziałów w Fenway Sports Group za 750 milionów dolarów.

Co oznacza, że RedBird Capital Partners są również częściowymi właścicielami klubu Liverpool Football Club.

Legenda NBA LeBron James również posiada 2% udziałów w Liverpoolu, teraz wyceniane na 43 mln dolarów.
Liverpool Owners Networth
Choć Liverpool Football Club nie jest własnością osoby fizycznej, ale organizacji (Fenway Sports Group).

John William Henry II
Z John William Henry II głównym właścicielem organizacji, dlatego pośrednio był właścicielem Liverpoolu.

Według listy Forbes z 2022 roku, John Henry jest obecnie wart 4 miliardy funtów.

Zajmuje on również #271 miejsce na liście Forbesa na 400 najbogatszych Amerykanów w 2022 roku.

I siedzi #822 na liście World richest billionaire na świecie.

Źródło: SOccerbaze.net

Mogą być błędy w tłumaczeniu, bo na szybko za pomocą translatora. ( Co mogłem, sam poprawiłem)

6 polubień

Już nie mogę się doczekać kiedy właścicielami klubu będą Katarczycy i Nunez powiedzmy wejdzie na poziom Coutinho w prime albo nawet Salaha lub Suareza i 8arca czy Real wyciągną swoje łapska po niego. Wtedy szejk wystawi lagę na kluby z Hiszpanii (jak przy próbach ściągnięcia Mbappe, Verattiego czy Thiago Silvy).

EXCLUSIVE BREAKING NEWS: Qatar’s full acquisition of Liverpool Football Club is ‘99% done’. We have been told that fans ‘will not have to worry’ about the transfer budget this summer, and that the new ownership are ‘desperate’ to bring in ‘footballing superstars’

Jakieś źródło? 20znakow

Coś takiego znalazłem, nie mam pojęcia na ile rzetelne źródło, chwalą się, że mieli dotychczas trafne informacje nt. Liverpoolu.

1 polubienie

Nie ma agenta Salaha na zdjeciu…

Oby. Niestety nie widać na horyzoncie innych zawodników, którzy traktowaliby klub po zakupie, jako coś, o co trzeba regularnie dbać dając odpowiednie fundusze na transfery. FSG zachłysnęło się, że Jurgen bądź co bądź przy genialnym Edwardsie potrafił za grosze w porównaniu do reszty stawki być rok w rok potentatem w walce o najwyższe cele i mieli nadzieję na kontynuację dbając jedynie o wartość klubu, by właśnie sprzedać go w jej peaku. Udało im się przekonać Jurgena, by przedłużyć kontrakt, niestety zawodników za grosze w tych czasach już się nie kupi, więc przyszła pora spieniężyć świetną inwestycję, jaką był w ich oczach Liverpool Football Club. Jeden taki zawodnik raz na jakiś czas może i wypali, ale pierwsza XI musi być regularnie i odpowiednio wzmacniania niemal co roku, a to kosztuje, a to pochłania nie tylko cenę transferu, ale i podpis piłkarza/agenta, ale i tygodniówkę. To się w tabelkach niestety umiejscawia w czerwonej części, której byłoby za dużo w porównaniu z zielonymi tabelkami.

Mam jedynie nadzieję, że nie pójdziemy na dzień dobry drogą City i PSG. Nie żałujmy pieniędzy na odpowiednich piłkarzy, ale róbmy to dalej z głową. Nie chcę dwóch równorzędnych XI w klubie, jak to latami było w City. Tu jest pole do rozwoju młodych zdolnych, świetna XI, kilku rezerwowych na pograniczu pierwszej XI i tu właśnie młodzież. Tak jak w tym momencie właśnie zaczyna działać City, my omińmy te najgorsze etapy tworzenia ich klubu i od razu przejdźmy do tego odpowiednio. Poniekąd mamy do takiego działania najlepszego możliwego trenera, Jurgena :heart:

1 polubienie