Sprawy pozasportowe

Z tego co pamiętam, kiedyś sędziemu piłkarskiemu w meczu PSG bardzo się oberwało za coś podobnego. Zniszczona kariera, pogróżki od tych głównie oświeconych, pełnych miłości i tolerancji. Powiedział coś w stylu “daj kartkę temu murzynowi” W zasadzie nie wiadomo czy nawet tak powiedział, czy komuś coś się wydawało, że coś usłyszał, że tak powiedział ,bo uefa nie weryfikuje takich informacji tylko z automatu jak ktoś jest o coś takiego oskarżony to jest winny. Bezpodstawnych oskarżeń tego typu jest pełno, media wiadomo jakiego nurtu zaraz łapią ten wątek, rozdmuchują i już jesteś ugotowany. A nawet jak w toku wieloletniego śledztwa wyjdzie, że jesteś jednak niewinny nikt Cię nie przeprosi, nikt tego nie sprostuje, już nie mówiąc o ukaraniu za bezpodstawne oskarżenia.
Ostatnie przykłady z naszego podwórka to chociażby Marciniak czy Glik.
Dodam, że nawet jeśli sędzia tak powiedział to nie miał na myśli urażenia kogokolwiek moim zdaniem a jedynie wskazanie zawodnika do ukarania kartką.

2 polubienia

Czy to ten kolega xd?
obraz

1 polubienie

Blisko, ale nie xd nie tak znany :stuck_out_tongue:

1 polubienie

O proszę, w tamtym roku udało się go ściągnąć na urodziny siostry XD fajny gość, freestyle co prawda na tym samym poziomie, ale udziela się sporo charytatywnie (kasa z „koncertu” była zresztą przekazywana na pomoc dla dzieciaków).

1 polubienie

Rasizm nie rasizm, z reguły jestem tolerancyjną osobą, pacyfistycznie nastawioną do świata. Ale wkurza mnie, gdy zmieniają tytuł/treść? utworu, chyba była to Agata Christie, bo rzecz traktuje o 100 murzyniątkach? Coś było parę miesięcy w mediach o tym. Julian Tuwim? Klasyka polskiej literatury. Przypomina mi to przyczepianie się do Teletubisów i tego, że Bolek i Lolek z Tolą spali w jednym namiocie. Absurd totalny. Zwracam uwagę na to, co moja córka ogląda, podobno teraz są jakieś nowe pokemony w ogóle nie podobne do tego co było wcześniej. Nie lubię skrajności w jedną i drugą stronę.

Denerwuje mnie, gdy w serialach netflixa trzeba wcisnąć czarnoskórą, homoseksualną osobę w treści serialu/filmu. Jeszcze z czasów średniowiecza, dla mnie to wypaczanie historii.
Denerwuje mnie Parada Równości czy co tam jeszcze - ja z żoną na mieście się nie mizdrzę, nie okazuję czułości w fizycznym sensie, zachowujemy się normalnie. Żeby nie było, że jestem purystą czy konserwatystą - trzymanie się za rękę, całowanie, siedzenie na kolanach jest dla mnie jak najbardziej akceptowalne.

Znam różne osoby, z zagranicy również i powiem Wam, że Ukraince, która jest tutaj już 15 lat, było wstyd za niektóre osoby, które uciekały z Ukrainy przed wojną. Ona płaciła podatki, normalnie musiała kupować bilet autobusowy, zakupy itp. a uciekinierzy wszystko dostawali ot tak, za darmo. Była bardzo rozżalona tym faktem i że od niektórych nawet nie usłyszała dziękuję.

Nie ma dla mnie znaczenia kolor skóry, wyznanie czy rodzaj wyznawanej miłości ale niech każdy zachowuje się adekwatnie do sytuacji i dostosuje się do polskich realiów. Przestępstwa popełniają zarówno Polacy jak i inne narodowości. Neguję przemoc w jakiejkolwiek postaci ale osiedla/blokowiska istnieją w każdym mieście, gdzie lepiej nawet za dnia nie wchodzić. Nawet ul. Buchenwaldczyków w Zabrzu czy Lunik IX na Słowacji to jaskrawy przykład.

1 polubienie

Potwierdzam, byłem tą ciemną karnacją :rofl::rofl::rofl:

żart oczywiście ale cyganie to wybitna grupa „ludzka”, która budzi we mnie obrzydzenie większe niż karaluchy…

Kibic Manchesteru United został zamordowany w jednym z angielskich barów. Rodzina zrobiła zbiórkę, żeby sprowadzić ciało do Polski. Gdyby ktoś chciał dorzucić kilka złociszy to wrzucam link.

@josif Bardzo dobra inicjatywa na pewno swoje dorzucę. Pytanie tylko mam czy to nie powinno państwo się tym zająć? Bo to chore, że musi to iść z prywatnych funduszy (30 tys. tak o wydać nie każdy przecież ma).

