Sprawy pozasportowe

Jak ktos udaje na siłe dzialacza na rzecz LGBT a potem chce grac dla Saudów to nie trzeba żadnych “tęczowych komuchów” żeby wytknąc hipokryzje.

I ludzie na litość boską powtórze to jeszcze raz, Liverpool to najbardziej lewicowy klub w Anglii, od zawsze związany z polityką.
Wiele czolowych postaci w historii klubu jak Shankly bylo socjalistami. Jesli jestescie jakimis alt-rightowymi oszolomami od Korwinów i Mentzentow widzących wszędzie komunis, to ten klub na prawde nie jest dla was

10 polubień

A ja polecam się zapoznać z pojęciem “sarkazm” zamiast wyjeżdżać mi z psychologią

Chciałbym się odnieść do komentarza pana @The_Normal_One_II o tym że nie ma nigdzie jadu a jego wpisy są normalne

Otóż nie, “tęczowe komuchy”, “tęczowi zwyrodnialce” to są generalizujące określenia pełne jadu, którymi usilnie z jakiegoś powodu chcesz podkreślić zło tej społeczności odnosząc się tylko do tego, że zawiedli się na osobie, która ich wspierała, a teraz idzie grać dla Saudów.

Trochę kultury, empatii i zrozumienia.

3 polubienia

Ja bym tego nie wymagał od ww gentlemana

1 polubienie

Słuszny apel. Bawi mnie, że na tym forum jest większa aprobata dla muzułmanów niż jakiś niegroźnych działaczy lewicowych.

3 polubienia

Jak podaje “The Ahtletic” Benjamin Mendy został oczyszczony ze wszystkich zarzutów gwałtu i usiłowania gwałtu. Były piłkarz Manchesteru City po ogłoszeniu wyroku wybuchnął płaczem. Francuz jest niewinny.

niegroźnych? to wlasnie przez takie działania to można komuś zniszczyc w obecnych czasach życie i nikt za to odpowiedzialnosci nie ponosi. Albo jakies niby gwałty 20 lat temu. Brak dowodów, ale ktoś powiedział to napewno tak było.
Powiesz, że nie lubisz gejów, to juz jesteś homofobem. I nic to, że nie przeszkadza Ci, że ktos jest gejem i niech sobie żyje. Ale jesteś homofobem i tyle. Tak jak z tymi tęczowymi opaskami kapitańskimi, jak nie założysz to masz przerąbane.

The acquittals mean that the 28-year-old defender has now been found not guilty of all of the allegations made against him by six women, which destroyed his football career
Ktoś mu zaplaci teraz, te kobiety będą musialy wypłacic odszkodowanie?

1 polubienie

3 polubienia

Ale ty wiesz, że fałszywe zeznania może złożyć każdy? Lewicowy działacz, prawicowy działacz, ktoś z centrum… Każdy może złożyć fałszywe zeznania i obciążyć kogoś postępowaniem przed sądem.

No w sumie jeżeli nie lubisz osoby TYLKO za jej preferencje seksualne to jesteś homofobem. To chyba oczywiste. Można nie lubić marszy równości i innych aktywności społecznych podejmowanych przez to środowisko, ale niechęć odgórna do homoseksualisty, bez względu na jego osobiste poglądy to homofobia. Tak samo to się odnosi do koloru skóry, pochodzenia etnicznego itd.

Nie, ponosisz odpowiedzialność jeżeli umowa to przewiduje. Jeżeli jakiś piłkarz nie chce nosić opasek tęczowych to powinien o to zadbać przy negocjowaniu umowy. Jeżeli o to nie zadbał to dalej może odmówić wywiązania się z umowy, ale będzie musiał zapłacić finansowo. Nie ma większego przymusu

Nie wiem jak jest w UK, ale w Polsce można ponieść odpowiedzialność za fałszywe zeznania. Jednak trzeba pamiętać, że brak wyroku skazującego nie oznacza, że zeznania były fałszywe. Mogę być świadkiem włamania, widzieć dokładnie sprawcę i złożyć zeznania. On jednak może nie zostać skazany, ponieważ tylko ja go widziałem, monitoring się zepsuł, a jakaś osoba trzecia twierdzi, że sprawca nie mógł tego zrobić, bo był w innym miejscu. W tej sytuacji mam ponieść odpowiedzialność, bo zeznałem wobec osoby, która nie została skazana? To byłoby idiotyczne

