Rozważania i spekulacje transferowe

Plus jeszcze oprócz większego podpisu za kontrakt zawodnicy dostają większą pensję. U nas takim przykładem był Milner który przychodził z City gdzie dostał pensję najwyższą obok Sturridge’a.

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1638512510029676545?s=20

Adrien Rabiot, potencjalny wolny agent w czerwcu: “Bardzo kochałem Liverpool, ponieważ byłem trochę fanem Stevena Gerrarda, który sprawił, że zacząłem marzyć… i dlatego podążyłem za the Reds”, powiedział Tuttosport

Na pewno to byłaby fajna opcja, ale jego liczne urazy powinny na dobre odstraszyć Liverpool. Chyba, że sprzedamy Thiago, z którego i tak za bardzo nie ma pożytku to przynajmniej zgadzałaby się ilość ludzi w szpitalu. Jedno jest pewne. To byłaby zdecydowanie lepsza opcja niż Tielemans, z którego nie byłoby absolutnie żadnego pożytku.

"Liverpool have many midfielders on the list for the summer, but for example, nothing is imminent for Wolves’ Ruben Neves . [f romano]


liczne ale max 3 mecze z rzędu opuścil przez ostatnie 6 lat

O nim już od dawna pisałem, jest doświadczony, jeszcze niestary, dobry, pracowity zawodnik. Nie wejdziemy dzięki niemu na poziom wyżej, ale może być dobrą opcją. Wciąż ma kilka lat dobrej gry przed sobą.

@josif tylko Thiago przed Liverpoolem miał dużo większe problemy niż Rabiot, a w tym sezonie poza kilkoma meczami, to intensywność prezentujemy żadną :smiley:

1 polubienie

No tak tylko, że przy intensywności jaką lubi Klopp to z tych licznych, drobnych urazów najprawdopodobniej zrobiłyby się coraz dłuższe pauzy tak jak w przypadku Thiago. Juventus nie gra na takiej intensywności jak Liverpool.

Przecież przy płatnych transferach zawodnik też przy podpisie i agent bierze swoją gażę (może trochę mniej niż przy bezgotówkowym transferze, ale na pewno darmowy transfer finansowo wygląda o wiele lepiej - nawet przy paru mln więcej przy podpisie czy nieco większej gaży - chociaż to można rozwiązać bonusami za np. występy, by nie robić syfu w zespole przez kominy płacowe).

Skoro to niżej nazywasz “nie do końca zgadzaniem się”, to aż boję się zapytać jak nazwiesz swój hejt i wyzywanie? Nazywanie FSG “szczurami” to pewnie tylko tak po przyjacielsku, żeby ich zmotywować do inwestycji, co nie?

:rofl:

Ale miło, ze po miesiącach orki na ugorze, plucia, obrażania i wyzywania mnie, w końcu nawet sam beton od FSGout zaczyna pękać.

Jeżeli dołoży ponad 100 mln to mam nadzieję, ze wtedy nikt nie będzie już pospolitym, niewdzięcznym wioskowym głupkiem od FSGout a wy ze wstydem na długo opuścicie wątek FSG na tym forum, bo po takiej kompromitacji byłaby to prawdziwa żenada, żebyście się dalej w nim wypowiadali. No ale to obietnica na sierpień.

Czy twoja pamięć sięga jedynie 298 dni wstecz i ani godziny dłużej?

Co do transferów to będzie budżet ponad 100 mln, nie będzie ponad 250 mln (choć jest szansa, żeby było blisko).

Kwestia zastanowienia się - czy lepszy jest jeden Bellingham za 150 milionów czy 3 porządnych graczy do środka pola za taka sama kwotę rozłożoną na części. Dla mnie zawsze i niezmiennie to drugie. Rice (po cichu przez to liczę na spadek WHU) + Mount + ktoś pokroju de Jonga w Barcy czyli bardzo dobry zawodnik, który z pewnych względów nie pasuje do swojej aktualnej drużyny (tutaj na przykład zbyt obciążająca pensja)

@down, tak, tak właśnie powiem, wyżej masz wyjaśnienie, które pisałem w momencie dodania Twojego komentarza :wink:

Ponadto, napisałem, że będzie ponad 100 milionów poniżej 250. Jest sporo liczb pomiędzy tymi dwoma. Nie musimy wydać 101 mln.

