Mohamed Salah

Nieoficjalne wyniki Złotej Piłki 2023:

  1. Lionel Messi (Argentyna, Paris Saint-Germain/Inter Miami)
  2. Erling Haaland (Norwegia, Manchester City)
  3. Kylian Mbappé (Francja, Paris Saint-Germain)
  4. Vinicius Junior (Brazylia, Real Madryt)
  5. Kevin De Bruyne (Belgia, Manchester City)
  6. Rodri (Hiszpania, Manchester City)
  7. Ilkay Guendogan (Niemcy, Manchester City/FC Barcelona)
  8. Victor Osimhen (Nigeria, Napoli)
  9. Julian Alvarez (Argentyna, Manchester City)
  10. Robert Lewandowski (Polska, FC Barcelona)
  11. Jude Bellingham (Anglia, Borussia Dortmund/Real Madryt)
  12. Bernardo Silva (Portugalia, Manchester City)
  13. Karim Benzema (Francja, Real Madryt/Al Ittihad)
  14. Chwicza Kwaracchelia (Gruzja, Napoli)
  15. Lautaro Martinez (Argentyna, Inter Mediolan)
  16. Bukayo Saka (Anglia, Arsenal)
  17. Emiliano Martinez (Argentyna, Aston Villa)
  18. Martin Oedegaard (Norwegia, Arsenal)
  19. Mohamed Salah (Egipt, Liverpool)
  20. Jamal Musiala (Niemcy, Bayern Monachium)

Gala wręczenia Złotej Piłki rozpocznie się o godzinie 21:00. Wcześniej, bo ok. godz. 19:00, gwiazdy pojawią się na paryskim czerwonym dywanie.

Halland juz dostal nagrode pocieszenia jakas, tak samo było z Lewym. Tak samo leoś z całą rodzinką odpicowany, tylko troche mniej zeby bylo mniej wiadome kto wygra, ale tylko troche.\

Koło sie zatacza, ale na szczescie to ostatnia gala gdy on sie w niej liczy.

Salah No 11, chyba już oficjalnie?

Tak, jest na stronie. Tymczasem Vinicius Jr. wielki boiskowy prowokator z nagroda fair play za bycie murzynem, który walczy z rasizmem :joy:

7 polubień

Najbardziej zasłużył Rodri i już nawet mi nie chodzi o tego gola w finale ligi mistrzów. Typ był najważniejszym piłkarzem Man City w zeszłym sezonie. Haaland miewał gorsze mecze (np. finał ligi mistrzów).

Tego plebiscytu nie można traktować poważnie od momentu kiedy odwołali galę w 2020 roku (którą wygrałby Lewandowski).

3 polubienia

Po co w ogóle ta cała szopka? Wyczekiwanie czego? Aż karakan dostanie sponsorowaną nagrodę jego imienia? Boże jak dobrze, że już go nie będę tam oglądał…ale nie wiem bo nawet grając w MLS będzie na siłę wpychany na podium. Co za farsa.

5 polubień

Ja bym się nie czepiał nagrody dla Messiego, sezon klubowy niezły, do tego MVP mistrzostw świata, na których doprowadził Argentynę do tytulu.

3 polubienia

Prędzej bym się czepiał 3 miejsca Mbappe, w sumie za co? Przecież on chyba nawet tej farmerskiej Ligue1 nie wygrał.

Kiedyś to TOP10 złotej piłki było absolutnym topem piłki nożnej, teraz to jakaś zbieranina byleby zapełnić luki. Widać, jak mimo postępów technologicznych i całej reszty piłka nożna nie umywa się do tej sprzed nastu czy i dalej lat.

Wygrał.

#znaki, znaki, znaki20

Przecież gdyby Kolo Muani lepiej się zachował w ostatniej sekundzie to Mbappe wygrałby złotą piłkę i nikt by tego nie kwestionował.

1 polubienie

Przecież by nie wygrał żaden Mbappe, przecież to tak oczywiste jak penalty for argentina na mundialu. ZP miał dostać Messi i dostał

1 polubienie

Nie wygrałby. Modric pomimo przegranego mundialu dostał zł. Messi tym bardziej by dostał.

1 polubienie

Gdyby Francja wygrała MŚ to Mbappe zostałby graczem turnieju. Król strzelców MŚ (+w przeciwieństwie do Messiego większość goli nie z rzutów karnych), trzy gole w finale. Chłop bardziej ciągnął Francję niż Messi Argentynę. W PSG Mbappe również był lepszy od Messiego.

Zgodzić się zgodzę, ale jestem i tak w 1000% przekonany, że ZP dostałby ponownie Messi, nawet w przypadku wygranej Francji. Messi po prostu wygrywa marketingiem i wartością marki.

1 polubienie

Przypominam, że to wątek Salaha.
Dzisiaj Mo wyprowadzał zespół w roli kapitana.

5 polubień

Salah piłkarzem października w PL.

Wiem że z przed 10h ale jak nikt nie wrzucił to ja to zrobię :smiley:

Jeszcze dwa razy i wyrówna rekord Kane’a i Aguero. Myślę, że do zrobienia.

Nasz najlepszy piłkarz. Nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym.

Król Anfield jest jeden.

Salah w przeciwieństwie do Nuneza potrafi wykorzystać patelnie i robi to dobrze. Do tego świetne podania. Natomiast szybkość i drybling, czyli to z czego był znany poszło już w zapomnienie bezpowrotnie. Wszystko to samo od początku sezonu. Nic się nie zmieniło. Całe życie czytałem, że Elliott nie może być skrzydłowym, bo jest za wolny. To w końcu szybkość ma znaczenie czy nie ma znaczenia.