2 polubienia

Generalnie udowodnienie komuś fałszywych zeznań jest, wbrew pozorom, jedną z najtrudniejszych rzeczy do dowodzenia. Więc od falszywego oskarzenia/zeznań to odskz droga jest bardzo, bardzo długa.

ale co innego kogoś falszywie oskarzyć o gwałt a co innego o np włamanie. Brian Banks (American football) - Wikipedia

tak ale od kiedy sie bezpodstawne oskarżenia o gwałty, rasizm itd zaczęły? odkąd zaczęło do głosu dochodzić lewactwo. Ten Rumuński sędzia co go bezpodstawnie oskarzono sędziuje jeszcze jakies mecze międzynarodowe? A ten co go oskarżył poniósl jakaś karę? No nie. Po prostu złamał komuś karięre a sam nie poniósł konsekwencji, teraz pytanie czy jakby nie był afro-afrykaninem to czy też tak by to mu uszło.

ale skąd masz wiedzieć podpisując umowę, że będziesz musiał nosić tęczową opaskę? naprawdę musisz do tego umowę podpisac? - to powiedzą, że jesteś homofobem, bo uprzedzony do tęczy jesteś.
No i do tego jakoś Ci co nie chcieli takiej nosić to są piętnowani.

1 polubienie

Nie ma czegoś takiego jak lewactwo. Używanie takich słów, sprowadzenie świata do barw czarno białych jest chrakterystyczne dla ludzi podatnych na populizm z wypraną głową. Nie idź tą drogą…

3 polubienia

a czy ja ide , nie bardzo. bo w dupie to mam, za stary już jestem. Po prostu jak narazie to zachód idzie według mnie w złym kierunku. Ale pożyjemy zobaczymy.

chyba jednak jest.

W tej definicji jest napisane, że lewactwo oznacza SKRAJNIE lewicowe poglądy. Ty użyłeś tego słowa w zupełnie szerszym znaczeniu. Ja już słyszałem, że picie sojowej kawy to lewactwo, interesowanie się klimatem to lewactwo. Generalnie wszystko co mi się nie podoba to lewactwo. Albo faszyzm :slight_smile: Zależy którą stronę spytasz

5 polubień

A i tak najlepsze sa takie komentarze jak ten odnosnie Parteya (tez uniewinnionego swoja droga, podaje jako przyklad bo pelno takich ludzi jest xD):

I nadal czekam na informacje jakie konsekwencje spotkaly Webo, ta typiare od Parteya czy teraz te dorobkiewiczki Mendy’ego. Chlopu powinni teraz ze 20 milionow € odszkodowania wyplacic. A pewnie i z tym bedzie problem i z ukaraniem za falszywe oskarzenia.

Podobna akcja byla z Siggurdsonem przeciez, tylko skonczylo sie jeszcze gorzej: Piłkarz był podejrzewany o pedofilię. Stracił żonę, pracę i sponsorów. Zarzuty wycofano Piłka nożna - Sport.pl

A glownie przez internetowych pieniaczy i brak rozsadku chlop ma zniszczone zycie. xD

Ja czekam aż pierwsza z tych „poszkodowanych” dostanie jakieś kilka milionów kary albo lepiej. Dobre pare lat za kratkami. A hitem już jest jak prostytutki zgłaszają gwałty… w prywatnych apartamentach piłkarzy do których same przyszły :face_with_monocle:

1 polubienie

Problem ze sprawami dotyczącymi przestępstw seksualnych jest cała masa.

Ostatnie widziałem szacunki, że tylko 1% spraw w takiej Gb kończy się jakimkolwiek wyrokiem, głównie ze względu na trudności w udowodnieniu danych wydarzeń. W Polsce również to wyglądało tragicznie, głównie niskie wyroki, często w zawieszeniu. Sytuacja ofiar przestępstw seksualnych nie jest najlepsza- generalnie wszędzie.