a co jesli za to kupimy tylko Jude? To co wtedy powiesz, że trzeba było kupic 3 po 40mln?
Przeciez ze 100mln to my nic nie zrobimy, skoro nam potrzeba 4 graczy. w tym 3 jakosciowych i 1 może być młodszy perspektywiczny. Juz pomijając Jude - bo jesli naprawde nie mamy 250 mln to ten transfer mija się z celem, ale 2 dobrych pomocnikow i 1 obronca + 1 perspyktywiczny pomocnik, ale ktory byłby w stanie pograć z jakimis slabszymi rywalami - to jest wydatek conajmniej 150mln, a my mamy graczy na sprzedac za max 20-30mln. Chyba, że sprzedamy Jote, ale to znowu kolejny do przodu jest potrzebny.

1 polubienie

Kupmy kogokolwiek - tak będzie ostatecznie, niech ta karuzela zmian się ruszy. Z resztą patrząc po ostatnich nabytkach, chyba żaden z Nich nie był na celowniku “zaprzyjaźnionych” redaktorów klubowych - tak jest chyba od sagi z VvD. Czyli znowu powitamy kogoś, kogo się nie spodziewaliśmy.

2 polubienia

Marzył mi się do wzmocnienia formacji ofensywnej Saka, ale go trzeba było próbować ściągać PRZED sezonem, wtedy po przyjściu Nuneza i potem Gakpo odejście Portugalczyka nie byłoby czymś dziwnym. Obecnie Bukayo poza zasięgiem, Salah dalej nie ma zmiennika (lub po hipotetycznym przyjściu Anglika godnego rywala do składu + możliwości zaczęcia częściej grać na środku ataku), a my i tak cierpimy na braki w pomocy i brak formy w obronie, więc ten wątek musi poczekać i tak kolejny rok minimum.

Czysto hipotetycznie… Jeśli kupimy tylko Jude’a (za np. 150 mln) to znaczy że FSG jest złe bo mamy tylko jednego nowego grajka?
FSG powonno zapewnić środki, a jak zostaną spożytkowane to już rola Kloppa i nieobecnego dyrektora sportowego.

2 polubienia

Potrzebujemy więcej transferów i jakościowych. Więc z nim samym źle i bez niego i półśrodkami też niedobrze. Niestety wychodzą lata zaniedbań które jest tylko wstanie załatwić albo wybitny skauting, albo wyłożenie wielkich, naprawdę wielkich pieniędzy na konkretnych piłkarzy.

Uważam, że ta druga opcja jest mniej prawdopodobna u nas, a uważam ją za bardziej skuteczną.

1 polubienie

Nie odchodząc od tematów spekulacji transferowych, pacze na tran.markt i Curits Jones w listopadzie zeszłego roku dostał nowy kontrakt na 5 lat! Wow

Carvalho zamiast zostać wypozyczony do fulham na caly sezon, został i nie grał. Dla tak młodego zawodnika rok, to bardzo dużo.
Gdzie tu logika?

2 polubienia

Cyniczne robienie z siebie ofiary, schemat znany na cały świat. Nikt Cię Radbug personalnie nie obraża, bo nie ma powodu. Jesteś tutaj nikim ważnym. Ludzie komentują twoje poglądy wobec klubu, bo są conajmniej kontrowersyjne.

Chciałem dać ci szansę, zrozumieć drugą stronę i podejść do sprawy obiektywnie. Teraz widzę, że z tobą się nie da porozumieć, trzeba będzie cię zablokować. Zacytowałeś totalnie wyrwane z kontekstu moje wypowiedzi z czasów kiedy pojawiła się informacja, że FSG chce sprzedać klub. Gdyby FSG sprzedało klub w tym momencie to faktycznie byliby szczurami, podtrzymuję co napisałem. Miesiące przerwy od forum pozwoliły mi przemyśleć pewne sprawy. Jestem mniej radykalny niż kiedyś, ale moje stanowisko dalej jest podobne. Ty jesteś niezmienny jeżeli chodzi o poglądy. Jest to typowe dla geniuszy, których wiedza jest tak duża, że mają rację we wszystkim lub idiotów, którym się tylko wydaje, że pozjadali wszystkie rozumy. Wybierz w której kategorii jesteś

2 polubienia

Hah, śmieszny teraz jesteś. Nie chcę zaśmiecać dodatkowo wątku, ale mógłbym ci zrobić nitkę z jakimś 50 postami, z tylko 1 wiadomego wątku, w każdym inwektywy w moim kierunku. Nie rób z siebie i sobie podobnych teraz niewiniątek, jak juz padły kwoty w okolicach 100-200 milionów na lato i wydają sie coraz bardziej realne. Po prostu w sierpniu wszyscy wyjdziecie na wiadomo kogo, a kto wchodzi od czasu do czasu na forum wie, ze co jak co, ale ja nie zapominam i potrafię obsługiwać cytaty.