1 polubienie

Perspektywa transferu kapitana Liverpoolu do regionu, w którym homoseksualizm jest zakazany, skłoniła klubową grupę kibiców LGBT+, Kop Outs, do wydania oświadczenia w mediach społecznościowych, apelując o odrzucenie wszelkich ofert, bez względu na to, jak lukratywne.

W oświadczeniu czytamy: “Kop Outs doceniło sojusznictwo okazane przez Jordana Hendersona. Jesteśmy zbulwersowani i zaniepokojeni faktem, że ktokolwiek może rozważać pracę dla operacji prania sportowego dla reżimu, w którym kobiety i osoby LGBT+ są uciskane i który regularnie znajduje się na szczycie światowej tabeli wyroków śmierci”.

[chris bascombe]

1 polubienie

Rozumiem, że spłacą możliwe wpływy i opłacą Jordanowi tygodniówkę? :thinking:

3 polubienia

Aż mnie skręca jak takie coś czytam

1 polubienie

Czyli doceniamy co zrobiłeś. Ale bądź naszym niewolnikiem. Bo idziesz do kraju z którym się nie zgadzamy politycznie. Szkoda, że wszyscy przeciwko szejkom w City i w Newcastle tak wszyscy nie protestowali. Tu akurat przytyk do ekspertów z TV. Którzy nawalają na Arabię ale mundial w Katarze wspierali i jarali się wygrywaniem city w Lm.

1 polubienie

Oszolomy z lgbt haha🤣

8 polubień

Anglicy są naprawdę pojebani. Co ich to obchodzi … Muzułmanie są bardzo liczną grupą imigrantów na wyspach. Żyją w eklawach po swojemu, nie stosują się do brytyjskich obyczajów i tradycji. Niestety nie za mądrzy są ci kibice…

2 polubienia

Henderson:
Money Crying GIF - Money Crying Woody Harrelson GIFs

3 polubienia

Oho, już tęczowe komuchy wylazły z nory i chcą dyktować kto gdzie ma pracować i dla kogo grać…

14 polubień

Abstrahując od Twoich przekonań, to co dziwnego w tym, że organizacje zajmujące się prawami osób LGBT+ zajmują się prawami osób LGBT+? To jest dość oczywiste, że takie transfery ocieplają wizerunek krajów, które z prawami człowieka wiele wspólnego nie mają, a co za tym idzie takie ruchy są oceniane negatywnie. Rozumiem, że dla Ciebie to bez znaczenia, ale dla niektórych osób, to nieetyczne, więc zabierają głos. Jak klub z Korei Północnej przebije ofertę za Hendersona dwukrotnie, to też myślę ktoś od praw człowieka by się wypowiedział na ten temat. Z perspektywy klubu i samego piłkarza to jest gwiazdka z nieba, choć ja się obawiam tej całkowitej wymiany pomocy. Spodziewam się, że Henderson na pewno odejdzie, więc mam nadzieję, że w takim wypadku zostanie Fabinho + jeszcze wrócimy po kogoś typu Thuram.

3 polubienia

No mam nadzieję, że ci ludzie nie jeżdżą samochodami. Bo tankując samochód wspierają ten straszny dwór Saudów. Zdaje się, że duża część ropy naftowej na wyspach brytyjskich jest importowana z bliskiego wschodu… Niepoważne to myślenie

3 polubienia

Polecam zapoznać sie z błędami poznawczymi w myśleniu.

Twoje „poważne” myślenie może doprowadzić Cię do występowania problemów psychologicznych - o ile już nie jest za późno tbh. (i pisze to z pełną troską o Ciebie)

W dyskusji to ważne, dlatego polecam zapoznać sie @everyone

Fałszywa dychotomia, znany również jako błędny rozumowania “albo-albo”. Ten błąd poznawczy polega na przedstawieniu sytuacji w sposób uproszczony, sugerujący, że istnieją tylko dwie wzajemnie wykluczające się opcje lub stanowiska.

Przykładowo, twierdzenie, że jeśli jesteś przeciwny jednej polityce, musisz automatycznie popierać jej przeciwieństwo, jest fałszywą dychotomią. W rzeczywistości istnieje wiele stanowisk, które mogą być przyjęte, i nie wszystkie są wzajemnie wykluczające.

Albo

Twierdzenie, ze skoro popiera sie prawa dla środowisk LGBT, to nie powinno popierać sie importów surowców z tamtych rejonów - ale to już jest skrajny przykład, dlatego naprawdę sie o Ciebie martwię

2 polubienia

Jak na kogoś o niku wskazującym na normalność to masz dużo jadu w sobie, ale tak to już jest z konfiarzami

3 polubienia