W zakresie relacji seksualnych, wychodzimy z pozycji dorozumianej zgody. A jak tej zgody nie ma, to poza jakimiś ewidentnymi przypadkami przestępstw seksualnych z wyraźnym użyciem przemocy, w którym to dochodzi do poważnego naruszenia ciała- jest słowo przeciwko słowu.

Wtedy sądy musza rozpatrywać te sprawę poprzez dziesiątki rożnego rodzaju poszlak- i wychodzą rzeczy śmieszne jak badanie przez sąd bielizny potencjalnej ofiary, jej aktywności seksualnej itd.

Generalnie sporo środowisk głównie lewicowych postulowało zmiany w zakresie kontaktów seksualnych tj. odwrócenie dorozumianej zgody i wymuszenie na partnerach zdobywanie tej zgody przed samym kontaktem seksualnym- czy to w formie nagrań czy pisemnych. Wtedy sprawy znacząco się rozjaśnia i kwestia jakichś zmian zdania, fałszywych oskarżeń się rozwiąże, a przy tym będziemy mieć większa ochronę samych ofiar.

Chyba nie muszę dodawać jak reagują^ ;] głownie mężczyźni na myśl o czym takim. Chociaż to tez w ich interesie.

2 polubienia

Ja sobie nie wyobrażam, że jakby w chwili uniesienia, podłożyć papier. Weż prosze mi tu podpisz, że wszystko ok i zgadzasz się :smiley:
Samo to robi z nas jakies roboty i w ogóle pomysł sam w sobie tragiczny. Jak kobieta ląduję w apartamencie faceta wieczorem, to juz samo to z siebie jest potencjalną zgodą, bo po co tam idzie puzzle układać :smiley: ?

Ogólnie też wiadomo są tacy, co wykorzystują upojenie alkoholowe czy inne. Temat w sumie trudny, jednak ja jestem uczciwym człowiekiem, więc myśle może w inny sposób. Pełno mend na świecie jednak jest. I to zarówno jednej, jak i drugiej płci :smiley:

3 polubienia

Prostytutka zgłaszająca gwałt… albo dupka z imprezy, która myślała, że Oni jadą pograć w bierki czy scrabble… no ludzie. Skoro nie zawlekł jej tam siłą, wrzucając do bagażnika samochodu, póki nie była ledwie przytomna to myślę, że chciała zostać wyru**ana i jeszcze sobie trochę dorobić albo pozbierać kilka followersów na insta. Szkoda, że nie da się tego jakoś utemperować i po prostu tępić takie lachociągi - właśnie karą więzienia i adekwatnym odszkodowaniem.

W takim przypadku taka papierkowa zgoda byłaby jak najbardziej ok, sam gdybym był piłkarzem czy innym celebrytą to kazałbym takiej lampucerze coś takiego podpisać.

E: Gdy laska jedzie z imprezy do chaty jakiegoś typa to chyba dobrze wie gdzie jedzie i w jakim celu, co?

Sugerujesz, ze każda kobieta, która gdzieś jedzie- z automatu zgadza się na seks?

Czy jakbyś pojechał na imprezę i jakiś facet Cię pijanego wykorzystał seksualnie- to tez byś chciał czytać komentarze o tym, że jesteś „lachociagiem”, który wiedział po co jedzie ma imprezę, a teraz próbuje zebrać trochę fejmu?

Nie rozumiem tej logiki. Przy takich sprawach, niezależnie od kontekstu- zawsze pojawiaja się fala hejtu na takie kobiety. Zgłoszenie jakiegokolwiek przestępstwa z pozycji kobiety- zawsze wyglada tak samo- wszyscy doszukują się jak najgorszych intencji, poszukiwania fejmu, próbuje sie usprawiedliwiać dane sytuacje itd.

Przypominam tutaj nasze polskie poletko- brak wsparcia psychologicznego, niskie wyroki, często w zawieszeniu, odmawianie przyjęcia zgłoszeń przez policję itd.

Świat nie jest czarno-biały, niemniej w interesie wszystkich jest zdobywanie takiej zgody przed stosunkiem seksualnym- większość spraw z miejsca stałoby się jasne. Chroniłoby to sławne osoby i przede wszystkim kobiety.

4 polubienia