Aha i jestem takim nikim ważnym, że akurat pode mnie podszywałeś się na devilpage?

Jak już o takim wybaczaniu i dawaniu szansy piszesz, to i ja wspomnę, że dodałeś 1 dobry komentarz w wątku FSG, chyba pierwszy po skończeniu bana, z którym się nawet cześciowo zgadzam. Miałem nawet napisać, że może ta przerwa dobrze ci zrobiła i poszedłeś po rozum do głowy. Niestety bardzo szybko wróciłeś do starego, prawdziwego siebie…

Ten twój memik, gdzie zestawiasz mnie z 3 największymi błaznami forumkowymi, w dodatku dziwnym trafem skrajnie anty FSG, to też “z kontekstu wyrwałem”, co nie? :slight_smile:

Zresztą o czym my tu mówimy? Jakiego kontekstu potrzebuje nazywanie naszych władz klubowych “szczurami”. Blokuj na dobre, dla mnie to tylko na plus i tak żadna argumentacja do ciebie nie dociera. A o tym w której kategorii jestem świadczy ilość trofeów którą wygraliśmy, rekordów jakie pobiliśmy i postęp jaki poczyniliśmy od przejęcia naszego klubu przez FSG. Odpowiedz sobie sam jeżeli cokolwiek potrafisz “dostrzec” panie “mniej radykalny”.

1 polubienie

Oj nieładnie Kolego interpretować czyjąś wypowiedź na swoją modłę :rage:

Gdybyś uważnie przeczytał mój post to doskonałe wiedziałbyś, że powyższe zdanie dotyczy aktualnej sytuacji i tego czy to TERAZ czytaj w lato FSG chce dokonać transferów na miarę walki o tytuły.

Nigdzie nie piszę o tym i nie twierdzę, że WCZEŚNIEJ nasi właściciele mieli gdzieś zdobywanie pucharów więc nie insynłuj czegoś czego nie ma.

Sorry Kolego ale Twoje posty przypominają coraz częściej syndrom “oblężonej twierdzy” , w której wszyscy są Twoim wrogami a tak nie jest.

Przemyśl to sobie i nie pakuj każdego do tego samego worka😀

Z tego co sobie czytam to sam Jude i jego środowisko sa dość rozsądni i stawiają na pierwszym miejscu rozwój i poziom sportowy. W Liverpoolu ma pewny podstawowy skład + Kloppa który ma swoją markę. Real to prestiż ale tez duże ryzyko, ze nie spełni oczekiwań i załamie sobie karierę. Podobnie było choćby z Odeardem który musiał ratować się Arsenalem. W Liverpoolu wybaczają błędy. Natomiast City (albo inne wynalazki typu Chelsea czy jakieś Newcastle) to ogromna kasa. Raczej powinien preferować nas i raczej cena z tego powodu nie powinna przekroczyć 120 milionów, bo nas najzwyczajniej w świecie nie stać. Nawet w przypadku licytacji.

Wtedy, teraz, w lato, za 2, za 5, za 10 (oby) lat FSG zawsze o te tytuły walczyło i walczy. To jest sport, wiec nie zawsze się udawało, ale o mistrza walczyliśmy i w 2014 roku i w 2022 roku i będziemy walczyć w 2024 roku. Mit o rzekomym zadowalaniu się top 4, jest jednym z najbardziej szkodliwych i nieprawdziwych forumkowych mitów. To był tylko krok, jeden ze stopni do aktualnej sytuacji (aktualnej z perspektywy wielu lat a nie tygodni). Czy ty serio patrzysz tylko 2 tygodnie wstecz i 2 tygodnie do przodu? I nic co było wcześniej, albo co będzie później cię już nie interesuje? O co walczyliśmy mniej niż 300 dni temu? W poprzednim sezonie? O ABSOLUTNIE WSZYSTKO. Serio uważasz że twoje pytane o “ambicje FSG” jest na miejscu? Jak mi nie wierzysz to spójrz sobie w exela czyli ulubiony argument przeciwników FSG. Co da większy zysk i potencjał marketingowy “chciwym skąpym Amerykańcom”? Mistrz czy brak mistrza?

nie chcę wchodzić w waszą polemikę, oboje macie prawo do swojego zdania, jednemu i drugiemu zależy na klubie więc po co ta kłótnia ? A te memy i podszywanie się to dziecinada z obu stron. Tak naprawdę wygraliśmy bardzo mało przez 12 lat 2 puchary ligi i po jednym za mistrzostwo, LM, jedna tarcza, jedno KMŚ, jeden Puchar Anglii, superpuchar europy. Wydaje się że dużo ponieważ były rozłożone w czasie, cieszą mnie te puchary, po 4-0 z Barceloną to się popłakałem ze szczęścia, ale ogólnie tych pucharów to malutko. Więcej porażek nam się minimalnych bo minimalnych przydarzyło których mogło nie być gdyby FSG zainwestowali więcej w skład, Brendanowi zabrakło defensywnego pomocnika, chciał Maticia i teraz science fiction, wręcz fantasy ale może by nam Mourinho wtedy wypożyczył De Bruyne zamiast Mousesa jakbyśmy spytali, wypadł Hendo i Matic by nam bardzo pomógł w końcówce, brak inwestycji w podstawową 11, brak świeżej krwi, minimalizm, np. ciekawe czy chociaż zapytali Salzburg o Hohlanda czy podniecili się Minamino za 8,5 mln. FSG wszystko co robią, robią dla siebie, nie ma ich co gloryfikować, minimalizują koszty, maksymalizują zyski ale się przeliczyli i muszą wydać znacznie więcej niż gdyby inwestycje w skład rozłożyli w czasie. Gdyby wydali te 25 milionów euro na Maticia i wydawali więcej na lepszych graczy to byśmy mieli dużo pucharów, tak to mamy mało, a przegraliśmy dużo. Przez 5 lat nie kupić kreatywnego ofensywnego pomocnika, bo Thiago to bardziej głęboki rozgrywający to skandal, skrajne zaniedbanie, może taki gracz by dołożył po te 3 pkt, byśmy zdobyli te 2 mistrzostwa, może by taki gracz wcisnął tą bramkę i miał asystę w finale z Realem rok temu. Liverpool był uratowany kiedy zabrano go Gilletowi i Hicksowi, to nie zasługa FSG ale tych co doprowadzili do sytuacji że udało się klub zabrać poprzednim właścicielą i sprzedać komu innemu. To ich gloryfikuj. Każdy kto by wtedy przejął klub mógł nas doprowadzić do tych kilku pucharów i zatrudnić Kloppa, a może by dołożył kasy i byśmy mieli większe sukcesy.

Dokładnie to udało się raz. Plus liga mistrzów,Puchar Anglii, 2 Puchary ligi i Klubowe Mistrzostwo Świata. I dużo i niedużo, jak na 12,5 roku, ale ciężko powiedzieć, żeby zawsze FSG walczyło o tytuły…

Przy odpowiednim inwestowaniu w skład, to mogliśmy mieć minimum jedno mistrzostwo i LM więcej. Nie piszę o szastaniu kasą jak m.in. City przy wzmacnianiu obrony czy ogólnie przez lata MU lub ostatnimi laty Chelsea, ale da się uzupełniać odpowiednio skład wyszukując nie na tej najdroższej półce. Oczywiście jak sobie sam Jurgen zażyczy takich “zabawek” jak właśnie VVD, Alisson czy niedawno Tchouameni czy aktualnie Bellingham, to klub powinien zrobić wszystko, by spełnić jego “zachciankę”. Fakt faktem nie bylibyśmy prawdopodobnie tu gdzie teraz jesteśmy, gdyby nie udało się zatrudnić Niemca. Nagelsmann czy inni młodzi perspektywiczni jak np. De Zerbi nie sądzę, by tak szybko nas odbudowali, a obstawiam że w takich by FSG celowałoby. Żaden Ancelotti czy inny Mourinho, którzy często gęsto sobie życzą tylko tych z najwyższej półki, jeśli klub chce o coś powalczyć.